Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 1 battles to post in this section.
The_EURL_Guy

Biuletyn deweloperów 0.8.0 - wątek na forum

24 comments in this topic

Recommended Posts

[RR1]
Players
21 posts
5,389 battles

Bardzo podoba mi się ta aktualizacja , zrobiliście dużo postępów wargaming myślę że gra będzie lepsza i przyjemniejsza do grania 

zwlaszcza najbardziej cieszy zmiana gry lotniskowcami oraz misje i kampanie.

Długo oczekiwałem bitew rankingowych ponieważ lubię na nich grać . 🙂

Życzę wam cierpliwości i miłej pracy . :cap_like:

• Cool 1

Players
3 posts
2,369 battles

" Zgodnie z nową koncepcją gracz może kontrolować tylko jedną rzecz w danej chwili: albo eskadrę, albo lotniskowiec. "
" Jeśli okręt znajduje się w niebezpieczeństwie, sprzęt eksploatacyjny zostanie aktywowany automatycznie. "
Cytując kalsyka: Is this an out of season April Fools' joke?
Będzie zwrot doświadczenia za zbadane lotniskowce?

• Cool 2

[TF-7-]
[TF-7-]
Players
230 posts
3,284 battles

Również życzę postępów w pracy, i najlepszego w nowym roku. Praha, ach Praha. Miasto pokus pełne.

Players
1 post
1,044 battles
28.12.2018 o 23:13, Nunki napisał:

" Zgodnie z nową koncepcją gracz może kontrolować tylko jedną rzecz w danej chwili: albo eskadrę, albo lotniskowiec. "
" Jeśli okręt znajduje się w niebezpieczeństwie, sprzęt eksploatacyjny zostanie aktywowany automatycznie. "
Cytując kalsyka: Is this an out of season April Fools' joke?
Będzie zwrot doświadczenia za zbadane lotniskowce?

Dokładnie - podpisuję się pod tym obiema rękami. Od siebie (półrocznego noob'a) dodam że to miło z Waszej strony że już nie mam czego szukać na rankingówkach (jeden z ulubionych trybów) z moim casualowym stylem gry. IX  - tek jeszcze nie mam, a jak widzę jakie to zmiany wprowadzacie to jakoś mi motywacja do ich zdobywania spada...

[TF16]
Moderator
4,161 posts
10,299 battles

Powiem tak - ta wersja na PT okazała się być dobrze wykonana. Właściwie nie udało mi się utracić lotniskowca mimo wielu ataków wrogiego lotnictwa. Po prostu obrona AA jest tak OP - że się nie opłaca ręcznie kierować lotniskiem. Jest to zbędne. Jedyne co kuleje to autopilot, który potrafi zamiast zawrócić płynąć do celu tyłem. Ogólnie nie miałem potrzeby sterowania ręcznego lotniskowcem. 

Naprawdę polecam wam zagranie na teście i potem wypowiedzi - niż czerpania garściami z wpisów na forum i filmów na youtube. Zagrajcie - zobaczcie sami - napiszcie opinię. 

Players
3 posts
2,369 battles
1 minute ago, Dark_Havoc said:

Po prostu obrona AA jest tak OP

No to naprawdę rozwiązuje problem. Zrobić z CV niezatapialny z powietrza spamer nieskończonych samolotów. To może jeszcze okręty będą same pływały po z góry przewidzianych ścieżkach, a zadaniem gracza będzie tylko kliknięcie w odpowiednim momencie, żeby zatopić przeciwnika, co się będzie męczył.

