Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
Davao

HMS Exeter premium Tier V

148 comments in this topic

Recommended Posts

Players
322 posts
Just now, Odo_Toothless said:

KGV robię 4-5 cytek na meczyk vs ludziki. Trzeba tylko polować na krążki burtochody. 25s reload bardzo pomaga,

I to może być ten własnie punkt.... 

KGV nie próbowałem, bo nie mam.

Trochę szkoda wolnego PD na BBeka, bo potem mi będzie rdzewiał w porcie (nie lubię BBeków).

Ale cóż..., jutro sobie go wyrychtuje na glanc:)

Dzięki Odo,

Pozdrawiam

[BUSHI]
Players
3,632 posts
18,775 battles
39 minutes ago, Porchack said:

Trochę szkoda wolnego PD na BBeka, bo potem mi będzie rdzewiał w porcie (nie lubię BBeków).

Daj spokój - szkoda free XP, a i bez ogrania nic z tego nie wyjdzie z ludźmi, a boty zasuwają dziobami. Bierz lepiej Leandera.

[A_O_B]
Players
16 posts
2,388 battles
4 godziny temu, Odo_Toothless napisał:

Daj spokój - szkoda free XP, a i bez ogrania nic z tego nie wyjdzie z ludźmi, a boty zasuwają dziobami. Bierz lepiej Leandera.

Potwierdzam - Leander plus dym i boty. Osobiście lamię strasznie krążkami a Leanderem w szczególności, ale na te cytki potrzebowałem zaledwie około 9 bitew, przy czym raz udało mi się  wbić mi 8 cytadel w jednej bitwie a w ostatniej gdy brakowało mi jeszcze 2 cytadel, weszło mi 7. Zaraz po rozpoczęciu bitwy zasuwałem jak wściekły tam gdzie według wszelkiego prawdopodobieństwa powinny być krążki nieprzyjaciela, jak zaczynało do mnie walić pół mapy to chowałem się w dymie i ubijałem szarżujące niszczyciele torpedami/artylerią. Krążki traciły zainteresowanie i płynęły sobie niefrasobliwie wystawiając burty, wybierałem te które były najbardzoej prostopadle i sam byłem w szoku jak to ładnie wchodziło.  Czasami mapa nie siadła, czasami krążki wroga poszły nie tam gdzie trzeba, ale zdarzały się właśnie takie bitwy, gdzie cytadele siadały jedna za drugą. Teraz szkoda mi Leandera, bo grając z botami miałem okazję zobaczyć jaki potencjał drzemie w tym okręcie, którego ja niestety nie potrafię jeszcze wykorzystać w bitwie PvP.

Players
586 posts
3,903 battles
5 hours ago, Porchack said:

Panowie..,

a może ktoś zdradzić w jaki sposób zrobił te 20 cytadel??:)

Młócę Fiji i Edinem, i nic. Nawet Kozakiem młóciłem..., i też nic. Młócę w "ludzi", młócę w boty...., i nic.

Żeby sprawdzić metodę, na próbę wziąłem Huanghe...., 4 cytadele w jednej bitwie.

Wziąłem na próbę D'Aostę....., 2 cytadele.

A tu ani Fiji, ani Leander, ani Edinburgh..., ani nawet Królowa Elżbieta nic wskórać nie mogą.

Wiadomo, że brytyjskie krążowniki nie walą cytadel jak niemieckie. Ale czasem wchodzą. 

A ja w jakichś 50(minimum) bitwach 3 cytadele miałem.:)

Z każdej odległości, prosto w burty. Z daleka z bliska, z bardzo bliska, z dystansu średniego, z każdego dystansu...

Nic...

Zaczynam tracić wiarę w zwycięstwo:)

Ja zrobiłem na Fiji na coopach. Problem jest taki, że trzeba się tam spieszyć bo w odróżnieniu od randoma nikt nie kampi - zatopią cel jak zamarudzisz. Drugi problem był taki, że jak polosowało 2 krążki na drużynę to ... Trzeci problem to po prostu pech - w trzy bitwy zrobiłem 12 cytadel, potem robiłem po 1-2 na bitwę, jak dociągnąłem do 19 cytadel to nagle przez 3 bitwy nic nie wchodziło. Za to nagle trafiła się bitwa gdzie wbijam 9.

