Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Qall

Pytanie za 60% wr i wyżej ;)

19 comments in this topic

Recommended Posts

[JHF]
Players
95 posts
3,631 battles

Witam wszystkich. Od pewnego czasu a mianowicie od 2 tysięcy bitew nurtuje mnie pytanie jakim cudem w ogóle istnieją "fioletowi" gracze ? Ja rozumiem że ktoś może być nadzwyczajnie dobrym graczem ale pewnego pułapu debilizmu i randomowości się nie przeskoczy. Jak każdy z nas wie ta gra jest grą drużynową i samemu nie ważne jak jesteś dobrym graczem na dłuższą metę twój wr bedzie w okolicach 50%. Dlaczego ? Bo ameby, debile, afk boty, bo rng itd. Mam pytanie do fioletowców czy wy gracie w dywizjonach większość gier ? Jak to jest że mogę dać z siebie wszystko w każdej kolejnej bitwie, że mogę wyciągać team a ten i tak to zmaści... i miesiącami znajdywać się w przedziale 50-53% wr (te 3% to chyba wyciąganie na siłę) Losowość (czym są w właśnie randomy) dwóch rzeczy w tym przypadku wygrana/przegrana w dużej ilości czyli kilku tysięcy prób ( w tym przypadku gier/bitew) zawsze wyjdzie w okolicach 50% i tu jest moje pytanie. Jak to przeskoczyliście ?! Gra w dywizjonie ? (nigdy tak nie grałem btw)

• Funny 1

[S-J-W]
Players
108 posts
5,406 battles

Z lektury forum wynika, że jedynie tak, przy czym 3 osobowy dywizjon potrafi dociągnąć do 80%, o ile jest wystarczająco kompetentny. Tak czytałem :-)

RudyKotDino

[PLO]
Beta Tester
4,655 posts
37 minutes ago, Qall said:

Jak to przeskoczyliście ?! Gra w dywizjonie ? (nigdy tak nie grałem btw)

1. Dywizjony złożone z dobrych graczy - jeżeli weźmiesz 3 kolesi, co to solo robią ok.60% WR, to w trójkę będą robić 70-80%. Matematyka.

2. Ale jak dojść do 60%? Ano - ćwicząc, ucząc się od lepszych, ucząc się na własnych błędach. Przede wszystkim - przyswoić że najważniejsze jest obserwowanie mapy i myślenie "do przodu". Są sytuacje, gdy należy dać sobie na wstrzymanie żeby wygrać - nie dalej jak wczoraj przegrałem tylko dlatego, że jakiś janusz krążowników 20 sekund przed końcem strzelił do pancernika. Pancernik mu oddał, janusz stracił swoje 1500hp, przegraliśmy na punkty. Gdyby janusz miał chociaż zawiązek układu nerwowego, to policzyłby cyferki i wiedział, że NIE STRZELANIE w tym wypadku jest mądrzejsze. To tylko jeden przykład z setek.

6 minutes ago, FM6a said:

Aimbot i inne haxy.

Eee, przestań, haxy? A kto przy zdrowych zmysłach ryzykowałby dwutygodniowego bana na forum?

Pozdrawiam

• Cool 4
  • Funny 9

Beta Tester, Players
986 posts
6,829 battles
godzinę temu, Qall napisał:

nurtuje mnie pytanie jakim cudem w ogóle istnieją "fioletowi" gracze

Trzeba mieć obok komputera ołtarzyk dziękczynny dla WG :cap_win:, nie zaszkodzi tez zdjęcie w ozdobnej ramce Dashy i Aleny :fish_cute_2:. Ostatecznie niektórzy mówią, ze wystarcza odpowiednie datki na rzecz sierotek z WG :cap_money:, ale ja bym w to nie wierzył :cap_hmm:

• Cool 1

[-FZO-]
Community Contributor
1,111 posts
11,561 battles

Grając w dywizjonie grasz 3 vs 21. Grając sam masz 1 vs 23.

[KURLA]
Players
1,659 posts
7,689 battles
13 minutes ago, MageT91 said:

Grając w dywizjonie grasz 3 vs 21. Grając sam masz 1 vs 23.

