Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Radeckij

Księga powtórzonego drzewka, czyli o przyszłych liniach słów kilka..

61 comments in this topic

Recommended Posts

[PLO]
Beta Tester
4,655 posts

Będę tu nierytmicznie wrzucał prognozy dotyczące przyszłych linii okrętów. Mniej lub bardziej prawdopodobne. I swoje rozważania na temat "Co dalej w WoWs". Zaznaczam od razu, że TO NIE SĄ ŻADNE PRZECIEKI CZY OFICJALNE INFORMACJE WG. To moja radosna twórczość własna pod tytułem "co bym chciał zobaczyć". Tyle tytułem wstępu.

 

Porozważajmy sobie chwilę o pancernikach. Mamy w tej chwili w grze następujące linie:

1. Amerykańska

2. Japońska

3. Niemiecka

4. Brytyjska

5. Francuska

6. Rosyjsko-sowiecka, zapowiedziana już wstępnie na marzec...

 

Jakie jeszcze linie mogą się pojawić? Ano - włoska. I to w sumie wszystko - tylko 6 państw budowało pancerniki w większych ilościach, awansem możemy dodać do nich Rosję/ZSRR, w którym to kraju z różnych przyczyn nie ukończono 10 budowanych okrętów. Koniec. Więcej nie ma. Oczywiście, mamy ileś mniejszych państw które miały pancerniki, ale tak serio - nie da rady nic z tego złożyć. Trzy południowoamerykańskie państwa, które zleciły w sumie budowę 7 pancerników, nie planowały po 1920 roku żadnych okrętów które byłyby odpowiednikiem chociażby 7 tieru. W Europie jest nieco lepiej, ale też żadnej sensownej linii nie złożymy. Czyli co? jeszcze dwie linie pancerników i koniec?

 

Na szczęście nie. Budując linie brytyjską i niemiecką, WG bardzo przytomnie (czytaj: przemyślanie i z pełną premedytacją) nie umieściło w tych liniach żadnych krążowników liniowych. To jest zapas na kolejne linie, mniej historyczne, bo na wysokich tierach dopełnione projektami, i to raczej z końcówki Wielkiej Wojny niż lat 30-tych, ale potencjał jest. Na podobnej zasadzie możemy oczekiwać kiedyś drugiej linii rosyjskich pancerników, nazwijmy ją roboczo "carską", bazującą na projektach popełnionych zanim towarzysz Lenin dorwał się do władzy. W zapowiedzianej linii brak "carskich" superdrednotów, to też ewidentny zapas. No i są jeszcze pancerniki japońskie...

 

To najstarsza linia pancerników w grze. Potwornie pomieszana, co gorsza - obejmująca tak naprawdę wszystkie nowoczesne japońskie pancerniki. Ale można tę linię podzielić na dwie. Wyłuskać z istniejącej krążowniki liniowe, wklejając w ich miejsce pancerniki, i na bazie krążowników liniowych stworzyć drugą linię. Jakby to miało wyglądać? Na przykład tak:

 

JAPOŃSKIE OKRĘTY LINIOWE:
 

Spoiler

 

Tier 3

KAWACHI - czyli bez zmian.

 

Tier 4

IWAMI (A-48) - 28 000 ton wyporności, 23 węzły, 12 dział 305mm: To jeden z wielu wstępnych projektów pancernika Fuso, ze względu na uzbrojenie IDEALNIE pasuje idealnie w miejsce Myogi. Nazwa oryginalnie nadana zdobytemu przez Japończyków pancernikowi Orioł, oczywiście, okręt może mieć dowolną inną nazwę.

battleship_design_a_48_by_tzoli-d6oyttg.

 

 

Tier 5

SAGAMI (A-57) - 28 000 ton, 23 węzły, 10 dział 356mm: Jedna z ostatnich przymiarek do Fuso, z mocniejszą artylerią główną. Z takim uzbrojeniem byłby wspaniale zbalansowany na 5 tierze, dodatkowo, można dać mu mocniejsze maszyny dla kadłuba B, żeby oddać japoński zwyczaj głębokiej modernizacji pancerników.

battleship_design_a_57_by_tzoli-d6q2y1e.