Players
322 posts

Dzięki, popróbuję Leandrem.

Bo faktycznie to katowałem głównie Fiji i Edinburgha.

Tylko jaka różnica...? Artyleria teoretycznie ta sama. Tylko zamiast 8 dział mają po 12... Tylko, że Leander może liczyć na lepsze losowania:)

No nic, może dziś będzie lepiej, bo wczoraj to jakaś klątwa:)

[JHF]
Players
143 posts
4,356 battles

Też wbijałem cytadele na copach, na zmianę fiji i edynburgiem. Trzeba grać trochę na yolo żeby zdąrzyć z cytkami na innych krążkach. Exteter wbity i teraz będzie rdzewieć w porcie :p jakoś mnie nie urzekł ten okręt. Jeden coop rozegrany żeby obadać co to jest i styka. 

[ODIUM]
Beta Tester
135 posts
4,376 battles
7 hours ago, Porchack said:

Dzięki, popróbuję Leandrem.

Bo faktycznie to katowałem głównie Fiji i Edinburgha.

Tylko jaka różnica...? Artyleria teoretycznie ta sama. Tylko zamiast 8 dział mają po 12... Tylko, że Leander może liczyć na lepsze losowania:)

No nic, może dziś będzie lepiej, bo wczoraj to jakaś klątwa:)

Najlepsze do zrobienia ostatniego etapu są wg mnie Fiji i HMS Balans (Belfast).

Końcówkę robiłem już na bitwach kooperacyjnych.

Wypływasz na środek, zabijasz niszczyciela z dymu a potem szarża na kolejny w kolejce krążownik.

Spokojnie 5-8 cytadeli na bitwę da się tak ustrzelić.

Players
322 posts

"Mam i ja":)

Dziękuje wszystkim za wsparcie w tych ciężkich chwilach...:)

Zaraz zacznę swoje prywatne polowanie na jakiegoś Grafa Spee....

Cytki wpadły Leanderem  i Fiji, w bitwach losowych.

Rąbanie w kooperacyjne, w tym wypadku było bez sensu, a próbując w losowych kapitanowie zyskali ciupkę. 

Jak i kredytów dobiło do 147mln..., z którymi zresztą milionami nie wiem co robić....:) 

[FJORD]
Beta Tester
501 posts
18,521 battles
9 minut temu, Porchack napisał:

"Mam i ja":)

Dziękuje wszystkim za wsparcie w tych ciężkich chwilach...:)

Zaraz zacznę swoje prywatne polowanie na jakiegoś Grafa Spee....

Cytki wpadły Leanderem  i Fiji, w bitwach losowych.

Rąbanie w kooperacyjne, w tym wypadku było bez sensu, a próbując w losowych kapitanowie zyskali ciupkę. 

Jak i kredytów dobiło do 147mln..., z którymi zresztą milionami nie wiem co robić....:) 

1. Gratuluję samozaparcia.:Smile_honoring:

2. Cieszy mnie wieść,że w tym wypadku stoimy po przeciwnej stronie barykady.:Smile_trollface: Chętnie dokończyłbym to, czego Spee się nie udało,gdybym spotkał Cię w bitwie...:Smile_honoring: Ale jak na razie męczę się pływając angielskim złomem.

3. Za kredyty śmiało możesz kupować sygnały w arsenale.

• Cool 1

Players
322 posts
15 minutes ago, komturkonrad said:

Cieszy mnie wieść,że w tym wypadku stoimy po przeciwnej stronie barykady

Nie koniecznie, też mam Grafa, i już polowałem nim nawet na Exetery...:D

Akurat w kwestii Grafa Spee jestem bezstronny, polowanie Exeterem na Grafa lub odwrotnie traktuję jako swój prywatny scenariusz.....

A Hansa Langsdorfa cenię wielce.

