Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Crysantos

0.8.0 - Dyskusja Ogólna

99 comments in this topic

Recommended Posts

[WG-EU]
WG Staff
2,317 posts
11,906 battles

Kapitanowie,

Tutaj porozmawiajmy o nowym, publicznym teście aktualizacji 0.8.0.

[TF16]
Moderator
4,161 posts
10,299 battles

Jak na razie zagrałem parę bitew tier 4.
Pierwsze wrażenie:
Latam i latam i nic z tego nie ma. Japońskie bomby mogą zrobić max 3k dmg, w jednym nalocie lecą 2 bomby - pancernikowi mającemu 50k HP mogę w najlepszym przypadku zdjąć 6k... szału nie ma, a pancernika sam nie mogłem zrobić przez dobrych 3 minuty.
Brak myśliwców sprzyja nauce atakaowania bez martwienia się o wrogie lotnisko. Automatyczne myśliwce mają czas działania 600 sekund a przeładowania 81s. Nie opłaca się triggerować wrogiego CV i czekać 10 minut aby zaatakować raz - i to prawie bez szans na zatopienie jednym nalotem.
Rakiety robią uszkodzenia i podpalają, ale też zadają uszkodzenia na poziomie od kilkuset do 1 - 2k dmg - czyli nie zniszczy się nimi nawet DD- ka na cały nalot.

Zatem na początek łatwo, miło i przyjemnie - po prostu się lata i uczy jak zrobić naloty. 

• Cool 1

[PLO]
Players
513 posts
13,584 battles
30 minutes ago, Dark_Havoc said:

Zatem na początek łatwo, miło i przyjemnie

oraz nudno i bez wpływu na bitwę.

Czyli bez sensu?

• Cool 1

[TF16]
Moderator
4,161 posts
10,299 battles
6 minutes ago, DrunkenFish said:

oraz nudno i bez wpływu na bitwę.

Czyli bez sensu?

Raczej świetne miejsce na nauczenia się latania. 

• Cool 2

[MS-B]
[MS-B]
Players
694 posts
8,925 battles

Niestety doświadczyłem paru błędów w tym teście:

-w jednej bitwie, grając Hakuryu w pewnym etapie bitwy nie mogłem poderwać żadnej eskadry w powietrze, błąd zapewne był spowodowany przez zbyt szybko klikalny interfejs

-grając Dugay-Trouin i podrywając samoloty z katapulty, te w ogóle nie zaatakowały samolotów lotniskowca 2 razy z rzędu

-brak możliwości ręcznego zaznaczania celów dla artylerii dodatkowej lotniskowca(nie mówię o AA), to sprawia że perk ręcznego sterowania jest na nich bezużyteczny

To tyle z błędów na tę chwilę.

CO do balansu to na pewno samoloty katapultowane są do naprawy, na tą chwilę są według mnie bezużyteczne. Problemem jest to, że sprzęt działa za krótko. Normalnie działa 5 minut, na teście...18 sekund z perkiem! To za mało, by były w jakikolwiek sposób użyteczne. Poza tym sam perk też jest bezużyteczny, bo daje za mało(możliwość strącenia 1 ekstra samolotu), samemu nakładając za dużą karę(-40% do czasu latania to za dużo, z 30 sekund robi się 18). Ponadto defensive fire powinien zwiększać czas na skupienie się celownika(czyli stworzyć efekt "Panic radius") a nie tylko zwiększać DPS aury, który i tak czasami potrafi być losowy.

Jeżeli zaś chodzi o same lotnie z podziałem na tiery:

-tiery IV - mało obrażeń robią ale też same są rzadko strącane, bardzo dobre do nauki grania na nich, eskadry szybko się odnawiają, przez co dość szybko możemy dostosować się do aktualnej sytuacji na polu bitwy. Najprzyjemniej grało się Langleyem przez możliwość zadawania w miarę stałych obrażeń, bomby AP na Hosho to jakieś nieporozumienie(aczkolwiek muszę jedną konfigurację sprawdzić). Nie wbiłem nimi żadnej cytadeli. Proponuję by bomby miały krótszy czas uzbrajania, albo dać po prostu bomby HE na tym poziomie. Rakiety na Japońcu są ciekawsze niż na Amerykaninie. 