Tier 6

FUSO - czyli bez zmian.

 

Tier 7

NAGATO - również bez zmian.

 

Tier 8

TOSA - 39900 ton, 26 węzłów, 10 dział 410mm: pancernik typu Kaga, nieukończony wskutek postanowień traktatu londyńskiego, i zatopiony jako cel w 1925 roku. To rówieśnik Amagi, którego miałby zastąpić.

jap_bb65.gif

 

 

Tier 9

IZUMO - bez zmian

 

Tier 10

YAMATO - bez zmian.

 

 

 

To była ta łatwa część, bo Tosa jest okrętem znanym, tak naprawdę wstawiamy do linii dwa papiery (i wyrzucamy jeden). To nadal jest mocno historyczna linia. Sklejenie drugiej linii jest nieco trudniejsze, ale wykonalne, a okręty następują po sobie w miarę logicznie.

 

 

 

 • Cool 9

Share this post


Link to post
Share on other sites
[PLO]
Beta Tester
4,655 posts

JAPOŃSKIE KRĄŻOWNIKI LINIOWE

Spoiler

 

Linia wychodzi od Kawachi i rozwija się równolegle od 4 tieru.

 

Tier 4

MYOGI (B-41)- bez zmian. Kusi mnie by zaproponować tu coś bardziej sensownego, np. klona Ischizuchi, ale wolę trzymać się zasady "jak najmniej interwencji", więc skoro Myogi był na 4 tierze, to na nim pozostaje, zaznaczamy tylko że sam okręt oparty jest o jeden ze wstępnych projektów Kongo, B-41.

 

Tier 5

KONGO - tu też bez zmian.

 

Tier 6

IKI (Battlecrusier II)  - 40000 ton, 35 węzłów, 8 dział 356mm, 8 wyrzutni torpedowych; Studium następcy Kongo z 1916 roku. Okręt bardzo długi (2700 metrów) i nie dający przyrostu artylerii, jest za to zdecydowanie szybszy, miał też dostać silne uzbrojenie torpedowe. Jedyne szkice tego projektu jakie znalazłem są kiepskiej jakości, ale conieco widać:

21730501-002_001.jpg&hash=592a8f98bf773f

 

Tier 7

HIZEN (B-62) - jedna ze wstępnych przymiarek do AMAGI.... czyli, tak naprawdę świetnie mający się w grze ASHITAKA.

 

Tier 8

AMAGI - bez zmian.

 

Tier 9

OWARI, 42600 ton, 30 węzłów, 10 dział 410mm - Bliźniaczy okręt istniejącego w grze Kii. Historycznie to było rozwinięcie Amagi, majace łączyć w sobie cechy pancernika (Kaga) i krążownika liniowego (Amagi). To rozwiązanie bardzo racjonalne, okręt logicznie pasuje idealnie na IX tier.

jap_bb66.gif

 

 

ASAHI (Battleship D), 52700 ton, 30 węzłów, 12 dział 410mm: jeden z projektów Hiragi, okręt mający zastąpić Kongo w myśl traktatów międzynarodowych. To jest wariant "idź na całość", jeżeli uznamy że OWARI jest za słaby na 9 tier. Okręt jest na tyle mocny, że pasuje również na 10 tier i może tam wylądować. Ja osobiście mam inny pomysł na tier, o czym za chwilę, na razie rzućcie okiem na projekt pancernika D (dolny okręt):

img094.jpg

 

Tier 10

FUJI (No.13) 47500 ton, 30 węzłów, 8 dział 460mm - projekt szybkiego pancernika, rozwinięcie KII. Jeden z najbardziej znanych projektów japońskich, zaprojektowany po OWARI i będący wspaniałym dopełnieniem linii AMAGI-OWARI.

1920px-IJN_battleship_design_of_Project-

 

 

 

Aaaale, jeżeli się uprzemy, żeby na 9 tierze mieć ASAHI (battleship D), to na tierze 10 możemy dać na przykład Battleship H, z 14 działami 410mm (jego rysunek jest na obrazku podpiętym pod ASAHI).

 

Jak widzicie, dużo już zostało zrobione - w nową linię można wkomponować 3 okręty z linii pancerników oraz 2 klony okrętów premium, które świetnie się mają w grze.