Jeszcze tylko wspomnę o bitwie na Morzu Koralowym czy i bitwie o Midway. Były to dwie duże bitwy kajaków wojennych i nigdy żaden lotniskowiec nie został zatopiony przez samoloty pokładowe innego lotniskowca. Dlaczego w tak prymitywny sposób ogranicza się możliwości taktyczne graczy? Bo teraz CV nie da się na padzie obsługiwać i głupiutki gracz sobie nie radzi? Gra nie musi być dla wszystkich. Nie jestem wielkim fanem tego, co jest teraz, ale widzę inne, mniej drastyczne ścieżki rozwoju, niż implementacja czegoś, co technicznie się nie sprawdza i do czego silnik gry nie był przewidziany (już w WoWp sterowanie samolotami jest lepsze! A czekaj, bo to gra o... samolotach, zaprojektowane od początku jako gra o samolotach). 0.8.0 bardzo zaszkodzi WoWs, a szkoda. Ale może to i dobrze, bo konkurencja uczy się na błędach WG i może niedługo będzie można pograć w coś bardziej dopracowanego.

• Cool 1

[PLO]
Players
513 posts
13,584 battles
On 12/31/2018 at 5:58 PM, Dark_Havoc said:

że się nie opłaca ręcznie kierować lotniskiem. Jest to zbędne.

Rozumiem że jak do Ciebie strzelają okręty nawodne to też jest to zbędne.

No i fakt że Tobie jest to do niczego nie potrzebne jest nie znaczy że innym by się nie przydało.

[TF16]
Moderator
4,161 posts
10,299 battles
10 minutes ago, DrunkenFish said:

Rozumiem że jak do Ciebie strzelają okręty nawodne to też jest to zbędne.

No i fakt że Tobie jest to do niczego nie potrzebne jest nie znaczy że innym by się nie przydało.

Wybacz, ale jak strzelają okręty nawodne to:
a) nadal możesz sterować osobiście lotniskiem - tylko nie latasz samolotami
b) nadal sterujesz lotniskiem - za pomocą minimapy
c) jeśli doprowadziłeś to tego, że wrogie okręty Cię widzą - to popełniłeś błąd i zaraz zatoniesz niezależnie od a) czy b)

Players
5 posts
9,392 battles

To przykre, że mimo tylu głosów sprzeciwu lub chociaż punktowania niedociągnięć, czy to od CC'ków, czy po prostu od graczy, wprowadzacie ten rework. Sama koncepcja nie pasuje do WoWs'a bo właśnie odrywa gracza od reszty bitwy. Rozgrywka jest do bólu uproszczona (nie zawsze prosta, to co innego) i baaardzo powtarzalna. Ciągły, niekończący się spam samolotów i możliwość nakładania pożarów i zalań raz za razem, które zamęczą każdy okręt, jest tym bardziej frustrująca, że AA (poza tym na CV...) zdaje się robić, hmmm... nic :/ Do tego jeszcze całkowite wynaturzenie walk powietrznych poprzez *edit  zabranie myśliwców i zrobienie z nich sprzętu eksploatacyjnego... to tak odnośnie do oderwania gracza od bitwy. Nie można w zasadzie już pomagać drużynie, chronić jej (nie, samo ustawienie myśliwców w miejscu to gówno nie pomoc) więc cała rozgrywka to tylko dmg, dmg, dmg... i tak w kółko. O sposobie sterowania lotniskowcem już poprzednicy pisali... głupota. Aha, no i zabranie nieparzystych tierów i wizja ich w przyszłości, z udziwnieniami... brak słów.

Uwielbiam WoWs'a, gram niemal codziennie, ale ten rework mnie przeraża. Odstawię gierkę na miesiąc, może dwa, aż ten nowy rak i spierdolenie się znudzą (a znudzą) i zostaną zmieszane z błotem przez graczy. Gdy już się będzie dało grać to wrócę i z zaciekawieniem będę się przyglądać jak WG próbuje naprawić to, co z tym patchem właśnie spierdoli.

Powodzenia WG!

PS. Co z resetem kapitanów? Uszanujecie graczy i dacie dla wszystkich, czy dalej obstajecie przy swoim i tylko dla kapitanów lotniskowców?