A zresztą..., jaką miałbyś frajdę topić gościa z V tietu....?:D

Wyskocz tym niegrywalnym hitlerowskim dziadostwem gdy będę akurat popylał Fiji....:D

Swoją drogą..., jak dla mnie to Graf w grze jest zrąbany. To była mega niebezpieczna jednostka. A w grze to raczej chłopak do bicia. Ociężała locha z meeeega niecelną i wolno ładującą się artylerią. Gdyby w realu był taki jak go widzą "inżynierowie" z WG, to samym HMS Ajaxem by go zatopili...:)

Bo w starciu Grafa z Leandrem (w grze)..., na Grafa nie stawiałbym żadnych pieniędzy:)

15 minutes ago, komturkonrad said:

Za kredyty śmiało możesz kupować sygnały w arsenale.

No wiem..., ale są za drogie. Nie zwraca się ta inwestycja.

W ten sposób po miesiącu nie miałbym ani kredki:)

• Funny 1

[FJORD]
Beta Tester
501 posts
18,521 battles
godzinę temu, Porchack napisał:

Akurat w kwestii Grafa Spee jestem bezstronny, polowanie Exeterem na Grafa lub odwrotnie traktuję jako swój prywatny scenariusz.....

Przy takim starciu nasuwają się mi zawsze też takie skojarzenia. Tutaj całkowita zgoda.:Smile_honoring:

A zresztą..., jaką miałbyś frajdę topić gościa z V tietu....?:D

Dałem przykład w kontekście w/w starcia,gdzie angole nadrabiali ilością (Ajax,Achilles,Exeter). A na Twego Exetera mam natomiast swoją Furutakę,uwierz mi spoko wystarcza.:Smile_veryhappy:

Wyskocz tym niegrywalnym hitlerowskim dziadostwem gdy będę akurat popylał Fiji....:D

Masz fajne poczucie humoru i cenię Cię za to w Twoich tekstach.:Smile_honoring:a oprócz hitlerowskiego, mam też nazistowskie Nachi na Twoje Fiji...:Smile_trollface: hehehe spoko ok:Smile_veryhappy: 

Swoją drogą..., jak dla mnie to Graf w grze jest zrąbany. To była mega niebezpieczna jednostka. A w grze to raczej chłopak do bicia. Ociężała locha z meeeega niecelną i wolno ładującą się artylerią. Gdyby w realu był taki jak go widzą "inżynierowie" z WG, to samym HMS Ajaxem by go zatopili...:)

Sam wiesz,że przeznaczony był do rajdów korsarskich. A w grze,no cóż...zatruwa mu życie środowisko całej masy pływających napierdalaczy,a wyżej jest mięsem armatnim.

No wiem..., ale są za drogie. Nie zwraca się ta inwestycja.

W ten sposób po miesiącu nie miałbym ani kredki:)

Ale w końcu można je spożytkować nie tylko na zakup okrętów,czy modułów. Ja tam śmiało kupuję i nie narzekam na ceny,bo kredki się same gromadzą w nadmiarze.

• Cool 1

Players
322 posts
37 minutes ago, komturkonrad said:

a oprócz hitlerowskiego, mam też nazistowskie Nachi

Ja mam wszystkie nazi-DDeki VI-X ze stałymi kamuflażami, Her Oberkomtur Konrad:)

No i jeszcze dwa multi-hitlerowskie rozpylacze; T-61 i Z-39...

A jakby wprowadzili okręty podwodne, to wiadomo jaką linię robiłbym jako pierwszą.....:D:D

Co do Grafa, owszem, był korsarzem, ale był nowoczesną i bardzo silną jednostką, a w grze tego nie czuć.

Owszem, ganiają go maluczcy.., ale dlatego że jest jak bezbronny grubas wpuszczony na trening w klasztorze Szaolin:)

Jak dla mnie to przesadzili.., bo jest na granicy grywalności. Mógłby chociaż mieć celne działa..., a nie od sasa do lasa to lata wszystko...

ps..., pierwszym okrętem jakiego zatopiłem Exeterem był...., Exeter:) A drugim Leander:) Tak jakoś wyszło. Grafów jest jak na lekarstwo.

Teraz dużo pływa Exeterów.., więc chyba pożeruję Grafem na Exetery...

