Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
dudi__dudi

Polskie drzewko w Wowsie

40 comments in this topic

Recommended Posts

[CSMW]
Players
18 posts
4,537 battles

Jakie  sa szanse zeby  zostalo wprowadzone polskie drzewko okretow  w grze.....linia dd bylaby ciekawa, sa realne pzrede wszystkim . Co mozemy  zrobic zeby to przyspieszyc  zeby nie bylo tak jak w WOT na szarym koncu.  Przeciez polskich graczy jest sporo, moze cos z tym zrobimy??

• Cool 1

[PLO]
Alpha Tester, In AlfaTesters
5,433 posts
12 hours ago, dudi__dudi said:

Jakie  sa szanse zeby  zostalo wprowadzone polskie drzewko okretow  w grze.....linia dd bylaby ciekawa, sa realne pzrede wszystkim . Co mozemy  zrobic zeby to przyspieszyc  zeby nie bylo tak jak w WOT na szarym koncu.  Przeciez polskich graczy jest sporo, moze cos z tym zrobimy??

Już było robione dużo w tym kierunku, szans na drzewko raczej w najbliższym a i nieco dalszym czasie nie ma, może kilka okrętów trafi do europejskiego drzewka.

• Cool 2

[CSMW]
Players
18 posts
4,537 battles

to znaczy tak jak w wocie...szary koniec   pomimo ze jestesmy  spora  liczba graczy, no i przede wszystkim nasze DD sa  naprawde  realne a  nie  jakies projekty ktore nigdy nie weszły w zycie.

• Cool 1

[CSMW]
Community Contributor
41 posts
7,255 battles

Drzewka się szybko nie doczekamy. Nawet tego europejskiego, ja bym optował za wprowadzeniem ORP Piorun. Przecież jest już w zasadzie w grze. Wystarczy dać mu normalne torpedy i zmienić banderę, plus kilka kosmetycznych dodatków (chodzi mi o Gadjah Mada). 

[BUSHI]
Players
3,040 posts
16,292 battles
4 minutes ago, szparagus1 said:

Drzewka się szybko nie doczekamy. Nawet tego europejskiego, ja bym optował za wprowadzeniem ORP Piorun. Przecież jest już w zasadzie w grze. Wystarczy dać mu normalne torpedy i zmienić banderę, plus kilka kosmetycznych dodatków (chodzi mi o Gadjah Mada). 

Wszyscy wiedzą, że większy priorytet ma już czeska marynarka rzeczna, a jeżeli chodzi o całe polskie drzewko to, gdybyśmy wystąpili np. z NATO i odżegnali się od "burżujów" z Zachodu, to pewnie by się okazało, że w zasadzie to już w następnym miesiącu można je zacząć testować ;-). Żartuję oczywiście, chociaż może jakieś ziarno prawdy w tym i jest :cap_haloween:

• Funny 5

[PLO]
Beta Tester
4,452 posts
1 hour ago, szparagus1 said:

ja bym optował za wprowadzeniem ORP Piorun. Przecież jest już w zasadzie w grze. Wystarczy dać mu normalne torpedy i zmienić banderę, plus kilka kosmetycznych dodatków (chodzi mi o Gadjah Mada). 

W grze są modele: Orkana, Pioruna, Garlanda, Ouragana. Niewielkich zmian (kosmetyczych, ale oczywiście wymagających mnóstwo pracy programistów, itp, bla bla) potrzeba by w grze pojawiły się modele: Dragon, Burza, Wicher (II).

Pozdrawiam

• Cool 3

[CSMW]
Beta Tester
1,405 posts
10,331 battles

Hmm, pomyślmy... Jest w grze linia, nawet nie drzewo, ale linijka, nawet nie jednolitej nacji, jedna jedyna gałązka bez szans rozbudowy na więcej klas, bez jednej bandery, gdzie WSZYSTKIE jednostki to klony innych nacji, ale oczywiście ze zmienionymi charakterystykami, bo TRZEBA było dać Azjatom linijkę DD. A, zapomniałem dodać- weszło "to" nawet przed skompletowaniem "królowej mórz", przed Francuzami, czy nawet Włochami. Moszna? -moszna.

