Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 1 battles to post in this section.
The_EURL_Guy

Bitwy rankingowe: sezon jedenasty - wątek na forum

23 comments in this topic

Recommended Posts

[E--C]
[E--C]
Players
97 posts
11,503 battles

Szkoda, że będą te specjalne strefy. Mocno mnie to zniechęca do bitew rankingowych.

[FT-B]
Players
271 posts
2,953 battles

A mnie bardziej zachęca, do spróbowania . A jak się okaże, że mimo nieogaru , jestem w stanie być najlepszy w drużynie...to zrobię bardzo chamską taktykę.

[-FWS-]
Players
83 posts

Na przykład, jeśli gracz kierujący niszczycielem Chabarowsk aktywuje strefę ze wzmocnieniem, które zmniejsza wykrywalność okrętu i otrzyma w związku z tym dwa poziomy doładowania, zasięg wykrywalności jego okrętu zmniejszy się z 10 do 9 km. Jeśli drużyna zyska następny poziom wzmocnienia, współczynnik wzrośnie do 15%, dodatkowo obniżając wykrywalność okrętu do 8,5 km, a na poziomie 4. do 8 km.

Taki drobiazg, źe bitwy będą na 9-tkach☺ Super dobrany okręt dla przykladu☺

• Funny 1
  • Bad 1

[TORPZ]
Players
3 posts
9,454 battles

Mnie akurat bardziej rozbroiło to, że niezbywalna bezpieczna ranga kończy się na numerze 12. Czyli dalej będzie rzeźba.

• Cool 2

[ISEN]
Players
159 posts
8,471 battles
2 godziny temu, ImperaGuard napisał:

Mnie akurat bardziej rozbroiło to, że niezbywalna bezpieczna ranga kończy się na numerze 12. Czyli dalej będzie rzeźba.

Otóż to. Brakuje jeszcze jednej "bezpiecznej" rangi po drodze z 12 do 1. Będzie kampa i bezpieczne granie na zachowanie gwiazdki i nawet punkty z boostami mogą tego nie zmienić.

[HOB]
[HOB]
Beta Tester
209 posts
10,184 battles

Zapowiada się nie zły bałagan.

[HOB]
Beta Tester
679 posts
12,915 battles

Na plus zaliczam bitwy 6na6, mniejsza konkurencja w zachowaniu gwiazdki

[WIDMO]
Beta Tester
40 posts
6,700 battles
2 hours ago, Memku said:

Na plus zaliczam bitwy 6na6, mniejsza konkurencja w zachowaniu gwiazdki

Na minus zaliczam możliwość zachowania gwiazdki

[LOBUZ]
Community Contributor
186 posts
5 godzin temu, ob1wan napisał:

Otóż to. Brakuje jeszcze jednej "bezpiecznej" rangi po drodze z 12 do 1. Będzie kampa i bezpieczne granie na zachowanie gwiazdki i nawet punkty z boostami mogą tego nie zmienić.

Spora grupa graczy (weterani rankedów powinni kojarzyć) wykorzystuje bezpieczne rangi do spamowania bitew. Wchodzisz do bitwy, grasz ultra ryzykownie, cośtam zrobisz, Twój team może te chwile zamieszania wykorzysta a może nie, ale dla Ciebie to nieistotne - bo Ty za 3 minuty jesteś w innej bitwie. Przy dobrych wiatrach zrobisz 4-5 bitew w czasie gdy inni jedną licząc na występujące w statystyce serie porażek i zwycięstw. Z tym, że seria porażek Cię nie boli bo - TADAMM! - masz niezbywalną rangę, więc zgodnie z teorią gier możesz tylko zyskać. Tacy gracze nie powinni się znajdywać ani w koszyku 5-2 ani w 10-5. I dlatego też największym rakiem od polowy rankedów jest poziom 12-10, bo spora grupa doczłapie się do 12nastki, ale nawet jeśli na statystycznej serii zwycięstw wjadą do 10-5 to i tak spadają do 12-10.

• Cool 1

[GRAY]
Players
69 posts
8,662 battles

@lobuzjeden
Z tego co czytałem w tym sezonie rankedów, gracze którzy wbili range 1 poprzednim będą zaczynać od rangi 9, co teoretycznie wykluczy grę na losowaniu 15-10, ale w pełni się zgadzam co napisałeś w zamyślę poprzednich sezonów.