Edited by DarkAri
Unikaj : wulgaryzmów
  • Cool 7

[PLO]
Players
513 posts
13,584 battles
On 1/2/2019 at 9:23 AM, Dark_Havoc said:

Co jest pewną dość istotną różnicą w stosunku do obecnego systemu.

c) jeśli doprowadziłeś to tego, że wrogie okręty Cię widzą - to popełniłeś błąd i zaraz zatoniesz niezależnie od a) czy b)

A to już zależy od tego jakim lotniskowcem jesteś i co strzela. Np. takie Haku jest aktualnie w wielu sytuacjach praktycznie niezatapialne dla DD-ka czy brytyjskiego krążka.

PS. Nigdy nie wierzyłem w teorie spiskowe że jak ktoś jest CC-kiem to bezwarunkowo musi popierać WG, ale chyba coś się zmieniło w tej kwestii.

• Cool 2

Players
273 posts
5,422 battles

Wybacz, ale jak strzelają okręty nawodne to:

Można powtarzać do znudzenia gracze chcą by można było się przełączać pomiędzy lotniskiem a samolotami (bez ich odwołania) niech sobie krążą lub lecą prosto cokolwiek. To można porównać o biednych Bbaranków zabrać im możliwość sterowanie jak są na lornetce.

TAAAK minimapa i autopilot który nawet jak ma płynąć do przodu to robi to na wstecznym ??? I te super automatyczne naprawy i fajtery już są taktyki jak ich używać przeciwko graczowi.

Błąd ja bym nazwał to taktyką, płyniesz za atakującą flanką (jak zostaniesz jesteś trupem przy obecnym super głupim autopilocie), rozmiary mapy mało które pozwalają by cię nie widziano z 15 km (no chyba że chowasz się w kącie), bliżej frontu częstsze ataki, czasem trzeba zajmować capy.

[TF16]
Moderator
4,161 posts
10,299 battles
35 minutes ago, Oolt_ondai said:

Można powtarzać do znudzenia gracze chcą by można było się przełączać pomiędzy lotniskiem a samolotami (bez ich odwołania) niech sobie krążą lub lecą prosto cokolwiek. To można porównać o biednych Bbaranków zabrać im możliwość sterowanie jak są na lornetce.

TAAAK minimapa i autopilot który nawet jak ma płynąć do przodu to robi to na wstecznym ??? I te super automatyczne naprawy i fajtery już są taktyki jak ich używać przeciwko graczowi.

Błąd ja bym nazwał to taktyką, płyniesz za atakującą flanką (jak zostaniesz jesteś trupem przy obecnym super głupim autopilocie), rozmiary mapy mało które pozwalają by cię nie widziano z 15 km (no chyba że chowasz się w kącie), bliżej frontu częstsze ataki, czasem trzeba zajmować capy.

Aż boję się spytać: a grałeś na teście?

Bo wygląda na to, że nie grałeś. Gdybyś grał to byś wiedział, że samoloty z dowolnego miejsca na mapie do celów dolatują w jakieś 20 -30 sekund. Co da w tym momencie 2-3 sekundy szybciej? A automatyczna naprawka i myśliwiec są tak skuteczne, że nie ma się co przejmować atakiem wrogiego lotniska - i tak nie zatopi Cię nawet za 3 - 4 razem.
Nawet obecnie - tak szczerze - jak często przejmujesz bezpośrednie sterowanie lotniskiem? Nawet w biuletynie deweloperów (z danych statystycznych WG) napisali że większość ustawia kurs na autopilocie na najbliższą wyspę i tam spędza całą bitwę.

Nie przeczę - autopilot wymaga dostosowania - bo teraz jak ustawisz kurs na punk za rufą, to płynie na wstecznym. Ale w tym temacie już trwają prace.

[B-EYE]
[B-EYE]
Players
331 posts
11,648 battles

Powiem tyle jak patrze na to jak zrąbanym pomysłem jest strefowo przełączana obrona przeciwlotnicza i jak gówniana jako całość jest wobec wrogiego lotnictwa jest teraz obrona przeciwlotnicza okrętów oraz  jak OP są nowe lotniskowce względem pancerników i krążowników w tym i tych robionych pod AA to mi się odechciewa grać.