A teraz pomyślmy dalej...  Rozważamy obecność w naszej ulubionej gierce w statki drzewka, no ok- linii floty, która nigdy nie była może za potężna, ale jednak pochodzi ze środka Europy (chyba głównego teatru działań WG) i skromnymi siłami, ale agresywnie biła się w ostatniej Wielkiej Wojnie. No ale OK, gierka to nie dokument historyczny, powiedzmy, ze husarskie tradycje nie mają tu większego znaczenia. Co więc ma? Możliwość wprowadzenia całej linii I-X -na upartego- bez ani jednego "ściemnianego" okrętu? Nieeee, to by było za proste. 

A, i sorry, ale słabo mi sie robi, kiedy czytam, jak niektórzy bez mrugnięcia okiem są w stanie sie zgodzić, a nawet proponują stworzenie kolejnego multitworu pod tytułem "drzewko europejskie" i wpakować tam ze trzy OORP tak, na zapchanie dziury.

• Cool 5

[PLO]
Beta Tester
4,452 posts
8 hours ago, Korsarz_87 said:

mm, pomyślmy... Jest w grze linia, nawet nie drzewo, ale linijka, nawet nie jednolitej nacji, jedna jedyna gałązka bez szans rozbudowy na więcej klas

Ostrożnie! Właśnie zapowiedziano linię z JEDNYM ukończonym historycznie okrętem i dwoma PRAWIE-ŻE-NO-OJ-CHOLERA-JEDNAK-SIĘ-NIE-UDAŁO. Azjatyckie krążki mogą mieć nawet 5 historycznych jednostek. Kuźwa, na tej zasadzie to nawet lotniskowce można im sprawić.

Pozdrawiam

• Funny 1

Players
2,102 posts
5,090 battles
8 godzin temu, Korsarz_87 napisał:

Hmm, pomyślmy... Jest w grze linia, nawet nie drzewo, ale linijka, nawet nie jednolitej nacji, jedna jedyna gałązka bez szans rozbudowy na więcej klas, bez jednej bandery, gdzie WSZYSTKIE jednostki to klony innych nacji, ale oczywiście ze zmienionymi charakterystykami, bo TRZEBA było dać Azjatom linijkę DD. A, zapomniałem dodać- weszło "to" nawet przed skompletowaniem "królowej mórz", przed Francuzami, czy nawet Włochami. Moszna? -moszna.

A teraz pomyślmy dalej...  Rozważamy obecność w naszej ulubionej gierce w statki drzewka, no ok- linii floty, która nigdy nie była może za potężna, ale jednak pochodzi ze środka Europy (chyba głównego teatru działań WG) i skromnymi siłami, ale agresywnie biła się w ostatniej Wielkiej Wojnie. No ale OK, gierka to nie dokument historyczny, powiedzmy, ze husarskie tradycje nie mają tu większego znaczenia. Co więc ma? Możliwość wprowadzenia całej linii I-X -na upartego- bez ani jednego "ściemnianego" okrętu? Nieeee, to by było za proste. 

A, i sorry, ale słabo mi sie robi, kiedy czytam, jak niektórzy bez mrugnięcia okiem są w stanie sie zgodzić, a nawet proponują stworzenie kolejnego multitworu pod tytułem "drzewko europejskie" i wpakować tam ze trzy OORP tak, na zapchanie dziury.

Masz rację, no ale cóż, firma jest firmą i ma swoje poglądy i spojrzenie na pewne sprawy. Drzewko PanEU też Mnie mierzi, pewnie dlatego, ze cierpię na łagodną megalomanię :Smile_glasses: Fajnie byłoby mieć Polskie okręty w grze, ale jeszcze fajniej, żeby wszyscy wiedzieli, że to Polskie są, a nie "Europejskie".

8 minut temu, Radeckij napisał:

Ostrożnie! Właśnie zapowiedziano linię z JEDNYM ukończonym historycznie okrętem i dwoma PRAWIE-ŻE-NO-OJ-CHOLERA-JEDNAK-SIĘ-NIE-UDAŁO. Azjatyckie krążki mogą mieć nawet 5 historycznych jednostek. Kuźwa, na tej zasadzie to nawet lotniskowce można im sprawić.

Pozdrawiam

No cóż, osobiście liczę, że będą mocne, bo Radzieckie, ale fakt, ITA powinno być szybciej.

[FCAS]
Players
4 posts
993 battles

A z czego miało by być to drzewko, przecież Polska miała około 5 okrętów z czego 2 identyczne

• Cool 1

[ZGZ]
Weekend Tester
1,858 posts
8,450 battles
16 minut temu, mic203 napisał:

A z czego miało by być to drzewko, przecież Polska miała około 5 okrętów z czego 2 identyczne

Poszukaj wcześniejszych tematów to się zdziwisz. 

• Cool 4

Alpha Tester
56 posts
848 battles

Fajnie by było mieć całe gałęzie Polskich okrętów niemniej pewnie sporo to by były papierowe nie znane wynalazki na których nikt się nie "wychował" czytając chociażby tomiki żółtego tygrysa np. o klęsce konwoju PQ-17. Potem zobaczysz w grze Hippera a obok nikomu nie znany ORP Husaria (nazwa z czapy) i przynajmniej ja wolałbym pograć tym historycznym.

W czołgach dodali Polskie gdy mamona na koncie i cyferki na serwerze przestały się zgadzać a sama gra osiągnęła już szczyt liczby graczy. Okręty chyba mają ten moment jeszcze przed sobą.

[CSMW]
Beta Tester
1,405 posts
10,331 battles
On 12/24/2018 at 12:21 PM, mic203 said:

Więcej niż 5 i wiecej "blizniaczych", ale przecież " w upie bylem, uwno widzialem, ale sie pomądrze", nie?

• Cool 4

[PLO]
Beta Tester
4,452 posts
9 hours ago, bring_the_rain1 said:

Fajnie by było mieć całe gałęzie Polskich okrętów niemniej pewnie sporo to by były papierowe nie znane wynalazki na których nikt się nie "wychował"

Pewnie nie. Na pewno nie.

Oczywiście, jakieś papiery by były - chociażby dlatego że w tej grze jest tylko dwie linie składające się w 100% z historycznych,  zbudowanych okrętów. Nikt (przynajmniej tutaj, na forum) nie wyrażał apetytu na polskie krążowniki i pancerniki. Za to niszczyciele są jak najbardziej wykonalne.

Pozdrawiam

• Cool 1

[LOBUZ]
Players
4,329 posts
16,691 battles
52 minutes ago, Radeckij said:

Pewnie nie. Na pewno nie.

Oczywiście, jakieś papiery by były - chociażby dlatego że w tej grze jest tylko dwie linie składające się w 100% z historycznych,  zbudowanych okrętów. Nikt (przynajmniej tutaj, na forum) nie wyrażał apetytu na polskie krążowniki i pancerniki. Za to niszczyciele są jak najbardziej wykonalne.

Pozdrawiam

Tylko jedna: amerykańskie lotniskowce

[PLO]
Beta Tester
4,452 posts
4 minutes ago, 44smok said:

Tylko jedna: amerykańskie lotniskowce

I japońskie niszczyciele (linia torpedowa).

Pozdrawiam

• Cool 2

[FCAS]
Players
4 posts
993 battles
10 godzin temu, Korsarz_87 napisał:

Więcej niż 5 i wiecej "blizniaczych", ale przecież " w upie bylem, uwno widzialem, ale sie pomądrze", nie?

Po co do gry wprowadzać bliźniacze okręty z Polski, i to byłyby premki tego samego tieru i to tu się mądruje?

[PLO]
Alpha Tester, In AlfaTesters
5,433 posts
8 minutes ago, mic203 said:

Po co do gry wprowadzać bliźniacze okręty z Polski, i to byłyby premki tego samego tieru i to tu się mądruje?

W takim samym celu, w jakim wprowadza się bliźniacze okręty z innych krajów. I niekoniecznie są to premki tego samego tieru.

Najwięcej mądruję się ja.

• Cool 1

[PLO]
Beta Tester
4,452 posts
22 minutes ago, mic203 said:

Widzisz dziubasku, jest tak: Prace nad pomysłem polskiej linii trwają już ze trzy lata. W zeszłym roku kolega @44smok przygotował taką ładną prezentację na bazie tego co wymyśliliśmy, prezentacja poleciała do WG. Polecam lekturę: https://drive.google.com/file/d/1iqeNe0-JhwYlREVpgHy25hOUu_Vxnf-W/view

EDIT:

Jeżeli chodzi o modele okrętów, to sporo jest już przygotowane:

Grom - mamy model Błyskawicy w grze;

Warszawa - WG chwaliło się nowym modelem projektu 56 jeszcze przed splitem sowieckich DD;

Ouragan - model Burrasque pojawił się w grze już półtora roku temu, przy okazji eventu z operacją Dynamo;

Po naprawdę niewielkich zmianach:

Piorun - mamy w grze Jervisa, mamy Gadjah Mada;

Orkan - jest Lightning;

Garland - jest Gallant;

Dragon - Danae po niewielkich zmianach;

Huragan - lifting Błyskawicy;

Po nieco większych zmianach:

Burza - wymagane pewne modyfikacje Burrasque;

Conrad - to co prawda Danae, ale trafił do nas mocno zmodyfikowany;

Wicher (II) - wymagana przeróbka Ogniewoja;

Sławny - projekt 7U trzeba zrobić na bazie projektu 7 (4 okręty w grze), to dosyć dużo zmian;

Od zera trzeba zrobić:

Gryf

Mazur

Kujawiak (ale akurat Hunty były bardzo popularnymi okrętami, więc model byłby wykorzystany w innych flotach)

Halny (można z niego zrezygnować jeżeli zdecydujemy się wprowadzić za niego klona)

Grad (j.w.)

Ja widać, od strony modeli więcej JEST niż BRAKUJE. Brakuje decyzji WG

Pozdrawiam

• Cool 10

[MWCJ]
Players
492 posts
3,839 battles
21 minutes ago, Radeckij said:

Widzisz dziubasku, jest tak: Prace nad pomysłem polskiej linii trwają już ze trzy lata. W zeszłym roku kolega @44smok przygotował taką ładną prezentację na bazie tego co wymyśliliśmy, prezentacja poleciała do WG. Polecam lekturę: https://drive.google.com/file/d/1iqeNe0-JhwYlREVpgHy25hOUu_Vxnf-W/view

Pozdrawiam

Rozumiem, że od momentu wysłania prezentacji cicho jakby cały świat, zgasił światło, poszedł spać ??

• Cool 1

[TF-7-]
Players
149 posts
1,851 battles

Ależ nie, szepty są. A że to może w drzewku "Paneuropejskim", może coś, ale co ect. itd. Nie zabijcie mnie, ale podążają żartobliwym stylem WG zacnego.

Wszak jest w grze dużo okrętów "polskich", co prawda w każdym przypadku w 1/3 polskich, ale będzie ich więcej.

Alpha Tester
56 posts
848 battles

W miarę historyczna lista jednostek spełniała by fajną rolę edukacyjną, przybliżała innym graczom na serwerze historię Polskich okrętów, ich udział w wojnie oraz sukcesy. W czołgach głównym argumentem dlaczego tyle to trwało była chęć zapełnienia drzewka do tier 10, niemniej nic nie stoi na przeszkodzie aby wpierw zrobić do np. tier 8, a dwa pozostałe miejsca zostawić w formie placeholderów co WG już w czołgach robiło (wyszarzona pozycja z informacją że w przyszłości coś tu wskoczy). Możliwość przeskoczenia na inne drzewko jeżeli obie jednostki są podobne czy z tej samej stoczni też nie była by taka zła.

323232.png

[HOB]
Players
45 posts
5,385 battles
9 godzin temu, En_Vivo napisał:

Rozumiem, że od momentu wysłania prezentacji cicho jakby cały świat, zgasił światło, poszedł spać ??

W sumie to przydał by się feedback ze strony WG jaki oddźwięk miała ta prezentacja. Kilka osób włożyło sporo zaangażowania i pracy żeby to powstało, większość polskiego forum kibicuje temu pomysłowi. Czy Drwal może nam powiedzieć jak zostało to odebrane ?

Players
2,908 posts
4,556 battles
21 minutes ago, MW_RP said:

W sumie to przydał by się feedback ze strony WG jaki oddźwięk miała ta prezentacja. Kilka osób włożyło sporo zaangażowania i pracy żeby to powstało, większość polskiego forum kibicuje temu pomysłowi. Czy Drwal może nam powiedzieć jak zostało to odebrane ?

On bardzo chciałby powiedzieć, ale wiesz...

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.