Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Danny202

Prinz Eitel Friedrich

62 comments in this topic

Recommended Posts

[IDDQD]
Korzár
1,814 posts
13,603 battles

První hra v rankedech.  1 BB a 5 DD na každé straně. Zabil jsme 4 DD a měl disperzi jak Bismarck pálící na Hood. Od té doby s tím netrefím ani stojící bitevní loď. Nedoporučuji. Ještě že ji dává WG zadarmo. 

• Cool 1

Beta Tester
29 posts
2,981 battles

Na wiki ani nikde som nenašiel informácie ohľadom kamufláže ktorú možno získať za splnenie úloh v kampani.

Tu je obrázok - nepridáva nič oproti originál kamufláži. Tá pôvodná je podľa mňa aj tak krajšia.

Ako hlavná cena to nie je nič moc, hodnotnejšie sú už tie 4 miesta za predchádzajúce úlohy.

shot-19.01.06_16.08.22-0176.jpg

shot-19.01.06_16.08.36-0333.jpg

[O-S-W]
Players
260 posts
11,954 battles

Tato loď byla a je pro mě naprosté zklamání... Jedinou výhodou koupě bylo časově "pohodové" plnění kampaně a mise na ocel = bohužel s touto lodí... Jinak je to ideální kandidát na stálé uskladnění u nejrezavějšího mola v mém přístavu. Dobrovolně totiž toto může tahat do bitev jenom řádný masochista. Ta loď nemá nic... naprosto nic... Málo děl s otřesnou disperzí, kdy na větší vzdálenost se člověk ani nemusí moc namáhat zkoušet něco trefit. Fusu to v každém směru nesahá ani po "kotníky". "Geniálním" krokem WG bylo zařazení ranked sprintu s tierem 6 na stejnou dobu, kdy šel tento krám do prodeje a výsledek byl ten, že v podstatě každá bitva na randomu (díky absenci šestek) s tímto T6 zázrakem byla proti osmičkám a tak jsem si cupování na kusy od Tirpitzů a Bismarcků užil opravdu plnými doušky...

• Cool 5

Players
288 posts
10,787 battles

Tato loď je obrovská trága.. napadá mě pouze jedno využití - narvat na něj vlajku na rychlost... dát mu co největší maskování... a plnou parou někoho naramovat... Střílet s tím verglem je za trest a celkem zbytečné..

[T-N-T]
Weekend Tester, Players, In AlfaTesters
4,980 posts
10,759 battles

50589097_10216951492432281_1006396985906

tady chvili na zacatku jeden CA ukazal bucek na 16km

shot-19-01-14-21-15-57-0651.jpg

• Cool 3

Beta Tester
29 posts
2,981 battles

Naspäť na zem...

Moja najlepšia:

shot-19.01.04_23.08.58-0518.jpgshot-19_01.04_23_09.02-0220.thumb.jpg.584aa8eda4838afa31125079fac085f7.jpgshot-19.01.04_23.09.14-0413.jpgshot-19.01.04_23.09.23-0553.jpg

Aj noobovi sa občas zadarí ale je to skôr výnimka.

• Cool 1

[T-N-T]
Weekend Tester, Players, In AlfaTesters
4,980 posts
10,759 battles
32 minutes ago, OscarVonReuental said:

Zázraky se dějí, nejen o Vánocích.:Smile_izmena:

shot-19.01.14_11.46.31-0479.jpg

A pry je to nehratelna plecka co? :Smile_trollface:

Players
96 posts
4,696 battles

ja chcem nahlásiť bug lode. U mna sa pri tejto lodi zaratava len overpen DMG, je jedno ci sa trafim do FULL HP lode, dostanem ribbon penetrated, ale je to vzdy za 0 dmg. Niekto podobný problém?

[T-N-T]
Players
3,119 posts
13,793 battles

Na pohled krásná loď.

