Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
WG_Lumberjack

Zmiany w systemie radarowania, UI i zalaniach.

209 comments in this topic

Recommended Posts

WG Staff
1,589 posts
3,213 battles

Zmiany w radarach.

Dodano opóźnienie działania Radaru dla sojuszników. Tak więc, podczas gdy zarys okrętu pojawi się na minimapie, nie będzie on renderowany dla sojuszników, dopóki nie minie 6 sekund, pod warunkiem oczywiście, że cel znajduje się w strefie radaru przez cały czas. Wszystkie wykryte cele natychmiast pojawią się na minimapie. Interakcja okrętu z radarem i wykrytego celu pozostaje niezmieniona bez dodawania opóźnienia.

Ta zmiana oferuje kontr-grę dla DD i CL z dymem, umożliwiając im manewrowanie w celu uniknięcia ognia wroga.

Ze względu na zmiany w mechanice, niektóre okręty otrzymają wzrost czasu trwania radaru:

- Black z 20 do 22 sekund;

- Hsienyang z 15 do 20 sekund;

- Chung Mu z 17 do 22 sekund;

- Yueyang z 20 do 25 sekund;

- Dmitri Donskoi z 20 do 25 sekund;

- Kronshtadt z 20 do 25 sekund;

- Moskva z 25 do 30 sekund;

- Stalingrad z 25 do 30 sekund.

W rezultacie okręty te zwiększą swoją indywidualną skuteczność przeciwko niszczycielom.

Zasięg radaru został ustandaryzowany dla krążowników:

- Zasięg radarowy sowieckich krążowników Czapajew, Dmitrij Donskoj, Kronsztat, Moskwa, Stalingrad został zwiększony z 11,7 do 12 km;

- Zasięg Radaru amerykańskich lekkich krążowników Cleveland, Seattle, Worcester pozostanie taki sam  czyli 9 km i 8,5 km dla Atlanty;

- Zasięg Radaru dla amerykańskich ciężkich krążowników:

- - Baltimore wzrasta z 9 do 10 km;

- - Buffalo wzrasta z 9,4 do 10 km;

- - Des Moines wzrasta z 9,9 do 10 km;

- - Indianalopis wzrasta z 9,9 do 10 km;

- - Alaska wzrasta z 9,4 do 10 km;

- - Salem pozostaje taki sam 8,5 km;

- - Wichita pozostaje taka sama 9 km.

Dla brytyjskich krążowników:

- - Edynburg wzrasta  z 9 do 10 km;

- - Neptun wzrasta z 9,4 do 10 km;

- - Minotaur wzrasta z 9,9 do 10 km;

- - Belfast pozostaje ten sam 8,5 km.

Teraz łatwiej będzie zapamiętać, w jakiej odległości od Ciebie powinna pozostać wroga deska, aby pozostać niewykrytą.

Usprawnienie interfejsu

Dodano różne wskaźniki dla radaru, hydro i gwarantowanego wykrywania.

W rezultacie łatwiej będzie zrozumieć, w jaki sposób wykryto okręt.

Kiedy sprzymierzeniec korzysta z radaru lub hydro, na okręcie pojawi się specjalna ikona, a na czacie zespołu pojawi się automatyczna wiadomość o zużyciu materiałów eksploatacyjnych.

Dodano wizualny efekt radaru inicjującego.

Umożliwi to bardziej efektywną współpracę z sojusznikami za pomocą radaru.

Zmiany w zalaniach

Nowa mechanika zalań będzie realizowana podobnie do mechaniki pożarowej:

- Okręt może doznać dwóch zalań: na rufie i na dziobie.

- Zalanie nie może wystąpić na części okrętu, która jest już zalana.

Zredukowano czas trwania zalań bez modyfikatorów:

- pozostało 30 sekund na CV;

- od 90 do 40 sekund dla innych klas.

Zmniejszono wskaźnik utraty punktów życia przy jednym zalaniu:

- od 0,667% do 0,25% na sekundę w przypadku CV;

- od 0,667% do 0,5% na sekundę dla pancerników i krążowników Kronshtadt, Stalingrad, Azuma i Alaska;

- od 0,667% do 0,25% na sekundę w przypadku krążowników i niszczycieli;

- od 0,667% do 0,375% na sekundę dla Admirala Graf Spee i HSF Admiral Graf Spee.

