Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
erik_six

Jak jsem začal a (opět) přestal hrát WOWS

2 comments in this topic

Recommended Posts

[BATES]
Beta Tester
349 posts
8,380 battles

Jak jsem začal a skončil hrát lodě (opět)

Jsem dlouholetý hráč WOT. Myšlenka námořních bitev se mi opravdu zamlouvala (a zamlouvá) dokonce natolik, že aby jsem se dostal do CB tak jsem si pořídil Simse. Líbila se mi tehdy meta, rád jsem hrál tehdy OP DD i přesto že 20 minutové bitvy jsou na mě už dlouhé a normálně nemám tolik času v kuse. Hned první zavedení CV mě lehce vyvedlo z rovnováhy a po zavedení a nastavení CV tieru 10 jsem si řekl poprvé, že tohle nemám zapotřebí. Přesto v zimních obdobích jsem se k WOWS na pár měsíců vracel (je víc času a asi mě chybí to slunce a voda). Teď naposled jsem hru nainstaloval okolo vánoc 2018. Žádné brutální změny, skvělé a pohodové speed rankedy (low tiery, velký vliv na výsledek, časté záchytné body), málo CV, dostal jsem i kupón na 200 procentní slevu. Jedním slovem paráda (na RNG a ubohý MM jsem dávno zvyklý z WOT, takže mě vůbec nerozhází).

S blížícím příchodem 0.8. to ovšem začalo - každý bot začal znovu hrát CV, (aby bylo jasno jako třída mě CV nevadí, ale odjakživa mě štve jejich potenciálně rozhodující vliv na danou hru daný skilem hráče). Zvlášť jedna z posledních seancí 10. proher v řadě kdy naše CV hráli stylem 0k 10letadel  a enemák 3-4 kily a 20-40 letadel + celá naše mapa svítí, enemáci nejsou vidět mě opět nadchla.

Po té co jsem viděl (neodvážil jsem se to pustit jen jsem se díval cca na 6 hodin hry) metu v 0.8 tak si říkám, že simulátor boje lodí s letadly hrát nechci a že si zase počkám  (jakkoliv dlouho) až se to srovná a bude to opět hra lodě proti lodi. Uvažoval jsem sice o tom, že si zahraji aspoň rankedy kde CV nemůžou být, ale poté co jsem viděl seznam doporučených lodí (ani jedna ze stromu), podivný systém kdy pro "zpestření" se mají zabírat různé body, systém záchytných bodů (vážně 1-12 nic?) tak asi i tady děkuji nechci.

Nový systém CV a boje proti nim je podle mého frustrující pro obě strany. Co je podle mě špatně:

1. Mapa pořád svítí nedá se hrát na skrytí (a to prý chtěli přespotovávání mapy reworkem snížit)
  2. Totálně nevyvážené low tier CV si neškrtne, dobrý top hráč CV na top tieru opět rozhodne hru (prý CV budou vyváženější)
  3. Tlak na hru v houfu (je daleko těžší hrát osamoceně capnout, překvapit někoho, zabít CV)
  4. WG tak nějak nedomyslelo, že čím pozdější fáze hry je tím je CV silnější a silnější (nejsou lodě na houf, jsou nastřílené dají lehce dorážet, mají očesanou obranu a CV? to je na tom pořád stejně dokud má aspoň 1HP) 
  5. Hra s CV je složitá stejně jak byla jen jinak (a to prý chtěli jednoduší hru hru s CV, prý podobnější normálním lodím, i proti nim aby se snížil rozdíl mezi dobrým a špatným hráčem CV)
  6. Protiletadlový spotřebák vám dřív pomáhal zcela se útokům vyhnout teď jen zvyšuje dmg.
  7. Neustálé "otravování" normálních lodí pokud si vás CV vybere dostáváte neustále útoky (to je podle mě frustrující pro obě strany, CV si říká už utočím podesáté a pořád není dole, normální loď už zase na mě útočí, hořím zaplavuju a nemůžu s tím nic moc dělat)

Co s tím podle mě? (a co WG určitě neudělá)

1. Vrátit všechny tiery CV a upravit MM na +1 (CV bude vždy středový tier nebo -1 tier) a 10CV pouštět pouze do full 10 (daleko jednodušeji by se CV vyvažovali)
  2.  Zrušit manuální ovládání letek, dát jim styl podobný výstřelu děla, tj označit cílovou oblast (kruh o dané ploše) a vyslat, zbytek nechat na RNG (tohle je jednodušší hra s CV podobná normální lodi, kdy si CV každý v pohodě zahraje, ale nebude skill jednoho hráče rozhodovat celé hry)
  3. Vrátit typy letadel (stíhače by po výstřelu do dané oblasti určitou dob u hlídkovali a útočili na vše v kruhu) torpédové a bombardovací by automaticky napadli buď zaměřenou loď v kruhu nebo první v cílové ploše co by spotli
  4. Rozdíly mezi CV by byli (stejně jako u normálních lodí u děl) v rychlosti letadel, době jejich nabíjení, počtu, potenciální dmg a typu.
  5. Spot bych nechal podobně jak byl jen by byl omezen na prvotní koridor průletu a pak spot cílové oblasti (tj. spot i torpéd)

Samozřejmě nejsem naivní a vím že nic z toho se určitě nestane, protože ve WG mají rádi složité pokusy o řešení a navíc stejně by se toto spoustě lidí také nelíbilo. Berte to prosím pouze jako neškodnou teoretickou úvahu.

