Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
rurkovsky

Januszowanie na nowym patchu

54 comments in this topic

Recommended Posts

[WIDMO]
Beta Tester
40 posts
6,685 battles

W związku z rekompensatami w wolnym pd i kredytach wraz z nowym patchem ciekawi mnie jak wyjanuszować najwięcej wolnego. 

Moja sytuacja, zbadane Shokaku, 101k do Taiho i pytanie czy warto wybadać te 101k wolnym? I czy potrzebne są w porcie.

"Jeśli gracze posiadają zbadane lotniskowce Shokaku oraz Taiho, to zwracana jest im różnica pomiędzy kosztem badania starych lotniskowców oraz nowego Shokaku, wynosząca 140 000 wolnych PD."

[DK-PL]
Players
1,738 posts
20,897 battles

Troszkę za późno się obudziłeś. Trza było wybadać wszystkie CV z free xp do T10 (ja miałem zrobioną linię IJN do T6 i zaczętą USN T4). Następnie kupić prem kamo po obniżonej cenie (a była obniżka 50% jakiś czas temu) na CV od T7 do T9. Zgodnie z tym co pisze WG wszystko to będzie można spieniężyć w inventory, a więc wymienić cały exp wydany na grind CV na free exp (u mnie to będą z 3x Alaski :Smile_coin:), zaś za prem kamo powinien być zwrot 100% ceny w dublonach (czyli dostajemy 50% więcej, dokładnie 9000 dublonów :Smile_coin:). O kredytach nie wspominam bo mam tego tyle że mi się już licznik kończy (i tak nie mam co kupować, po skończeniu obu linii CV mam wybadane wszystkie okręty w grze):Smile_veryhappy: 

Tzn. Śmiało możesz wybadać wszystko to co Ci brakuje do T10 z wolnego o ile masz tyle, będziesz mógł go odzyskać w inventory.

• Cool 2

[ZGZ]
Players
4,172 posts
9,281 battles
40 minut temu, mickecobra napisał:

Tzn. Śmiało możesz wybadać wszystko to co Ci brakuje do T10 z wolnego o ile masz tyle, będziesz mógł go odzyskać w inventory.

Dodam tylko, że jak wybadasz i kupisz CV 9T + 10T to możesz wyjanuszować dodatkowe 300 stali :)

• Cool 2

[PLO]
Players
618 posts
4,230 battles
57 minutes ago, rurkovsky said:

W związku z rekompensatami w wolnym pd i kredytach wraz z nowym patchem ciekawi mnie jak wyjanuszować najwięcej wolnego. 

Moja sytuacja, zbadane Shokaku, 101k do Taiho i pytanie czy warto wybadać te 101k wolnym? I czy potrzebne są w porcie.

"Jeśli gracze posiadają zbadane lotniskowce Shokaku oraz Taiho, to zwracana jest im różnica pomiędzy kosztem badania starych lotniskowców oraz nowego Shokaku, wynosząca 140 000 wolnych PD."

Z jakiego artykułu ten cytat? Chyba go przegapiłem.

Mam 500k free expa i nie wiem. Badać ile się da? Zawsze dostanie się więcej niż się wydało?  Czy jak to działa, tak krowie na rowie jakby ktoś wytłumaczył.

[MAX]
Moderator
1,387 posts
7,328 battles
14 hours ago, En_Vivo said:

Mam 500k free expa i nie wiem. Badać ile się da?

Nie

14 hours ago, En_Vivo said:

Zawsze dostanie się więcej niż się wydało?

Nie, dostaniesz tyle ile wydałeś, więc te 500k ci wrócą. Ale jakbyś pograł i zarobił na nich 100k zwykłych, to powinny zostać zamienione na FXP jakbyś mielił po paczu. Przy czym nie wiem, co z elitarnymi. Jedyny sens palenia freexpów na lotniskowce teraz, to 300+ stali z płatków.

edit. A że Alaski w 8.0 ma nie być, to nie ma nawet powodu ich trzymać.

[-FWS-]
Players
81 posts
3 minuty temu, Goomich napisał:

edit. A że Alaski w 8.0 ma nie być, to nie ma nawet powodu ich trzymać

A to skąd wiesz?

[ZGZ]
[ZGZ]
Players
1,176 posts
13,535 battles

Jak narazie to nawet nie ma zapowiedzi aktualizacji ;)

5 minutes ago, Goomich said:

f9cb0a30wad21.png?width=960&crop=smart&a

Może i lepiej, nie będzie nieogranych okrętów na rankedzie.