Zalanie zmniejszy moc silnika dowolnego okrętu, gdy porusza się do przodu o 30%, a gdy cofa się o 60%.

Na przykład, Brytyjski Conqueror dostaje zalanie na dziobie, ponieważ został trafiony torpedą:

- Powodzie przed zmianami powodują ~ 49 800 obrażeń, jeśli nie zostaną zatrzymane;

- Nowe powodzie spowodowałyby znacznie mniejsze obrażenia ~ 16600;

- Dwa równoczesne zalania nadal powodują mniejsze obrażenia ~ 33 200.

Jeśli chodzi o krążowniki i niszczyciele, obrażenia od zalania spadają jeszcze bardziej. Zobaczmy na przykładzie Kagero:

- Zalania przed zmianami powodują do ~ 9 000 obrażeń, prawdopodobnie zabijając częściowo uszkodzony statek:

- Nowe zalania powodują około 1500 obrażeń.

Zmiany te spowodują, że zalania będą mniej bolesne dla nowych graczy i pozwolą doświadczonym graczom na bardziej efektywne wykorzystanie zdolności bojowej statku. Zalanie spowoduje mniej szkód dla krążowników i niszczycieli. Jednak nadal będzie to dla nich wyjątkowo niebezpieczne, ponieważ zmniejszona moc silnika znacząco wpłynie na przetrwanie tych okrętów.

• Cool 2
  • Bad 8

[BUSHI]
Players
3,180 posts
16,687 battles

Chyba w większości sytuacji pozostałe okręty muszą obrócić działa, aby zacząć strzelać do "wyradarowanego" DD-ka i zajmowało im to dużo dłużej niż proponowane 6s. Ta zmiana jest w zasadzie kosmetyczna, bo gdyby miała być naprawdę znacząca, to ten czas powinien być dużo dłuższy np. pół na pół i tego mozna było się spodziewać słysząc szumne zapowiedzi o reworku mającego na celu ułatwienia gry niszczycielami.

Dodatkowo będąc wykrytym rosyjskim radarem, który ma być teraz jeszcze dłuższy w czasie i przestrzeni, możemy otrzymać wcale nie mniej obrażeń niż kiedyś, a raczej jeszcze więcej (*). Buffy zasięgu radaru dla Balti, Buffallo, Edyna itd. mają jak rozumiem jeszcze bardziej zgnębić DD-ki, które będą miały dodatkowo mniejszy potencjał ofensywny z powodu olbrzymiego nerfa dla zalań. Zmiany w UI są fajne, ale oznaczają one jeszcze jeden nerf dla niszczarek z powodu lepszej koordynacji używania radarów i hydro przez przeciwnika. Wygląda na to, że miało być lepiej (tylko dla kogo ?), a wyjdzie tak jak zwykle ...

*Sami deweloperzy piszą: W rezultacie okręty te zwiększą swoją indywidualną skuteczność przeciwko niszczycielom.

Swoją drogą miłe są te buffy dla i tak OP okrętów jak Black i Stalin ;-). Bez poł litra chyba tego nie razbieriosz.

• Cool 13
  • Funny 2
  • Bad 1

[PLO]
Players
618 posts
4,267 battles

sarcastic well done GIF by Captain Obvious

@WG_Lumberjack Widzę, że twoją ulubioną klasą w grze są niszczyciele. Powiedz, ale tak szczerze, jako gracz, a nie "gościu od wugje" co sądzisz o tych zmianach? Podobają ci się?

• Cool 1

[LUZ]
Players
2,548 posts
3,987 battles

Nerfiąc radary, zbuffować je, szanuję.:cap_haloween:

• Cool 5
  • Funny 6

WG Staff
1,589 posts
3,213 battles
11 minut temu, En_Vivo napisał:

sarcastic well done GIF by Captain Obvious

@WG_Lumberjack Widzę, że twoją ulubioną klasą w grze są niszczyciele. Powiedz, ale tak szczerze, jako gracz, a nie "gościu od wugje" co sądzisz o tych zmianach? Podobają ci się?