 

 

 

 

Pozdrawiam

 

P.S. To wszystko przy założeniu że WG zdecyduje się na split obecnej linii BB, czego robić nie musi - ba, zapowiedział oficjalnie, że więcej splitów nie będzie...

 

Równie dobrze może się pojawić zupełnie nowa linia, wychodząca od Kongo, bez żadnych przesunięć, wyróżniająca się uzbrojeniem torpedowym (tak się składa że projekty z tierów 6-9 miały pierwotnie dostać po 8 wyrzutni torpedowych) i wyglądająca na przykład tak:

 

Tier 6 - IKI (Battlecruiser II)

Tier 7 - HIZEN (B-62, klon Ashitaki z torpedami).

Tier 8 - OWARI (Klon Kii, z torpedami) lub TOSA

Tier 9 - ASAHI (Battleship D) lub OWARI

Tier 10 - FUJI (No.13) lub ASAHI

 

Gdybym miał postawić pieniądze, to najpewniej na coś takiego.

 • Cool 14

Share this post


Link to post
Share on other sites
[ZGZ]
Beta Tester
433 posts
12,110 battles

@Radeckij lubię czytać Twoje tematy z propozycjami nowych linii, również dlatego, że od dzieciństwa lubiłem się  również tak bawić ;) a swoją drogą chętnie bym obejrzał w grze na tierze 3 Dantona, Aki, Lorda Nelsona, Vermont czy Andrieja Pierwozwannego, no ale polityka WG raczej ich nie przewiduje ze względu na mieszany kaliber artylerii głównej, podobnie jak np. Riurika...

 • Cool 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
[FT-B]
Players
294 posts
3,051 battles

Ja sobie rozpisałem co może być:)  Myślę że jedyne pełne drzewko, jakie wyjdzie jeszcze po uzupełnieniu Rosyjskich BB, to będzie drzewko Włoskie. Krążki wyjdą w tym roku, Pancerniki i Niszczyciele pewnie kiedyś też :) A tak po za tym?

Australia może dostać niszczyciele plus Krążek premium

Grecja niszczyciele.

Norwegia niszczyciele

Hiszpania jakieś premki

Holandia Krążki i niszczyciele

Kanada niszczyciele

Polska-Kiedyś może niszczyciele, ale to jak Podwodne wprowadzą kiedyś tam(jeśli)

Szwecja premki

Turcja premki

Najwięcej niszczarek jest. Tylko że dużo z nich, pewnie byłoby klonami, i wymysłami. Ale skoro można robić kopiuj wklej ,i robić okręty z kartki, więc wszystko da się zrobić :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
[ZGZ]
Beta Tester
433 posts
12,110 battles
6 minutes ago, Toyminator said:

Ja sobie rozpisałem co może być:)

Dużo może być...
1. RN BC
2. RN CA
3. RN CV
4. RN CV druga linia
5. RN DD druga linia
6. USN CV druga linia
7. USN DD druga linia (warunkowo)
8. IJN BC
9. IJN CV druga linia
10. IJN hybrydowe CV
11. KM BC
12. KM CV (warunkowo, bardzo papierowe, ale skoro są USSR BB)
13. USSR BB (już zapowiedziane)
14. FRA DD
15. FRA CV (warunkowo, jak KM CV)
16. ITA BB
17. ITA CA/CL
19. ITA DD
20. Commonwealth CL/CA
21. Commonwealth DD
22. Pan-Asia CL/CA
23. Pan-America CL/CA
24. Pan-America  DD
25. GRE DD
26. NOR DD
27. HOL CL
28. HOL DD
29. POL DD
30.  Pan-EU CL/CA
31. Pan-EU DD

i to tak lekko licząc

 • Cool 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
[PLO]
Beta Tester
4,655 posts
31 minutes ago, Toyminator said:

Ja sobie rozpisałem co może być:)  Myślę że jedyne pełne drzewko, jakie wyjdzie jeszcze po uzupełnieniu Rosyjskich BB, to będzie drzewko Włoskie. Krążki wyjdą w tym roku, Pancerniki i Niszczyciele pewnie kiedyś też :) A tak po za tym? 

