Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
WG_Lumberjack

0.8.1 - Interfejs/UI/Port/Inne

15 comments in this topic

Recommended Posts

WG Staff
2,156 posts
3,674 battles

Poprawki na mapie Okruchy

Rozstawienie i wysokość wysp na mapie Okruchy została zmieniona.

Bardziej symetryczne rozmieszczenie wysp znajdujących się nieopodal centralnej strefy kluczowej pozwoli krążownikom i niszczycielom na skuteczniejsze utrzymanie pozycji po zajęciu przez sojuszników jednego ze skrzydeł.

Dzięki ułożeniu wysp w pobliżu stref kluczowych na skrzydłach da więcej przestrzeni do manewrów wewnątrz zamkniętego obszaru. Strefy kluczowe będą teraz łatwiejsze do zdobycia dla okrętów nadciągających z centralnej części mapy.

Dokonano również zmian w wyglądzie i oświetleniu mapy. Będzie można na niej toczyć bitwy VIII–X poziomu.

46b52972-399e-11e9-8df2-38eaa735f4cc_12046ba51cc-399e-11e9-8e05-38eaa735f4cc_120

Okruchy
0.8.1 Okruchy

Port

Nieustannie pracujemy nad optymalizacją Portu i wprowadzeniem ulepszeń interfejsu. Elementy Portu będą teraz płynniej się w nim pojawiać. Jest to proces w toku, który będzie kontynuowany w nadchodzących aktualizacjach.

Audio

Zaktualizowano dźwięk w grze:

• Zmieniono i poprawiono dźwięki efektów pogodowych, eksplozji w powietrzu, a także pocisków trafiających w ląd oraz samoloty.
  • Poprawiono nagłośnienie otoczenia w Portach Dunkierka oraz Kronstadt: zsynchronizowano dźwięki eksplozji bomby i fajerwerków.
  • Poprawiono nagłośnienie otoczenia w Bazie morskiej: dodano dźwięki syren przepływających okrętów, a także przeprojektowano dźwięki lokomotywy parowej.
  • Poprawiono harmonię między muzyką a dźwiękami otoczenia w Porcie i bitwie. Aby stało się to możliwe, usunęliśmy suwak „Muzyka”, który został zastąpiony punktami z suwakami „Muzyka w Porcie” i „Muzyka w bitwie”. Pozwoli to na precyzyjne dostrojenie odgłosów w tle, aby czerpać z gry jak najwięcej przyjemności.
  • Poprawiono dźwięk przestrzenny i efekt przejścia dla WYSOKICH i ULTRA ustawień jakości dźwięku. Odległe odgłosy staną się teraz bardziej naturalne.
  • Poprawiono czat głosowy w grze. Dodano automatyczną redukcję głośności gry podczas otrzymywania/nadawania wiadomości głosowej. Dźwięki w grze nie będą dłużej przeszkadzały podczas słuchania rozmówcy. Dodano efekt komunikacji radiowej do czatu głosowego, który może być regulowany specjalnym suwakiem w ustawieniach gry.

Powinniśmy również wspomnieć o nowej wtyczce Wwise – Auro-Headphones™, która tworzy dla gry dźwięk środowiska w pełnym 3D. Aby włączyć Auro-3D®, wybierzcie tryb słuchawkowy w ustawieniach dźwięku i wsłuchajcie się w koncert odgłosów morskiej batalii!

6c8033b8-399e-11e9-8040-38eaa735f4cc_120

Zmiany w ekonomii gry

Zwiększono liczbę kredytów przyznawanych za zniszczenie okrętów wyższego poziomu. Na przykład okręt VI poziomu otrzyma więcej kredytów i PD za zniszczenie okrętów VII i VIII poziomu.* W rezultacie uczestnicy bitew wyższego od siebie poziomu będą mogli otrzymać większe nagrody za swój wysiłek.

*Jest to dodatek do wyższych nagród już przyznanych za zadawanie obrażeń okrętom wyższego poziomu.

Przejście na systemy 64-bitowe

Począwszy od aktualizacji 0.8.1 wygaszamy wsparcie dla systemów operacyjnych o strukturze 32-bitowej (x86). Klient gry nie uruchomi się na systemach tego typu.

Więcej szczegółów przedstawiliśmy w specjalnym artykule.

Zmiany w równowadze gry

Naprawiono błąd związany z zasięgiem działania obrony przeciwlotniczej krążownika Minotaur. Zasięg działania dział przeciwlotniczych średniego zasięgu został zmniejszony z 5 do 4 km, co zrównuje go z zasięgiem ognia przeciwlotniczego innych krążowników X poziomu.

Zasięg obrony przeciwlotniczej Minotaura wynosił początkowo 5 km, a jego działa powodowały liczne eksplozje zadające wysokie, stałe uszkodzenia. W połączeniu z niską wykrywalnością krążownika prowadziło to do sytuacji, w których samoloty znajdowały się pod ostrzałem niemal natychmiast po wykryciu Minotaura. Oznaczało to, że ten brytyjski krążownik był nadto skuteczny w zwalczaniu wrogiego lotnictwa.

WG Staff
2,156 posts
3,674 battles

Inne zmiany i poprawki

Mała, lecz długo oczekiwana zmiana, która pozwala otworzyć wszystkie zebrane kontenery za pomocą jednego kliknięcia. Teraz otwieranie Waszych kontenerów będzie szybkie, a otrzymane nagrody zobaczycie w osobnym oknie.

3b846aee-399f-11e9-8687-38eaa735f4cc_120
  • Wprowadzono drobne ulepszenia geometrii i tekstur następujących okrętów: Vanguard, Oktiabrskaja Rewolucja, Queen Elizabeth, Dunkerque oraz Kaga.
  • Zoptymalizowano efekty wizualne dla smug pozostawianych przez torpedy i pianę pojawiającą się po zniszczeniu okrętu.
  • Naprawiono rzadki błąd, który mógł powodować zamykanie klienta gry podczas dodania gracza do listy kontaktów.
  • Naprawiono problem z ustawieniami ekonomii amerykańskiego lotniskowca premium VIII poziomu Enterprise. Opłacalność i koszt naprawy zostały dostosowane do wartości tych parametrów w okrętach premium.
  • Naprawiono problem z obracającą się kamerą podczas przesunięcia kursora na lewy koniec ekranu podczas wyboru sektora obrony przeciwlotniczej, który potrzebuje wsparcia.
  • Naprawiono problem z niepoprawną teksturą dla myśliwca katapultowanego, umieszczonego na rufie pancernika Roma.
  • Naprawiono błąd powodujący nieustanne skręcanie eskadry po wciśnięciu klawiszy Esc/F1 podczas zawracania.
  • Naprawiono błąd ze znikającą zniżką na resetowanie umiejętności dowódcy po opuszczeniu klanu.
  • Naprawiono błąd z niepoprawną redukcją głośności, gdy pozycja suwaka „Głośność oddawanych strzałów” została zmieniona.
  • Naprawiono błąd z wyświetlającym się przyciskiem Bitwy rankingowej po osiągnięciu 1. stopnia.
  • Naprawiono błąd z wyświetlaniem się efektów pożaru, zalania i poruszania się okrętu gracza w trybie lornetki na krótkim dystansie.
  • Poprawiono opis dział baterii głównej niszczyciela Kagero.
  • Poprawiono opis dział przeciwlotniczych pancernika Hood.
  • Naprawiono błąd powodujący niespodziewane, acz sporadyczne wyłączenie klienta gry podczas startu samolotów.
  • Naprawiono błąd z prędkością samolotu zmodyfikowaną przez doładowanie silnika, gdy ta nie wpływała na prędkość wystrzeliwanych pocisków.
  • Naprawiono błąd powodujący niespodziewane wyłączenie klienta gry w przypadku opóźnień aktualizacji położenia kamery podczas kontrolowania samolotów.
  • Naprawiono błąd powodujący pojawienie się ostrzeżenia o torpedach, gdy w rzeczywistości ich tam nie było.
  • Zmniejszono częstotliwość występowania komendy głosowej „Powrót na okręt”. Obecnie wiadomość będzie odtwarzana wyłącznie wtedy, gdy eskadra wraca na lotniskowiec po naciśnięciu przycisku F.
  • Naprawiono błąd powodujący nieprawidłowe dodanie unikatowych gwiazdek dla emblematów Ekspert bitew rankingowych. W aktualizacji 0.8.1 niepoprawny postęp w emblematach zostanie usunięty. Gracze będą otrzymywać gwiazdki na podstawie swoich osiągnięć w jedenastym sezonie bitew rankingowych.
  • Ulepszono opis sygnału November Foxtrot. Nie będzie już wątpliwości, że sygnał działa zarówno dla sprzętu eksploatacyjnego okrętu, jak i eskadry.
  • Naprawiono podpowiedź związaną z sektorem przeciwlotniczym, która wyświetlana jest na początku bitwy. Teraz pokazywane są wszystkie przyciski, których można używać do kontrolowania stref przeciwlotniczych.
  • Naprawiono nieprawidłowe wyświetlanie napisu „Duplikat” w elementach kolekcji zdobywanych w kontenerach.
  • Naprawiono błąd powodujący zawieszanie, gdy do pokoju treningowego dodawany jest gracz.
  • Poprawiono opis podpowiedzi dotyczący zasięgu torped wystrzeliwanych z okrętu. Teraz zaokrąglenie liczby jest poprawne.
  • Naprawiono błąd uniemożliwiający kupno konta premium w oknie wyboru w Porcie.
  • Naprawiono błąd powodujący, że stały kamuflaż dla okrętu Benson nie zmieniał wyglądu głównych wież.
  • Poprawiono maksymalny zasięg ognia okrętów ARP Kongō, ARP Haruna, ARP Kirishima oraz ARP Hiei. Teraz odpowiada on maksymalnemu zasięgowi pancernika Kongo z ulepszonym układem kontroli ognia.
  • Ulepszono wygląd bazy morskiej klanu, dodając bardziej realistyczną zieleń i wyspy na wodach Portu. W górach ponownie widać tartak.
  • Zmieniono lokalizacje, w których pojawiają się samoloty na mapach Pułapka, Morze nadziei, Ziemia ognista, Okruchy, Północ, Droga wojownika oraz Łzy pustyni w trybie „Turniej. Dominacja”. Położone są teraz na obrzeżach mapy.

[LICON]
Players
14 posts
5,552 battles

So far, so good. Zmiana dźwięku zdecydowanie na gorsze. Blaszane dźwięki w zbliżeniu są po prostu śmieszne. W trybie głośników (mimo że gram na słuchawkach) jest trochę lepiej, choć nie do końca. Szkoda, że nie można tej zmiany po prostu wyłączyć - może zmiana na niższą jakość dźwięku by pomogła? Muszę sprawdzić.

Co do głośności muzyki - rozumiem zmianę, i to jest pewnie ogólnie zmiana na lepsze, bardziej szczegółowa kontrola to zawsze plus. Ale wprowadzenie nieprofesjonalne, pachnące "mamy gdzieś twoje preferencje". Nie można było nowych suwaków ustawić domyślnie na wartość, jaką miał zbiorczy? Klikam w porcie, słuchawki na stole, pierwsza bitwa, załadowała się, zakładam... Co mi tu do diabła gra?!? No i zamiast ruszać, tracę sekundy na grzebanie w opcjach, żeby z powrotem wyłączyć tę badziewną, dekoncentrującą muzykę. Doprawdy, spodziewałbym się, że jeśli była ustawiona na zero, to taki update nie powinien tego zmienić. Nie wmówicie mi, że to było trudne w realizacji - to zwykłe olewactwo. Niski priorytet, czy w ogóle nie wpadło Wam do głowy takie wymaganie?

Poza tym - na razie ok, aktualizacja bez poważniejszych uwag.

[BUSHI]
Players
3,623 posts
18,600 battles

Dźwięki potraficie zwalić na maxa (kakofonia - co to takiego kłania się słownik), ale poprawić gubienia klawiszy przypisanych do consumabli (dalej mi gubi 3 na CV i pisze po pewnym czasie grania - nie ustawiony), już nie. Najlepiej, żeby nie wychodziły już żadne "ulepszenia" dźwięku, bo tego nie da się znieść.

[HOB]
Moderator
1,507 posts
6,388 battles

No to w sprawie otwieranie wielu kontenerów na raz, pragnę powinszować.

Odkładając kontenery celem otworzenia ich później traci się więcej czasu niż zyskuje. Bowiem celem odbioru codziennego kontenera poprzedni musi się schować, co zajmuje kolejne kilka sekund na odbiór każdego dziennego kontenera. Zatem nowa funkcjonalność przynosi oszczędność czasu tylko w przypadku kupna lub zakupu bardzo wielu kontenerów, bo przy zdobywanych pojedynczo mija się z celem.

Do wdrożenia jest możliwość usunięcia animacji, które nie mają żadnego sensu lub usunięcie blokady wyjścia z ekranu kontenerów, gdy pokazywana jest animacja. Wiem że graficy się napracowali, ale to już podchodzi pod złośliwość i brak szacunku dla graczy.

[TF-7-]
[TF-7-]
Players
356 posts
5,384 battles
‎2019‎-‎03‎-‎02 o 03:38, Odo_Toothless napisał:

Dźwięki potraficie zwalić na maxa (kakofonia - co to takiego kłania się słownik), ale poprawić gubienia klawiszy przypisanych do consumabli (dalej mi gubi 3 na CV i pisze po pewnym czasie grania - nie ustawiony), już nie. Najlepiej, żeby nie wychodziły już żadne "ulepszenia" dźwięku, bo tego nie da się znieść.

Rzeczywiście dźwięk jest co najmniej "dziwny". A co dziwniejsze, grając na PTS tą samą(?) wersją, może nie zachwyciłem się dźwiękami ale podobały mi się. Karta Realtek HDA. Nic nie zmieniałem w ustawieniach dźwięku w kliencie.

[ISEN]
Moderator
4,359 posts
11,215 battles
4 minutes ago, wib_wojtek said:

Rzeczywiście dźwięk jest co najmniej "dziwny". A co dziwniejsze, grając na PTS tą samą(?) wersją, może nie zachwyciłem się dźwiękami ale podobały mi się. Karta Realtek HDA. Nic nie zmieniałem w ustawieniach dźwięku w kliencie.

Problemy z dźwiękiem są znane i niedługo powinna być łatka, która je naprawi.

Players
130 posts
7,637 battles

Mapa okruchy została zepsuta. Była fajna i można było kombinować teraz jest lipa.

[TF-7-]
[TF-7-]
Players
356 posts
5,384 battles

Jestem powalony na kolana przez zmiany w porcie "London",  to wesołe miasteczko z 4-5 sek. pętlą muzyczną, powaliło mnie na podłogę, byłem wzruszony. Nie wiem czy nie zażądam od WG rekompensaty za socjotechniczne rozpraszanie graczy przez tak przełomowe zmiany w grze, jak te powyżej opisane, nie da się wygrać bitwy z takim bagażem wejściowym.

P.S. Bardzo rework mi się podoba

[SLMW]
Beta Tester
33 posts
9,391 battles

Interfejs---ok, nie możecie [WG] zrobić dodatkowego przycisku na F3 do ostrzeżenia swoich graczy przed torpedami???

ps.zgłosiłem to w suporcie- i mi odpisali...

[...]

Goomich

TD -ek Torpedos.jpg

Players
1,693 posts
7,993 battles

A od siebie dodam, że po 8,5k butew nie wiesz jeszcze, żeby nie odpalać torped z drugiej linii?

Tsk, tsk, tsk.

On 3/9/2019 at 4:13 AM, wib_wojtek said:

Jestem powalony na kolana przez zmiany w porcie "London",  to wesołe miasteczko z 4-5 sek. pętlą muzyczną, powaliło mnie na podłogę,

Jeśli nie masz zmodowanego Hamburga, to robisz to źle...

[TF-7-]
[TF-7-]
Players
356 posts
5,384 battles
23.03.2019 o 15:58, Goomich napisał:

Jeśli nie masz zmodowanego Hamburga, to robisz to źle...

?????? :cap_cool:

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.