-tiery VI - tu jest znacznie lepiej, bo można wykorzystać doświadczenie z czwórek. Dochodzą myśliwce w eskadrach i torpedowce. Każdym z lotnisk grało się przyjemnie. I każdy ma już zarysowywane swoje silne i słabe strony(aczkolwiek według mnie jeszcze jest podobnie).

-tiery VIII - i od tego momentu jest według mnie wyzwanie i różnice między nacjami są już wyraźnie ukazane. I tak amerykańce mają lepsze rakiety i bombki a japońce dużo lepsze torpedowce. Ten tier jest już wymagający, bo eskadry odnawiają się wolno a każda głupia strata samolotu boli i to mocno. Bardzo fajny do zabawy i do masterowania.

-tiery X - różnice są bardzo widoczne między Midwayem a Hakuryu i każdym gra się odmiennie, oraz każdym używa się innych eskadr w większości. Różnice są widoczne i dużo zależy od umiejętności i perków.

Lotnie ogólnie:

-mnie się podobają, aczkolwiek mam pewne zarzuty opisane wyżej,

-nie opłaca się robić headshota na wrogich lotniach, mają za dużo możliwości skutecznej kontry, by się w to bawić,

-ddki i ogólnie okręty z kiepską OPL mają przerąbane, bo jak się lotnia uprze to pozamiatane. Wcale nie chodzi tutaj o obrażenia, bo tutaj trzeba mieć umiejętności, ale o ciągły spot i brak możliwości wypełniania swojej roli,

-skill gap jest duży i kiepska lotnia mało zrobi w grze, ogarnięta lotnia może mieć duży wpływ na bitwę( a nie zdecydowany jak jest teraz),

-co do sterowania samą lotnią. Sam postowałem i nadal postuję za możliwością dynamicznego przełączania między CV a eskadrą, jednak możliwości sterowania są dość duże a największy problem jest z prędkością lotniskowca. Jeżeli przeciwnik dorwie się do CV to najczęściej jest Twoja wina, bo nie upilnowałeś flanki. Automatyczne consumable uważam za ciekawe, ale brak możliwości zakładania premium consumabli już nie. Oraz Nadzorca powinien zwiększać liczbę ładunków sprzętu na eksadrach moim zdaniem.

Na teście są pomieszane wersje polska z angielską i rosyjską co jest dość nieczytelne. Parę razy gra mi się wysypała.

Ogólnie jako podwaliny może być, aczkolwiek wiele rzeczy jeszcze jest do wymiany.

• Cool 4
  • Bad 1

[LUZ]
[LUZ]
Players
70 posts
6,547 battles

Spróbowałem zagrać krążownikiem na T10, oczywiście 4 lotniskowce się trafiły. Po prostu nie da się grać. Zamiast zająć się grą na przeciw innych statków, która i tak nie jest łatwa to kręcisz się i kombinujesz jak to nie dostać obrażeń od nalotów, co i tak nic nie daje. Statkiem mogę zwolnić, skręcić tym samym uniknąć kul. A tak to to po 4 min i szeregu nalotach henryka już nie było. Jak tak ma wyglądać balans tej gry to ja chyba podziękuję. Teraz przynajmniej małe zainteresowanie lotniskowcami powoduje, że gra zależy od wszystkich, a nie od jednego statku. A jak ma być tak już zawsze to naprawdę trzeba będzie się chyba z tą grą pożegnać.

• Cool 2

Players
175 posts
2,848 battles

Nie wiem czy to błędy czy celowe działanie, ale np nurmberg czy leander , ibuki [i inne pewnie tez]  mają samolot myśliwski 18 i 30 sec :D

Poza tym podoba mi się taki styl latania samolotami. Wypróbowałem lotnie chociaż nigdy nie grałem, poległem, ale 12 rakiet i 3 bomby wpakowałem :D

Trzeba będzie wrócić na chwile do WT żeby sobie przypomnieć latanie :D 

Już widzę te pustki mało lotni duzo bootów :D 

Okręty z dobra plot będą w cenie jak sądzę w sklepie, np KII. Mam na szczęście.

shot-18.12.28_22.08.44-0305.jpg

shot-18.12.28_22.57.11-0699.jpg

shot-18.12.28_23.18.01-0315.jpg

• Cool 1

[TF-7-]
[TF-7-]
Players
230 posts
3,284 battles

Z drugiej strony, popłynąłem DD, dwa ataki CV i już mnie nie było. Koncentracja "muszek" nade mną była kosmiczna, fakt 3 CV na grę. Ale ich celność budzi lekkie wątpliwości. Torpedami tak łatwo załatwić DD?? Sorry ale OP.

• Cool 1

Players
175 posts
2,848 battles

Być może taka sytuacja sprawi, że masa graczy [opuści WOWS] pójdzie trenować do WARP. W sumie ja spróbuje tam pograć, nie ze względu na CV ale żeby zobaczyć czy jest podobne do War Thunder'a i ew do CV. Własnie robię instalkę. Trzeba będzie pływać okrętami PLOT częściej :) 

Players
175 posts
2,848 battles

No cóż, to testy przecież. Mnie się jakoś nie chce nic zwijać :D 

WORP miałem 5 min, nie wiem nawet o co tam chodzi, więc nie będę się męczył z samolotami. Szczęśliwego nowego roku kapitanowie i kadra :) 

Players
135 posts
9,415 battles
On 12/28/2018 at 10:28 AM, Dark_Havoc said:

Jak na razie zagrałem parę bitew tier 4.
Pierwsze wrażenie:
Latam i latam i nic z tego nie ma. Japońskie bomby mogą zrobić max 3k dmg, w jednym nalocie lecą 2 bomby - pancernikowi mającemu 50k HP mogę w najlepszym przypadku zdjąć 6k... szału nie ma, a pancernika sam nie mogłem zrobić przez dobrych 3 minuty.
Brak myśliwców sprzyja nauce atakaowania bez martwienia się o wrogie lotnisko. Automatyczne myśliwce mają czas działania 600 sekund a przeładowania 81s. Nie opłaca się triggerować wrogiego CV i czekać 10 minut aby zaatakować raz - i to prawie bez szans na zatopienie jednym nalotem.
Rakiety robią uszkodzenia i podpalają, ale też zadają uszkodzenia na poziomie od kilkuset do 1 - 2k dmg - czyli nie zniszczy się nimi nawet DD- ka na cały nalot.

Zatem na początek łatwo, miło i przyjemnie - po prostu się lata i uczy jak zrobić naloty. 

No nie wiem.

Biedaczku, jeśli możesz trafić DD to znaczy że normalne okręty nie mają szans.

Dziś pograłem sobie i jak dla mnie masakra.

Nikt nie ma szans z cv. 

Zręczny gracz trafia dd za każdym razem bez podła.

Zaraz w pierwszych godzinach testu to było 50%, dziś w trzecim dniu za każdym razem 100% trafienia.

Obecnie dobry gracz na cv rozwala system spotując odpowiednio na początku gry.

Po zmianach będzie jeszcze mógł rozstrzelać DD (niestety o biedny Ty nie na raz a na dwa razy..... na tier 9)

Generalnie rozwalony balans gry.

Całe szczęście że WarThunder ma też okręty - będzie gdzie odskoczyć.

Albo przyjdzie grać do poziomu 3 gdzie nie ma tego gówna.

Sorry ale ciut mi się ciśnienie podniosło po kilku grach na testowym.

• Cool 2

[TF16]
Moderator
4,161 posts
10,299 battles

Część 2: Próba testowania obrony AA.

Właściwie nie wiem czemu, ale jak tylko brałem okręty normalne zrobione pod AA - to nie dostawałem lotnisk do bitwy. Zagrałem w tej sposób 5 bitew. 

W jednej z wcześniejszych bitew popłynąłem Pensacolą też zrobioną pod AA... nadleciały samoloty wroga. Zmieniłem sektor obrony, AA zaczęło strzelać.... w gdy był blisko zmieniłem kurs i...
I właściwie starcie zakończyło się bezstratnie. Ja bez problemu wyminąłem torpedy on nie stracił nawet 1 samolotu. 
Wniosek - nawet aktywna obrona na tierze 6 - właściwie nic nie zmienia. A powinna.

12 minutes ago, ThomAS661 said:

No nie wiem.

Biedaczku, jeśli możesz trafić DD to znaczy że normalne okręty nie mają szans.

Dziś pograłem sobie i jak dla mnie masakra.

Nikt nie ma szans z cv. 

Zręczny gracz rozwala dd za każdym razem bez podła.

Zaraz w pierwszych godzinach testu to było 50%, dziś w trzecim dniu za każdym razem 100% trafienia.

Obecnie dobry gracz na cv rozwala system spotując odpowiednio na początku gry.

Po zmianach będzie jeszcze mógł rozstrzelać DD (niestety o biedny Ty nie na raz a na dwa razy.....)

Generalnie rozwalony balans gry.

Całe szczęście że WarThunder ma też okręty - będzie gdzie odskoczyć.

Albo przyjdzie grać do poziomu 3 gdzie nie ma tego gówna.

Wybacz, ale po co ten ton? Masz inną opinię. Chwała Ci za to. Masz umiejętności zatapiania DD na jeden nalot. Cieszę się. Mnie nie wyszło mimo wielu podejść. Obecnie dobry gracz jest w stanie spotować i rozwalać dowolne okręty na jeden nalot. W tej wersji na PT - jest to po prostu niemożliwe. Oczywiście na tierach 4-6 na których robiłem próby.

[TF16]
Moderator
4,161 posts
10,299 battles
2 minutes ago, dragonfly33 said:

Rozbicie działa tak jak teraz ,że zwiększa obrażenia i rozproszenie celownika ?

Ciężko powiedzieć. Bo za mało danych mam.

Za to krzyki, że CV bez problemu topią DD - hmm - zrobiłem eksperyment. Wziąłem sobie Yugumo, okręt o marnym AA i popłynąłem na lotnisko. CV się zorientował na ok 10km, że po niego płynę.... spróbował ataku torpedowego... kulą w płot. Wysłał szturmowce z rakietami. Wynik: jakieś 4k HP mniej i 4 uszkodzenia silnika. A ja nie zestrzeliłem mu nic, ale po jakieś 2 minutach ostrzału z dział zatopiłem. Po tym miał jeszcze jedną eskadrę w powietrzu i próbował mnie dobić. Ale też nic. Manewrowanie mnie obroniło.

[PLO]
[PLO]
Players
628 posts
4,312 battles
20 minutes ago, Dark_Havoc said:

Ciężko powiedzieć. Bo za mało danych mam.

Za to krzyki, że CV bez problemu topią DD - hmm - zrobiłem eksperyment. Wziąłem sobie Yugumo, okręt o marnym AA i popłynąłem na lotnisko. CV się zorientował na ok 10km, że po niego płynę.... spróbował ataku torpedowego... kulą w płot. Wysłał szturmowce z rakietami. Wynik: jakieś 4k HP mniej i 4 uszkodzenia silnika. A ja nie zestrzeliłem mu nic, ale po jakieś 2 minutach ostrzału z dział zatopiłem. Po tym miał jeszcze jedną eskadrę w powietrzu i próbował mnie dobić. Ale też nic. Manewrowanie mnie obroniło.

Problemem po reworku może być to, że taka lotnia jak sie uprze to cie będzie świecić aż reszta teamu cie nie zmasakruje a sama nie będzie musiała nawet na ciebie bomb tracić.

Same naloty, zwłaszcza bombowe nawet teraz niewiele robią, bo trafić ciężko. Torpedy już bardziej upierdliwe.

[TF16]
Moderator
4,161 posts
10,299 battles
2 minutes ago, En_Vivo said:

Problemem po reworku może być to, że taka lotnia jak sie uprze to cie będzie świecić aż reszta teamu cie nie zmasakruje a sama nie będzie musiała nawet na ciebie bomb tracić.

Same naloty, zwłaszcza bombowe nawet teraz niewiele robią, bo trafić ciężko. Torpedy już bardziej upierdliwe.

Ale tak jest i teraz. Różnica jest taka, że obecnie lotnisko może świecić nawet 4 DD na raz. Po zmianach - max jedną. Wniosek - pozostałe DD będą mogły wykonywać swoja pracę. Jak dobrze pójdzie z tym reworkiem to wrócimy do tego co było w becie: potrzeby posiadania w teamie okrętów robionych pod AA. Bo teraz takich jest na lekarstwo - bo lotni też jest. Co za tym idzie trzeb będzie współpracować. 
Pożyjemy - zobaczymy. 

• Cool 1
  • Funny 1

[MS-B]
[MS-B]
Players
694 posts
8,925 battles

Na tą chwilę rozbicie tylko zwiększa obrażenia od średniej i dalekiej aury, nie powodując efektu "paniki".

Swoją drogą wywołam tutaj kogoś, kto bardzo lubi reakcje, a który coś mało konstruktywnego od siebie daje.

@Krycin_invader, widzę, że mojej opinii nie polubiłeś, a @Dark_Havoc wyśmiałeś. Racz nam proszę powiedzieć dlaczego i co się Tobie nie podoba.

No chyba, że masz zdanie pod tytułem "po co się wypowiadać, skoro WG ma nas w poważaniu" i nic nie odpowiesz.

[PSS]
Players
292 posts
4,047 battles
1 hour ago, Dark_Havoc said:

Różnica jest taka, że obecnie lotnisko może świecić nawet 4 DD na raz. Po zmianach - max jedną.

Tylko jeśli "moje" lotnisko mu na to pozwoli. Po zmianach: jako DD nie masz żadnej obrony przed samolotami poza siedzeniem w dymie.

Zobaczymy jak się będzie wszystkim grało, jak w bitwach będą tylko Asashio, Shimy z 20tkami, Gearingi z 16km torpedami i będą pływać za krążownikami, które będą dla nich spotować :)

P.S. Moje domysły odnośnie tego "rebalansu" CV są takie:

Zrobią lotniska OP. Wszyscy wydadzą dublony/free exp na dojście do tierów 10 bo "jak nie możesz z nimi wygrać to się przyłącz" albo pokupują premki, które jakoś przypadkowo będą miały skuteczne AA.

A po 1-2 miesiącach usłyszymy o kolejnym "rebalansie" po którym pójdzie nerf carrierów na całego, bo ludzie zaczeli masowo odchodzić z gry.

Od zwykły skok na kasę jak to w WoT robią od dawna.

[MAX]
Moderator
1,693 posts
7,993 battles
24 minutes ago, karol66 said:

Po zmianach: jako DD nie masz żadnej obrony przed samolotami poza siedzeniem w dymie.

Polatałem trochę na PTSie i muszę powiedzieć,że dobre trafienia rakietami uzyskuje się tylko gdy DD płynie prosto, pod kątem 90 stopni. W przeciwnym wypadku trafiają może dwie. To jak dostać dwa trafienia z amerykańskiego DeDeka.

[PSS]
Players
292 posts
4,047 battles
32 minutes ago, Goomich said:

Polatałem trochę na PTSie i muszę powiedzieć,że dobre trafienia rakietami uzyskuje się tylko gdy DD płynie prosto, pod kątem 90 stopni. W przeciwnym wypadku trafiają może dwie. To jak dostać dwa trafienia z amerykańskiego DeDeka.

Powiedz lepiej jak długo zajęło Ci zestrzelenie całej eskadry atakującej?