 

Na przykład coś takiego:

AMERYKAŃSKIE KRĄŻOWNIKI PRZECIWLOTNICZE

Spoiler

 

Krótka propozycja linii amerykańskich krążowników przeciwlotniczych. Cała linia ma składać się z małych krążowników z działami 127mm jako artylerią główną. Nadmieniam od razu że parametrami dział można manipulować – Znajdująca się w grze Atlanta ma mocno znerfione działa o przeładowaniu 5 sekund, podczas gdy powinno być 3-3,5 sekundy... Zasięgiem dział też można maniupolować, działa 127mm Mk 12 mają w grze zasięg od 11,2 do 12,9km, zależnie od fantazji devsów. Mając powyższe w pamięci, wpasowujemy projekty i istniejące okręty, by stworzyć linię "małych Minotaurów":

 

Tier 6

New Haven, 6000 ton, 32 węzły, 10x127mm, 8wt533mm – najmniejszy z projektów CLAA, historycznie miał być następcą Atlanty. Ale jako że jest mniejszy i słabiej uzbrojony, ląduje tutaj.

http://www.shipscribe.com/styles/S-511/images/s-file/s511-53a.jpg

 

Tier 7

Juneau, 6500 ton, 32 węzły, 16x127mm, 8wt533mm – bliźniak Atlanty, przyjęty jako punkt odniesienia dla całej linii. Kadłub A taki jak na Atlancie, kadłub B w konfiguracji z końca wojny, ze zdjętymi burtowymi wieżami 127mm (szybkostrzelność pozostałych można podnieść w ramach balansu) i wzmocnioną lekką OPL. Na obrazku kadłub A:

http://www.navypedia.org/ships/usa/us_cr_33.gif

 

Tier 8

Reno, 6700 ton, 32 węzły, 12x127mm, 8wt533mm – bliźniak Flinta. Działa 127mm z podkręconą szybkostrzelnością na potrzeby balansu, można też podnieść zasięg dział. Kadłub B z mocniejszą lekką OPL i, w razie potrzeby, zmianami w balistyce/szybkostrzelności dział:

http://www.navypedia.org/ships/usa/us_cr_54.gif

 

Tier 9

Cheyenne, 8500 ton, 32 węzły, 12x127mm, 8wt533mm

Krążownik C3 zaprojektowany w 1944 roku. Działa 127mm nowego typu 127mm/54 Mk16, o lepszej balistyce i projektowanej szybkostrzelności 15-18 strzałów na minutę. Do tego moduł na szybkostrzelność i działające perki BFT/AFT... miodzio.

http://www.shipscribe.com/styles/S-511/images/s-file/s511-66.jpg

 

Tier 10

Vallejo, 8800 ton, 32 węzły 16x127mm, 8wt533mm

Wariant okrętu z poprzedniego tieru, zaakceptowany do budowy jako CL-154. Dwa poczwórne stanowiska Boforsów 40mm zastąpiono w nim dwoma dodatkowymi wieżami dział Mk16, dzięki czemu wracamy do układu z Atlanty. Wyrzutnie torped można wymienić na 5-rurowe.

https://i.imgur.com/hukESva.png

 

 

 

Ogólnie - bez okrętów podwodnych, które nie są jeszcze przesądzone, są materiały na jakieś 40 linii. To dużo.

 

Pozdrawiam

 • Cool 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
[FT-B]
Players
294 posts
3,051 battles

No tych okrętów,które jeszcze nie ma, z drzewek które są, to nawet nie liczyłem :) Tak ogólnie, to spokojnie do 10 rocznicy mają co wydawać:) A nawet dużo dłużej, biorąc od uwagę to, że wydają dwie nowe linie rocznie, plus jakieś zmiany w drzewkach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
562 posts
4,989 battles
16 minutes ago, Toyminator said:

No tych okrętów,które jeszcze nie ma, z drzewek które są, to nawet nie liczyłem :) Tak ogólnie, to spokojnie do 10 rocznicy mają co wydawać:) A nawet dużo dłużej, biorąc od uwagę to, że wydają dwie nowe linie rocznie, plus jakieś zmiany w drzewkach.

Jeśli się mylę to mnie poprawcie ale bodajże w water line zapowiedzieli, że rocznie będą wypuszczane 3linie.

