Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 1 battles to post in this section.
The_EURL_Guy

Aktualizacja 0.8.0. Przygotować się do startu! - wątek na forum

80 comments in this topic

Recommended Posts

Players
165 posts
870 battles

Buff dla Aigle, Mahan, Sims, Ogniewoj, Udolaj, Kijów, natomiast Błyska może ulegać biodegradacji.

Zmiany w operacjach - czyżby kogoś zabolała farma expa?

[FT-B]
Players
271 posts
2,953 battles

Bez dostaw codziennych ? I myślałem ,że te dyrektywy to bardziej z Chińskim nowym rokiem Plus lotniska . A tutaj tylko za grosze kontenery. Dla graczy którzy mają bank Szwajcarski, to taniocha pewnie ;) 

10 minut temu, dawac_mi_bonusa napisał:

Buff dla Aigle, Mahan, Sims, Ogniewoj, Udolaj, Kijów, natomiast Błyska może ulegać biodegradacji.

Najpierw czytaj, potem pisz.  Usuwają operacje, gdzie były boty lotniska, bo nie są one przeszkolone. Praktycznie zostaje ile operacji? 3?

• Cool 1

[FT-B]
Players
271 posts
2,953 battles
23 minuty temu, dawac_mi_bonusa napisał:

W przeciwieństwie do ciebie doskonale sobie radze z czytaniem. Idź szkolić boty :Smile_veryhappy:

Widocznie nie potrafisz, skoro piszesz jakieś bzdury o farmie expa..

[DV]
Players
9 posts
1,642 battles

czy w związku ze zmianami w 0.8.0 będzie reset umiejętności kapitańskich?

[FT-B]
Players
271 posts
2,953 battles
3 minuty temu, Razel napisał:

czy w związku ze zmianami w 0.8.0 będzie reset umiejętności kapitańskich?

Tak.

• Cool 1

Players
165 posts
870 battles

:Smile_teethhappy: nie dość, że łykasz jak młody pelikan, to nie potrafi czytać. 

Nie będzie globalnego resetu perków. Zresetowane perki będą u kapitanów:

• Umiejętności wszystkich dowódców lotniskowców zostaną zresetowane.

Dowódcy bez specjalizacji dla lotniskowców, ale posiadający którąkolwiek z poniższych umiejętności: „Ekspert w walce powietrznej”, „Ekspert w obsłudze samolotów”, „Manewr unikający”, „Biegłość tylnego strzelca”, „Awaryjny start” oraz „Przewaga powietrzna” będą mieli zresetowane wszystkie umiejętności

• Cool 1

[PLO]
Players
64 posts
4,305 battles

Fixed an issue which immediately removed a detectability penalty applied to a ship after firing its main guns if the ship was not in the target's line of sight. In Update 0.8.0, the penalty will work for 20 seconds irrespective of whether the target enemy sees the firing ship or not.

Nie do końca to rozumiem. Mógłby ktoś wyjaśnić?

Co dokładnie się zmienia? Ja dotychczasową mechanikę rozumiałem tak, że jeżeli strzelamy, a nikt nas nie widzi (na dystansie _włącznie_ z ewentualną karą do spota), to kary tej nie dostajemy. A tu nie jestem pewien, czy był jakiś błąd, który powodował, że tej kary nie dostawaliśmy mimo, że powinniśmy, czy może cały czas ta mechanika działała błędnie i teraz po wystrzale dostaniemy karę do spota niezależnie od okoliczności?

[LUZ]
Players
44 posts
1,189 battles

To niektórych z nas Notser wprowadził w błąd jakiś czas temu. Zakładam, że tą informacje miał z solidnego źródła... więc pewnie coś się zmieniło po drodze bo wyraźnie miał być globalny reset skilli kapitańskich

[KLON]
Players
212 posts
14,834 battles
1 hour ago, dawac_mi_bonusa said:

:Smile_teethhappy: nie dość, że łykasz jak młody pelikan, to nie potrafi czytać. 

Nie będzie globalnego resetu perków. Zresetowane perki będą u kapitanów:

• Umiejętności wszystkich dowódców lotniskowców zostaną zresetowane.