[QRF]
[QRF]
Players
9 posts
10,044 battles

IX tier, dotychczas przejściowy, traktowany po macoszemu - pomysł OK. Ale te strefy z buffami... Dlaczego próbują za wszelką cenę wpakować tu tą kiszkę pod tytułem "wyścig zbrojeń" ? Może następny sezon tylko na okrętach ARP i z pokemonami na capach ? Taktyczna gra wojenna...  Byłem fanem WOWS, kupowałem premki, ale kiedyś trzeba powiedzieć sobie dość. Rankedy to była ostatnia rzecz która trzymała mnie przy tej grze. 

[TF16]
Players
31 posts
10,173 battles

Szczerze mówiąc nowy tryb, kiedy wszedł do losówek nie wzbudził mojego wielkiego entuzjazmu. Zagrałem kilka bitew i na tym moja przygoda z nim się skończyła. 

Na rankedach jednak, gdy bitwa toczy się 6vs6 może to wnieść powiew świeżości, oraz daje możliwość dużego wpływu na potyczkę. Do tego IX tier omijany dotychczas z daleka... Fajnie. 

Panowie którzy podchodzą negatywnie - pograjcie najpierw. Nie obrażajcie się z wejścia na WG. 

[A-TOM]
[A-TOM]
Players
9 posts
8,220 battles

Karuzela spi******* ciąg dalszy, co kierowało WG żeby tak zniszczyć jedyne co było dobrego w tej grze. 

Co następnym razem rankingi Tier III ?

[MS-B]
Beta Tester, Players, In AlfaTesters
27 posts
5,946 battles

Nie zamierzam nawet próbować :) 

Twórcy mogą sobie sami "na spokojnie" pograć rankingówki :) 

Powodzenia i polecam dodać jeszcze jeden "nieodwołalną rangę" między 12, a 1 :)

[S03G]
Alpha Tester
247 posts
7,472 battles

Nie wiem, na co tak strasznie narzekacie. Jest całkiem zabawnie ;)

Strefy z bufami motywują przynajmniej do ruchu a nie do wiecznego kampienia.

• Cool 1

[A-TOM]
[A-TOM]
Players
9 posts
8,220 battles
On 1/29/2019 at 12:22 AM, lobuzjeden said:

Spora grupa graczy (weterani rankedów powinni kojarzyć) wykorzystuje bezpieczne rangi do spamowania bitew. Wchodzisz do bitwy, grasz ultra ryzykownie, cośtam zrobisz, Twój team może te chwile zamieszania wykorzysta a może nie, ale dla Ciebie to nieistotne - bo Ty za 3 minuty jesteś w innej bitwie. Przy dobrych wiatrach zrobisz 4-5 bitew w czasie gdy inni jedną licząc na występujące w statystyce serie porażek i zwycięstw. Z tym, że seria porażek Cię nie boli bo - TADAMM! - masz niezbywalną rangę, więc zgodnie z teorią gier możesz tylko zyskać. Tacy gracze nie powinni się znajdywać ani w koszyku 5-2 ani w 10-5. I dlatego też największym rakiem od polowy rankedów jest poziom 12-10, bo spora grupa doczłapie się do 12nastki, ale nawet jeśli na statystycznej serii zwycięstw wjadą do 10-5 to i tak spadają do 12-10.

Chcę Ci tylko przypomnieć że gra jest dla wszystkich a nie dla grupy jednorożecow i to potwierdza co wszyscy sądzę "ahhh jacy my jesteśmy wspaniali jebac innych nam ma być dobrze." żałosne... 

• Cool 1
  • Funny 2
  • Bad 2

[LOBUZ]
Community Contributor
186 posts
4 minuty temu, ZlyAQ napisał:

Chcę Ci tylko przypomnieć że gra jest dla wszystkich a nie dla grupy jednorożecow i to potwierdza co wszyscy sądzę "ahhh jacy my jesteśmy wspaniali jebac innych nam ma być dobrze." żałosne... 