1 hour ago, Radeckij said:

6. Rosyjsko-sowiecka, zapowiedziana już wstępnie na marzec...

A nie na maj? W 0.8 rework i RN CV? W ciągu 3 miesięcy raczej nie wpuszczą nowej linii ale kto wie.

 

Osobiście czekam najbardziej na Ruskie BB, Włoskie BB i CA[ nie cl] a przede wszystkim na RN CA[ bo w grze mamy raczej cl]  

 

@Radeckij świetna i rzetelna robota po fusach to będzie mój drugi ulubiony temat na forum a także powód by na nie wchodzić.  Więcej nie spamuje :cap_cool:

 

pobrany plik.jpg

 • Cool 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
[MS-B]
Beta Tester
351 posts
7,298 battles

Powinieneś zmienić tytuł i dodać do niego coś o wróżeniu z fusów, bo za chwilę przyjdzie "pan przewrażliwiony" i stwierdzi, że wprowadzasz w błąd graczy, którzy potem zasypują go setkami pytań i temat wyląduje w off-topie :Smile_teethhappy:

 • Cool 1
 • Funny 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
[O-R-P]
Players
1,590 posts
14,398 battles
52 minutes ago, Toyminator said:

Ja sobie rozpisałem co może być:)  Myślę że jedyne pełne drzewko, jakie wyjdzie jeszcze po uzupełnieniu Rosyjskich BB, to będzie drzewko Włoskie. Krążki wyjdą w tym roku, Pancerniki i Niszczyciele pewnie kiedyś też :) A tak po za tym?

Australia może dostać niszczyciele plus Krążek premium

Grecja niszczyciele.

Norwegia niszczyciele

Hiszpania jakieś premki

Holandia Krążki i niszczyciele

Kanada niszczyciele

Polska-Kiedyś może niszczyciele, ale to jak Podwodne wprowadzą kiedyś tam(jeśli)

Szwecja premki

Turcja premki

Najwięcej niszczarek jest. Tylko że dużo z nich, pewnie byłoby klonami, i wymysłami. Ale skoro można robić kopiuj wklej ,i robić okręty z kartki, więc wszystko da się zrobić :)

Australia, Nowa Zelandia i Kanada to drzewko Commonwealthu do których to można dodać również okręty Indii i Pakistanu - spokojnie idzie zrobić drzewko krążowników i niszczycieli a i pancernik by się też znalazł.

 

Turcja - Yavuz Sultan Selim jako BB TIV plus sporo DD ale to klony RN i USN. Yavuz Sultan Selim to prawdziwa legenda i dziwię się, że jeszcze WG nie zmonetyzowało pomysłu na okręt, który sprzedawał by się raczej dobrze. Poza tym ma powstać drzewko Europejskie więc pewnie Tureckie okręty tam trafią.

 

BB IT to prosty temat przy którym nie było by dużo filozofii:

III - Cuniberti - z artykułu rzeczonego konstruktora ( to musi się znaleźć w grze tak samo jak znalazł się Dreadnought )

IV - Dante Aligheri (istniał) 

V - Leonardo da Vinci (istniał)

VI - Ciaio Duilio (istniał)

VII - Francesco Carraciolo (nie ukończony)

VIII - Vittorio Veneto (istniał)

IX-X - projekty dla ZSRR i Hiszpanii o ile pamiętam.

 

Mam nadzieję, że @Radeckij nie obrazi się za mój wtręt w rozważania o przyszłych liniach :Smile_Default:

 • Cool 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
[PLO]
Beta Tester
4,655 posts
5 minutes ago, Razjael said:

Jeśli się mylę to mnie poprawcie ale bodajże w water line zapowiedzieli, że rocznie będą wypuszczane 3linie.

Tak powinno być. W tym roku będą na pewno sowieckie pancerniki i włoskie krążki, a po doszlifowaniu mechaniki lotnisk - brytyjskie CV.