Ciekawe.., można by zrobić taką sondę na forum..., zatopienie jakiego okrętu sprawia Pni/Panu największa satysfakcję?:)

Bo o tym jaki okręt jest ulubiony, to dużo było juz powiedziane.., ale co lubimy topić to już temat tabu:)

Ja się przyznam bez bicia, że najbardziej cieszy mnie upolowanie Belfasta (taki kompleks, bo chciałbym mieć, a nie mam), no i Moskwę z dziką rozkoszą nawalam gdy mogę, bo nie lubię, jest nieuczciwie za mocna...

Nie będę pisał co niedługo stanie się obiektem moich polowań, a właściwie cała linia.., bo chyba łatwo zgadnąć......;)  

54 minutes ago, komturkonrad said:

Masz fajne poczucie humoru i cenię Cię za to w Twoich tekstach.

Sługa uniżony dziękuje za komplement:)

Pozdrawiam:)

• Cool 1

[FJORD]
Beta Tester
501 posts
18,521 battles
23 minuty temu, Porchack napisał:

Jak dla mnie to przesadzili.., bo jest na granicy grywalności. Mógłby chociaż mieć celne działa..., a nie od sasa do lasa to lata wszystko...

Nieraz myślę,że ma celniejsze od Scharnhorsta,jak dla mnie ok na tym trierze,nie narzekam za bardzo.

Teraz dużo pływa Exeterów.., więc chyba pożeruję Grafem na Exetery...

a na coopach ile lol

Nie będę pisał co niedługo stanie się obiektem moich polowań, a właściwie cała linia.., bo chyba łatwo zgadnąć......;)  

pewnie "historyczne" pancerniki radzieckie o światowym niepodważalnym wkładzie w wojnie

Sługa uniżony dziękuje za komplement:)

Pozdrawiam:)

Miło czyta się humorystyczne teksty,a nie teksty ludzi podłej mentalności i jakieś przysrywki.

A dziękuję,giermków mi już nie trzeba.:Smile_honoring: Również pozdro.

A tak na poważnie to przeszedłem już etap,który sprawiał Ci masę problemów ( osiągnięcia) i męczę się dalej tą nacją.

• Cool 1

Players
322 posts
19 minutes ago, komturkonrad said:

pewnie "historyczne" pancerniki radzieckie o światowym niepodważalnym wkładzie w wojnie

Te pancerniki były..., 

tylko były tak zajebiste.., tak nowoczesne.., i tak tajne..,

że nie wyprodukowali ich aby tę kosmiczną technologię zachować w tajemnicy przed drążącą zdrowe, radzieckie społeczeństwo niczym kornik, imperialistyczną agenturą..:D

Przecież jakby wyprodukowali hiper-pancernik Kreml, to podli i podstępni imperialiści z USA mogliby zrobić zdjęcia, i sami wyprodukować podobny.., a nawet dwa, bo mieli silniejsza gospodarkę, oczywiście dlatego że wykorzystywali ludność pracująca miast i wsi.

I podczas gdy ich radzieccy koledzy chodzili sobie do kina, teatru, czy mauzoleum Lenina.., to robotnicy amerykańscy musieli zasuwać żeby utrzymać swoje duże domy, rozkapryszone bachory, i paliwożerne samochody, A robotnicy radzieccy nie mieli podobnych, drobnomieszczańskich, niskich potrzeb..., ani samochodów, ani domów, ani kredytów...., byli wolni:)

Nawet czasami w czynie społecznym, z nudów i miłości do radzieckiej ojczyzny za darmola budowali linie kolejowe na Syberii, lub w ramach hobby na Kołymie wydobywali uran...:) Współczując swoim Europejskim kolegom czasem wpadali na pomysł, żeby wyzwolić ich spod jarzma imperialistycznych wyzyskiwaczy,

ale ci bandyci z USA mieli bombę.

I własnie dlatego te pancerniki istniały..., jako byty duchowe.., jako siła potencjalna, której w każdej chwili można użyć.., tylko wystarczy wybudować:)

Poza tym, nieistnienie realne tych pancerników dowodzi jednoznacznie o pokojowym nastawieniu Związku Radzieckiego...

