Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Xs4tiX

Kronshtadt to celny okręt czy jednak rozrzutnik?

ANKIETA - Kronshtadt to celny okręt czy jednak rozrzutnik?  

52 members have voted

1. 1. Czy żałujesz, że kupiłeś za 750k wolnego EXPa krążownik Kronshtadt?

• Jego działa są wystarczająco celne i kupiłbym go raz jeszcze - szczerze polecam.
    • To niecelny "rozrzutnik" i bardzo żałuję, że się na niego skusiłem - odradzam zakup.

53 comments in this topic

Recommended Posts

[ORKAN]
Players
119 posts

Mamy dwie może nie do końca sprzeczna, ale jednak nie całkiem spójne opinie na temat jego celności:

http://rykoszet.info/2018/11/22/ciemna_rzez-czyli-subiektywny-przeglad-dark_havoca-kronsztad/

W w/w Dark_Havoc pisze: "Najwspanialsza cecha Kronka, są jego wielkie i wspaniałe lufy ... dostajemy jedne z najszybciej lecących pocisków w grze – na maksymalny zasięg lecą jakieś 11 sekund, przy średnim zasięgu (w którym te działa pokazują pazur) daje to jakieś 7 – 8 sekund lotu. Pozwala to na dużą łatwość w ustalaniu wyprzedzenia – a co za tym idzie wysoką celność
305 milimetrowe działa mają odpowiednią moc, aby cytadelować Montanę, Yamato i większość krążków. Zwykle dobrze wystrzelona salwa w nadbudówki krążownika lub pancernika może dać nawet 10-13 tysięcy uszkodzeń. Standardowo z salwy możemy zadać koło 4k uszkodzeń, ..." - ale też jednocześnie zastrzega - "... choć i zdarzając się salwy zadające ledwo 900 punktów uszkodzeń.

Drugim atutem tych dział jest amunicja OB – ma wysoką szansę na podpalenie (24%) i z uwagi na duży kaliber – jesteśmy w stanie zadawać po kilka tysięcy uszkodzeń nawet skątowanemu lub zdziobowanemu przeciwnikowi."

Z kolei lobuzjeden mówi o jego działach (najwięcej między 6, a 9 minutą poniższego filmu), że to m. in.: "kosmiczny dramat" i "dramatyczny rozrzut" oraz że gdyby nie dostał go do testów to nigdy by go nie kupił.

Z całym szacunkiem dla obu kapitanów, ale przecież obaj jednocześnie nie mogą mieć racji, a że nie każdemu chce się dużo czytać lub pisać więc zapraszam do ankiety - mam jednak nadzieję, że Wasze głosy dadzą jasną odpowiedź i nie podzielą się pół na pół tylko, że zarysuje się jakaś zdecydowana większość.

P.S.
jest już oczywiście temat o okrętach więc i o tej konkretnej jednostce, ale ankieta dotyczy tylko i wyłącznie celności jego dział i jako taka ma pomóc w ograniczonej obecnie w czasie decyzji o wydaniu w perspektywie najbliższego miesiąca uciułanego przez wielu graczy wolnego EXPa

[B-EYE]
Players
11 posts
7,882 battles

Ależ obaj Panowie mają rację - to celny krążownik z dramatycznym rozrzutem :Smile_trollface:

A tak bardziej merytorycznie - mam i nie żałuję...

[TF16]
Community Contributor
4,084 posts
9,693 battles

Czemu nie mogą mieć racji? Wybacz, ale to są SUBIEKTYWNE opinie. Ja na przykład kompletnie nie mam problemu z trafianiem - parabola i prędkość lotu pocisków mi bardzo odpowiada. 
Innemu graczowi może nie odpowiadać skupienie - i rzeczywiście zdarza się, że z salwy wpada 1 czy 2 pociski. To też zależy od stylu gry. Jak gra się na maksymalny zasięg - jest to problem, jak gra się na średnie zasięgi - nie ma to większego wpływu.
Jeden woli blondynki, drugi brunetki. Zatem dla jednego - ta sama rzecz jest piękna i wspaniała, dla drugiego paskudna i obrzydliwa. Kwestia gustu.