 

4 minutes ago, Targo__PL said:

Powinieneś zmienić tytuł i dodać do niego coś o wróżeniu z fusów, bo za chwilę przyjdzie "pan przewrażliwiony" i stwierdzi, że wprowadzasz w błąd graczy, którzy potem zasypują go setkami pytań i temat wyląduje w off-topie :Smile_teethhappy:

Myślę że @WG_Lumberjack będzie wyrozumiały dla tego tematu. Może będzie nawet na tyle łaskawy, że go przypnie na czas jakiś?

 

Pozdrawiam

 • Cool 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
[FT-B]
Players
294 posts
3,051 battles

Ruska linia BB prawdopodobnie w Maju . Na razie wszystko się sprawdza,prócz reworku CV który jest mocno spóźniony z wiadomych powodów. Włoskie krążki PRAWDOPODOBNIE pod koniec Września ;) 2 linie w ciągu roku, może ta trzecia, to po prostu zmiany w drzewkach:) Tak jak podział Amerykańskich krążowników. W tym roku to będzie rework CV i brytyjskie CV

Share this post


Link to post
Share on other sites
[TF-7-]
[TF-7-]
Players
230 posts
3,293 battles

Prawda ile to jeszcze fajnych, historycznych, nietuzinkowych okrętów "pionków w grze" mogło by być? Ale i tak WG zrobi to na czym będzie największy chwilowy zarobek, a my się możemy jarać (chciałem innego słowa użyć, na "o").

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
[PLO]
Beta Tester
4,655 posts

NIEMIECKIE PANCERNIKI KIESZONKOWE:

Spoiler


Specyficzna linia krążowników, wyróżniająca się większym kalibrem dział przy mniejszej ich ilości. Realnie powstały tylko 3 okręty jednego typu... ale projektów było dużo więcej. I nimi właśnie będziemy się tutaj bawić. Nazewnictwo – no cóż, bezczelnie nazwałem kolejne okręty nazwiskami dowódców Hochseeflotte.

 

Tier 6

Admiral Scheer – "prawie bliźniak" obecnego w grze Admiral Graf Spee. Słabiej opancerzony, ale mający takie samo uzbrojenie.

http://www.navypedia.org/ships/germany/ger_cr64.gif

 

Tier 7

Admiral Pohl (panzershiff D) - 19000 ton, 29 węzłów, 6 dział 280mm, 8 wyrzutni torped; rozwojowa wersja pancerników kieszonkowych typu Deutschland, różniąca się od poprzednika przede wszystkim znacznie mocniejszym pancerzem (dochodzącym do 220 milimetrów).

http://i286.photobucket.com/albums/ll118/kiyone4ever/Entwurf-3-b.jpg

 

Tier 8

Holtzendorff (kreuzer P), 23700 ton, 33w, 6 dział 280mm, 6 wyrzutni torped – projekt pancernika D z poprzedniego tieru przerabiano tak długo, aż wyszedł z niego Scharnhorst. Ale Niemcy, będąc pod wielkim wrażeniem wielkiego wrażenia, jakie wywarły pancerniki kieszonkowe, dalej je projektowali. Długotrwałe prace prowadzone nad krążownikiem P dały w rezultacie szybki okręt, ale z opancerzeniem zredukowanym do poziomu Admirala Scheera. Pierwsze trzy krążowniki typu P miał otrzymać wieże artyleryjskie zdjęte z Scharnhorsta i Gneisenau, i to one nas tutaj interesują. To co widzicie na obrazku, to materiał na kadłub A, kadłub B powinien być zmodyfikowany, na przykład przez wymianę dział 150 i 105mm na jednolitą kalibru 128mm, można też zwiększyć opancerzenie.

 

Czwarty krążownik w planowanej serii (P4) miał otrzymać wieże z działami 380mm, takie same jak w grze ma Gneisenau. To fajny materiał na okręt premium.

http://i.imgur.com/6LY6p6k.png

 