• Cool 5
  • Bad 1

Players
309 posts
4,096 battles

Hravam to pravidelne nejak vzdycky od jara do podzimu, a pokazde je to horsi a horsi, jezdim vice mene s temi samymi lodemi ze stare skoly (Jamato, Montana, nejake dalsi US a IJN), prijde mi ze na ne se zapomina s updaty, a jak tam jen tak jsou, vsechno dalsi nove je o hodne v necem lepsi, napr Nemci v armoru, Anglani v zapaleni a v healu, a tak se da rejdit dal a dal ..  Hlavne ze jsou tu pridane nejake koruny, denni odmeny, misi tolik ze je normalni clovek nemuze stihat plnit, uhli nebo olej ci co to je..

Sobota nebo kdy jsem to hral mluvi samo za sebe - asi 16 proher v rade, jasne, oznacte mne za lamu, ale jak muze jeden ovlivnit hru, kdyz pulka tymu jde plavat v prvnich ctyrech minutach ? Mozna by nebylo na skodu moznost randomu i 7v7, tam jednotlivci udelaji vic. Lidi s desitkovyma lodema padaji jako kdyby byli na dvojce trojce, nedej boze. Chtelo by to nejaky personal rate, neco jako je nebo spise bylo ve Wowku, aby lod 7+ mohl koupit clovek az od nejakeho urciteho ratingu, nemusel by byt nijak zavratne vysokej, ale ti boti a lidi kteri si to napizlali po 100 exp za bitvu ve ktere nic neudelaji, by se zde nevyskytovali..

Prubeh typicke hry - mam Jamato - mozna je to moc o BBckach, protoze hrat mne za ne bavi(lo) ale z toho co jsem cetl i u jinych lodi starych dvou lajn, mam podobny pocity .. takovej Zao nebo Des moin jde ke dnu mnohem snaz nez hindenburg, a tyhlety novejsi.

Prvni minutu -  kde nic tu nic, premyslim kam pojedu, a tak dale..

Druha minuta -  objevi se letadla, spotnou vas, zacnou na vas letat strely od BBcek na druhe strane mapy (polovina map je pro T10 nevhodna, nejhorsi jsou snad ti Dva bratri, tam T10 BB dostreli opravdu az na konec mapy). Letadla si vybiraji nejakou lod, nekdy mne, vylepsene AA a pouziti stihacek ma za cil sestreleni maximalne jednoho letadla a to jeste kdyz uz shodi naklad.

Asi 4 minuty - obe strany vylozi svuj naklad dymovnic, jelikoz je v tymu minimalne vzdy 2x dd a 2x britsky cruiser, je toho smoku vsude pozehnane, pokud strilite, leta to na vas opravdu odevsad, vy nevidite nic, pocit bezmoci. Do toho letadla, a pomalu se objevuji ty long range torpy, polovina tymu je potopena nebo v bezvychodne pozici, nebo na uplne zbytecnem miste na mape... Strilite na lode ktere jsou bokem, no citadela pada velmi vzacne, naopak skoro vsechno leti overpen, a to i u bitevek zasazenych do stredu, buh zehnej za normalni prustrely.

cca 8 minut - tym skoro dole, zbyli lidi hori, hra pomalu konci .. Pripomina mi to hodne Wot, tam ty bitvy trvaly okolo tri minut, nez jsem nekam dojel s heavynou byl konec, s artynou jsem stihl tak jednou vystrelit, proti tem OP stredakum co jsou rychli jako lighti a strili jako heavy, nemelo smysl nejak efektivne hrat... Tu to sice trva dele, protoze lode nabiji dele a vice toho snesou, ale uz ten dojem ze hry je podobny.

Cize reseni - rebalanc a uprava map, u nekterych by stacilo jen otocit startovni pozice, u nekterych vadi mala velikost, u te mapy s tim kruhem ostrovu uprostred se neni moc kde za BB schovavat, v podstate i s jinou pomalejsi a vetsi lodi vyjizdite zpoza rohu do neznama.. vsude..

Celkovy rebalanc dvou nejstarsich linii - cize IJN a US aby byly efektivni i proti tomu novemu .. s takovou Montanou co ma nejmensi dela a nejslabsi armor na T10, ja primarne ji volim za cil cislo jedna, a kdyz ji vezmu ja, ostatni delaji totez, a kazdej novej cruiser mi naklada za polovicni cas dvojnasob damage...

Smutne jest, kam ta hra speje. Hlavne ze jezdi lode ze Star treku, nebo v ruzovym srdickovym pomalovani.

• Cool 5

Sign in to follow this