Mi osobiście 6 sekund nie wydaje się wystarczająco by uciec ale po prostu tego nie wiem bo nigdy nie mierzyłem ze stoperem w ręku ile zajmuje mi ucieczka gdy mierzy do mnie nagle 5 okrętów.
Ciężko jest mi wydać jednoznaczną opinię. Powiem więcej gdy mechanika wejdzie na PT :) 

• Cool 4

[ZGZ]
Beta Tester
433 posts
11,938 battles
8 minutes ago, WG_Lumberjack said:

6 sekund nie wydaje się wystarczająco by uciec

By uciec pewnie nie, ale już żeby zdążyć zrobić nawrotkę i ustawić się rufą do przeciwnika wystarczy, jestem bardzo ciekaw efektu końcowego, ale też trochę się obawiam czy suma summarum ten nerf nie okaże się jednak buffem dla radarów, pożyjemy zobaczymy

WG Staff
1,589 posts
3,213 battles
11 minut temu, squalus77 napisał:

By uciec pewnie nie, ale już żeby zdążyć zrobić nawrotkę i ustawić się rufą do przeciwnika wystarczy, jestem bardzo ciekaw efektu końcowego, ale też trochę się obawiam czy suma summarum ten nerf nie okaże się jednak buffem dla radarów, pożyjemy zobaczymy

Tak zgadzam się dlatego to może wystarczyć a nie musi - czas pokaże. Póki co można tylko teoretyzować. 

Players
1,346 posts

Fajna zmiana z zalaniami ale widzę patologia z % dotami dalej zostaje - BB oberwie torpą to nie dość, że wejdzie prawie cały dmg w granicach 17k (saturacja dziobu + japońskie torpy, bo zazwyczaj wykręcając torpy łapie się je na dziób poza osłoną przeciwtorpedową), zalanie  będzie zabierać 0,5% (coś koło 400-500hp/s - 20% hp) naprawka na BB ma dłuższe przeładowanie niż na DD to DD, któremu torpeda wyrwała by całkiem pokaźną dziurę (albo złamała na pół co historia nie raz pokazała w przypadku długich lanc) będzie tracił 0,25%hp/s - 10%!!!!! hp - ~2-2,5k hp...... z czego torpeda po złapaniu na dziób(nawet japońska) zabierze z powodu saturacji dziobu 8-9k - cudowna ochrona przeciwtorpedowa lepsza niż dowolny BB na pasie pancernym:D.  Gdyby ktoś się czepiał, że piszę o BB, to CA pod tym względem wyglądają jeszcze gorzej niż BB bo o ile dot mało im zrobi to bezpośredni dmg już duzo. Rozumiem, że to gra i jakiś balans musi być, ale dalej taką patologię róbcie to się w końcu przejedziecie. Tak swoją drogą rozumiem ,że pomysł overpenów po 0 penetracji umarł i czekacie na jego odrodzenie dopiero jak ktoś was gdzieś porządnie skrytykuje, że 1 tonowy pocisk trafił w oerilkona i wyparował, a dla okrętu nic się nie stało....

• Cool 5

Players
332 posts
14,661 battles
29 minutes ago, WG_Lumberjack said:

Tak zgadzam się dlatego to może wystarczyć a nie musi - czas pokaże. Póki co można tylko teoretyzować. 

Nie trzeba. To jest gwarantowany nerf desek (nie tylko radary, ale także spory nerf na zalaniach). Czyli idziemy drogą lotni, nerfić póki nie będzie dna i 5 metrów mułu, a potem może jakiś rework za 2 lata.

• Cool 10

[ARES-]
Players
130 posts
8,879 battles

Ponieważ częściej gram krążkami z radarem niż niszczycielami to muszę powiedzieć że ten "nerf" radarów bardzo mi pasuje ;)

• Cool 3
  • Funny 1

[BUSHI]
Players
3,180 posts
16,687 battles
1 hour ago, squalus77 said:

Teraz jak dostaniesz radarem, to możesz mieć i w 2 sekundy wyświetlone info o 6 celujących do Ciebie. Co z tego skoro większość z tych okrętów ma co najmniej 30sekundowe przekładanie dział z burty na burtę i to, że celują nie oznacza, że mają działa już na celu. Często nawet sam odpalający radar otwiera, ogień z pewnym opóźnieniem. Jedyna nadzieja, że reszta ekipy nie zorientuje się, że właśnie pojawił się wyspotowany DD-ek na minimapie, do którego będzie można zaraz strzelać i zacznie obracać działa dopiero jak pojawi się on na widoku. W przypadku gry przeciwko zespołowi z komunikacją głosową, będzie to raczej płonna nadzieja.