Wow. Wskaż proszę fragment zacytowanego przez Ciebie tekstu, w którym mówię, że gra nie jest dla wszystkich czy "ahhh jacy my jesteśmy wspaniali jebac innych nam ma być dobrze.". Podpowiem: nie ma takiego fragmentu.
Dokonałeś jakiejś daleko idącej projekcji lub Twój sposób wnioskowania nie był najlepszym z możliwych:P

• Cool 1

Players
165 posts
870 battles

Klasycznie jak przy niemal wszystkich sezonach - powinien być zmieniony system gwiazdek:

Team wygrany:

1-4 * +1

5-6 utrzymanie *

Team przegrany

1* +1

utrzymanie *

4-6 strata *

Alternatywne rozwiązanie:

wyniki expa top 6 niezależnie od teamu *+1

Top 7-8 o ile przegrana utrzymanie gwiazdki

poniżej strata *

Dzięki temu nagradzana będzie GRA, a nie szczęście/nieszczęście przy losowaniu teamu. Tym spsobem praktycznie niemożliwe jest carrowanie totalnych ameb do czołówki, jeżeli ktoś mysłi o wyższych rangach musi wykazać się choć minimalnymi umiejętnościami.

[KLON]
Players
212 posts
14,834 battles
3 hours ago, dawac_mi_bonusa said:

Klasycznie jak przy niemal wszystkich sezonach - powinien być zmieniony system gwiazdek:

Team wygrany:

1-4 * +1

5-6 utrzymanie *

Team przegrany

1* +1

utrzymanie *

4-6 strata *

Alternatywne rozwiązanie:

wyniki expa top 6 niezależnie od teamu *+1

Top 7-8 o ile przegrana utrzymanie gwiazdki

poniżej strata *

Dzięki temu nagradzana będzie GRA, a nie szczęście/nieszczęście przy losowaniu teamu. Tym spsobem praktycznie niemożliwe jest carrowanie totalnych ameb do czołówki, jeżeli ktoś mysłi o wyższych rangach musi wykazać się choć minimalnymi umiejętnościami.

Ja zawsze mam wątpliwosci do wporwadzania takiego systemu, z dwóch powodów:

Po pierwsze gra niszczycielami nie jest tak samo premiowana jak innymi klasami i z jednej stony ponoszę największe ryzyko, a z drugiej zajęcie/blokowanie capa czy spotowanie dla druzyni nie przekłada się na jakiś konkretny exp w tabeli końcowej.

Druga kwestia, to zupełne zaburzenie typowo taktycznej wygranej, która zakłada podejmowanie ryzyka gdy przegrywamy oraz defensywną gre gdy mamy przewagę i raczej pewna wygraną. Przy obecnym systemie mam sporo przegranych wynikających tylko i wyłącznie z bezsensownego rushowania gdy to jest zupełnie niepotrzebne, a w momencie gdy będzie sie liczył tylko dmg taki "yolo style" kończący sie porażka w praktycznie wygranej już bitwie będzie czymś naturalnym.

Też chciałbym żeby nagradzana była GRA, ale gra to nie tylko dmg i znacznie lepiej jeśli gry rankingowe przynajmniej starają się uczyć graczy jak grać mądrze i dzięki temu wygrywac bitwy, a nie premiują głupie samobójcze zagrania.

[RR1]
Players
37 posts
9,688 battles

Powinni wogóle pozbyć  się systemu zachowania gwiazdki... ale za to zastosować tzw "winning streak bonus" . 2+ wygrane pod rząd to 2 gwiazdki za wygraną zamiast 1.

Players
165 posts
870 battles
9 minutes ago, Firkines said:

Ja zawsze mam wątpliwosci do wporwadzania takiego systemu, z dwóch powodów:

Po pierwsze gra niszczycielami nie jest tak samo premiowana jak innymi klasami i z jednej stony ponoszę największe ryzyko, a z drugiej zajęcie/blokowanie capa czy spotowanie dla druzyni nie przekłada się na jakiś konkretny exp w tabeli końcowej.

Druga kwestia, to zupełne zaburzenie typowo taktycznej wygranej, która zakłada podejmowanie ryzyka gdy przegrywamy oraz defensywną gre gdy mamy przewagę i raczej pewna wygraną. Przy obecnym systemie mam sporo przegranych wynikających tylko i wyłącznie z bezsensownego rushowania gdy to jest zupełnie niepotrzebne, a w momencie gdy będzie sie liczył tylko dmg taki "yolo style" kończący sie porażka w praktycznie wygranej już bitwie będzie czymś naturalnym.