Tier 9

Ingenohl (schlachtkreuzer O) – 30000 ton, 34w, 9 dział 280mm, 6 wyrzutni torpedowych – jak już Niemcy zmarnowali parę lat na projektowanie krążowników P, to odkryli że budowa planowanych 12 okrętów jest bez sensu, bo są za małe, za słabe i za drogie. Przeprojektowali więc dopiero co przygotowane okręty, powiększając je tak, by zmieścić trzecią wieżę. I zredukowali planowaną ilość z 12 do 3 (Zasadniczo - dokładnie powtórzyli to, co zrobili 5 lat wcześniej z pancernikiem D. Chytre, co?). Oryginalnie krążownik O miał dostać 6 dział 380mm (takich samych jak Gneisenau), ale pobawmy się nieco i uznajmy że pierwszy okręt z serii dostał wieże zdjęte z Gneisenau, i ma w związku z tym 9 dział 280mm. Mamy w grze fajny analog – Kronsztad też miał dostać finalnie działa 380mm (zresztą – niemieckie), a w grze pływa z działami 305mm.

http://www.navypedia.org/ships/germany/ger_bb91.jpg

 

 

Tier 10

Prinz Heinrich (schlachtkreuzer Q) – 32000 ton, 24w, 6 dział 380mm, 6 wyrzutni torpedowych. Finalna postać krążownika typu O, z działami 380mm, mógłby też mieć uniwersalną artylerię pomocniczą 128mm.Okręt jest pięknym dopełnieniem linii, ma artylerię o większym kalibrze niż inne krążowniki, co opłaca mniejszą ilością luf i wolniejszym przeładowaniem. https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/80/OclassCruiser2Dmap4-eBigFlagalt.jpg/1280px-OclassCruiser2Dmap4-eBigFlagalt.jpg


 

 

Pozdrawiam

 

 • Cool 4

Share this post


Link to post
Share on other sites
[SLOTH]
Players
87 posts
11,589 battles

Milo jest poczytać , jak rozdrabniacie się  nad tymi wszystkimi detalami historycznymi . Szkoda ze to wszystko nie ma rzadnego znaczenia dla gry. Najważniejsze jest to, jaki kolejny badziew drzewkowy WG wypości i jaki ''zloty'' okręt zaraz za tym- na ograniczony czas OP- który będzie robił co chciał. No i PRZEDE WSZYSTKIM ma się dobrze i długo palić.

 • Cool 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
[HOB]
Players
71 posts
6,542 battles
godzinę temu, Radeckij napisał:

NIEMIECKIE PANCERNIKI KIESZONKOWE:

  Ukryj treści

Tier 6

Admiral Scheer – "prawie bliźniak" obecnego w grze Admiral Graf Spee. Słabiej opancerzony, ale mający takie samo uzbrojenie.

http://www.navypedia.org/ships/germany/ger_cr64.gif

 

 

Pozdrawiam

 

Grafika przedstawia Deutschland/Lutzow. Niby ten sam typ co Scheer ale istotnie różniący się przednią nadbudówką.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[PLO]
Beta Tester
4,655 posts
7 hours ago, MW_RP said:

Grafika przedstawia Deutschland/Lutzow. Niby ten sam typ co Scheer ale istotnie różniący się przednią nadbudówką.

Upieram się przy tym, że to Scheer. Jednym z elementów odróżniających te okręty jest umiejscowienie katapulty lotniczej, która na Deutschlandzie była przed kominem.

 

Milo jest poczytać , jak rozdrabniacie się  nad tymi wszystkimi detalami historycznymi . Szkoda ze to wszystko nie ma rzadnego znaczenia dla gry. Najważniejsze jest to, jaki kolejny badziew drzewkowy WG wypości i jaki ''zloty'' okręt zaraz za tym- na ograniczony czas OP- który będzie robił co chciał. No i PRZEDE WSZYSTKIM ma się dobrze i długo palić.

 

No nie do końca. Wszystkie linie są mocno umocowane historycznie, a ten temat służy m.in. temu, by pokazać że tak będzie przez następnych 10 lat, albo i dłużej.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
[-DWS-]
Beta Tester
4,530 posts
12,306 battles
36 minutes ago, Radeckij said:

a ten temat służy m.in. temu, by pokazać że tak będzie przez następnych 10 lat, albo i dłużej.

Pokazałeś, że tak MOŻE BYĆ, jak będzie to zdecyduje WG. Parę razy uszczęśliwili nas okrętem UFO w sytuacji gdy spokojnie dawało się tego uniknąć, więc jakieś tam "lobby zdupyszipowe" mają.

