Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
SkaranieBoskie

Niszczyciele i gra zespołowa

68 comments in this topic

Recommended Posts

Players
126 posts
3,588 battles

.. Czyli DD dla zespołu a zespół ma was w tyle.

To taki mały apel do początkujących graczy na niszczycielach - nie dajcie się zwariować i sprowokować do walki o capy, spotowanie itp. Cały team żeruje na waszych staraniach, nabija kasę i expa na wyświeconych przez was BB-kach mając w tylnej części ciała coś co określa się mianem teamworku. Całe te płacze na chacie mają za zadanie sprowokować w was (w DD-kach) odruch frajera, dzięki któremu krążki i pancki będą sobie bezpiecznie z daleka klepać nieprzyjaciela. A nie daj losie jak dostaniecie po garach bo wrogi team was wyświeci i skupicie na sobie ogień 10 nieprzyjaciół to od swoich usłyszycie, że jesteście noobami itp. W grze losowej nie ma gry zespołowej. Każdy gra pod siebie.

• Cool 7
  • Funny 2
  • Boring 1
  • Bad 3

[PLO]
[PLO]
Players
628 posts
4,312 battles

Opierdzielić na każdej mapie po jednej kratce z każdej z widoku minimapy, żeby zmniejszyć rozmiar mapki i wymusić gre na bliższy kontakt.

Najprostsze rozwiązanie. 

ALE PO CO

• Funny 1

[DK-PL]
Players
1,802 posts
21,679 battles

Prostym rozwiązaniem jest również wyłączenie chata, lub po prostu nie zwracanie na niego uwagi.

• Cool 3

Players
18 posts
8,702 battles
4 godziny temu, SkaranieBoskie napisał:

.. Czyli DD dla zespołu a zespół ma was w tyle.

To taki mały apel do początkujących graczy na niszczycielach - nie dajcie się zwariować i sprowokować do walki o capy, spotowanie itp. Cały team żeruje na waszych staraniach, nabija kasę i expa na wyświeconych przez was BB-kach mając w tylnej części ciała coś co określa się mianem teamworku. Całe te płacze na chacie mają za zadanie sprowokować w was (w DD-kach) odruch frajera, dzięki któremu krążki i pancki będą sobie bezpiecznie z daleka klepać nieprzyjaciela. A nie daj losie jak dostaniecie po garach bo wrogi team was wyświeci i skupicie na sobie ogień 10 nieprzyjaciół to od swoich usłyszycie, że jesteście noobami itp. W grze losowej nie ma gry zespołowej. Każdy gra pod siebie.

I mowi to pro gracz na niszczycielach.:Smile_facepalm:

• Funny 2

Players
165 posts
1,352 battles

Rady od *edited* zawsze w cenie :cap_old:

Idiota na BB osłabia drużynę, idiota na CV/DD praktycznie przegrywa bitwę. 

DD ma spotować, zwalczać inne DD, capować. DMG na BB to bonus do w/w zadań.

Rozumiem, że autor tematu z tych DD, które uważają, że CA/BB ma im spotować, żeby on z dymu mógł wsadzić te 4k DMG w BB, w końcu to takie istotne.

Edited by kwiatek228
edytowano ze względu na obrażanie innych uczestników
  • Cool 2

Players
126 posts
3,588 battles
17 minutes ago, felicjan123 said:

I mowi to pro gracz na niszczycielach.:Smile_facepalm:

To moja ulubiona odpowiedź: "e"bnąć kogoś statami. Rzecz w tym, że nie gram dla statystyk i żywię głęboką pogardę a zarazem współczucie dla statsiarzy.

To właśnie takie wszystkie płaczki na chacie, frustraci i samozwańczy komandorzy rozstawiający drużynę według własnej wizji psują zabawę pozostałym bo im statystyki się zepsują.

14 minutes ago, dawac_mi_bonusa said:

Rady od ameby zawsze w cenie :cap_old:

Idiota na BB osłabia drużynę, idiota na CV/DD praktycznie przegrywa bitwę. 

DD ma spotować, zwalczać inne DD, całować. DMG na BB to bonus do w/w zadań.

Rozumiem, że autor tematu z tych DD, które uważają, że CA/BB ma im spotować, żeby on z dymu mógł wsadzić te 4k DMG w BB, w końcu to takie istotne.

Nie wiem kim jesteś i za kogo się uważasz ale z pewnością nie daje ci to prawa do ataku ma mnie i obrzucanie mnie wyzwiskami. Ogarnij się chłopcze, a swoją teorię o przegrywających DD uskuteczniaj w mniej inteligentnym otoczeniu. Tam ją łykną. Właśnie o takich jak ty piszę w tym temacie.

shot-19.01.05_22.45.15-0901.png

• Cool 1
  • Funny 1

Players
165 posts
1,352 battles

Piękne, płacz na tych dzięki którym masz te 50% WR, ach ci cholerni statsiarze - plaga WoWsa :Smile_teethhappy:

O widzę dziś dzień dziecka, MM dorzucał cię do teamów, które pomogły złapać kilka wygranych.