• Cool 1

[PUNKS]
Players
2 posts
14,023 battles

jak dla mnie to ten cały wargaming powinien zrezygnować z lotniskowców

• Cool 1

Players
3 posts
2,369 battles

Nowy system obrony AA (razem z tymi śmiesznymi myśliwcami) jest do niczego. Tak zestrzelisz tym parę samolotów (więcej myśliwcami z ograniczonymi ilościami użycia, niż DefAA), ale co z tego? . Jak cię CV będzie chciał zatopić, to i tak to zrobi, bo nie ma żadnej kary (ma nieskończoną ilość samolotów!), najwyżej zajmie mu to trochę dłużej. I tak jak pisali inni: w tej chwili CV może pomagać drużynie w zwiadzie, obronie i ataku. W nowym systemie każdy CV skupi się na robieniu dmg, bo nie dość, że łatwiej i bezmyślniej, to jeszcze nie ma innej opcji. Gdzie jest ten osławiony timplej?
@Dark_Havoc

Jeżeli masz zamiar napisać "A grałeś na teście?", to lepiej zamilcz, bo to nie jest żaden argument. Myślę, że większość z nas tu zebranych miała okazję zapoznać się z tym patchem bękartem bliżej, i jak nie masz dostępu do jakiejś super-wersji-prosto-ze-studia i się tym nie pochwalisz, to nic nowego nie wniesiesz do dyskusji.
Ten patch to kicha i nikt go nie chciał w takiej formie. Chcieliśmy zmian w balansie gry, nie wywracania całości do góry nogami.

• Cool 2

[TF16]
Moderator
4,161 posts
10,299 battles
24 minutes ago, Nunki said:

Nowy system obrony AA (razem z tymi śmiesznymi myśliwcami) jest do niczego. Tak zestrzelisz tym parę samolotów (więcej myśliwcami z ograniczonymi ilościami użycia, niż DefAA), ale co z tego? . Jak cię CV będzie chciał zatopić, to i tak to zrobi, bo nie ma żadnej kary (ma nieskończoną ilość samolotów!), najwyżej zajmie mu to trochę dłużej. I tak jak pisali inni: w tej chwili CV może pomagać drużynie w zwiadzie, obronie i ataku. W nowym systemie każdy CV skupi się na robieniu dmg, bo nie dość, że łatwiej i bezmyślniej, to jeszcze nie ma innej opcji. Gdzie jest ten osławiony timplej?
@Dark_Havoc

Jeżeli masz zamiar napisać "A grałeś na teście?", to lepiej zamilcz, bo to nie jest żaden argument. Myślę, że większość z nas tu zebranych miała okazję zapoznać się z tym patchem bękartem bliżej, i jak nie masz dostępu do jakiejś super-wersji-prosto-ze-studia i się tym nie pochwalisz, to nic nowego nie wniesiesz do dyskusji.
Ten patch to kicha i nikt go nie chciał w takiej formie. Chcieliśmy zmian w balansie gry, nie wywracania całości do góry nogami.

Nie wiem czy czytałeś, ale w następnym teście mają wzmocnić AA, gdyż większość graczy (w tym i ja) zauważyło, że jest ona za słaba. 

Kwestia: nikt go nie chciał w tej formie jest mocno dyskusyjna - w końcu WG podało liczby i WIĘKSZOŚCI forma się podobała. Zatem pora poczekać na zmiany w PT i pogranie by zobaczyć w jaki sposób zmienili AA. 

Ja staram się wyrabiać własne zdanie. Oglądanie filmów i narzekań przeciwników zmian i tak nic nie zmieni. Jak zapowiedziało WG ta wersja wejdzie - będą tylko balansować wartościami parametrów. 

Możesz narzekać ile wlezie - pamiętaj jednak, że tylko konstruktywna krytyka idzie dalej - do deweloperów. Za to teksty - nikt tego nie chce i wszystko jest źle - trafiają zwykle do kategorii: marudzenie.