Amen:)  

• Cool 1
  • Funny 1

Players
322 posts
1 hour ago, komturkonrad said:

Porchack A jak tam wrażenia z gry Exeterem? Wart tyle zachodu,co misji na niego?

Nie będę obiektywny..., ale na tym polega impresja, ze jest subiektywna.

Gdy zdobyłem Kozaka..., to od razu poczułem jego moc i wszechstronność.

Exeter tego nie daje. Mówiąc prosto, d... nie urywa.

Ale na pewno nie jest taki zły jak go pisali, i jak sam widziałem go w bitwach. Łowiłem Exetery Emeraldem...

Ale na razie kilka bitew nim zrobiłem i w każdej coś zatopiłem. Paradoksalnie torpedami...:D

Solidny jest, artyleria spoko, PP mocne, He pali jak Zippo. Ładują się rozsądnie. Celne całkiem. Pewnie mogłyby byc bardziej celne ale ustawiłem sobie lepsze AA w miejsce skupienia.

Ma torpedy takie jak na Fiji. Może jakimś detalem się różnią, nie analizowałem, ale dystans, prędkość i ilość ta sama.

Jest ładny...:D

Historyczny. A to, przynajmniej dla mnie, jest istotne. Bo żeby mieć wyniki okręt trzeba lubić. (Podobnie lubię Grafa).

Ale przypominam, to subiektywne, bo mnie bawią DDeki lub lekkie, szybkie krążki; D'Aosta (przed chwilą w losówce zatopiłem nim dwa Fiji,a są tier wyrzej), DeGrasse, Perth, lubię brytyjskie V-VIII (IX-X są po byku ale fikcyjne), no i totalny "świr" HMS Aurora (Huanghe)... Exeter u mnie nadrabia legendą.

Ale raczej wart. I tak się gra, i tak. A jeśli za to granie można jeszcze dostać okręt, to fajnie:) 

Jeśli ktoś lubi pływać sprzętem 203mm, to powinien mu się podobać.

Nie uważam tych wszystkich torped, zajęć, cytadel i innych DMG za czas stracony, Exeter jest spoko. Ale na kolana mnie nie rzuca.

Rzeczywiście trochę brak dymu. Ale w czasie bitwy na Morzu Jawajskim Exetera kryły dymem niszczyciele, i Perth..., więc albo nie miał, albo miał zepsute.

Więc w grze jest w stanie po popsuciu dymu...:D

Za mało nim grałem na razie. 

W każdym razie misji nie żałuję. Ale takiego miłego zaskoczenia jak z Kozakiem, to nie ma.

Widziałem satystyki Exetera..., i we wszystkim na V tierze rządzi..., tylko że na razie ma niereprezentatywną ilość bitew....

Ale mogę jedynie polecić. Miło go mieć. Szkoda, ze nie jest lekko mocniejszy, i nie jest VI tier...

• Cool 1

[FJORD]
Beta Tester
501 posts
18,521 battles

Tak wstępnie,po kilku bitwach Wydaje mi się ciekawym,dobrze wyważonym krążkiem na tym trierze,aczkolwiek jak na razie niczym specjalnym mnie nie zachwycił.Nie dostrzegam w nim jakichś wyjątkowych cech oprócz naprawki.Może przydałby mu się np. sam. zwiad.?Myślałem,że ma trochę lepsze camo. Myślę,że nie poraża ani prędkością,ani zwrotnością,jest dobrym krążkiem radzącym sobie z podobnymi,o celnych w miarę działach. Cytadele często widuję ,ale np. moje HE już słabo podpala. Jak dla mnie nadal Furutaka jest dużo lepszym okrętem,bo daje dużo większą frajdę z gry. Cieszy fakt,że był do ugrania,bo w końcu to jakaś satysfakcja,że jest w porcie historyczny okręt,ale na pewno nie jest wart tej ceny,za którą żąda sklep premium.

• Cool 1

Players
474 posts
On 3/1/2019 at 10:19 AM, piterski74 said:

A ja się przyczepię do czegoś innego - skoro historyczny okręt wyszedł jako premka,  dlaczego do diabła  NIE DOSTAŁ HISTORYCZNEGO KAMUFLAŻU???

