Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 1 battles to post in this section.
YabbaCoe

[0.8.0] Vysvětlení opravy chyby systému odhalování

1 comment in this topic

Recommended Posts

[WG]
[WG]
WG Staff
9,785 posts
5,011 battles

Kapitáni!

V aktualizaci 0.8.0 jsme opravili bug systému odhalování, který byl ve hře po dobu několika měsíců, přesněji od aktualizace 0.7.9. Nyní bychom chtěli vysvětlit všechny detaily tohoto fixu, proč je potřeba jej udělat a jaké změny se chystáme aplikovat do hry, abychom navázali na vaši zpětnou vazbu.

 

Jak to fungovalo před 0.7.9 / jak to bude fungovat nyní v 0.8.0?

Po výstřelu z děl hlavní baterie loď obržela 20 sekundový postih maskování (často označován jako „gun bloom“ čili ve volném překladu „květ děla“, prostě si představte po výstřelu efekt rozprostření do prostoru).

 

Mohly nastat dva postihy – normální „po výstřelu hlavních děl“, který je roven dostřleu hlavní baterie a „po výstřelu z kouřové clony“, která je vždy menší. Pro objasnnění nebereme v potaz radar, hydro ani zaručené odhalení (proxy).

 

Pro příklad uvažujme o dvou lodích – „Cíl“ a „Sledující“. Sledující nevidí cíl, ale je v dosahu odhalení „po výstřelu z hlavních děl“ od Cíle, ale zase mimo „výstřelu z kouřové clony“. Obě lodě jsou na otevřeném moři, kde nic nepřerušuje přímou viditelnost.

 

1. Cíl vystřeli z hlavních děl, dostane 20 sekundový postih maskování po „výstřelu z hlavních děl“. Sledující jej tak odhalí.

2. Možnost A: Pokud se Cíl poté přesune za ostrov, Sledující jej nedetekuje (jakmile je přímá viditelnost přerušena), ale postih maskování stále pokračuje.

3. Možnost B: Pokd se Cíl přesune za nebo do kouřové clony, Sledující jej netedetekuje (jelikož je přímé viditelnost přerušena kouřovou clonou a Sledující je až za hranicí „výstřelu z hlavních děl v kouřové cloně“ od Cíle). Hodnota maskování je nyní „po výstřelu z kouřové clony“.

4. Pokud se Cíl během těchto 20 sekund přesune mimo kouřovou clonu, Sledující jej opět detekuje. Hodnota maskování Cíle bude znovu „po výstřelu z hlavních děl“ (než uplyne 20 vteřin).

5. Objasnění: změny maskování jdou vidět na minimapě, pokud máte zobrazeny pokročilá nastavení.

6. Objasnění: 20 sekund začíná POUZE pokud je Cíl při svém výstřelu odhalen.

 

Co tedy bylo jinak kvůli tomuto bugu a co se změnilo?

 

Body 2 až 4 fungovali jinak. Abychom byli přesní, jakmile Cíl přerušil přímou viditlenost Sledujícího, časovač byl zrušen nehledě na pohyl Cíle.

Z pohledu hratelnosti toto občas umožnilo hráčům utéct mnohem rychleji. Nicméně pokud dáme do kupy všechno, co bylo „před tím“ a „poté“, může to být sepsáno ve dvou bodech:

1. Pokud se cíl přesunul do/za kouřové clony po výstřelu z hlavní baterie, jeho maskování v 0.8.0 bude „po výstřelu z kouřové clony“ místo „pouze proxy nebo radar“ 20 sekund po výstřelu.

2. Pokud pohyb Cíle přeruší přímou viditelnost, ale následně je přímá viditlenost znovu obnovena, maskování v 0.80 bude „po výstřelu z hlavní baterie“ po dobu 20 sekund.

 

Mějte na paměti, že tyto případy jsou sice někdy opravdu důležité, ale celkově, jsou poměrně malé a neovlivňují nijak zásadně herní vyvážení.

 

Tím pádem, proč opravujete něco, co funguje dobře a nic nerozbíjí?

 

Abychom na toto odpověděli, musíme jasně rozlišit aspekt hratelnosti a technický aspekt.

 

Technicky, toto je bug systémového kódu viditelnosti a tím pádem musí být opraven. Tudíž i když výsledek tohoto bugu je v pořádku (tím pádem i příjemný), způsob, jakým je „implementován“ je velmi nebezpečný pro celkovou stabilitu hry. Tyto bugy se nedají ovládat a my si tak nemůžeme být jisti, že v budoucnu nevytvoří další vedlejší účinky v součinosti s dalšími součástmi hry.

 

Co se týče hratelnosti, máme dva důvody, proč toto opravit. První, jsme přesvědčení, že konzistentnost zmíněných 20 sekund činí systém viditlenosti více srozumitelný – intuitivně. Za druhé a tento důvod je mnohem důležitější, tento bug může vést ke scénáři, kdy obrovská loď může vystřelit ze svých hlavních děl a následně „zmizet“ jen tím, že přeruší svou přímou viditelnost jedním malým ostrovem – a proti tomu se hraje divně, vypadá to divně a prostě je to divné.

 

Nicméně, vidíme, že jsou tady silné argumenty pro tuto „zabugovanou“ mechaniku. Velké množství z vás vyjádřilo svůj názor, že tato mechanika umožňuje aktivní hru a přináší lepší odměnu za riskování tím, že umožní hráčům se v některých příápadech dostat do bezpečné pozice- A tyto argumenty bereme velmi vážně.

 

Co se nyní stane?

 

Tento bug bude v 0.8.0 opraven. Jak bylo výše vysvětleno, risk ponechání tohoto bugu ve hře je stále vysoký a my jsme přesvědčeni o tom, že to za to nestojí.

 

Nicméně, nehodláme ignorovat pozitivní aspekty tohotot bugu a vaší zpětné vazby. Chystáme se implementovat tyto efekty v řádné funkci herního systému odhalování. Nějaký čas to sice zabere, jelikož verze 0.8.1 je prakticky připravena a už je chystána pro testy a verze 0.8.2 a 0.8.3 jsou v aktivním vývoji. Ovšem nehledě na velmi těsný rozvrh, jsme zavázáni doručit tuto změnu, jak to bude jen možné. Určitě vám dáme vědět.

 

Mezitím, děkujeme vám za vaše komentáře a touhu zlepšit tuto hru.

 

Action Stations!

  • Cool 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×