Players
1,995 posts
9,748 battles
24 minutes ago, Goomich said:

Nie

Nie, dostaniesz tyle ile wydałeś, więc te 500k ci wrócą. Ale jakbyś pograł i zarobił na nich 100k zwykłych, to powinny zostać zamienione na FXP jakbyś mielił po paczu. Przy czym nie wiem, co z elitarnymi. Jedyny sens palenia freexpów na lotniskowce teraz, to 300+ stali z płatków.

edit. A że Alaski w 8.0 ma nie być, to nie ma nawet powodu ich trzymać.

a platki jeszcze sa?

ze sklepu zniknely kontenery mikolaja to chyba platki tez

[TF16]
Community Contributor
4,099 posts
9,920 battles
8 minutes ago, zdzislawdyrma said:

a platki jeszcze sa?

ze sklepu zniknely kontenery mikolaja to chyba platki tez

Są. Dziś wylosowałem Krasnego Kryma i płatek był.

[MAX]
Moderator
1,387 posts
7,328 battles
48 minutes ago, Marshal00 said:

Jak narazie to nawet nie ma zapowiedzi aktualizacji ;)

Zwykle pojawiają się we wtorek, więc powinny pojawić się dzisiaj.

No i pamiętajmy, że w przeciwieństwie do 3 tygodniowego 7.11

Spoiler

Teraz mamy sporo artykułów przed paczowych.

27 minutes ago, Dark_Havoc said:

Są. Dziś wylosowałem Krasnego Kryma i płatek był.

A ja wczoraj wypłatkowałem milion dwieście...

WTOaus5.png

• Funny 1

[CLADS]
Players
15 posts
4,760 battles

Czekajcie... czy ja dobrze rozumiem te zasady? 

Czyli jeśli po paczu zlikwiduję sobie całą gałąź i zgodnie z zasadami całe XP zleje się np. na Hosho.

• Lotniskowce mogą zostać wymienione więcej niż raz. Jednakże wszystkie kolejne operacje przekazywać będą PD wykorzystane na zbadanie okrętu i jego modułów na okręt o jeden poziom niżej. Jeśli wymienicie lotniskowiec IV poziomu, to począwszy od drugiej takiej operacji, wszystkie PD zostaną przeniesione na okręt I poziomu.
  •  

I teraz sprzedając te Hosho całe XP z gałęzi drzewka też RAZ przekształca się w wolne?

[MAX]
Moderator
1,387 posts
7,328 battles
1 hour ago, _viber_ said:

Czyli jeśli po paczu zlikwiduję sobie całą gałąź i zgodnie z zasadami całe XP zleje się np. na Hosho.

Nie, pierwszy raz, część (wystarczająca na wyekspienie) przejdzie na FXP. Za drugą razą i następnymi razami ikspeki spadają niżej, aż wylądują na Hashidate.

1 hour ago, _viber_ said:

I teraz sprzedając te Hosho całe XP z gałęzi drzewka też RAZ przekształca się w wolne?

Nie rozumiem tego zdania.

[LOBUZ]
Players
4,367 posts
16,858 battles

Na eneju nowe lotniskowce mają płatki śniegu do zbicia

[CLADS]
Players
15 posts
4,760 battles
2 godziny temu, ob1wan napisał:

No raz, a ile byś chciał?

Oj no nie o to mi chodzi, że podkreślam, że raz tylko że w ogóle :)

Tzn. jak mam np. Ryujo z 200 k XP, Zuiho z 300 k XP i Hosho z 400 k XP, to usuwając sobie z drzewka wszystkie od góry otrzymam na Hosho łącznie 900 k XP?

I teraz jak usunę też Hosho (ten własnie RAZ) to mam te 900 k XP jako WOLNE XP do rozdysponowania gdzie chcę??

Toż to deal życia w świecie WG ;)

Usuwam wszystkie cv i zaczynam przygodę od 0...