Weźmy takie amerykańskie ciężkie po splicie. Mogli zrobić takie coś:

Pensa na T6 - tak zrobili

Portland na T7 - to bliźniak Indianapolisa który jest właśnie na T7

dalej bez zmian, czyli NO, Balti i Des.

I jeden zdupyszip (Buffalo) mniej, w dodatku nie trzeba na nowo balansować Baltika i Nowego Sącza.

 • Cool 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
[PLO]
Beta Tester
4,655 posts
11 minutes ago, rtfm_pl said:

I jeden zdupyszip (Buffalo) mniej, w dodatku nie trzeba na nowo balansować Baltika i Nowego Sącza.

Mam żal do WG o tego Buffalo. I to podwójny:

Po pierwsze - można było zostawić na 9 tierze Baltimore'a. Pasował tam.

Po drugie i ważniejsze - Buffallo jest oparty o jeden z projektów krążowników 4-wieżowych. To był świetny materiał na osobną linię krążowników ciężkich, która wychodziłaby od Pensacoli i aż do 10 tieru składałaby się z okrętów z 4 wieżami po 3 działa 203mm. Oczywiście, byłaby to całkiem papierowa linia, ale solidnie umocowana w papierach - studyjnych wariantów czterowieżowców jest kilkanaście. Kiedyś pisałem jak to mogłoby wyglądać, wrócimy jeszcze do tematu.

 

Pozdrawiam

 • Cool 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
1,363 posts

Takie pytanie o linię IJN:

Czy z racji tego, że mamy Musashi na IXt, a reszta Xt BB(te które są i te które będą) to znacznie nowocześniejsze okręty (większość papier), przy których Yami to prawie staruszka (przynajmniej jeśli chodzi o choćby szybkość, secondarkę, plotkę, rozkład pancerza) to czy jest sens by trzymać ją na Xt zamiast IX, a na X wrzucić którąś z rozwojowych wersji (ta sama główna - może coś tam z obrotem wież zmienione, ale nowocześniejsza secondarka - 100mm czy plotka -40mm) ??

Share this post


Link to post
Share on other sites
[KURLA]
Players
821 posts
10,801 battles
13 minutes ago, Shiryaku said:

Takie pytanie o linię IJN:

Czy z racji tego, że mamy Musashi na IXt, a reszta Xt BB(te które są i te które będą) to znacznie nowocześniejsze okręty (większość papier), przy których Yami to prawie staruszka (przynajmniej jeśli chodzi o choćby szybkość, secondarkę, plotkę, rozkład pancerza) to czy jest sens by trzymać ją na Xt zamiast IX, a na X wrzucić którąś z rozwojowych wersji (ta sama główna - może coś tam z obrotem wież zmienione, ale nowocześniejsza secondarka - 100mm czy plotka -40mm) ??

I co, zabrać Izumo? Chyba kpisz 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
562 posts
4,989 battles

@Radeckij RN miało coś typu Alaska, Kronsztadt czy Stalin? 

 

Znalazłem coś takiego ale to jakiś fanart[3x4 234mm działa]

 

coloured_churchill_cruiser_by_tzoli_d73dn6b-pre.jpg

 

A i tutaj znalezione z EN forum:

 

British_techtree_alt_dez2018.thumb.jpg.4cf2866f9f202474d1f87dbc41b42561.jpg

Dopinam tutaj link :   https://forum.worldofwarships.com/topic/138046-british-heavy-cruiser-design-notes/

 

@Radeckij   Jak myślisz na ile prawdopodobne są wyżej wymienione 2gie linie BB i CA?

Share this post


Link to post
Share on other sites
[HOB]
Players
71 posts
6,542 battles
3 godziny temu, Radeckij napisał:

Upieram się przy tym, że to Scheer. Jednym z elementów odróżniających te okręty jest umiejscowienie katapulty lotniczej, która na Deutschlandzie była przed kominem.

OK. Sprawdziłem sylwetki i wygląda na to że Scheer miał przebudowę, w wyniku której wysoką "grubą" wieżową nadbudówkę jak u Grafa przebudowano między 1938 a 1940 na "wąską" rurową jak u Deutschlanda.

 

P.S. Ktoś wie dlaczego z schipbucket.com usunięto rysunki okrętów III Rzeszy ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×