Grając w dywizjonie grasz 1 vs. 23 tylko ci jeszcze podpierdzielaja fragi i damage :cap_haloween:

• Cool 1
  • Funny 3

Beta Tester, Players
986 posts
6,829 battles
14 minuty temu, Viandinea napisał:

Grając w dywizjonie grasz 1 vs. 23 tylko ci jeszcze podpierdzielaja fragi i damage :cap_haloween:

Ale przeważnie nie strzelają do ciebie :cap_rambo:.

• Funny 1

[BUSHI]
Players
3,298 posts
17,044 battles
2 hours ago, RudyKotDino said:

Z lektury forum wynika, że jedynie tak

Oj przecież nie. Wystarczy, że jesteś w miarę dobry i w przedziale do VIII tieru, jeśli nie zdychasz na dzień dobry i fokusujesz odpowiednie okręty, to spokojnie widzisz te 60%. Na IX-X musisz już być b. dobry.

Oczywiście mówię przy graniu wszystkimi klasami okrętów, a nie tylko tą jedną najbardziej "obcykaną" typu np. CV, lub jakimś przegiętym krążkiem.

@Qall  Chcesz dociągnąć do 60% ? Poczuj, że grasz jak równy z równym na średnich/wysokich tierach, naucz się "cwaniactwa" bitewnego i wróć na np. IV. Z nabytymi umiejętnościami powinieneś wręcz miażdżyć gro nowych graczy i ustawiać bitwy solo. Jeśli tak nie jest, to niestety za słabo się gra i trzeba uczyć się dalej. Następnie wchodzisz na V,VI itd. i pomimo często gorszego MM, powinieneś mimo wszystko ustawiać wiele meczy. Wszystko przychodzi z czasem. Powodzenia.

[TF16]
[TF16]
Beta Tester
391 posts
5,871 battles
8 hours ago, Qall said:

Jak to przeskoczyliście ?! Gra w dywizjonie ? (nigdy tak nie grałem btw)

Trzy wytłumaczenia:

1. Owszem, gra w dywizjonie. Najczęstsza przyczyna, i jedyna "uczciwa".

2. Specjalizacja na lotnisku. W bitwach 7-10 tieru różnica skilla pomiędzy lotniskowcami ma ogromne znaczenie, przy czym kluczowy jest nie damage, tylko panowanie nad spotem oraz kontrowanie przeciwnika. Bardzo dobry gracz jest w stanie wyciągać 70, 80% - na żadnej innej klasie nie jest to możliwe.

3. Statpadding określonymi okrętami na średnich tierach.

[-DWS-]
Beta Tester
4,528 posts
12,306 battles
9 hours ago, Qall said:

Jak każdy z nas wie ta gra jest grą drużynową i samemu nie ważne jak jesteś dobrym graczem na dłuższą metę twój wr bedzie w okolicach 50%. Dlaczego ? Bo ameby, debile, afk boty, bo rng itd.

No nie. Jak jesteś lepszy nić "średnia serwera" to będziesz miał w większej próbie ponad 50%, jak gorszy to mniej. O ile więcej/mniej? To już zależy jak bardzo jesteś dobry/zły. Jeśli przykładowo jesteś 2 razy lepszy od "przeciętnego gracza", co akurat nie jest jakimś niebotycznym wyzwaniem, to tak jakby Twoja drużyna miała 13 przeciwko 12. Co przełoży się na to, że wygracie jakieś 58% bitew, oczywiście statystycznie, czyli na próbie liczonej w tysiącach.

To oczywiście mocne uproszczenie, ale mniej więcej tak to działa.

46 minutes ago, pothkan said:

Statpadding określonymi okrętami na średnich tierach.

Nawet niekoniecznie statpadding. Czasem jakiś okręt po prostu komuś "leży" i kręci na nim wyniki znacząco lepsze niż inni. Oczywiście, łatwiej to osiągnąć na jakiejś OP premce, ale nie jest to konieczne.

Natomiast niewątpliwie łatwiej jest to robić na średnich tierach, bo większość graczy ma parcie na "dyszki" i mało kto gra średniakami tyle dużo, żeby dobrze opanować okręt.

