Jump to content
You need to play a total of 1 battles to post in this section.
WG_Lumberjack

Ważna informacja dla serwera EU!

24 comments in this topic

Recommended Posts

WG Staff
1,589 posts
3,213 battles

Z powodu nieplanowanych prac konserwacyjnych serwer UE może doświadczyć zakłóceń w ciągu następnej godziny. Pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu tak szybko, jak to możliwe.

• Funny 1

Players
3 posts
3,928 battles

Emmm... Czyli na chwilę obecną to wygląda tak, że nie wszyscy jeszcze odebrali rekompensaty za zdechnięte serwery w weekend a już trwają "nieplanowane prace konserwacyjne", czyli reanimowanie serwerów po kolejnych zgonach? :cap_wander:

Przy czym dalej nie wiadomo, czy będzie promocja na premki i zniżki takie jak na klastrze RU? :D

WG Staff
1,589 posts
3,213 battles
8 minut temu, wielorybwacek napisał:

Emmm... Czyli na chwilę obecną to wygląda tak, że nie wszyscy jeszcze odebrali rekompensaty za zdechnięte serwery w weekend a już trwają "nieplanowane prace konserwacyjne", czyli reanimowanie serwerów po kolejnych zgonach? :cap_wander:

Przy czym dalej nie wiadomo, czy będzie promocja na premki i zniżki takie jak na klastrze RU? :D

1. W ogłoszeniu wspominaliśmy, ze problemy nadal są rozwiązywane.Jeśli podobne problemy się powtórzą, nie wykluczamy kolejnych rekompensat.

2. Wiadomo, że nie wiadomo.
Oferty zaprojektowane inaczej dla poszczególnych regionów są czymś co będzie się zdarzać. 
Spersonalizowane oferty dotyczące poszczególnych użytkowników a nie całych serwerów (bo to tutaj ma miejsce) będą się zdarzać.

W ostatnich miesiącach było wiele ofert, zniżek i aktywności, które pozwalały się wzbogacić wszystkim a jeszcze więcej przed nami. 

[ZGZ2]
Players
2,072 posts
10,201 battles
6 minut temu, WG_Lumberjack napisał:

W ostatnich miesiącach było wiele ofert, zniżek i aktywności, które pozwalały się wzbogacić wszystkim a jeszcze więcej przed nami. 

Czyli, że ktoś dostał przelew na konto bankowe od WG?? Wow... Ciekawe kto?:Smile_veryhappy:

[B-EYE]
[B-EYE]
Players
296 posts
11,041 battles
21 minutes ago, WG_Lumberjack said:

Oferty zaprojektowane inaczej dla poszczególnych regionów są czymś co będzie się zdarzać

Czyli jedne serwery są równe a inne równiejsze podobnie jak i gracze na nich. Spersonalizowane oferty to po prostu coś takiego że jednym WG rzuci całego kurczaka a innym łaskawie tylko chrząstkę na gnacie. :Smile_sad:

Wywalcie do jasnej cholery tą dwoistość traktowania serwerów jak i ludzi którzy lubią grać w wasza grę bo to tylko szkodzi!!!

• Cool 1

[LOBUZ]
Players
17 posts
14,095 battles

Mnie od 2 tygodni odechciewa się grać bo gubione pakiety przez serwery WG stają się zbyt męczące.

WG Staff
1,589 posts
3,213 battles
4 minuty temu, Barwena napisał:

Czyli jedne serwery są równe a inne równiejsze podobnie jak i gracze na nich. Spersonalizowane oferty to po prostu coś takiego że jednym WG rzuci całego kurczaka a innym łaskawie tylko chrząstkę na gnacie. :Smile_sad:

Wywalcie do jasnej cholery tą dwoistość traktowania serwerów jak i ludzi którzy lubią grać w wasza grę bo to tylko szkodzi!!!

Jak ekonomia wywali swoją dwoistość : ) 

[ZGZ]
Players
4,187 posts
9,353 battles
45 minut temu, adamL555 napisał:

Czyli, że ktoś dostał przelew na konto bankowe od WG?? Wow... Ciekawe kto?:Smile_veryhappy:

Początkowo też miałem wątpliwości co do użycia przez @WG_Lumberjack słowa "wzbogacać", ale zrozumiałem, że diabeł tkwi w szczegółach.

Co prawda WG (i jego pracownicy) wzbogacają się materialnie, to w przypadku graczy chodzi raczej o wzbogacenie duchowe. 

Grając w WOWS gracze uczą się tolerancji (wobec graczy gorszych niż boty), cierpliwości (czekając aż wreszcie serwery będą dobrze działać), pokory (widząc, że inni dostają "spersonalizowane" oferty albo losują super-hiper kontenery, a oni muszą zadowolić się ochłapami), hojności (kupując coraz to mniej użyteczne gadżety za coraz to większe pieniądze) itd. 

I tylko, w tym kontekście, słowa:

53 minuty temu, WG_Lumberjack napisał:

W ostatnich miesiącach było wiele ofert, zniżek i aktywności, które pozwalały się wzbogacić wszystkim a jeszcze więcej przed nami

brzmią jak groźba, a nie jak obietnica. :)

• Cool 1
  • Funny 1

[PLO]
Alpha Tester, In AlfaTesters
5,616 posts

Naprawdę w dzisiejszych czasach jeszcze kogoś dziwi, że ceny tego samego produktu mogą być różna na różnych rynkach? Nigdy nie byliście za granicą? Nie zwróciliście uwagi, że np. taki Big Mac menu kosztuje inaczej w Norwegii, inaczej w Polsce a jeszcze inaczej np. w Ukrainie?

Players
165 posts
878 battles

Owszem zauważyliśmy.  Tylko niektórym się nie podoba, że mamy tego Big Mac w norweskiej cenie, przy polskich zarobkach. Patrząc na te zależności, powinniśmy mieć ceny RU, a nie EU.

Jeżeli WG tak bardzo chce być światowe i mieć cennik dostosowany do rynku, to niech to robi porządnie, a nie ustala cenę względem możliwości ekonomicznych bogatszej części społeczeństwa regionu,. A nie czekaj, to WG RU ma mieć tanio, a EU ma być dojną krową. Helmuty i tak zapłacą bo dla nich to drobne, a reszta może zgrzytać zębami i z mniejszym lub większym wqrwem płacić (lub też nie).

• Cool 2

[PLO]
5,616 posts
51 minutes ago, dawac_mi_bonusa said:

Jeżeli WG tak bardzo chce być światowe i mieć cennik dostosowany do rynku, to niech to robi porządnie, a nie ustala cenę względem możliwości ekonomicznych bogatszej części społeczeństwa regionu,

A co określa tę porządność? Twoja opinia na ten temat, czy wyniki finansowe firmy przy danej polityce cenowej? Skoro firma zarabia przy takich cenach, to znaczy że są one dobre dla tego rynku. Jakby były za wysokie, to gracze nic by nie kupowali, prawda? A skoro kupują, znaczy ich stać, i nie ma sensu zarabiać mniej skoro można zarobić więcej.

A nie czekaj, to WG RU ma mieć tanio, a EU ma być dojną krową. Helmuty i tak zapłacą bo dla nich to drobne, a reszta może zgrzytać zębami i z mniejszym lub większym wqrwem płacić (lub też nie).

Nie rozumiem. Po co z wqrkwem płacić za coś, co:

1. ma być przyjemnością

2. nie jest koniecznością

3. nie stać się na to?

Skoro uważasz, że ceny są zbyt wysokie jak na twoje możliwości, to po prostu nie kupuj. Im więcej będzie takich wqrwionych, tym mniejsze zarobki firmy, tym większa skłonność do obniżki cen. A ty z wqrkwem płacisz za coś, co jak sam przyznajesz, jest za drogie dla ciebie, tym samym dając firmie sygnał, że z cenami wszystko jest ok. Nie mogę zrozumieć, dlaczego niektórzy nie mogą pojąć takich prostych zależności.

• Cool 1

Players
165 posts
878 battles
29 minutes ago, Greyshark said:

A co określa tę porządność? Twoja opinia na ten temat, czy wyniki finansowe firmy przy danej polityce cenowej? Skoro firma zarabia przy takich cenach, to znaczy że są one dobre dla tego rynku. Jakby były za wysokie, to gracze nic by nie kupowali, prawda? A skoro kupują, znaczy ich stać, i nie ma sensu zarabiać mniej skoro można zarobić więcej.

Nie rozumiem. Po co z wqrkwem płacić za coś, co:

1. ma być przyjemnością

2. nie jest koniecznością

3. nie stać się na to?

Skoro uważasz, że ceny są zbyt wysokie jak na twoje możliwości, to po prostu nie kupuj. Im więcej będzie takich wqrwionych, tym mniejsze zarobki firmy, tym większa skłonność do obniżki cen. A ty z wqrkwem płacisz za coś, co jak sam przyznajesz, jest za drogie dla ciebie, tym samym dając firmie sygnał, że z cenami wszystko jest ok. Nie mogę zrozumieć, dlaczego niektórzy nie mogą pojąć takich prostych zależności.

Co określa? Prosta zasada, że lepiej sprzedać więcej za niższą cenę, niż mniej za wyższą. Szczególnie w przypadku, gdy sprzedawane dobro nie wymaga dodatkowego nakładu pracy. Tu nawet nie muszą tworzyć kolejnych nr licencji lub czegoś podobnego i ich udostępniać userom. Towar (okręt) raz wytworzony i zbalansowany to określona ilość roboczogodzin. Teraz czy sprzedam go w 2000 kopii czy 1500 nie przysparza twórcom dodatkowej pracy, jedynie wpływa na zysk. Lepiej sprzedać 2k okrętów za 150 zł. Czy powiedzmy 7k za 80 zl? (dane wyssane z palca). Co dalej - w zależności od waluty/banku można uzależnić cenę towaru dostosowując do możliwości finansowych odbiorców. Tak więc Helmut w euro może zapłacić 40, Polak w złotówkach 80, a Marco w euro 30. Ot cena dostosowana do możliwości nabywczych rynku. Byłoby pewnie trochę płaczu Helmutów ale suma summarum WG zarobiłoby więcej.

Jasne WG może wyłożyć lachę i robić jak robi w tej chwili. Zarabiają całkiem nieźle, widać nie chcą więcej, przy okazji robiąc ukłon w stronę swoich klientów, a wręcz przeciwnie plując im w twarz. 

Też nie rozumiem, w moim przypadku jak coś bardzo chcę to zazwyczaj kupuję (no chyba, że mnie na to nie stać). Natomiast jak coś mnie interesuje to dokonuję analizy czy chce na tyle mocno by przekonać węża w kieszeni, żeby nie gryzł jak sięgam po $. Przy standardowych cenach nawet nie chce mi się niepokoić tego węża. Przy wartości 40-60% ceny standardowej pewnie coś bym kupił - są z 2-3 premki, które by mnie interesowały w takiej zniżce. Może nawet okazyjnie wziąłbym premium (jak zaproponowali indywidualna zniżkę 70% to w sumie się nie zastanawiałem tylko kupiłem, bo uznałem że to przyzwoita cena za ich usługi, nawet jakbym miał połowę tego czasu nie logować się do gry).

Natomiast nie rozumiem jak niektórzy idą w zaparte i przepłacają za różne towary - fakt, ich kasa nic mi do tego, jednak tego nie pojmuję. Czy to chęć pokazania jaki to zajebiście bogaty jestem i dowartościowania się? Jest wiele towarów, gdzie kupujący płaci za metkę lub inny firmowy znaczek. No cóż ich wybór. Podobnie z produktem WG. Wart jest 30-40% ceny regularnej, a część ludzi i tak z wywieszonym językiem leci image.thumb.png.50115d8f9d7d92519e300b8fc89942ce.png 

Takim postępowaniem skutecznie niszczy rynek i szansę na zmianę dla innych potencjalnych klientów.

Jednak jak wspomniałem wyżej - ich kasa i robią z nią co chcą.

Na dobrą sprawę wątek powraca po ra n-ty i żadna ze stron nikogo nie przekona, a WG zrobi po swojemu i nie liczyłbym, że przeciętny polski użytkownik na tym skorzysta. 

[PLO]
5,616 posts
6 minutes ago, dawac_mi_bonusa said:

Co określa? Prosta zasada, że lepiej sprzedać więcej za niższą cenę, niż mniej za wyższą.  

Nie zawsze. W mojej firmie wolałbym sprzedać 1 maszynę rocznie za milion, niż 10 za 110.000. 

Lepiej sprzedać 2k okrętów za 150 zł. Czy powiedzmy 7k za 80 zl? (dane wyssane z palca). Co dalej - w zależności od waluty/banku można uzależnić cenę towaru dostosowując do możliwości finansowych odbiorców. Tak więc Helmut w euro może zapłacić 40, Polak w złotówkach 80, a Marco w euro 30. Ot cena dostosowana do możliwości nabywczych rynku. Byłoby pewnie trochę płaczu Helmutów ale suma summarum WG zarobiłoby więcej.

Nie wiesz, czy WG zarobiło by więcej, bo operujesz na danych wyssanych z palca. A skoro dane są wyssane z palca, to i wniosek z nich wynikający również.

Tak, Helmut płaci 40 EUR, Janusz 80 zł, Marco 30 EUR, Sven 400 SEK a Ivar 500 NOK. Który wariant jest lepszy:

1. Wkurzony Helmut, Marco, Sven i Ivar, a zadowolony Janusz? (tak, oksymoron)

2. Zadowoleni Helmut, Marco, Sven i Ivar, a wkurzony Janusz?

Jasne WG może wyłożyć lachę i robić jak robi w tej chwili. Zarabiają całkiem nieźle, widać nie chcą więcej, przy okazji robiąc ukłon w stronę swoich klientów, a wręcz przeciwnie plując im w twarz. 

Na czym to plucie w twarz polega? Że Helmut, Marco, Sven i inni mają takie same ceny jak Janusz? To chyba zadowoleni powinni być, nie?

Też nie rozumiem, w moim przypadku jak coś bardzo chcę to zazwyczaj kupuję (no chyba, że mnie na to nie stać). Natomiast jak coś mnie interesuje to dokonuję analizy czy chce na tyle mocno by przekonać węża w kieszeni, żeby nie gryzł jak sięgam po $. Przy standardowych cenach nawet nie chce mi się niepokoić tego węża.

Przeważnie też tak robię. Podobają mi się zimowe buty za 950 zł, to je kupuję latem, gdy kosztują 450. A przy innych rzeczach nie jestem już tak racjonalny, i kupuję sobie 80-tą koszulkę polo, bo tak. Bo mam taki kaprys. Bo mi sprawia to przyjemność.

Natomiast nie rozumiem jak niektórzy idą w zaparte i przepłacają za różne towary - fakt, ich kasa nic mi do tego, jednak tego nie pojmuję. Czy to chęć pokazania jaki to zajebiście bogaty jestem i dowartościowania się? Jest wiele towarów, gdzie kupujący płaci za metkę lub inny firmowy znaczek. No cóż ich wybór. Podobnie z produktem WG. Wart jest 30-40% ceny regularnej, a część ludzi i tak z wywieszonym językiem leci 

To tylko Twoje subiektywne odczucie. Dla Ciebie Tirpitz za 300 zł jest wart co najwyżej 140 zł, dla mnie jest on wart co najmniej 500 zł, więc z wywieszonym językiem lecę kupić. Kto definiuje, ile co jest warte? Chyba rynek, nie? Tyle coś jest warte, ile ktoś chce za to zapłacić. Skoro większość chce płacić za produkty WG tyle, ile kosztują, to znaczy, że dla nich są tyle warte. To nie Twoje odczucia decydują o wartości danego produktu dla innych.

Takim postępowaniem skutecznie niszczy rynek i szansę na zmianę dla innych potencjalnych klientów.

Ale co mnie obchodzi ile kto zarabia i czy go stać, czy nie na coś tak mało potrzebnego w życiu jak pikselowy okręt? Czemu mam sobie odmawiać przyjemności w imię jakiegoś wydumanego psucia rynku i iluzorycznego wpływu na poprawę cen dla innych potencjalnych klientów?

Players
165 posts
878 battles

Jako, że nie widzę sensu w kolejnej dyspucie wyższości Świąt Bożego narodzenia nad Świętami Wielkanocnymi dodam tylko, że istnieje 3 rozwiązanie:

3. Zadowoleni Helmut, Marco, Sven,  Ivar i Janusz? <-- Helmut płaci tyle ile płaci w tej chwili, pozostali nawet z biednym Januszem mniej co uwzględnia ich zdolność nabywczą.

Ewentualnie mamy opcję

4. Zadowoleni Janusz Marco, Sven i Ivar, a wkurzony Helmut? <-- kogo interesuje Helmut, powkurza się, a i tak zapłaci, w końcu drobniaki dla niego. 

Czysty profit dla WG. To nie maszyny po 1 mln i sprzedaż liczona w sztukach, tylko wirtualny produkt, który jest raz stworzony i wydany, więc liczy się tylko ilość sprzedanych kopii. A kwestia różnych cen w zależności od rynku to nie jest niesamowite odkrycie w cyfrowym świecie.

[PLO]
5,616 posts
11 minutes ago, dawac_mi_bonusa said:

Jako, że nie widzę sensu w kolejnej dyspucie wyższości Świąt Bożego narodzenia nad Świętami Wielkanocnymi dodam tylko, że istnieje 3 rozwiązanie:

3. Zadowoleni Helmut, Marco, Sven,  Ivar i Janusz? <-- Helmut płaci tyle ile płaci w tej chwili, pozostali nawet z biednym Januszem mniej co uwzględnia ich zdolność nabywczą.

Ewentualnie mamy opcję

4. Zadowoleni Janusz Marco, Sven i Ivar, a wkurzony Helmut? <-- kogo interesuje Helmut, powkurza się, a i tak zapłaci, w końcu drobniaki dla niego. 

No to mamy teraz opcję 4, tyle że zamiast wkurzonego Helmuta masz wkurzonego Janusza. Lepiej mieć wkurzonych 80 milionów Helmutów o dużej sile nabywczej czy 38 milionów Januszy o sile nabywczej dość niskiej?

Czysty profit dla WG. To nie maszyny po 1 mln i sprzedaż liczona w sztukach, tylko wirtualny produkt, który jest raz stworzony i wydany, więc liczy się tylko ilość sprzedanych kopii. A kwestia różnych cen w zależności od rynku to nie jest niesamowite odkrycie w cyfrowym świecie.

Oczywiście, że nie jest. Ale widocznie WG akurat opłaca się utrzymywać ceny dla serwera EU na poziomie dostosowanym do cen Januszowych, niż im te ceny jeszcze podnosić. Tak jak pisałeś, skoro Helmut płaci tyle samo co Janusz, to kupi więcej, niż kupiłby gdyby miał płacić więcej niż Janusz.