Bohužel funkčně nepoužitelná. Přes teoreticky přesná děla je soustřel děsivý. AP je použitelná v podstatě jen do křižníků na velkou vzdálenost (hodně štěstí s trefováním) nebo do boků bitevek na velmi krátkou vzdálenost.

Reload je na počet děl, penetraci AP, kalibr a zmiňovanou nepřesnost děl příliš dlouhý. Zároveň rychlost točení věží je oproti ostatním rychlejším německým bitevkám taky nedostatečná. Brawl, kde by se dala konečně využít penetrace AP proti bitevkám a slušné sekundárky ak nepřichází v úvahu.

HE sice myslím má německou (a britskou) čtvrtinovou penetraci, ale DMG a schopnost zapalovat jsou tak mizerné, že o spásné řešení vskutku nejde. Jen nutnost proti čumákem stojícím bitevkám respektive vzdáleným bitevkám.

Pancíř celkově vzato špatný. Chybí "turtleback" ostatních německých bitevek a taky silnější pláty na přídi a zádi. Ve výsledku jste zranitelní jak AP, tak HE.

Concealment taky není žádná sláva, pokud byste chtěli využít rachlost a překvapit nepřítele z nečekaného úhlu.

Když už mluvím o maskování, je smutné, že PEF se moc neshoduje s ostatními německými loděmi, co se ideálních kapitánských perků týká. Potřebuje totiž Concealment Expert, na který u BB kapitánů není prostor. Zároveň taky potřebuje Expert Marksmen, to zas absolutně nesedí ke kapitánům křižníků (popravdě ani většina německých bitevek EM nepotřebuje).

Dále co se pohyblivosti týká, tak rychlost je slušná. Bohužel v kombinaci s velikostí lodě znamená, že na malých low-tier mapách s plno ostrovy budete mít značné obtíže manévrovat. PEF totiž zatáčí značně nerad.

Sekundárky, jak jsem zmiňoval, jsou slušné, ale ve chvíli, kdy byste je využili, jste už v pěkném maléru.

AA je teoreticky výborná, ale z těch pár soubojů s Bogue, Zuiho, Ryujo a Independence zrovna solidně nepůsobila (proti T7 a T8 CV nic nečekám). S AFT a myslím vlajkou jsem zpravidla i T5 letadla začal sestřelovat až poté, co na mne shodila náklad.

7 minutes ago, unhappy360 said:

ja chcem nahlásiť bug lode. U mna sa pri tejto lodi zaratava len overpen DMG, je jedno ci sa trafim do FULL HP lode, dostanem ribbon penetrated, ale je to vzdy za 0 dmg. Niekto podobný problém?

Trefuješ moduly na nepřátelských lodích, např sekundárky či AA. Nebo taky granát explodue v protitorpédové obšívce. Obecně vzato smůla. Děje se to u všech lodí (sranda třeba s Yamatem a Musashi proti DDčkům a rádoby křehkým křižníkům).

• Cool 5

Players
96 posts
4,696 battles
6 minutes ago, Toivia said:

Trefuješ moduly na nepřátelských lodích, např sekundárky či AA. Nebo taky granát explodue v protitorpédové obšívce. Obecně vzato smůla. Děje se to u všech lodí (sranda třeba s Yamatem a Musashi proti DDčkům a rádoby křehkým křižníkům).

to by my hra mapísala / ukazala že som poškodil modul, original trafim aobou full hp ribbon ukaze ze penetracia + AP granat explodoval v lodi a je to za 0

E1 sorry bolo to fijy, nie aoba, na obrazku sa schovava za ostrovom.

E2 a to mam každú hru, technicky nastrielam 15 zasahov, čo mi reálne zapíše tak 3500-4500 dmg za všetky dokopy. Nie je to smola je to bug.

shot-19.01.13_10.00.57-0788.jpg

[T-N-T]
Players
3,119 posts
13,793 battles
12 minutes ago, unhappy360 said:

to by my hra mapísala / ukazala že som poškodil modul, original trafim aobou full hp ribbon ukaze ze penetracia + AP granat explodoval v lodi a je to za 0

Ne, to pleteš.

Hra ukazuje jednak poškození specifických modulů (hlavní baterie, kormidlo, stroje) speciálními ribbony. A druhak hra ukazuje malým černým písmem zničení právě sekundárek a AA nad lodí. To že spolknou tvoje granáty ti hra nijak neukáže.

Nedávno se testoval fix, kdy by každá takováhle penetrace za 0 DMG do sekundárek atd. dávala alespoň nějaké DMG jako cenu útěchy (tuším šlo o 10%, čili jako overpen), ale sešlo z toho, protože mnoho lodí najednou nebylo schopno udržet se nad hladinou - třeba Amagi silně spoléhá na polykání granátů právě do protitorpédové obšívky, taky jsou z toho penetrace, ale pokud neprojdou granáty dál do lodi, za 0 DMG.

Players
96 posts
4,696 battles
12 minutes ago, Toivia said:

Ne, to pleteš.

Hra ukazuje jednak poškození specifických modulů (hlavní baterie, kormidlo, stroje) speciálními ribbony. A druhak hra ukazuje malým černým písmem zničení právě sekundárek a AA nad lodí. To že spolknou tvoje granáty ti hra nijak neukáže.

ďakujem za upozornenie, ale toho som si vedomý a som si istý že to tak nebolo. neukazalo poskodeny AA modul alebo daco podobne. proste mi to ta lod robi od zaciatku dal som za nu 100eur a ta lod je proste picovina, mam n a male a predam ju.

[IDDQD]
Beta Tester
734 posts
7,380 battles

První hra hned v osmičkách ! :Smile_izmena: Dobré AAčka, pohyblivost, děla celkem měla dobrý soustřel (Ranger první salva za 13k a druhá 3 citadely :D na cca 15 Km) jinak celkem slabý pancíř a hrozně sem hořel. Taková celkem průměrná BB, ale na sekundárky to bude celkem zábava. :Smile_trollface:

Spojler

H80w2ki.jpg

ywD7xFi.jpg

• Cool 1

[IDDQD]
Players
2,034 posts
18,145 battles

taky to nevidím nějak černě, hraje se docela dobře, kapitána mám na sekundárky z kurfursta. Modul mám na přesnost místo na sekundárky (výsledný dostřel 6,6km), bojím se ho sundat při tom počtu děl. AA na T6 možná až nadprůměrná, rychlost taky dobrá, když se nebůčkuje tak docela i podrží.  Kdybych dělal kapitána přímo na něj tak bych volil asi požární ochranu místo manuálních sekundárek, v T5-6 bitvách se docela brawluje takže sekundárky na obě strany by vyšly líp. Prostě ok loď s trochu náladovýma dělama - používám převážně APčka.  

Spoiler

image.thumb.png.c137469a6d7d33fdc8039076a43e9d80.png

image.png.163207f87f8d429267ab4095fe6b542d.png

[IDDQD]
Korzár
1,814 posts
13,603 battles
Před 1 hodinou Quetak řekl/a:

taky to nevidím nějak černě, hraje se docela dobře, kapitána mám na sekundárky z kurfursta. Modul mám na přesnost místo na sekundárky (výsledný dostřel 6,6km), bojím se ho sundat při tom počtu děl. AA na T6 možná až nadprůměrná, rychlost taky dobrá, když se nebůčkuje tak docela i podrží.  Kdybych dělal kapitána přímo na něj tak bych volil asi požární ochranu místo manuálních sekundárek, v T5-6 bitvách se docela brawluje takže sekundárky na obě strany by vyšly líp. Prostě ok loď s trochu náladovýma dělama - používám převážně APčka.  

Odhalit skrytý obsah

image.thumb.png.c137469a6d7d33fdc8039076a43e9d80.png

image.png.163207f87f8d429267ab4095fe6b542d.png

Nebud mekkej quetaku 😀😀

• Boring 1

[T-N-T]
Players
3,119 posts
13,793 battles

Tak mise vyžadující PEF hotovy, sláva. Tahle loď prostě potřebuje určit nějaký smysl ve hře a podle toho upravit (pravděpodobně děla). Jakmile ke konci bitvy zůstanou jen samé bitevky (jak to často bývá), tak jste prostě v loji. Upálí spíš oni vás než vy je a na APčka můžete zapomenout, leda by snad šlo o taková jelita, která na sebe nechají střílet pěkně do boku zblízka. V takovém konci hry nezbývá než sáhnout po taranování.

[IDDQD]
Players
2,034 posts
18,145 battles
9 hours ago, Wolffnstein said:

Nebud mekkej quetaku 😀😀

já žádnou OP loď nečekal tak zklamanej nejsem. Včera jsme dali s Komem ve dvou  princech, jediný T6 my dva + jeden křižník a oba jsme si dali 100k+ dmg, 1. a 3. v XP, potahali jsme ty T8 brambory docela v klidu, Kom u toho sice myslím šel ke dnu, ale to není nic novýho když je potřeba vyhrát :Smile_teethhappy: 

• Funny 3

Players
288 posts
10,787 battles

Poupravuju své hodnocení... není to trága... je to jen mírně podprůměrný křáp. Po té co jsem si zvyknul na velmi nahodilé chování děl a uzpůsobil tomu styl boje a pohyb po mapách - nedostat se do situace kdy je životně důležité něco trefit a zabít to.. :-) Tak pak se s tím hrát dá. Pohyb po mapě je pohodový - loď je sympaticky rychlá a na svou délku i rozumně zatáčivá. Sekundárky jsou u něj nadstandartní a na blízký boj dokážou lecos zachránit ( čti dorazit posledních 300 HP než tě DD vytorpí co jsi ho 2x postříkal vodou main gunama). Takže se s tím dá 100+ K dmg nastřílet ale snajpr to není a nebude.

[IDDQD]
Players
378 posts
11,755 battles

Není to úplný šrot, to zase ne, ale nějak jsme se neskamarádili. Hrál jsem pá bitev chvíli u kamaráda, než naskočil i u mne do přístavu, a ... děla zřejmě jela podle jiné sigmy než byl manuál, asi chyba v osádce, délka a reakce na kormidlo taky úplně ne ideální, a co se týče AA - ani s testovacím kapitánem na full AA (resp SE) build to nebyl až takový zázrak. Loď zadarmo, ne úplně low tier, fajn, ale že bych ji radostně tahal do bitvy, to asi ne. Prostě jí tolik nevěřím ... A ano, můžu tady postnout super výsledek z nějaké bitvy, což samozřejme zcela jasně dokazuje, že je skvělá, ale to nakonec můžete postnout i k tomu největšímu křápu ve hře, když se jednou zadaří. Jinak upozorňuji rejpaly, že tohle je jen můj osobní pocit z lodi, nikoliv dogmatická recenze, a pokud se vám s ní hraje nebo bude hrát dobře, budiž vám upřímně přáno. Za mne osobně - není to vyloženě špatná loď, ale podle mne tak nějak neodpovídá papírovým předpokladům (a to jsem samozřejmě nečekal zázrak, když to WG dává zadarmo a potřebuje logicky i nadále udat na tomto tieru i premiáky za prachy). Do randomu bez divize bych ji asi netahal ...

• Cool 2

[ATOM]
Players
236 posts
8,807 battles

ale jo, ta loď je celkem v pohodě...ty dělá se tváří že mají sigmu něco extra, ale kolikrát je ten rozptyl  po délce na dvě bitevky, na druhou stranu nevím jak ale ty granáty si vždy najdou cestu pro citadelu do křižníků...fakt jo, ty děla jim prostě nakládají..u bitevek je to už horší, ale stále se tam dá slušně naložit, buď do superstruktury nebo pancéřového plátu nejblíže k palubě (ten bývá o nějakou tu 50-100mm slabší)

přes to vše je potřeba si pro dmg dojet, ideálně na 10-12 km od cíle a ty schopnosti na to ta loď má..

na druhou stranu, věřím že tam plno lidí vozí kapitána jako já, tzn. full sekundárky, ta loď ale potřebuje spíš concealment, požární ochranu. manuální AAčka a lepší otáčení věží, potom to bude plnohodnotná loď, mít toho kapitána někdy, asi si to zahraju i mimo kampaň...

a protože sem každej háže DMG, tak ho sem hodím taky...a věřím že s tím půjde dát i víc...

shot-19.01.17_14.48.17-0057.jpg

• Cool 3

[IDDQD]
Players
2,034 posts
18,145 battles
1 hour ago, Welwetik said:

plno lidí vozí kapitána jako já, tzn. full sekundárky, ta loď ale potřebuje spíš concealment

nevím jak máte ty sec.buildy naklikaný, ale full sec.build neznamená ,že nejde mít conceal experta (dobře bez BFT to není úplně full.secondary build :Smile_unsure:). 

Já to mám naklikaný myslím takhle.

image.png.d68652e25ff88a42d40bb3f911034130.png

[IDDQD]
Players
187 posts
14,978 battles

Odolnost: slušný pancíř,spolu s nízkým profilem lodi dovolují při dobrém úhlu věží hlavních baterií vydržet slušné škody a střílet všemi děly aniž by dostala kriticky zásah

Hlavní děla: pouze 8 otřesných děl se sigmou 2,0 :Smile_facepalm: (pardon,to ani náhodou)!!!, AP náboje do 10km propalují křižníky skrz,nad 10km muže dát  citadelu, ale musíte se trefit - hodně štěstí, bitevní lodě pokud jsou naúhlované tak  dáváte směšný dmg, pokud je bitevka bokem víc jak 11 k dmg se mi nepodařilo-většinou tak za 2-5 k.Jasný vítěz soutěže Nejhorší děla roku.

Sekundární děla: jsou sice dobrá,udělají sem tam ohýnek, ale jak bylo zmíněno, pokud se dostanete tak blízko ,tak jste vetšinou mrtví, žádné podstatné škody nedělají, jen to vypadá že se víc snažíte..

Protiletadlová obrana: pokud přizpůsobíte kapitána s AFT a manualní AA, tak se ubráníte útoku CV T5,T6, 

Obratnost: rychlá s průměrným kormidlem, ale nejhorším poloměrem otáčení, obtížně se vyhýbá torpédům a spolu s pomalým otáčení věží v blízkém manévrovém boji ztrácíte výhodu proti soupeřům.

Maskování: nic o čem byste psali rodičům domů...

Celkově: Nejhorší bitevní loď na tieru 6. Trápení a zmar. Kdyby k ní nebyla přivázána na ocel tak je po třetí bitvě na sběrném dvoře. Křivá a impotentní děla, která netrefí ani bokem stojící loď na 3km, jsou namontovaná na slušném pancíři, avšak nemají šanci zachránit krachující bitvu, je to jen otloukánek do počtu.Srovnáno s ostatními T6 bitevkami - s prstem v nose jsem schopen zahrát o 20-30% lepší bitvu. Třeba takový Bayern je pro mne téměř ve všech ohledech mnohem lepší loď. Gratuluji všem co byli schopni s touhle plečkou nahrát víc jak 100k dmg, protože to se mi přes veškerou snahu ani jednou nepodařilo. Zlepšení bych viděl v rychlejším nabíjení cca 24s nebo lepších nábojích na sekundárních dělech. Uloženo v nejtemnější části přístavu.

• Cool 3

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.