Musicie zrozumieć, że o przydatności parametrów okrętu decyduje GRACZ. Jednemu podoba się płaska trajektoria lotu, a drugiemu wysoka. 

P.S. Ja bym kupił go jeszcze raz jakbym miał możliwość :)

• Cool 4

[SPUDS]
Players
2,073 posts
13,247 battles

Mhm, a kogo obchodzi o okręcie i jego działach zdanie redaktora czy gwiazdeczki twitcha? Naprawdę są osoby, które takimi opiniami się sugerują? Paaanie, jeden gra w ten sposób, drugi w taki, dla jednego będzie to okręt marzenie, a dla drugiego śmieć... i jeszcze to wszędobylskie RNG... Najlepiej nie słuchać żadnego, kupić i samemu sobie wyrobić zdanie :cap_like:

• Cool 1

[GLORY]
Players
361 posts
8,316 battles

Kronsztad to bardzo specyficzny okręt, o bardzo specyficznym uzbrojeniu i po prostu jednemu może się nim grać dobrze, a innemu źle. 

Mam i potwierdzam, działa są dość kapryśne. Z jednej strony zdarza się wbijać cytadele nawet w pancerniki X tieru, a z drugiej czasem zadawać żenująco niskie obrażenia. 

[BUSHI]
Players
3,034 posts
16,230 battles

Ankieta jest bardzo jednowymiarowa. Dodaj opcję: pomimo rozrzutu pancernika, okręt jest ok. Kronek to Szary bez torped, ale z radarem na IX tierze, do tego zajmujący slot krążownika. Da się nim normalnie grać. Jeżeli kruszą się nam pociski, to przerzucamy się na HE i zanim zejdziemy, to pod 100k na liczniku powinniśmy spokojnie zobaczyć.

image.thumb.png.1abcabc215a28701c6991cfa3de63e3c.png

[BUSHI]
Players
3,034 posts
16,230 battles
28 minutes ago, MageT91 said:

Rozrzut na 15 km

Hide contents

Standard dla pancerników z wysoką prędkością pocisków. Trzeba liczyć, że na takiej odległości wejdą nam z 1-2, góra 3 pociski na salwę. Dzięki wytrzymałości jest duża szansa, że oddamy ich tyle, że na swoje i tak wyjdziemy. Często najłatwiej się robi nim DMG na BB, po prostu używając HE i wieszając pożary. Swoją drogą i tak o wiele łatwiej gra się nim niż np. Mizuri, który daje podobne wyniki obrażeń na mecz.

Jeszcze a pro-po celności. Jeżeli patrzymy na nią ogólnie, w różnych sytuacjach jakie mamy w grze, to są okręty o niebo celniejsze np. amerykańskie CA, ale .. właśnie jest jedno ale. Jeśli strzelamy z nich na trochę większą odległość, to przez ich wolne pociski często nie trafiamy i ich celność nam nic nie daje. A z drugiej strony mamy okręty jak Kronek, które są obiektywnie niecelne, ale celowanie nie nastręcza nimi żadnych problemów nawet na max dystansie. Z tego powodu np. na Bufallo zrobionym pod zasięg 18km  i Kronshtadzie mam praktycznie tą samą średnią celność - 31/30%.

[LOBUZ]
Community Contributor
142 posts
godzinę temu, Tumaniszwili napisał:

gwiazdeczki twitcha

Zostałem gwiazdą z 50 widzami:D 
@Xs4tiX obaj mamy rację. Nasze opinie nie są sprzeczne, to @Dark_Havoc mówił o paraboli lotu i czasie lotu pocisku (i ma rację, łatwo trafić), a ja mówiłem o rozrzucie pestek z salwy (czyli mimo, że łatwo wycelować i trafić to z pełnej salwy wejdą 2-3 pestki). Nie ma tu sprzeczności.