Bo chyba sam nie wierzysz, że grając DD egoistycznie i mając team głęboko w 4 literach zrobiłeś cokolwiek by pomóc drużynie.

:Smile_popcorn:

• Cool 1

[PLO]
Beta Tester
4,655 posts
5 hours ago, SkaranieBoskie said:

To taki mały apel do początkujących graczy na niszczycielach - nie dajcie się zwariować i sprowokować do walki o capy, spotowanie itp.

Gorąco popieram! Szczególnie gdy ja jestem po przeciwnej stronie - nie walczcie o capy, oddajcie mi je!

• Cool 3
  • Funny 3

Beta Tester
193 posts
4,634 battles
9 hours ago, Radeckij said:

Gorąco popieram! Szczególnie gdy ja jestem po przeciwnej stronie - nie walczcie o capy, oddajcie mi je!

Co Ty opowiadasz... Jak Cię może wylosować do przeciwnego teamu? Moim zdaniem autor tematu, odnosi się do bitew kooperacyjnych. Nawet statystyki gier załączył.

• Funny 1

[PLO]
Beta Tester
4,655 posts
1 hour ago, Piechu777 said:

Co Ty opowiadasz... Jak Cię może wylosować do przeciwnego teamu? Moim zdaniem autor tematu, odnosi się do bitew kooperacyjnych. Nawet statystyki gier załączył.

No niby tak, ale jak on coopach skupia na sobie ogień 10 przeciwników?

BTW - upośledzone niszczyciele są ostatnio największą plagą tej gry. Właśnie zagrałem bitwę (nie niszczycielem) gdzie 3 z 4 desek grały "tak żeby mieć przyjemność". W efekcie drużyna dostała obie otwarte flanki, a przeciwnik 2 niebronione capy. Gdy tylko zobaczyłem jak deski się rozjeżdżają, pogratulowałem drużynie przegranej bitwy. Zostałem oskarżony o negatywne myślenie, ale nie myliłem się. W tej grze są pewne stałe, a jedną z nich są te śmieszne kolorowe kółeczka - jak są czerwone, to przegrywasz.

• Cool 4
  • Funny 1

Players
126 posts
3,588 battles

No chłopcy-statystykowcy ruszyli do boju. Cieszę się że wywołałem was do tablicy ale nie ukrywam, że liczyłem na jakąś inteligentną dyskusję a nie bicie piany i używanie statystyk jako wątpliwej jakości argumenty, zwłaszcza, że moje statystyki to średnia gry ;) Oczywiście w biciu piany przodują beta-testerzy czyli największe zakały tego forum, które dzięki nim świeci pustkami.

• Cool 2

[PLO]
Beta Tester
4,655 posts
6 minutes ago, SkaranieBoskie said:

Cieszę się że wywołałem was do tablicy ale nie ukrywam, że liczyłem na jakąś inteligentną dyskusję

Znaczy się - przychodzisz, piszesz "Hej, początkujący deskowcy, róbcie tak żeby przegrywać!" i liczysz na dyskusję? INTELIGENTNĄ?

7 minutes ago, SkaranieBoskie said:

używanie statystyk jako wątpliwej jakości argumenty, zwłaszcza, że moje statystyki to średnia gry ;)

Statystyki pokazują jasno, że nie umiesz wygrywać bitew niszczycielami. Nie musisz - twoja sprawa. Ale nie pouczaj innych jak grać, bo nie wiesz jak grać. I tyle.

• Cool 10

[EMU]
Players
62 posts
8,152 battles
9 minutes ago, Radeckij said:

W tej grze są pewne stałe, a jedną z nich są te śmieszne kolorowe kółeczka - jak są czerwone, to przegrywasz.

A to ciekawe. Miałem w bitwie wszystkie kółka czerwone, mimo to bitwa wygrana. Jak do tego doszło, nie wiem... :cap_hmm:

[PLO]
Beta Tester
4,655 posts
Just now, Vanquish_PL said:

A to ciekawe. Miałem w bitwie wszystkie kółka czerwone, mimo to bitwa wygrana. Jak do tego doszło, nie wiem... :cap_hmm:

"Przegrywasz" a nie "przegrałeś". Tryb niedokonany.

[EMU]
Players
62 posts
8,152 battles
Just now, Radeckij said:

"Przegrywasz" a nie "przegrałeś". Tryb niedokonany.

Jak mam 999 punktów a przeciwnik 100 i wszystkie kółka są "czerwone" to dalej "przegrywam"? Aha, człowiek codziennie się czegoś uczy.