W tej chwili np. KIDD jest w stanie zestrzelić je b.szybko - na tyle, że każdy lotniskowiec jego tieru będzie się modlił żeby na niego nie trafić (spokojnie dawałem się radę obronić przed cross dropem i po prostu NIE DAŁO się mnie świecić dłużej niż kilka(naście) sekund.

Podobnie Fletcher, do pewnego stopnia też Groza i Gearing.

AA DD ma w ogóle jakąś rację bytu?

[BUSHI]
Players
3,298 posts
17,049 battles

Gra nowymi CV, to jak film akcji klasy B - non stop nawalanka, bez żadnego nawet cienia refleksji ;-) Nie mówię, że wcześniejszy system mi się podobał, bo grałem tylko trochę niskimi tierami i wyżej nie próbowałem z ludźmi, bo jakoś mnie to nie kręciło, a i się obawiałem, że nie zapanuję nad dużą ilością eskadr. Z tego co próbowałem Saipanem z botami, to kiepsko mi to wychodziło.

Teraz ? Od zera do bohatera. Około 10 gier i nagle się okazuje, że grając nawet koślawo biję jakieś rekordy na X. Xaxaxa

Odczucie jest takie, że coś jest nie tak z tym systemem, gdzie nasze samoloty przemieszczają się nad polem bitwy jak jakieś odrzutowce i jak szalone atakują, to lewo to prawo. Poszły do piachu ? A kogo to interesuje. Następna eskadra i tak w kółko Macieju.  :cap_fainting:Balans - gdzie on jest ? Ten "rework" to padaka i tyle.

shot-18_12.30_14_06.04-0590.thumb.jpg.5c05ddbec2a74e10748b50f426aa6b3d.jpg

• Cool 5

[TF16]
Moderator
4,161 posts
10,299 battles

Dobra... pograłem testowo na X tierze.

Midway vs Gearing.

Pierwsze podejście wymagało 3 nalotów na stacjonarny cel. No nie jest źle pomyślałem.
Chwilę później zmieniłem samoloty rakietowe na inne ( te pierwsze miały mało rakiet ale o dużej sile) - takie których jest 12 na nalot, ale mają mało obrażenia... i DD odparował prawie na jeden nalot. 
Dałem botowi możliwość ruchu i odparował na 2 naloty. Co oznacza, że DDki mają przerąbane. Naprawdę na niższych tierach tego nie ma, ale na X robi się niemiło.

Potem próbowałem sprawdzić czy jestem w stanie przeciwdziałać nalotom.
Zrobiłem sobie Clevelanda full AA. Wszystkie perki, wszystkie moduły... i z 1/4 HP (bo wcześniej dostałem parę strzałów od BB i jeden nalot) wrogi CV był w stanie mnie zniszczyć w 2 nalotach. Jak jestem w stanie zrozumieć, że można zatopić płynący prosto i nie broniący się okręt - to zatopienie krążka przeciwlotniczego, który aktywnie steruje obroną i własną pozycją... trochę psuje tą zabawę. 

W dodatku kara która spotyka CV za stratę wszystkich samolotów w nalocie jest prawie nieodczuwalna - po prostu zamiast torpedowców weźmie bombowce, a potem szturmowce i w tym czasie znów ma dostępne wszystkie torpedowce. Wymaga to według mnie poprawy.

• Cool 1

[BUSHI]
Players
3,298 posts
17,049 battles

Co znaczą te perki i moduły, jak krótka i średnia AA zostanie i tak unicestwiona w czasie bitwy.  Obecnie z każdą minutą możliwości obronne okrętów maleją, a możliwości uderzeniowe CV pozostają stałe.

Tak w ogóle, to zanim nie znajdzie się złotego środka jak rozwiązać ten problem i żeby gra lotniskowcami nie wyglądała jak czysta nawalanka, to powinien być stworzony oddzielny tryb gry dla CV. Pierwsza rzecz jak się rzuca na oczy, że samoloty za szybko latają.

• Cool 1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.