[TF16]
Players
1,463 posts
14,137 battles

Ja się ostatnio dowiedziałem od jednego z pyskujących na czacie polskich graczy, że mam staty jakie mam (wcale się za koksa nie uważam) bo klepię newbie na niskich tierach. Co ciekawe bluzgał mnie po oklepaniu jego IX-tierowej Alzacji, przez moje VIII-tierowe Akizuki. Wniosek. Klep gamoni na niskich tierach. :D

[FT-B]
Players
293 posts
3,022 battles

Pewno dywizjony ;) Albo bądź flambasem czy innym prosem:) Który raz że jest dobry, Dwa że trafia na totalnych imbecyli,którzy myślą że są prosami XD No i w przypadku Flambasa nuta szaleństwa, i pływania tam, gdzie nikt normalny by nie płynął:)

[MIRKO]
Beta Tester
452 posts
1,564 battles

WR zależy też od typu okrętu. BBeczkiem nawet jak będziesz super dobry to sam nie wyciągniesz bitwy. Co innego lotnia lub niszczarka.

[KURLA]
Players
4,367 posts
16,858 battles
1 hour ago, Donczur said:

WR zależy też od typu okrętu. BBeczkiem nawet jak będziesz super dobry to sam nie wyciągniesz bitwy. Co innego lotnia lub niszczarka.

Wszystkim da radę wyciągnąć. Wiadomo że Belfastem łatwiej niż Krasnystawem, ale to zależy już od konkretnego okrętu a nie klasy. Mi osobiście najłatwiej wyciąga się właśnie bebeczkami.

• Cool 1

[-DWS-]
Beta Tester
4,528 posts
12,306 battles
On 1/1/2019 at 2:09 AM, Donczur said:

Ale nawet największy koks w niszczarce g...o zrobi jak jego BB-ki pochowają się za wyspami.

Znaczy na niskich tierach to jeszcze, ale na wysokich to bez szans. Prosta zasada, nie ma BB-ków (bo padły albo skitrane) to wyłażą krążki. A jak wyłażą krążki ze swoimi radarami i sonarami to deska jest bezradna.

[ALKO]
[ALKO]
Players
759 posts
13,284 battles
On 12/30/2018 at 10:21 PM, Qall said:

Witam wszystkich. Od pewnego czasu a mianowicie od 2 tysięcy bitew nurtuje mnie pytanie jakim cudem w ogóle istnieją "fioletowi" gracze ? Ja rozumiem że ktoś może być nadzwyczajnie dobrym graczem ale pewnego pułapu debilizmu i randomowości się nie przeskoczy. Jak każdy z nas wie ta gra jest grą drużynową i samemu nie ważne jak jesteś dobrym graczem na dłuższą metę twój wr bedzie w okolicach 50%. Dlaczego ? Bo ameby, debile, afk boty, bo rng itd. Mam pytanie do fioletowców czy wy gracie w dywizjonach większość gier ? Jak to jest że mogę dać z siebie wszystko w każdej kolejnej bitwie, że mogę wyciągać team a ten i tak to zmaści... i miesiącami znajdywać się w przedziale 50-53% wr (te 3% to chyba wyciąganie na siłę) Losowość (czym są w właśnie randomy) dwóch rzeczy w tym przypadku wygrana/przegrana w dużej ilości czyli kilku tysięcy prób ( w tym przypadku gier/bitew) zawsze wyjdzie w okolicach 50% i tu jest moje pytanie. Jak to przeskoczyliście ?! Gra w dywizjonie ? (nigdy tak nie grałem btw)

Prosta statystyka - im bardziej umiejętny gracz tym szansa, że nawet solo w iluś bitwach na tyle pozytywnie wpłynie na wynik bitwy, że spokojnie doskoczy do 60% albo i wincyj WR.

No i haxy. Samo użycie dla niektórych niedozwolonych klawiszy na klawiaturze typu A albo D albo co gorsza, nieuczciwe wykorzystanie amunicji znajdującej się pod klwiaszem "2" lub, o zgrozo, posiłkowanie się całkowicie niedozwoloną podpowiedzią pod postacią minimapy w prawym dolnym rogu. też robi swoje.

• Funny 2

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.