[Z-F]
Players
1,951 posts

Szczerze mówiąc, to człowiek trochę racji ma. Normą jest że grając niszczycielem, mimo że w teamie jest 12 ludzi, gram sam o punkty dla teamu, bo team stoi pokitrany za wyspami tudzież gdzieś pod granicą mapy i czeka na wynik. Normą jest też że w trakcie samotnej walki o capy czytam debili którzy mnie krytykują bo powinienem im spotować cele, gdy sami bezpiecznie koczują za wyspą. Ze świecą można szukać walk gdy mam wsparcie teamu w walce o punkty dla tegoż teamu.  Niestety ale fakty są takie jak kolega przedstawił, według prograczy szczególnie na panckach, niszczyciel ma być w trzech miejscach na raz, w jednym czasie kryć swój team w dymie, capować, spotować i bronić pancki przed wrogimi niszczycielami, a najlepiej gdyby punkty za uszkodzenia przechodziły z niszczyciela na pancka tylko za to że milord jest w grze. Panowie, ja wiem że łatwo jest krytykować takie wypowiedzi jak kolegi, ale wspomnijcie swoje walki niszczycielem BEZ dywizjonu, lub spróbujcie takowej gry jeśli nie mieliście przyjemności jej doświadczyć :Smile_Default:

[BSW-W]
Players
1,023 posts
6,345 battles
14 godziny temu, mickecobra napisał:

Prostym rozwiązaniem jest również wyłączenie chata, lub po prostu nie zwracanie na niego uwagi.

tak...a po bitwie same negatywne raporty lubie grac dd ale jak widzę te raporty po bitwie że nie robię tego co team che....ale tak jak mówisz olewasz chat i grasz pod siebie....bb i krazki tylko czekają aż ty im wyspotujesz wpłyniesz na capa zginiesz bo nikt ci nie pomaga

[CSMW]
Beta Tester
1,523 posts
10,867 battles
21 minutes ago, SkaranieBoskie said:

No chłopcy-statystykowcy ruszyli do boju. Cieszę się że wywołałem was do tablicy ale nie ukrywam, że liczyłem na jakąś inteligentną dyskusję a nie bicie piany i używanie statystyk jako wątpliwej jakości argumenty, zwłaszcza, że moje statystyki to średnia gry ;) Oczywiście w biciu piany przodują beta-testerzy czyli największe zakały tego forum, które dzięki nim świeci pustkami.

Aha, czyli rozmawiamy na TWOICH zasadach, albo wcale? Przy czym te zasady sprowadzają sie do "przyznawać mi racje albo spieprzać"? A, no i broń panie uciekać sie do statystyk, bo to przecież surowa , niewzruszona matematyka, która pluje ci w twarz surowymi danymi, na które nic nie poradzisz, a których nie akceptujesz i uciekasz od tych FAKTÓW jak od ognia. 

Oczekujesz "inteligentnej dyskusji", serio? Ale TY rozdajesz karty, będziesz ustalał, co jest "biciem piany", a co nie, decydujesz kto, kiedy i jakiego argumentu ma użyć i lepiej, żeby przypadkiem nie był sprzeczny z Twoimi teoryjkami. Wiesz wogóle, co to dyskusja?

• Cool 2

[CSMW]
Beta Tester
1,523 posts
10,867 battles
32 minutes ago, SkaranieBoskie said:

Oczywiście w biciu piany przodują beta-testerzy czyli największe zakały tego forum, które dzięki nim świeci pustkami.

O kurde, ja nieszczęsny, że 4 lata temu czekałem z wypiekami na twarzy i telefonem w ręku na otwarcie CBT, może gdyby nie ta przeklęta sygnaturka, to byłbym teraz godnym współrozmówcą dla jaśniepana.

• Cool 2

[MIRKO]
Players
407 posts
4,183 battles
42 minutes ago, Black_Jack_Geary said:

według prograczy szczególnie na panckach, niszczyciel ma być w trzech miejscach na raz, w jednym czasie kryć swój team w dymie, capować, spotować i bronić pancki przed wrogimi niszczycielami

Nie bez powodu krąży opinia, iż niszczyciela to najtrudniejsza klasa do opanowania. Progracze na panckach mają takie zdanie, bo progracze na niszczarkach dobrze sobie radzą z tym, co wymieniłeś.

Dym możesz postawić po drodze wpływając na capa, capować i spotować na większości mapach możesz w zasadzie w tym samym czasie, obrona przeciwtorpedowa - znowu kwestia dobrego pozycjonowania, jakiegoś tam RPFa i przewidywania. Ilość zadań przytłacza na początku tak, jak początkującego kierowcę prowadzenie, ale potem robi się o wiele łatwiej.