Tylko, ze ten scenariusz w którym ten wyradarowany DD miał by coś zyskać zakłada, że będzie on na krawędzi wykrycia i zaraz może ją opuścić. W takim scenariuszu to i obecnie zdarzało się, że nikt nawet nie zdążył oddać pojedynczego strzału. Często jednak jest tak, że mamy daleko do wyjścia z tej strefy i te 6s +proponowane wydłużenie działania zasięgów i czasów radarów dla wielu okrętów, przyda się dla nas w DD jak diabłu ogarek ...

To powinna być zmiana znacząca dla gameplayu, a nie kosmetyczna. Bo jak to wygląda często obecnie ? Widzę na tych 12,5 km idąca nosem np. Moskwę + świtę i już muszę uciekać, bo pomimo jej dosyć krótkiego w czasie radaru, jest "szansa" na stratę dużej ilości HP. Jeśli nie mam długich torped, to jestem bezużyteczny. Co mi proponują ? Że ta Moskwa wyradaruje mnie 300 metrów dalej i wliczając mój nawrót trzeba będzie się trzymać jeszcze większy dystans, a jak mnie ona już łapie to będzie mogła do mnie jeszcze dłużej strzelać, a jej ekipa jeśli jest zgrana i zareagowała od razu na mój znacznik na minimapie, będzie miała jeszcze extra kilka sekund na ostrzał. A jak powinno to wyglądać ? Płynę sobie na tą Moskwę zdając sobie, że oberwę od niej jak odpali radar, ale wiedząc, ze inni będą mieli naprawdę mało czasu na ostrzał.

Osobiście liczyłem na co najmniej kilkanaście sekund, kiedy tylko i wyłącznie ten kto odpalił radar może do nas strzelać, ale i się potencjalnie narażać. Ustawił się za wyspą ? No to sorki Panowie, ale sobie do takiego DD-eka nie postrzelacie, bo ucieknie on 3 razy.

• Cool 7

Players
332 posts
14,661 battles

A tak w ogóle to słyszałem gdzieś w radiu Erewań, że w nowej mechanice CV pelotka i spot nie będą działać przez skałki (jak coś namieszałem, to wybaczcie, ale ta tylko stukam w klawiaturę z renty inwalidzkiej i mogę się mylić w detalach).

Czyli nagle da się zrobić, coś co było niewykonalne jak trzeba było znerfić radary, żeby nie działały przez wyspy. Ot, ciekawostka.

• Funny 2

[BUSHI]
Players
3,180 posts
16,687 battles
9 minutes ago, Atherion_ said:

A tak w ogóle to słyszałem gdzieś w radiu Erewań, że w nowej mechanice CV pelotka i spot nie będą działać przez skałki (jak coś namieszałem, to wybaczcie, ale ta tylko stukam w klawiaturę z renty inwalidzkiej i mogę się mylić w detalach).

Czyli nagle da się zrobić, coś co było niewykonalne jak trzeba było znerfić radary, że by nie działały przez wyspy. Ot, ciekawostka.

Z tego co pisali, to zrobili tak z radarem i nawet testowali, ale uznali, że to działa źle. Czytaj - pewnie było cieżko efektywnie zastosować radar bez nadstawiania skóry przez samego zainteresowanego. Stąd propozycja na osłodę 6s na dokonanie zwrotu dla DD i ucieczkę, ale żeby nie było tak łatwo to i wydłużenie zasięgów radarów i ich czasów.

Swoją drogą nerf dla penetracji AP w DD, tak jak czytam fora i oglądam rosyjskie streamy jest uznawany za błędny (osłabia BB) i wprowadzony tylko dla tego, że wymusiła go społeczność "EU". Mając takie podejście na uwadze, ciężko jest liczyć na to, że rework radaru będzie wprowadzał  znaczącą zmianę w grze DD-kami.

[LOBUZ]
Community Contributor
186 posts
20 minut temu, Atherion_ napisał:

Ot, ciekawostka.

