Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
LazyN00b

Dlaczego WG nie lubi tanków?

8 comments in this topic

Recommended Posts

[J4XP2]
Players
85 posts
8,786 battles

Jak w temacie. Ściąganie na siebie wrogiego ognia daje mało XP. Porównam dwie bitwy (jako przykład).

1) gram Republique. Robię 213k dmg (2/3 to wrogie lotnisko i krążki) i strącam 26 latadeł, 2 kille. Ginę. Bitwa przegrana. 2118 XP

2) gram GK. 199k dmg (ca. 80k to krążki i ze 4k w DD + salwa w "broadsidowca" na Yamato za 75k). Robię 4,5 mln potencjalnych uszkodzeń. 1 kill (dewast w Zao). Ginę. Bitwa przegrana. 1530 XP.

I tak za każdym razem. Widać wyraźnie, że premia za strącanie samolotów jest niewspółmiernie wysoka w porównaniu z tankowaniem. A przecież skoro w bitwie nr 2. przez 5 minut strzelało do mnie (i tylko do mnie) 5 okrętów (Yama, Musashi, Henio, Roon i Chaba), to nie strzelali do mojej drużyny. To chyba więcej warte dla zespołu (i trudniejsze) niż losowy ogień do samolotów (w dodatku wiele tu zależy od skilla lotniarza)?

Ktoś mi to wyjaśni (przystępnie, bo po świętach jestem nawet bardziej ociężały umysłowo niż zwykle :Smile-_tongue:)...?

[HEROZ]
Players
749 posts
6,436 battles
28 minutes ago, LazyN00b said:

Jak w temacie. Ściąganie na siebie wrogiego ognia daje mało XP. Porównam dwie bitwy (jako przykład).

1) gram Republique. Robię 213k dmg (2/3 to wrogie lotnisko i krążki) i strącam 26 latadeł, 2 kille. Ginę. Bitwa przegrana. 2118 XP

2) gram GK. 199k dmg (ca. 80k to krążki i ze 4k w DD + salwa w "broadsidowca" na Yamato za 75k). Robię 4,5 mln potencjalnych uszkodzeń. 1 kill (dewast w Zao). Ginę. Bitwa przegrana. 1530 XP.

I tak za każdym razem. Widać wyraźnie, że premia za strącanie samolotów jest niewspółmiernie wysoka w porównaniu z tankowaniem. A przecież skoro w bitwie nr 2. przez 5 minut strzelało do mnie (i tylko do mnie) 5 okrętów (Yama, Musashi, Henio, Roon i Chaba), to nie strzelali do mojej drużyny. To chyba więcej warte dla zespołu (i trudniejsze) niż losowy ogień do samolotów (w dodatku wiele tu zależy od skilla lotniarza)?

Ktoś mi to wyjaśni (przystępnie, bo po świętach jestem nawet bardziej ociężały umysłowo niż zwykle :Smile-_tongue:)...?

Pewnie dlatego że w tej grze nie ma tankowania jako takiego. Tankowanie to negowanie otrzymywanych obrażeń. Jako pancek masz po prostu dużo hp co okupujesz nieruchawością. Tyle. Gdyby jeszcze pancerz coś znaczył ale przy obecnej HE-mecie to jak sikanie na pożar. Dosłownie.

Nawet developerzy niespecjalnie supportują tankowanie. Zobacz na ostatnie dwa pancki jakie wprowadzono: 32mm dookoła. Co to ma niby tankować? Nawet niszczyciele teraz robią tak żeby z IFHE były w stanie spenetrować pancek z każdej strony... Lekkie krążki 155mm + ifhe i  łyka to aż miło... Najzabawniejsze są salwy z Worcestera co 5 sekund za 4-5k.

Jak masz ochotę sobie troche potankować to znajdź inną grę. To nie te klimaty. Nawet GK niespecjalnie nadaje się do tankowania. 50% pokładu 32 mm, a potem jeszcze 25% z tego co naprawdę ma jakąś wartość zakryte przez nadbudówki 19 mm. Ale racja nadaje się bardziej niż inne. Tyle że przeciw AP. Ale to bardziej nie wystarczy.

[J4XP2]
Players
85 posts
8,786 battles

Nie tyle mam ochotę tankować (wiem, że to nie WoW czy inne MMO RPG), ile raczej może to być przydatne. Bo gdy trzeba pushować, to bez gieroja, który pójdzie do przodu jest naprawdę ciężko. Nie czepiam się możliwości spalenia takiego "tanka", ale jeśli ten odwali kawał dobrej roboty - to powinno to (chyba?) znaleźć odzwierciedlenie w eXPie? A to "palenie" też proste nie jest. GK pod przeżywalność (lub nawet hybryda z pomocniczą) jest diabelnie trudny do spalenia, a najlepsi podpalacze muszą podejść w zasięg jego dział.

Penetrować 50 mm pancerz GK może w zasadzie tylko Hindenburg (z drzewkowych krążków). Reszta nawet z modułem jest za cienka, o ile dobrze sprawdziłem. Oczywiście jest tam też pancerz 32 mm, ale tylko na dziubku i na samej rufie (no i pod wodą). A trafić w to wcale nie tak łatwo (to jak rąbnąć w punkt w DDka). GK gros obrażeń łapie z dystansu z AP, jest więc jakby stworzony do walki w zwarciu, zwłaszcza, gdy dodamy do tego dobrą pomocniczą (to wprawdzie nie mordercza skuteczność sekondarki Republiki, ale podejść do niego blisko też jest średnio przyjemnie).

Szkoda, że nie jest to w cenie, bo chyba trochę uatrakcyjniłoby to grę. A tak, przenosząc to na grunt rzeczonych MMO RPG, mamy tu grę samych DPS-ów (część to stealtherzy - czyli DDki). Pół biedy, że nie ma healerów (choć są w niektórych operacjach), bo wtedy dopiero byłoby zabawnie...

[PSS]
Players
20 posts
1,691 battles

^100% racja. Polać mu, dobrze prawi. I w wocie też powinni to zastosować. Będzie sens brać wolne i opancerzone klocki.

[HEROZ]
Players
749 posts
6,436 battles
9 hours ago, LazyN00b said:
Spoiler

Nie tyle mam ochotę tankować (wiem, że to nie WoW czy inne MMO RPG), ile raczej może to być przydatne. Bo gdy trzeba pushować, to bez gieroja, który pójdzie do przodu jest naprawdę ciężko. Nie czepiam się możliwości spalenia takiego "tanka", ale jeśli ten odwali kawał dobrej roboty - to powinno to (chyba?) znaleźć odzwierciedlenie w eXPie? A to "palenie" też proste nie jest. GK pod przeżywalność (lub nawet hybryda z pomocniczą) jest diabelnie trudny do spalenia, a najlepsi podpalacze muszą podejść w zasięg jego dział.

Penetrować 50 mm pancerz GK może w zasadzie tylko Hindenburg (z drzewkowych krążków). Reszta nawet z modułem jest za cienka, o ile dobrze sprawdziłem. Oczywiście jest tam też pancerz 32 mm, ale tylko na dziubku i na samej rufie (no i pod wodą). A trafić w to wcale nie tak łatwo (to jak rąbnąć w punkt w DDka). GK gros obrażeń łapie z dystansu z AP, jest więc jakby stworzony do walki w zwarciu, zwłaszcza, gdy dodamy do tego dobrą pomocniczą (to wprawdzie nie mordercza skuteczność sekondarki Republiki, ale podejść do niego blisko też jest średnio przyjemnie).

Szkoda, że nie jest to w cenie, bo chyba trochę uatrakcyjniłoby to grę. A tak, przenosząc to na grunt rzeczonych MMO RPG, mamy tu grę samych DPS-ów (część to stealtherzy - czyli DDki). Pół biedy, że nie ma healerów (choć są w niektórych operacjach), bo wtedy dopiero byłoby zabawnie...

Sprawdziłem model.... Wychodzi na to że GK ma 50% pokładu pokryte 50mm. Troche lepiej ale nadal mało.

W dużym skrócie: Tankowanie się nie opłaca bo: po pierwsze primo nie możesz tego zrobić dobrze, a po drugie primo zejdziesz tak szybko że wylądujesz na dole tabeli.

Dlatego pancerniki siedzą w tyle. Jak coś pójdzie nie tak to nie wycofają się. Za duże toto i za wolne. To nie wot że pocisków he nikt nie bierze. Tutaj wszyscy walą z he. No może poza pancernikami, ale niedawne zmiany w obrażeniach niszczycieli są skierowane ku temu żeby pancerniki też waliły z he, tak że to w sumie na tyle...

[-FZO-]
Beta Tester
120 posts
2,175 battles

Problem polega na tym że ciężko to wpasować w ekonomie. Opcja numer jeden to zostawienie tak jak jest i doliczać dodatkowy exp za potencjalne obrażenia. Obecnie exp'a leci sporo i to bardzo sporo co mogło by go jeszcze mocniej podnieść. Opcja numer dwa, to uszczuplenie obecnie liczonego expa i dodawanie do tego tankowania aby ostatecznie wychodziło nam to co mamy teraz. W tym przypadku podniósł by się mega krzyk społeczności, bo po tyłku dostają wszystkie okręty niedające się do zbierania obrażeń. W teorii też można by robić tak że pancerniki dostają expa za tankowanie ale 0 ze spota, za to lotnia i DD spot a zero z tankowania. Zbyt dużo niewiadomych i niezadowolonych graczy :)

Jednak według mnie największym problemem jest to że wynik tankowanych obrażeń jest nieprzewidywalny. Ilość HP, zatonięć i asysty jest łatwo obliczalna bo jest stała dla danej bitwy. Nie da się zatopić więcej, czy zadać więcej niż przeciwnik ma HP(wliczam w to naprawki itd). W jednej bitwie możesz zrobić jak kolega wyżej 4,5 mln wytankowanego a w drugiej ledwo kilkaset tysięcy. Pewnie część was wie o tym że testowano to w Wocie i czołgi na testach które tankowały po kilka tysięcy uszkodzeń dostawały po 30k expa (nie jestem pewny ilości). Do tego dochodzą jeszcze osoby, które brały by najtrwalszy okręt z portu, stały na środku mapy i tylko zbierały na siebie obrażenia nabijając w ten sposób expa :)

Players
1,363 posts

1. Pancerniki mają bonus do xp za potencjalne, tak jak DD za dmg po spocie i CA zdaje się za obrażenia (tu mogę się mylić ale chyba tak WG kiedyś pisało), wszystkie te 3 mają bonus za samoloty (CV nawet jeśli ma to mniejszy), ale są to wartości tak małe, że gracze tego prawie nie zauważają, a WG nie chce się podzielić wzorami. Poza tym przegrałeś bitwy, a to już obniżyło ci xp i dlatego może się wydawać, ze dostałeś grosze.

2. Nie ma w tej grze czegoś takiego jak klasyczne tankowanie - to występuje w mmo gdzie dany przeciwnik ma stały schemat i jest tabela threat -a, wg której przeciwnik atakuje (jak większość wie z innych gier) - tutaj walczysz przeciw ludziom, którzy "myślą":cap_haloween: i nie będą walić głową w mur (znaczy w skątowany pancerz, itp.) jeśli mają inne łatwiejsze/o większym priorytecie cele (broadsideowcy, DD, CA )  

3. Największy potencjalny dmg nie wchodzi z tego co się od ciebie odbija itp., ale od tego co ciebie nie trafi (uniknięta salwa  z 15 torped Shimy to ok 700k potencjalnych obrażeń, salwa z BB to ok. 170k potencjalnych obrażeń, z CA 30-60k w zależności z czego i kto do ciebie wali co kilka/kilkanaście sek.). Obrażenia w tabelce, które twój okręt przyjął są również obrażeniami z trafionych modułów nie tylko z hp okrętu, więc dają tylko częściowy podgląd na to ile okręt wytrzyma (fajnie jak liczba dmg, które zebrałeś jest większa niż dwukrotność hp twojego okrętu ale nie licząc RN CA i BB dla reszty jest to niemożliwe i zdarza się jedynie gdy kończysz bitwę na oparach, a z twojego uzbrojenia pozostała ci jedynie główna bo secondarkę i plotkę ci wyczyszczono).

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.