• Cool 7

Players
2,907 posts
4,556 battles
2 hours ago, lobuzjeden said:

Zostałem gwiazdą z 50 widzami:D 
@Xs4tiX obaj mamy rację. Nasze opinie nie są sprzeczne, to @Dark_Havoc mówił o paraboli lotu i czasie lotu pocisku (i ma rację, łatwo trafić), a ja mówiłem o rozrzucie pestek z salwy (czyli mimo, że łatwo wycelować i trafić to z pełnej salwy wejdą 2-3 pestki). Nie ma tu sprzeczności.

Gwiazdeczko, Ty! :D

[ORKAN]
Players
119 posts

Trochę już w życiu widziałem i raczej zwykłem nazywać rzeczy po imieniu więc napiszę krótko - okręt z którego salwy po wycelowaniu trafiają w łatwy cel ... zero, jedna, 2-3 pestki to kolejny rozrzutnik. Chyba mi nie powiecie, że obok okrętów celnych i rozrzutników pojawiła się nowa kategoria celnych-rozrzutników (łatwo nimi trafić, ale mało wchodzi w cel :Smile_hiding:)?

Jeżeli nie widzicie tu sprzeczności to pozwólcie , że zmilczę. W założeniu miała to być bowiem ankieta czy warto poświęcić na zakup Kronka 750000 free EXPa czy też może zwyczajnie nie warto.

Mam jednak nadzieję, że wszyscy jesteśmy zgodni, że okręty "podatne na kapryśne RNG" to największa zaraza tej gry. Dobry gracz się irytuje bo wie, że pomimo wyuczonego automatyzmu w celowaniu nie trafia tam gdzie zamierzał. Nowicjusz zaś nie nauczy się dobrze celować bo jego ewentualne korekty nie przyniosą spodziewanego efektu. Osobiście wolę wylosowane mniejsze obrażenia (jeżeli już ma być to "losowe" RNG), ale chcę bezwzględnie widzieć, że jak dobrze celuję to trafiam - latanie pestek wszędzie tylko nie do celu i ich życie własnym życiem zdecydowanie zniechęca do zasiadania za sterami problematycznej jednostki.

Pozdrawiam @Dark_Havoc & @lobuzjeden  :cap_old:

[PLO]
Alpha Tester, In AlfaTesters
5,412 posts
12 minutes ago, Xs4tiX said:

Jeżeli nie widzicie tu sprzeczności to pozwólcie , że zmilczę. W założeniu miała to być bowiem ankieta czy warto poświęcić na zakup Kronka 750000 free EXPa czy też może zwyczajnie nie warto.

Ankieta jest napisana totalnie z tyłka, i sama jest pełna sprzeczności. Np. jaką odpowiedź mam wybrać, jeżeli uważam że jest rozrzutnikiem, a wcale nie żałuję że go kupiłem i polecam jego zakup?

• Cool 4

[LOBUZ]
Players
1,649 posts
7,564 battles

Ja tylko dodam, że w mojej opinii Kronek to totalny crap :Smile-_tongue:

To jest krążownik i generalnie powinno być tak, że jak coś wypływa ci burtą to masz bardzo dobrą celność i od razy wysyłasz taki okręt do portu. Kronek ma rozrzut jak BB i nie da się nim niczego zaplanować w bitwie, bo nie wiadomo czy jak wypłyniesz na ten okręt to ściągniesz go na salwę, 2, 3? Poniżej porównanie celności tego krążka - śmiech na sali. 27,27% to jest 2,45 pocisku z 9 na 10 km :cap_haloween:Na 15 km jest 15% :etc_swear:

Dodam jeszcze, że Stalingrad ma odpowiednio 39,93% i 25,37%.
image.thumb.png.d2a6a829c88ced7529fa654a5edbef5b.png

• Cool 2

[MIRKO]
Players
384 posts
3,806 battles
16 minutes ago, Viandinea said:

Ja tylko dodam, że w mojej opinii Kronek to totalny crap :Smile-_tongue:

To jest krążownik i generalnie powinno być tak, że jak coś wypływa ci burtą to masz bardzo dobrą celność i od razy wysyłasz taki okręt do portu. Kronek ma rozrzut jak BB i nie da się nim niczego zaplanować w bitwie, bo nie wiadomo czy jak wypłyniesz na ten okręt to ściągniesz go na salwę, 2, 3? Poniżej porównanie celności tego krążka - śmiech na sali. 27,27% to jest 2,45 pocisku z 9 na 10 km :cap_haloween:Na 15 km jest 15% :etc_swear:

image.thumb.png.d2a6a829c88ced7529fa654a5edbef5b.png

imo eot

[ORKAN]
Players
119 posts
3 minuty temu, Greyshark napisał:

Ankieta jest napisana totalnie z tyłka, i sama jest pełna sprzeczności. Np. jaką odpowiedź mam wybrać, jeżeli uważam że jest rozrzutnikiem, a wcale nie żałuję że go kupiłem i polecam jego zakup?

Na szczęście nie ma obowiązku brania udziału w ankiecie więc nikt Cię nie zmusza. Jeżeli zatem nie znajdujesz satysfakcjonującej odpowiedzi i czułbyś się z tym jakoś źle (że swoje uważasz i polecasz) to nie ma problemu - nie głosuj - po prostu sobie podaruj (przecież żeś nie żaba więc się nie rozerwiesz).

http://forum.gazetalubuska.pl/dowcipy-o-zabie-t54372/

[PLO]
5,412 posts
1 minute ago, Xs4tiX said:

Na szczęście nie ma obowiązku brania udziału w ankiecie więc nikt Cię nie zmusza. Jeżeli zatem nie znajdujesz satysfakcjonującej odpowiedzi i czułbyś się z tym jakoś źle (że swoje uważasz i polecasz) to nie ma problemu - nie głosuj - po prostu sobie podaruj (przecież żeś nie żaba więc się nie rozerwiesz).

http://forum.gazetalubuska.pl/dowcipy-o-zabie-t54372/

No ale w związku z tym, że ani ja, ani inni podobnie uważający nie mogą głosować, zachodzi pewna obawa, że wyniki ankiety będą mało reprezentatywne, a tym samym powstaje pytanie, jaki w ogóle jest sens tworzenia ankiet z tyłka?

[ORKAN]
Players
119 posts
1 minutę temu, Greyshark napisał:

No ale w związku z tym, że ani ja, ani inni podobnie uważający nie mogą głosować, zachodzi pewna obawa, że wyniki ankiety będą mało reprezentatywne, a tym samym powstaje pytanie, jaki w ogóle jest sens tworzenia ankiet z tyłka?

Nie trać lepiej czasu na bezsensowną polemikę tylko czym prędzej napisz swoją ankietę - najlepiej z głowy i bez sprzeczności ku uciesze całej społeczności [sic!].

[LOBUZ]
Community Contributor
142 posts
godzinę temu, Xs4tiX napisał:

Trochę już w życiu widziałem i raczej zwykłem nazywać rzeczy po imieniu więc napiszę krótko - okręt z którego salwy po wycelowaniu trafiają w łatwy cel ... zero, jedna, 2-3 pestki to kolejny rozrzutnik. Chyba mi nie powiecie, że obok okrętów celnych i rozrzutników pojawiła się nowa kategoria celnych-rozrzutników (łatwo nimi trafić, ale mało wchodzi w cel :Smile_hiding:)?

Toż źle zrozumiałeś Darka:) Ten okręt to rozrzutnik zależny od RNG. Dark miał na myśli to, że dzięki niskiej paraboli i szybkiemu dolatywaniu pestek do celu łatwiej np. trafić deskę Kronkiem na 12km niż Clevelanem z jego orbitalną parabolą. A to, ile pestek wpadnie to już rozrzutnik gnoju made by RNG:) Do czego to doszło na forum, żebym opinii Darka bronił, skandal.
Podtrzymuję swoją opinię, że ja bym tego okrętu nie kupił jeśli miałbym jakikolwiek inny wybór (np. vs Alaska).