Ja mam lepszą: w poście ogłaszającym 1szy sezon CW Wargaming publicznie ogłosił, że nie chcą CV na CW bo nie podoba im się gameplay typu "Wszyscy widzą wszystko", gdzie nie da się zaskoczyć przeciwnika.
Jednocześnie nie widzą najmniejszego problemu w tym, że nowe CV świecą cały team i kto gdzie płynie już po ~60 sekundach.
A co do tematu: kolejne gnębienie DD. Uśmiercenie CV zajęło im 3 lata, obserwuję z niecierpliwością jak będzie z DD.

Edit:
image.thumb.png.a54b7c5bb6080f94f0491135159b798e.png

• Cool 4
  • Funny 2

Players
2,162 posts
5,130 battles
15 minut temu, lobuzjeden napisał:

Ja mam lepszą: w poście ogłaszającym 1szy sezon CW Wargaming publicznie ogłosił, że nie chcą CV na CW bo nie podoba im się gameplay typu "Wszyscy widzą wszystko", gdzie nie da się zaskoczyć przeciwnika.
Jednocześnie nie widzą najmniejszego problemu w tym, że nowe CW świecą cały team i kto gdzie płynie już po ~60 sekundach.
A co do tematu: kolejne gnębienie DD. Uśmiercenie CV zajęło im 3 lata, obserwuję z niecierpliwością jak będzie z DD.

Napiszesz to w raporcie dla WG? ;)

[MIRKO]
Players
405 posts
4,025 battles

Rok 2019 rokiem DD.

Opanowanie WASD Hacku okazało się zbyt trudne, zatem WG przychodzi z pomocą.

Na szczęście nie wszystko stracone - nadchodzące lotniska będą jak Domestos na BBakterie, wylęgające się po zniknięciu niszczycieli. Zemsta będzie moja :Smile-_tongue:

Players
332 posts
14,661 battles

6 hours ago, WG_Lumberjack said:

Zasięg radaru został ustandaryzowany dla krążowników:

(...)

nerf desek

(...)

Teraz łatwiej będzie zapamiętać, w jakiej odległości od Ciebie powinna pozostać wroga deska, aby pozostać niewykrytą.

Rozumiem, że następnym krokiem będzie zwiększenie zasięgu torped i zestandaryzowanie go dla desek na poziomie jakiś 15 km zasięgu i 70 kts.  Chciałbym bowiem zgłosić iż strasznie boli mnie głowa od zastanawiania jakie mam zamontowane torpedy, jaki mają zasięg i co gorsza jaką mają prędkość. Ilość obliczeń matematycznych potrzebnych do trafienia wrogiego okrętu jest przytłaczająca.

Chłopaki od radarów mają mieli tylko wybór między czystą wódą i tą na myszach. Deski to dopiero mają przechlapane. Wszystkie torpedy należy zrobić na jedną odległość i prędkość, nie mieszajmy biednym graczom w głowach. 

• Cool 4
  • Funny 3

[PLO]
Players
618 posts
4,267 battles

Eeeee no ludzie nie ma źle. 

Wprawdzie zwiększyło zasięg radaru, ale przecież simsowi wydłużyli torpedy. 

Tak więc równowaga została zachowana. 

[LUZ]
Players
2,548 posts
3,987 battles
5 godzin temu, Atherion_ napisał:

Rozumiem, że następnym krokiem będzie zwiększenie zasięgu torped i zestandaryzowanie go dla desek na poziomie jakiś 15 km zasięgu i 70 kts.  Chciałbym bowiem zgłosić iż strasznie boli mnie głowa od zastanawiania jakie mam zamontowane torpedy, jaki mają zasięg i co gorsza jaką mają prędkość. Ilość obliczeń matematycznych potrzebnych do trafienia wrogiego okrętu jest przytłaczająca.

Chłopaki od radarów mają mieli tylko wybór między czystą wódą i tą na myszach. Desko to dopiero mają przechlapane. Wszystkie torpedy należy zrobić na jedną odległość i prędkość, nie mieszajmy biednym graczom w głowach. 