[-FWS-]
Players
83 posts
4 godziny temu, WG_Lumberjack napisał:

Oby z wejściem patcha była moźliwość:

-darmowego resetu perków,

-darmowego demontaźu ulepszeń,

-zakupu tańszych ulepszeń.

W końcu zmiany cv + zmiany zasięgu widoczności okrętów wpłyną bardzo mocno na rozgrywkę sporą częścią okrętów ....

Beta Tester
193 posts
4,634 battles
4 hours ago, Barwena said:

Popyt i podaż. WG się cyferki na koniec roku fiskalnego zgadzają. Jak przestaną.... to coś zmienią.

[PLO]
5,616 posts

Zamiast operować na danych wyssanych z palca, weźmy dane ze sklepów. Dział Okręty. Żeby było łatwiej, pogrubię niższe ceny.

Zestaw Prinz Eitel Friedrich 2

EU: 196,49 zł

CIS: 205,05 zł

Zestaw Prinz Eitel Friedrich

EU: 104,62

CIS: 102,52

Roma:

EU: 188,08

CIS: 193,50

Vanguard

EU: 186,78

CIS: 192,05

Kii:

EU: 185,48

CIS: 190,61

Massachsetts:

EU: 183,53

CIS: 188,44

Tirpitz:

EU: 180,28

CIS: 184,83

Gascogne:

EU: 178,98

CIS: 183,39

Dalej mi się nie chce, każdy może sobie sam sprawdzić.

https://eu.wargaming.net/shop/wows/vehicles/

https://ru.wargaming.net/shop/wows/vehicles/

Na 8 pierwszych z rzędu okrętów, 7 jest tańszych na serwerze EU. Wniosek z forum: CIS ma lepsze ceny, a EU ma być dojną krową.

@WG_Lumberjack, skoro wszystkie serwery mają być traktowane jednakowo, to ja zwracam się z petycją o podwyżkę cen na EU, tak aby wszyscy gracze mieli te same ceny. Nie może być tak, żeby gracze z biedniejszych krajów płacili więcej niż my.

• Cool 1

[O-R-P]
Players
33 posts
2,281 battles

EEE ludziska, czy tylko ja nie mogę się znowu zalogować? Klikam połącz i mam się skontaktować z centrum obsługi...lipa.

[ISEN]
Players
159 posts
8,484 battles

Planowa przerwa w działaniu serwerów. Było od wczoraj na głównej.

Players
16 posts
2,906 battles
23 godziny temu, WG_Lumberjack napisał:

.....nie wykluczamy kolejnych rekompensat.....

O jakich rekompensata mowa??? Ja za starty jakie poniosłem w grze w weekend nic do tej pory nie dostałem i nikt nic mi nic nie zaproponował??? Więc o czym mówimy ???

[-FWS-]
Players
83 posts
6 minut temu, KoshUlkesh napisał:

O jakich rekompensata mowa??? Ja za starty jakie poniosłem w grze w weekend nic do tej pory nie dostałem i nikt nic mi nic nie zaproponował??? Więc o czym mówimy ???

Samo nie wpadnie.

Na stronie gry jest info o rekompensatach. Wchodzisz w newsa, klikasz co trzeba i dostajesz na konto 2 dni premki wows + 2 kontenery ostatniej kolekcji.

Oczywiście musisz być zalogowany.

• Cool 2

WG Staff
1,589 posts
3,213 battles
12 minuty temu, KoshUlkesh napisał:

1 minutę temu, _artjen_ napisał:

Samo nie wpadnie.

Na stronie gry jest info o rekompensatach. Wchodzisz w newsa, klikasz co trzeba i dostajesz na konto 2 dni premki wows + 2 kontenery ostatniej kolekcji.

https://worldofwarships.eu/pl/news/general-news/eu-server-compensation/

Players
16 posts
2,906 battles
35 minut temu, _artjen_ napisał:

Samo nie wpadnie.

Aaaa, oki - dziękuję za pomoc :) 

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.