Beta Tester
353 posts
11,410 battles

Mam wrażenie, że patch 0.8.0 będzie devsom i WG odbijało taką samą czkawką jak patch, o nazwie bodajże - Rubikon, co mieli odwagę przyznać dopiero po jakimś czasie. @Dark_Havoc piszesz, że w następnym patchu planują wzmocnić AA - czyli co? Przez kilkanaście tygodni pływać tylko CV, 1 lub 2 tierem albo Atlantą??? Czekaliśmy na rework CV tyle czasu, patch lub dwa później różnicy nie zrobi, a można było powiązać wejście reworku ze zbalansowaniem AA. Tyle ode mnie i tak WG zrobi po swojemu, w końcu to ich gra.

edit: Patch "Rubikon" w WOT

• Cool 1

[MAX]
Moderator
1,693 posts
7,993 battles
9 minutes ago, Capricorn_Two said:

- czyli co? Przez kilkanaście tygodni pływać tylko CV, 1 lub 2 tierem albo Atlantą???

Pozwól, że ci to lekko wyłuszczę.

1 hour ago, Dark_Havoc said:

Nie wiem czy czytałeś, ale w następnym teście

Nie czytał.

Beta Tester
353 posts
11,410 battles

Pozwól, że napiszę w_o_l_n_i_e_j: czyli kilkanaście tygodni do najszybszych, ewentualnych zmian w AA, bo jak rozumiem w najbliższym patchu ma wejść rework CV a następnie, ewentualny balans AA.

Players
271 posts

Normalnie jak dzieci. Wystarczy zajarzyć, że za premki ma być rekompensata, żeby wiedzieć dlaczego ma być najpierw rewok a potem wzmocnienie AA.  Bo gdyby było równocześnie to ludzie by kapcie pogubili sprzedając na wyścigi niegrywalne premki A w przypadku T7 nawet z zyskiem

[MS-B]
[MS-B]
Players
694 posts
8,925 battles
7 hours ago, Nunki said:

nie ma żadnej kary (ma nieskończoną ilość samolotów!),

Nie do końca prawda.

Na niższych tierach i owszem, ale na wyższych poziomach(VIII i X) każda strata samolotu boli i to mocno. 

Nie wiem, czy grałeś na teście, ale każdy samolot ma tzw. "replenish time", czyli czas odnowy jednego samolotu. Dla niższych poziomów jest on krótki, na wyższych może sięgnąć nawet do jednej minuty na samolot. I tak wytracając bezmyślnie eskadry możesz mieć sytuację taką, że w pewnym momencie bitwy nie będziesz mógł wystartować pełną eskadrą samolotów, ponieważ są przezbrajane na lotniskowcu. Możesz albo czekać(czasem nawet i kilka minut), albo puścić, np. eskadrę 4 DB na TX. Powodzenia w działaniu.

To taka dygresja ode mnie.

• Cool 1

[MAX]
Moderator
1,693 posts
7,993 battles
6 hours ago, Capricorn_Two said:

Pozwól, że napiszę w_o_l_n_i_e_j: czyli kilkanaście tygodni do najszybszych, ewentualnych zmian w AA, bo jak rozumiem w najbliższym patchu ma wejść rework CV a następnie, ewentualny balans AA.

Miszczu. To ja jeszcze wolniej. 

W najbliższym teście. Teście patcha 0.8.0. 

Na PTS

Tak jak player TEST Server

Runda 2.

Nie kilkanaście tygodni.

Rundy PTS zaczynają się w czwartki...

max 

d

w

a

d

n

i

i

i

i

i

.

.

.

edit: Tak wiem, czytanie jest nudne, myślenie męczy. Ciężkie jest życie kartofla, oj ciężkie.

• Cool 1
  • Boring 1
  • Bad 1

[B-EYE]
[B-EYE]
Players
331 posts
11,648 battles

Albo więc WG zrobi coś z AA aby mógł być on skuteczny na tyle aby dało się za jego pomocą obronić albo po najbliższej aktualizacji niczym innym niż lotniskowcem grać się nie da. Na razie wygląda że będzie jedno wielkie *edited* nie gra. Czasu więc mało. Tyle w temacie. 

Edited by kwiatek228
edytowano ze względu na wulgarny język

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.