Jump to content
  • 0
Diver1313

Diver 1313

9 comments in this topic

Question

[WW_PL]
Players
4 posts
10,312 battles

Panowie ,  od trzech dni gram na rankedach i to co się dzieje jest dla mnie cokolwiek niezrozumiałe. Nie jestem maniakiem tej gry, nie gram codziennie i nie znam jej na wylot jak wielu z Was, ale gram od ponad roku, mam kilka okrętów 10, 9, 8, 7, i 6 tieru, co oznacza że trochę pograłem  ( jakieś prawie 5000 bitew ). Do czasu ostatniej aktualizacji normalnym było, że raz się wygrywało raz przegrywało, ale zawsze było ciekawie i można było nawet kilka bitew pod rząd wygrać. Od 3 dni gram na nowych rankedach i to jest jaka porażka. Dzisiaj tj. 03.02.2019 na 26 stoczonych bitew 22 przegrane........jakiś absurd, nawet statystycznie powinno być więcej wygranych. Załóżmy, że miałem pecha i trafiałem zawsze do słabszej drużyny ........Nosz coowa NIE można zawsze trafiać do słabszego składu bo to morduje zabawę. Nie o to chodzi żeby zawsze wygrywać , ale nie o to chodzi też żeby ciągle przegrywać. Nie wiem jak się losuje składy, ale moim zdaniem jest coś chyba nie tak. Jestem członkiem klanu i wszyscy w klanie maja podobną sytuacje. Po prostu przestają grać w rankingach. Czy może mi ktoś wyjaśnić o co tu chodzi ? Jeśli zauważyliście podobne problemy to może specjaliści od tej naprawdę fajnej gry coś z tym zrobią. 

8 answers to this question

Recommended Posts

• 0
Alpha Tester
290 posts

6x6 to nie 12x12. Oznacza to nie mniej nie więcej, że od pojedynczego gracza zależy znacznie więcej niż na randomach. Obecny sezon różni się też tym od wcześniejszych, że jest w wyścigu zbrojeń co daje więcej możliwości taktycznych i promuje dobrych graczy którzy potrafią zagrać agresywnie i być w tym skutecznym. 22 przegrane na 26 bitew - jeden wniosek. Nie jesteś na tyle dobrym graczem by mieć duży wpływ na wynik bitwy w obecnej formie trybu rankingowego.

• 0
[WW_PL]
Players
4 posts
10,312 battles

Sturmovikgsp

Chyba kolega nie przeczytał mojego wpisu ze zrozumieniem. Bitwy rankingowe zawsze polegały na tym , że wygrywali lepsi i nie pierwszy raz biorę w nich udział.  Być może rzeczywiście nie jestem dostatecznie dobry by grać w rankingowych, ale nie o to chodziło w moim pytaniu. Napisałem , że na 26 bitew 22 były przegrane  nie dodałem jednak, że większość tych bitew kończyłem na 1 lub 2 miejscu klasyfikacji drużynowej  co oznacza ,że wszyscy w mojej drużynie byli za słabi by wygrać........przez 22 razy ?????  Patrząc na składy mojej drużyny i ich osiągnięcia  to były one wyższe niż moje, wiec chyba jest coś nie tak z tą grą. Poza tym  mając na myśli prostą matematykę. Jeśli przez 26 bitew 22 są przegrane to znaczy , że coś jest nie tak z doborem składów przez system, ponieważ już biorąc pod uwagę rachunek prawdopodobieństwa paradoksalnie mało prawdopodobne jest by losowo stosunek przegranych do wygranych był tak niekorzystny. Poza tym wspomniałem , że ten problem dotyczy nie tylko mnie jako gracza ale wielu innych, więc zachęcam po prostu do zbadania tematu. 

• 0
[GROM-]
[GROM-]
Beta Tester
247 posts
18,864 battles

godzinę temu, Diver1313 napisał:

Sturmovikgsp

Chyba kolega nie przeczytał mojego wpisu ze zrozumieniem. Bitwy rankingowe zawsze polegały na tym , że wygrywali lepsi i nie pierwszy raz biorę w nich udział.  Być może rzeczywiście nie jestem dostatecznie dobry by grać w rankingowych, ale nie o to chodziło w moim pytaniu. Napisałem , że na 26 bitew 22 były przegrane  nie dodałem jednak, że większość tych bitew kończyłem na 1 lub 2 miejscu klasyfikacji drużynowej  co oznacza ,że wszyscy w mojej drużynie byli za słabi by wygrać........przez 22 razy ?????  Patrząc na składy mojej drużyny i ich osiągnięcia  to były one wyższe niż moje, wiec chyba jest coś nie tak z tą grą. Poza tym  mając na myśli prostą matematykę. Jeśli przez 26 bitew 22 są przegrane to znaczy , że coś jest nie tak z doborem składów przez system, ponieważ już biorąc pod uwagę rachunek prawdopodobieństwa paradoksalnie mało prawdopodobne jest by losowo stosunek przegranych do wygranych był tak niekorzystny. Poza tym wspomniałem , że ten problem dotyczy nie tylko mnie jako gracza ale wielu innych, więc zachęcam po prostu do zbadania tematu. 

Nie obraz się ale 11 sezon grasz BB, i średni dmg 68k jest ze tak powiem drastycznie slaby. Sadze ze te bitwy które wygrałeś były po prostu fartem team wygrał za ciebie. Może czas zagrać na krótszym dystansie a nie z max zasięgu. Taka moja rada.

• 0
Alpha Tester
290 posts

Trudno się nie zgodzić, grając czymkolwiek na rankingach ciężko zrobić dmg mniejszy niż te 120k... A by nie stracić gwiazdki nie mówiąc o wygranej w tym sezonie gwarancje daje dopiero te 180-200k...

• 0
[WW_PL]
Players
4 posts
10,312 battles

Panowie, ja się nie obrażam bo nie jestem małym chłopcem, tak więc pełen spokój, staram się dowiedzieć po prostu co jest nie tak. Tak jak już pisałem zdaje sobie sprawę , że nie jestem "orłem" i cały czas nie do końca o to chodzi. Wiążę fakty i się zastanawiam... 1. Jeśli zajmuję w zdecydowanej większości 1 lub 2 miejsce to znaczy, że to nie reszta mojego teamu wygrała bitwę a raczej to ja wydatnie przyczyniłem się do wygranej.  2. Nadal zastanawiam się jak można 22 razy na 26 trafić na tak słabe drużyny ? 3. Jeśli moja średnia jest drastycznie słaba to dlaczego "rzuca mnie " stale do bitwy razem z jeszcze słabszymi wśród których jestem " gwiazdą " ha ha ha. Dlaczego system nie łączy słabszych z silniejszymi ? 

No ok, takie tam dywagacje, zmieniłem trochę styl rozgrywania bitwy i dzisiaj trafiłem na niezłe teamy. mam na 4 bitwy 3 zwycięstwa, wiec może nie będzie tak źle. Zobaczymy co dalej , będę obserwował. Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

• 0
Alpha Tester
290 posts

Ne bez powodu na bitwy rankingowe mówi się "bitwy rakowe", bo z nerwów i irytacji raka można dostać. Jedyna metoda na ten sezon to bez nerwów, agresywnie, ale skupiać się tylko na swoim wyniku, a nie na wygranej. Zazwyczaj połowa teamu to ameby. Pies ich trącał. Tym sposobem podczas przegranej w 99% będziesz na topce i nie stracisz gwiazdki, albo wygrasz bitwę. W randomy i tak obecnie nie ma po co grać więc masz czas oswoić się. I tak jak pisałem najlepiej jak te 180-200k dmg na bitwę to wtedy gwiazdki nie stracisz. Polecam do tego Jutlanda z boostami do naprawki + jego naprawka i sonar robi swoje.

• 0
[WW_PL]
Players
4 posts
10,312 battles

Dziękuję za te wszystkie uwagi i podpowiedzi. Popracuję sobie nad tym , ale fakt , że można czasami dostać raka ..... Tak czy inaczej pozdrawiam.

Guest
This topic is now closed to further replies.