Tylko znowu (wzorem choćby JB) malowanie "po bliźniaku"??? :cap_wander::cap_wander:

@WG_Lumberjack, czy mógłbyś przekazać tym (...) inteligentom developerom, że mogliby się chociaż w taki sposób  przyłożyć do roboty? 

@piterski74 znajdź mi schemat historycznego camo to zrobię na szybko paczuszkę i wrzucę w ten wątek.

• Cool 1

Players
11 posts
4,944 battles
23.03.2019 o 20:44, Firkines napisał:

Do 22 marca ona była, więc nie było możliwości jej zrobienia jeśli nie kupiłeś Exetera.

Dobrze, że go wcześniej kupiłem... W poniedziałek wypełniłem misje i 4000 dublonów wpadło.

24.03.2019 o 03:29, Porchack napisał:

Panowie..,

a może ktoś zdradzić w jaki sposób zrobił te 20 cytadel??:)

Młócę Fiji i Edinem, i nic. Nawet Kozakiem młóciłem..., i też nic. Młócę w "ludzi", młócę w boty...., i nic.

Żeby sprawdzić metodę, na próbę wziąłem Huanghe...., 4 cytadele w jednej bitwie.

Wziąłem na próbę D'Aostę....., 2 cytadele.

A tu ani Fiji, ani Leander, ani Edinburgh..., ani nawet Królowa Elżbieta nic wskórać nie mogą.

Wiadomo, że brytyjskie krążowniki nie walą cytadel jak niemieckie. Ale czasem wchodzą. 

A ja w jakichś 50(minimum) bitwach 3 cytadele miałem.:)

Z każdej odległości, prosto w burty. Z daleka z bliska, z bardzo bliska, z dystansu średniego, z każdego dystansu...

Nic...

Zaczynam tracić wiarę w zwycięstwo:)

Ja grałem Edinburghiem i Leanderem. Brytyjskich pancerników jeszcze nie posiadam. No i przyznam się, że jestem niecierpliwy i po parunastu bitwach losowych i czekaniu na okazję i zaliczeniu 2 cytadel w ten sposób, przeniosłem "łowy cytadelowe" na koop-y... Tam już poszło z górki :)

Players
11 posts
4,944 battles
24.03.2019 o 21:12, Porchack napisał:

Ciekawe.., można by zrobić taką sondę na forum..., zatopienie jakiego okrętu sprawia Pni/Panu największa satysfakcję?:)

Dobree!

Mi na przykład: zatopienie Bismarcka Błyskawicą, (choć lepiej by było Jervisem :Smile_trollface:)

• Cool 1

[CSMW]
Beta Tester
1,548 posts
11,030 battles
On 3/24/2019 at 9:12 PM, Porchack said:

można by zrobić taką sondę na forum..., zatopienie jakiego okrętu sprawia Pni/Panu największa satysfakcję?:)

Zatopić hermelina jamatem. . A nie, czekajcie, overpeny... Dobra, nic nie mówiłem.

• Cool 1

Players
1,693 posts
7,993 battles
2 minutes ago, Korsarz_87 said:

Zatopić hermelina jamatem. . A nie, czekajcie, overpeny... Dobra, nic nie mówiłem.

Odbije.

[CSMW]
Beta Tester
1,548 posts
11,030 battles
2 hours ago, Goomich said:

Odbije.

A poza tym to "overmatching" (czy jak to sie tam nazywało) przez kaliber :Smile_veryhappy:

[FF-PL]
Players
1,150 posts
14,173 battles

Gowno prawda,. Nelsonem się nie da zrobić niczego. Każdy śmierdzący gówniarz to zrobi byle czym, ale Ja nie mogę :cap_old:

• Funny 1

[BUSHI]
Players
3,632 posts
18,775 battles

Potrzebowałem tylko 2 cytek do skończenia misji. Belfast na coopie wydrukował je x10 ;-)

shot-19_03.28_15_50.14-0535.jpg.066df2c1fc31852354236156b6b09d34.jpg

• Cool 2

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.