Grunt to zająć niszczycielem odpowiednią pozycję, być blisko bitwy lub miejsca, gdzie zaraz może do niej dojść. Wtedy jesteś w stanie zrobić wszystko. I nie ma co narzekać na resztę drużyny, bo DD ma szybkość, dobry ster, dym i dobrego spota - szybko znikasz i unikasz ognia, możesz szybko uciec spod ostrzału. A taki BB albo wolny CA? Nie dziw się, że tacy gracze trzymają się dalej, im jest trudniej stracić spota, robić manewry (DD nie ryzykuje cytadeli robią zakręt śmierci), wyjść spod lawiny HE i tak dalej.

• Cool 1

Players
165 posts
1,352 battles
37 minutes ago, Black_Jack_Geary said:

Szczerze mówiąc, to człowiek trochę racji ma. Normą jest że grając niszczycielem, mimo że w teamie jest 12 ludzi, gram sam o punkty dla teamu, bo team stoi pokitrany za wyspami tudzież gdzieś pod granicą mapy i czeka na wynik. Normą jest też że w trakcie samotnej walki o capy czytam debili którzy mnie krytykują bo powinienem im spotować cele, gdy sami bezpiecznie koczują za wyspą. Ze świecą można szukać walk gdy mam wsparcie teamu w walce o punkty dla tegoż teamu.  Niestety ale fakty są takie jak kolega przedstawił, według prograczy szczególnie na panckach, niszczyciel ma być w trzech miejscach na raz, w jednym czasie kryć swój team w dymie, capować, spotować i bronić pancki przed wrogimi niszczycielami, a najlepiej gdyby punkty za uszkodzenia przechodziły z niszczyciela na pancka tylko za to że milord jest w grze. Panowie, ja wiem że łatwo jest krytykować takie wypowiedzi jak kolegi, ale wspomnijcie swoje walki niszczycielem BEZ dywizjonu, lub spróbujcie takowej gry jeśli nie mieliście przyjemności jej doświadczyć :Smile_Default:

https://wows-numbers.com/pl/player/540773680,dawac_mi_bonusa/?type=solo rzuć okiem na DD.

Przyznaję rację, bez dywizjonu nie da się DD nic ugrać. Już chowam się do nory.

A poważnie DD poza CV jest klasą, która ma wpływ na wynik, szczególnie grając solo. Działa to tak - DD zdupi to, szansa na wygraną drastycznie maleje, bo team jest ślepy i narażony na atak wrogiego DD. Jak DD zrobi robotę to czy będzie wygraną zależy od temu. Choć bywa różnie np tak https://replayswows.com/replay/38431#stats zajęty cap, umożliwienie ubicia wrogiego DD. Spowalnianie flanki i sprowadzenie wrogiego BB i 2 krążków do kilku k HP. Jednak co zrobić jak team robi wszystko by nie wygrać.

• Cool 1

Players
126 posts
3,588 battles
18 minutes ago, HalSteiner said:

... bo DD ma szybkość, dobry ster, dym i dobrego spota - szybko znikasz i unikasz ognia, możesz szybko uciec spod ostrzału.

To jest właśnie życzeniowe myślenie na temat DD. Czy aby na pewno wszystkie DD są takie same i z zasady służą tym samym celom? Tym jednym zdaniem bardzo trafnie i jaskrawie pokazałeś tok myślenia większości roszczeniowych graczy na BB i CA. Z drugiej jednak strony cały czas zaskakuje mnie to, ze gracze z kilkoma tysiącami bitew na koncie mają takie podejście ale...

25 minutes ago, HalSteiner said:

Nie dziw się, że tacy gracze trzymają się dalej

Jak powyższe zdanie ma się do płaczu na chacie, że BB mający zasięg dział 26 km nie gra na dystansie 10 km?

• Cool 1

[TF16]
Players
1,469 posts
14,217 battles
13 hours ago, SkaranieBoskie said:

To moja ulubiona odpowiedź: "e"bnąć kogoś statami. Rzecz w tym, że nie gram dla statystyk i żywię głęboką pogardę a zarazem współczucie dla statsiarzy.

To właśnie takie wszystkie płaczki na chacie, frustraci i samozwańczy komandorzy rozstawiający drużynę według własnej wizji psują zabawę pozostałym bo im statystyki się zepsują.

Ale rozumiesz, że statystyki mają głęboko, że nie grasz dla nich i nadal robią swoje bezczelnie ujawniając twoje umiejętności? :D

• Cool 2

[E--C]
Players
528 posts
5,059 battles
32 minuty temu, Lucius_Dentatus napisał:

Swoją drogą zadziwia mnie obserwowany ostatnio urodzaj na płacztematy.

Oj tam, przynajmniej jest co poczytać w pracy :cap_book:

Pozdrawiam :Smile_honoring:

• Cool 2

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.