Też chciałbym żeby nagradzana była GRA, ale gra to nie tylko dmg i znacznie lepiej jeśli gry rankingowe przynajmniej starają się uczyć graczy jak grać mądrze i dzięki temu wygrywac bitwy, a nie premiują głupie samobójcze zagrania.

Tylko wiesz ... żeby zrobić wynik trzeba grać aktywnie - stąd premiowane jest 6 miejsc zdobyciem gwiazdki, a kolejne 2 utrzymaniem. Trzeba być wybitnie "przydatnym" dla drużyny żeby pomimo wygranej wypaść poza top 8. Piszesz o DD - jak ktoś notorycznie zajmuje ostatnie miejsca w tabelce to znaczy, że nie ma pojęcia o grze DD i nie powinien być premiowany gwiazdką, pomimo, że jego team wygrywa. 

To powiedz mi jak powinno się, jak to określiłeś, grać mądrze? Przegrywam grę za grą, a mało kiedy wypadam poza top 5, niezależnie od tego czy team wygrywa, czy przegrywa. Przy 18 grach, mam 50% WR, przy straconych 2 gwiazdkach.  Blisko 3000 PR, 120 k dmg, 1,2 fraga na bitwę przy grze krążkiem, który na starcie stara się wspierać DD, które robią wszystko by jak najszybciej zdechnąć. W ciągu tych 18 gier tylko 2 gry miałem z DD, które myślą i robią coś więcej niż yolo na starcie, względnie postawienie dymu po wykryciu i czekanie na radar.. Czemu gracz, który ma pojęcie o grze i robi wszystko by wygrać, jedyne na co może liczyć to utrzymanie gwiazdki. Przy czym starczy przypadkowa fartowna salwa wrogiego BB i kończę zdewastowany, starczy totalnie scampiony BB, na którego pod koniec każdy się rzuca, a on za darmo nabija expa i przeskakuje mnie o kilka/kilkanaście exp i to on utrzyma gwiazdkę?

Całe rankedy to jeden wielki festiwal szczęścia/pecha komu dorzuci więcej totalnie nieogarniętych bio-botów. W systemie, który proponuje nie ma szans by obciążenie dla drużyny doczołgało się powyżej 15 no, może 12 rangi, natomiast gracze aktywni i mający choćby przeciętne wyniki mogą iść do przodu.

[KLON]
Players
212 posts
14,834 battles
34 minutes ago, dawac_mi_bonusa said:

To powiedz mi jak powinno się, jak to określiłeś, grać mądrze? Przegrywam grę za grą, a mało kiedy wypadam poza top 5, niezależnie od tego czy team wygrywa, czy przegrywa. Przy 18 grach, mam 50% WR, przy straconych 2 gwiazdkach.  Blisko 3000 PR, 120 k dmg, 1,2 fraga na bitwę przy grze krążkiem, który na starcie stara się wspierać DD, które robią wszystko by jak najszybciej zdechnąć. W ciągu tych 18 gier tylko 2 gry miałem z DD, które myślą i robią coś więcej niż yolo na starcie, względnie postawienie dymu po wykryciu i czekanie na radar.. Czemu gracz, który ma pojęcie o grze i robi wszystko by wygrać, jedyne na co może liczyć to utrzymanie gwiazdki. Przy czym starczy przypadkowa fartowna salwa wrogiego BB i kończę zdewastowany, starczy totalnie scampiony BB, na którego pod koniec każdy się rzuca, a on za darmo nabija expa i przeskakuje mnie o kilka/kilkanaście exp i to on utrzyma gwiazdkę?

Pogadamy gdy już skończysz ten sezon po tych maksymalnie 130 bitwach z WR powyżej 65%, a ten BBek z fartowną salwą nadal będzie sie męczył z przebiciem do superligi po 600 bitwach. Rankedy nie w każdej bitwie nagradzają w pełni wkład włożony przez dobrych/bdb graczy i oczywiście często mozna trafić na ściane przez którą sie trzeba przebić, ale praktycznie zawsze ilosc bitew jakie trzeba rozegrać do osiągnięcia pierwszej rangi jest dobrym odzwierciedleniem poziomu gry danego gracza.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.