[BUSHI]
Players
3,143 posts
16,609 battles
3 hours ago, 44smok said:

U nas ma być to samo. Na wszystkich serwerach będzie można je jutro zbić. Czyli zajanuszowanie teraz z wykupem CV-ek da nam podwójną ilość stali. Razem 600 dla obydwu linii . Jak ktoś kupił wszystkie kama w przecenie, to jutro wpadnie jeszcze 10k dublonów. :-)

https://forum.worldofwarships.eu/topic/112255-from-reddit-apparently-for-na-the-snowflakes-event-hasnt-finished-and-new-cvs-are-able-to-get-steelcoal-psa-cv-snowflakes-have-been-refreshed-get-more-steelcoal/?tab=comments#comment-2838723

[DK-PL]
Players
1,738 posts
20,897 battles

Podgląd inventory na filmiku u Notsera (server US już ma nowy patch). Jest jak co po niektórzy przewidywali, możliwa sprzedaż drzewkowych CV z prem kamo za 100% ceny kamo, Janusze mogą se przybić pionę :Smile_coin:  :

3 hours ago, 44smok said:

Notser mówi, z tego co zrozumiałem, że to ze względu na to iż US dzień wcześniej dostał nowy patch, czyli jutro płatków już nie będzie. Ale kto wie, może się myli, zobaczymy za kilka godzin :Smile_Default: 

12 minutes ago, Odo_Toothless said:

Jak ktoś kupił wszystkie kama w przecenie, to jutro wpadnie jeszcze 10k dublonów. :-)

Jak policzyłem ja to będzie 18000 dublonów, czyli jak kto kupił kamo po 50% przecenie zyska 9000 dublonów :Smile_coin:

[BUSHI]
Players
3,143 posts
16,609 battles
7 minutes ago, mickecobra said:

Notser mówi, z tego co zrozumiałem, że to ze względu na to iż US dzień wcześniej dostał nowy patch, czyli jutro płatków już nie będzie. Ale kto wie, może się myli, zobaczymy za kilka godzin :Smile_Default: 

Tak jak napisałem wyżej - u nas też będą przez 1 dzień.

Jak policzyłem ja to będzie 18000 dublonów, czyli jak kto kupił kamo po 50% przecenie zyska 9000 dublonów :Smile_coin:

1k +2k +3k +4k = 10K za 2 linie

[DK-PL]
Players
1,738 posts
20,897 battles
1 minute ago, Odo_Toothless said:

Tak jak napisałem wyżej - u nas też będą przez 1 dzień.

1k +2k +3k +4k = 10K ...

Na T6 była przecena 50% ? Nie kojarzę ?

[-FWS-]
Players
81 posts
4 godziny temu, _viber_ napisał:

Oj no nie o to mi chodzi, że podkreślam, że raz tylko że w ogóle :)

Tzn. jak mam np. Ryujo z 200 k XP, Zuiho z 300 k XP i Hosho z 400 k XP, to usuwając sobie z drzewka wszystkie od góry otrzymam na Hosho łącznie 900 k XP?

I teraz jak usunę też Hosho (ten własnie RAZ) to mam te 900 k XP jako WOLNE XP do rozdysponowania gdzie chcę??

Toż to deal życia w świecie WG ;)

Usuwam wszystkie cv i zaczynam przygodę od 0...

Heh.... Free exp dostaniesz tyle ile potrzeba było na wyexpienie lotnisk, które masz. 

Exp odłożony na danym lotnisku zostanie przeniesiony na t1 danej nacji. Jakoś tak. Na pewno nie jako free....

[CLADS]
Players
15 posts
4,760 battles
godzinę temu, _artjen_ napisał:

Heh.... Free exp dostaniesz tyle ile potrzeba było na wyexpienie lotnisk, które masz. 

Exp odłożony na danym lotnisku zostanie przeniesiony na t1 danej nacji. Jakoś tak. Na pewno nie jako free....

Aaa no słusznie, a już się napaliłem :)

Czyli jako free kończy tylko XP niezbędne do uzyskania kolejnego poziomu, a nie zdobyte punkty XP (te zwane elitarnym) okrętu...

To i tak łącznie imho sporo, żeby warto je skonwertować i zacząć od początku. Łatwiej przecież zrobić XP okrętu niż wolne...

• Cool 2

[MS-B]
[MS-B]
Players
663 posts
8,502 battles
9 hours ago, mickecobra said:

Podgląd inventory na filmiku u Notsera (server US już ma nowy patch). Jest jak co po niektórzy przewidywali, możliwa sprzedaż drzewkowych CV z prem kamo za 100% ceny kamo, Janusze mogą se przybić pionę :Smile_coin: 

Ciekawe tylko, czy zachowam sobie kamuflaże Haloween, jak bym zechciał sprzedać Lexa czy Shokaku. Nie ukrywam, że mimo wszystko chciałbym je zachować, ale jednocześnie sprzedać te lotnie by zacząć od nowa :cap_hmm:.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.