• Cool 2

[BUSHI]
Players
3,034 posts
16,230 battles
49 minutes ago, Viandinea said:

(...) Na 15 km jest 15% :etc_swear:

Nie polecam sugerować się liczbami bezwzględnymi z tych wykresów z Proships. Z opisu wynika, że jest to podana celność do obiektu wielkości niszczyciela ustawionego bokiem. Dodatkowo opis mówi, że uzgwlędnia w obliczaniu rozrzutu sigmę, rozrzut pionowy i poziomy. Nic jednak nie wspomina o minimalnym rozrzucie pionowym i poziomym, a takie dane można np. znaleźć na https://wowsft.com/

Żeby sprawdzić prawdziwość tych wykresów, przeprowadziłem testy na Musashi strzelając do pancernika ustawionego dziobem do 50 trafień na 6 km i 9 km.

image.thumb.png.b8b7fcdee0ecb8a8af9deb99d22b778d.png

Proships mówi, że na 6 km ma 35%, a na 9 km 25%. Co prawda cel jest inny, bo pancernik postawiony przodem jest krótszym celem poziomo, ale dłuższym pionowo niż DD-ek. 35/24 = wzrost o x1,4

Wyniki testu strzeleckiego do 50 pocisków w celu: 6 km - 51% celności, 9 km - 44% celności 51/44=wzrost o x1,15

x1,15 to nie jest 1,4, co pokazuje, że czegoś w tym wykresie nie uwzględniono.

[LOBUZ]
Community Contributor
142 posts
1 minutę temu, Odo_Toothless napisał:

Proships mówi, że na 6 km ma 35%, a na 9 km 25%. Co prawda cel jest inny, bo pancernik postawiony przodem jest krótszym celem poziomo, ale dłuższym pionowo niż DD-ek. 35/24 = wzrost o x1,4

Wyniki testu strzeleckiego do 50 pocisków w celu: 6 km - 51% celności, 9 km - 44% celności 51/44=wzrost o x1,15

x1,15 to nie jest 1,4, co pokazuje, że czegoś w tym wykresie nie uwzględniono.

bcf.png

• Funny 2

[BUSHI]
Players
3,034 posts
16,230 battles

Nie rozumiem aluzji z obrazka. Widocznie jestem za słaby z matmy. A pro-po jeszcze wykresu, to próbowałem jeszcze strzelać z Musashi na 6 km do DD-eka postawionego bokiem, i wyszła mi dużo lepsza średnia niż 35%. W pierwszej salwie trafiło 7 pestek na 9, a w drugiej 3 na 9 i poszedł do piachu. Dalej nie chciało mi się testować, ale już z tego widać, ze będzie to bliżej 50% (10/18) i w zasadzie wygląda na taką samą wartość jaka mi wpadała w pancernik postawiony nosem. To było też widać na oko, że na 6 km pociski lecą zbyt skupione, żeby wpadał tylko co 3 ...

W efekcie uznałem, że te wykresy z Proships są jednak nie są do końca wiarygodne.

[MS-B]
Beta Tester, Players
986 posts
6,819 battles

Okręt strzela celnie, tylko przeciwnicy nie chcą dać się trafić :cap_haloween:.

• Funny 1

[PLO]
5,412 posts
15 minutes ago, Xs4tiX said:

Nie trać lepiej czasu na bezsensowną polemikę tylko czym prędzej napisz swoją ankietę - najlepiej z głowy i bez sprzeczności ku uciesze całej społeczności [sic!].

No niby mogę napisać swoją ankietę, tylko po co? Jedna już jest, do dupy co prawda, ale zawsze można ją poprawić.

Swoją drogą, jak to dobrze że ludzie z WG są dojrzalsi od Ciebie, i nie tak przewrażliwieni na krytykę.

- ”Hej WG, rework lotniskowców jest słaby.

- Nie podoba się to nie graj albo sobie zrób swoją grę.”

Dorośnij.

• Boring 1

[ORKAN]
Players
119 posts
5 godzin temu, Odo_Toothless napisał:

Ankieta jest bardzo jednowymiarowa. Dodaj opcję: pomimo rozrzutu pancernika, okręt jest ok. Kronek to Szary bez torped, ale z radarem na IX tierze, do tego zajmujący slot krążownika. Da się nim normalnie grać. