Jump to content
  • 0
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
wib_woj

Samoczynna zmiana klawiatury

7 comments in this topic

Question

[TF-7-]
[TF-7-]
Players
403 posts
8,755 battles

Witam, gra samoczynnie po kilku lagach i wywaleniu do ekranu logowania w bitwie, przełączyła mi kodowanie klawiatury z Qwerty na Qwertz. Zapewniam, że bez mojej ingerencji.

6 answers to this question

Recommended Posts

• 0
[TF-7-]
[TF-7-]
Players
403 posts
8,755 battles
23 godziny temu, JenkinsSP napisał:

Gra nie ingeruje w ten sposób w system. To na pewno nie kwestia SHIFT+CTRL?

No właśnie niestety nie, nauczony już doświadczeniem nie dotykam klawiszy gdy ping jest minus 35. Zresztą źle napisałem o klawiaturze, "Z" było zamiast "R" - więc to nie qwertz a jakieś inne kodowanie, reszty klawiszy nie sprawdzałem. Wcześniej parokrotnie w trakcie gry - zawsze gdy ta miała tendencję do zawieszeń - windowsy wyświetlały mi zapytanie czy zmienić stałe przypisanie klawiszy.

• 0
[ISEN]
Moderator
4,799 posts
34 minutes ago, wib_wojtek said:

No właśnie niestety nie, nauczony już doświadczeniem nie dotykam klawiszy gdy ping jest minus 35. Zresztą źle napisałem o klawiaturze, "Z" było zamiast "R" - więc to nie qwertz a jakieś inne kodowanie, reszty klawiszy nie sprawdzałem. Wcześniej parokrotnie w trakcie gry - zawsze gdy ta miała tendencję do zawieszeń - windowsy wyświetlały mi zapytanie czy zmienić stałe przypisanie klawiszy.

Jeśli windowsy pytały - to windowsy zrobiły. WoWs nie ma takiego wpływu na zmiany systemowe. Prawdopodobnie nacisnąłeś jakiś zastaw klawiszy przypisany do zmian w systemie.

• 0
[TF-7-]
[TF-7-]
Players
403 posts
8,755 battles

A jaki ma?

P.S.

Wybacz, ale jesteś jedną z dwóch osób najmniej dla mnie miarodajnych na tym forum

• 0
[1DF]
Players
425 posts
19,189 battles

Gra sama z siebie nic nie zmienia. Nie ten poziom dostępu do systemu operacyjnego.

Jeśli coś się zmienia to jak wspomniał kolega kombinacją klawiszy. A shift+ctrl naprawdę łatwo nacisnąć przypadkiem :). U mnie w pracy plaga :)

Proponuję coś takiego:

Panel sterowania -> Opcje regionalne i językowe -> Klawiatury i języki -> Zmień klawiatury

Tu usuwasz wszystko prócz polski programisty (opcja1), wtedy nigdy ci się nie przełączy na pewno, ale zazwyczaj wystarczy dać dalej "Zaawansowane ustawienia klawiszy" i tam ustawić odpowiednie skróty lub je zlikwidować (ale jeśli je zlikwidujesz a jakiś program ci przełączy język co się nie rzadko zdarza to będziesz musiał włazić znowu w panel sterowania żeby go zmienić)(opcja2)

• 0
[TF-7-]
[TF-7-]
Players
403 posts
8,755 battles
‎2019‎-‎01‎-‎14 o 10:13, JenkinsSP napisał:

Gra sama z siebie nic nie zmienia. Nie ten poziom dostępu do systemu operacyjnego.

.....

Niestety, jednak zmienia czasem, co zresztą zostało na tym forum kilka lat wcześniej opisane jako rozpoznany i nie usunięty bug. Istnieje on dalej.