Dowódcy bez specjalizacji dla lotniskowców, ale posiadający którąkolwiek z poniższych umiejętności: „Ekspert w walce powietrznej”, „Ekspert w obsłudze samolotów”, „Manewr unikający”, „Biegłość tylnego strzelca”, „Awaryjny start” oraz „Przewaga powietrzna” będą mieli zresetowane wszystkie umiejętności

Serio @WG_Lumberjack WG funduje nam w najnowszym patchu zmiany w umiejętnościach kapitana dotyczące zasiegu wykrywania i działania AA oraz kompletnie przebudowywuje jedną klase okrętów i jej MM w grze ,a zamian nie dostajemy nawet możliwosci przygotowania się do tego armagedonu w należyty sposób na wszystkich okrętach bez konieczności wydawania dublonów ?!

[LOBUZ]
Players
817 posts
10,669 battles
1 hour ago, PaBre9 said:

Nie do końca to rozumiem. Mógłby ktoś wyjaśnić?

Co dokładnie się zmienia? Ja dotychczasową mechanikę rozumiałem tak, że jeżeli strzelamy, a nikt nas nie widzi (na dystansie _włącznie_ z ewentualną karą do spota), to kary tej nie dostajemy. A tu nie jestem pewien, czy był jakiś błąd, który powodował, że tej kary nie dostawaliśmy mimo, że powinniśmy, czy może cały czas ta mechanika działała błędnie i teraz po wystrzale dostaniemy karę do spota niezależnie od okoliczności?

Nie wiem czy to był bug czy feature (czy może fug), ale to zmieniają. Mi się nie podoba ta zmiana, bo dotychczas można było wykorzystywać to taktycznie, był to pewien skill, który już nie będzie potrzebny, szczególnie dla desek strzelajacych zza dymu. 

Tak jak piszesz, kary nie było, jeśli w chwili strzału nie było przeciwnika w zasięgu wykrywania. Okręg spota wracał do wartości bazowej. Jeśli więc za powiedzmy sekundę ktoś znalazł sie w maksymalnym zasięgu mojego wykrywania to nie spotował mnie, bo spot miałem na poziomie bazowym, tak jakbym tę sekundę wcześniej nie oddał strzału. 

Po zmianie zasięg wykrywania będzie maksymalny przez pełne 20 sekund, niezależnie od tego czy w chwili strzału ktoś mógł mnie spotować czy nie. 

• Cool 1

[ORKAN]
Players
136 posts
29.01.2019 o 17:33, Firkines napisał:

Serio @WG_Lumberjack WG funduje nam w najnowszym patchu zmiany w umiejętnościach kapitana dotyczące zasiegu wykrywania i działania AA oraz kompletnie przebudowywuje jedną klase okrętów i jej MM w grze ,a zamian nie dostajemy nawet możliwosci przygotowania się do tego armagedonu w należyty sposób na wszystkich okrętach bez konieczności wydawania dublonów ?!

Chyba co innego zresetowanie, a co innego ponowne rozdysponowanie bo gdzie indziej czytamy:

"Ulepszenia, umiejętności dowódcy i sygnały również zostaną zaktualizowane.

Aby pomóc Wam w przystosowaniu Waszych dowódców do nowej rozgrywki lotniskowcami w najprzyjemniejszy z możliwych sposobów, od 31 stycznia do 8 lutego otrzymacie możliwość ponownego rozdysponowania punktów umiejętności i ponownego szkolenia swoich dowódców za darmo. Okazja odnosi się do wszystkich dowódców i jest ograniczona określonymi ramami czasowymi."

...

https://worldofwarships.eu/pl/news/game-updates/cv8-how-to-tune/

[KLON]
Players
212 posts
14,834 battles
42 minutes ago, Xs4tiX said:

Chyba co innego zresetowanie, a co innego ponowne rozdysponowanie bo gdzie indziej czytamy:

"Ulepszenia, umiejętności dowódcy i sygnały również zostaną zaktualizowane.

Aby pomóc Wam w przystosowaniu Waszych dowódców do nowej rozgrywki lotniskowcami w najprzyjemniejszy z możliwych sposobów, od 31 stycznia do 8 lutego otrzymacie możliwość ponownego rozdysponowania punktów umiejętności i ponownego szkolenia swoich dowódców za darmo. Okazja odnosi się do wszystkich dowódców i jest ograniczona określonymi ramami czasowymi."

...

, ale oczywiście docenię fakt potwierdzenia w/w przez @WG_Lumberjack:Smile_honoring: lub ewentualnego przetłumaczenia z polskiego na nasze.

https://worldofwarships.eu/pl/news/game-updates/cv8-how-to-tune/

Oby tak właśnie było, ale cytowany przez Ciebie fragment nosi tytuł "Dostosowywanie lotniskowców" i równie dobrze może dotyczyć tylko dowódców ze skillami na CV.

[OISHI]
Beta Tester
3 posts
8,650 battles
  • W jednej drużynie mogą znaleźć się maksymalnie trzy lotniskowce.

Dziekujemy WG, że będą tylko max 3 lotnie na strone :cap_rambo:, a przecież mogło być nawet 5:cap_yes:

Myśliwiec oraz Samolot zwiadowczy nie mogą już wykrywać torped.

Ta informacja pewnie najbardziej ucieszy graczy na pancernikach.:Smile_child:

• Cool 3

[GROM]
Beta Tester
6 posts

Właściciel Tirpitza dziękuje za zmianę zasięgu torped na Kii do 10 km... Może dodajcie jeszcze Kii ze dwa aparaty torpedowe więcej na burtę, będzie bardziej miodnie...  :Smile_bajan2:

• Cool 1
  • Funny 3

Beta Tester
344 posts
14,829 battles

Odświeżone japońskie lotniskowce będą posiadać teraz samoloty szturmowe wyposażone w rakiety niekierowane,zatem czy można by było dowiedzieć się coś więcej na temat ich zastosowania w II w. ś.?

Prosiłbym o odpowiedz,bowiem słyszałem tylko o japońskich niekierowanych wyrzutniach rakietowych kal. 120mm zamontowanych na lotniskowcu Shinano,natomiast wiadomo mi tylko o wykorzystywaniu torped lub bomb przez Japończyków podczas wojny,jak też o  samobójczym pocisku Ohka ( Baka ),a nic o w/w...:Smile_amazed:

Ciekawi mnie skądże zatem umieszczone są na japońskich samolotach?

Players
498 posts
13,179 battles
11 hours ago, komturkonrad said:

Wyciągnęli je z tego samego składziku w którym leżało urządzenie do pięciosekundowego przeładowania wszystkich torped czy magiczna stoczniowa grupa remontowa przebywająca na pancernikach.

• Cool 1

Players
4 posts
6,046 battles
19 hours ago, dawac_mi_bonusa said:

Dołączam się do apelu o bufa dla Błyskawicy. Niedługo  ten okręt będzie na swoim tierze niegrywalny, a przecież w czasie II WŚ był najnowocześniejszym okrętem (z resztą WG samo o tym pisze w krótkiej notce o Błyskawicy) czego w grze zupełnie nie ma odzwierciedlenia

• Cool 2

[TF16]
Players
286 posts
12,377 battles
20 hours ago, dawac_mi_bonusa said:

19 hours ago, Toyminator said:

Usuwają operacje, gdzie były boty lotniska, bo nie są one przeszkolone.

Tylko w tym całym zamieszaniu dziwi wycofanie Operacji Dynamo.... Przeca tam nie było lotniskowców, a same samoloty.... 

A że ta operacja była najlepszą farmą XP i kredek, to @dawac_mi_bonusa ma rację :cap_wander_2:

13 hours ago, komturkonrad said:

2 hours ago, DrunkenFish said:

Wyciągnęli je z tego samego składziku w którym leżało urządzenie do pięciosekundowego przeładowania wszystkich torped czy magiczna stoczniowa grupa remontowa przebywająca na pancernikach.

Wania z Serbem wymyślili.... 

Tak samo jak choćby, w obecnej jeszcze mecie CV, np.:

- A6M5c na Hiryu (nim samolot wszedł do produkcji to Hiryu już ponad rok rdzewiał na dnie Pacyfiku) 

- N1K5 na Shokaku (takiej wersji samolotu to nawet w produkcji nie było do końca wojny....)

- Hellcaty, Corsairy, Avengery i Helldivery na Lexingtonie (z racji tego, że też leżakował na dnie, to nie dane mu było przenosić takich samolotów....)

- BTD Destroyer na Essexie (ten samolot też praktycznie nie  wyszedł poza prototypy....)

W "nowej mecie" Lexington też dostanie rakiety (choćby Tiny-Timy), których nigdy w historii nie posiadał na swoim wyposażeniu...

To jest ta "dbałość o historię" by WG..... :cap_tea::cap_tea: (którą często podkreślają i którą reklamują  swoje gry....) 

• Cool 3

[TF-7-]
Players
164 posts
2,322 battles
4 godziny temu, arystotes napisał:

Dołączam się do apelu o bufa dla Błyskawicy. Niedługo  ten okręt będzie na swoim tierze niegrywalny, a przecież w czasie II WŚ był najnowocześniejszym okrętem (z resztą WG samo o tym pisze w krótkiej notce o Błyskawicy) czego w grze zupełnie nie ma odzwierciedlenia

Popieram, nawet dodatkowymi kadłubami, to chyba najprościej

Beta Tester
344 posts
14,829 battles
5 godzin temu, piterski74 napisał:

- A6M5c na Hiryu (nim samolot wszedł do produkcji to Hiryu już ponad rok rdzewiał na dnie Pacyfiku) 

- N1K5 na Shokaku (takiej wersji samolotu to nawet w produkcji nie było do końca wojny....)

- Hellcaty, Corsairy, Avengery i Helldivery na Lexingtonie (z racji tego, że też leżakował na dnie, to nie dane mu było przenosić takich samolotów....)

- BTD Destroyer na Essexie (ten samolot też praktycznie nie  wyszedł poza prototypy....)

W "nowej mecie" Lexington też dostanie rakiety (choćby Tiny-Timy), których nigdy w historii nie posiadał na swoim wyposażeniu...

To jest ta "dbałość o historię" by WG..... :cap_tea::cap_tea: (którą często podkreślają i którą reklamują  swoje gry....) 

Czyli tak jak myślałem - brak uzasadnienia historycznego. Wrzucone tylko po to chyba,aby stanowić przeciwwagę dla samolotów USA w grze. Myślę,że powstały przez brak pomysłu na oddanie osobnego charakteru broni i walk dla danej nacji ( ataków kamikaze ). Zadziwia przy tym jeszcze fakt,że samoloty z tymi rakietami posiada już stary grat  z 1922 r.  Hosho,jak też z 1913 r. Langley. Zaprawdę dbałość historyczna by WG. Rozumiem,że nie wystarczały już torpedy i bomby,brakowało tu w grze jeszcze rakiet... na dwupłatowcach...

[FT-B]
Players
271 posts
2,953 battles

Widzę że w tych kontenerach, wypada lekka bieda. Kupisz sobie kontener premium, a tam ci wylatuje po 3 flagi..fakt że najlepsze..ale za 18 zł czy tam za ile, 3 flagi XD  Kto siedzi na dublonach, to wyda taką kwotę bez problemu, bo czemu nie. Ale dla normalnego gracza to są lekko chore kwoty, i beznadziejny zabieg. Już bardziej się opłaca tego iriana normalnie kupić,jeśli byłaby taka możliwość.

[CSMW]
Beta Tester
1,449 posts
10,559 battles
10 hours ago, piterski74 said:

Tylko w tym całym zamieszaniu dziwi wycofanie Operacji Dynamo.... Przeca tam nie było lotniskowców, a same samoloty.... 

A że ta operacja była najlepszą farmą XP i kredek, to @dawac_mi_bonusa ma rację :cap_wander_2:

Niemieckie okręty niskich / średnich poziomów mają wyposażenie i elementy konstrukcyjne z międzywojnia /wwII. A przecież oryginały leżały na dnie Scapa Flow i nie dało sie ich modernizować. Także, tego... WoWs to nie dokument historyczny tylko gierka z wieloma opcjami teoretycznymi- "co by było, gdyby nie... Scapa Flow, Morze Koralowe, Traktaty..."

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.