Ty się śmiejesz, ale patrząc na kierunek, jakaś unifikacja zasięgów i reloadów torped jest nieunikniona, "bo mniej doświadczeni gracze mają, problem by zapamiętać czas przeładownia torped atakującego ich niszczyciela i odległość w jakiej będą bezpieczni od tego śmiertelnego zagrożenia dla dużych okrętów".:cap_cool:

• Cool 2

[PLO]
[PLO]
Players
210 posts
4,070 battles
1 hour ago, Odo_Toothless said:

Z tego co pisali, to zrobili tak z radarem i nawet testowali, ale uznali, że to działa źle. Czytaj - pewnie było cieżko efektywnie zastosować radar bez nadstawiania skóry przez samego zainteresowanego

Życie... Albo ktoś się chowa za wyspą i świeci własnego capa, albo chce ubić dedeka i naraża się na ostrzał... 

Dla mnie jest co całkiem zrozumiałe. Mam już dość bitew, gdzie dwóch plażowiczów świeci pół mapy przez pół bitwy i nic nie można zrobić...

W tej formie to kolejny gwóźdź do trumny DD. 

• Cool 1

[IMPR0]
Beta Tester
173 posts
3,989 battles
IMO tak długo jak radar będzie mógł działać przez wyspy, tak długo nic się nie zmieni. Radar to najpotężniejsza broń przez DDekom. Nie tylko może oznaczać bardzo szybki zgon, ale również wywraca do góry do nogami całą rozgrywkę. DD przestają walczyć o capy, przestają spotować a nawet walczyć między sobą. Wszystko ze świadomością, że jednym wciśnięciem przycisku, schowany za górką, całkowicie bezkarny krążek odparuje je do portu. Zadania, rola w bitwie i sposób gry na DDekach z niższych poziomów, praktycznie przestaje istnieć na wysokotierowuej radarowej zupie.
Użycie tak potężnej broni MUSI wiązać się z ryzykiem. Nie mam nic przeciwko zwiększaniu zasięgu czy czasu trwania radaru, ale jak chcesz mnie podły krążku świecić, to sam też czymś zarykuj!
  • Cool 7

[LOBUZ]
Players
389 posts
10,242 battles

Chciało by się zapytać "Quo Vadis WG"? Nowe radary w połączeniu z RPF'em... gigantyczny nerf radarów :P Okaże się że faktycznie najlepszymi deskami teraz będą Chaba i już nie taki "terrible" Le Terrible na T VIII. Może o to chodzi? Najlepsze jest to że jeśli teraz deski spotka to samo co wcześniej CV'ki to i tak nikt nie będzie używał radarów jako konsumabla, tak jak teraz prawie nikt nie używa rozbicia. Może się więc okazać, że to taki fikcyjny buff radarów bo i tak nikt ich nie będzie używał jak znikną DD'ki z gry :D

[-DWS-]
Beta Tester
4,508 posts
12,126 battles
5 hours ago, Odo_Toothless said:

Chyba w większości sytuacji pozostałe okręty muszą obrócić działa, aby zacząć strzelać do "wyradarowanego" DD-ka i zajmowało im to dużo dłużej niż proponowane 6s. Ta zmiana jest w zasadzie kosmetyczna, bo gdyby miała być naprawdę znacząca, to ten czas powinien być dużo dłuższy np. pół na pół i tego mozna było się spodziewać słysząc szumne zapowiedzi o reworku mającego na celu ułatwienia gry niszczycielami.

To będzie miało znaczenie tylko dla dywizjonu, bo dywizjon może koordynować odpalenie radaru i często jeszcze ma RDF-a. Ale szczerze, 6 sekund wielkiej zmiany nie zrobi, za to 5 sekund (plus moduł) dłużej ruskiego radaru na pół mapy to już się poczuje i to bardzo. W sumie to lekki nerf amerykańskich radarów i ogromny buff sowieckich. Bo sowiet straci (nie do końca) te mniej ważne 6 sekund przez które i tak goście "zgrywają celowniki", za to zyskają 6 sekund (liczę z modułem) radarowania w czasie gdy wszyscy w okolicy już te działa mają nakierowane.

Niszczyciele to jeszcze jakoś tam sobie poradzą, ale brytyjskie krążki mają problem.

• Cool 1

[MS-B]
Beta Tester
39 posts
17,964 battles

a mnie zastanawia jedno. Jak  WG  rozwazy rekompeste sprzedanych DD , pewnie sprzedali tysiace DD

CV bedzie mozna oddac za dublony , a co Z DD ? po tak duzych nerfach [ ciagly spot z nieba , zmiana radarow]

te okrety beda tylko zlomem

moze pan Drwal na to odpowie

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.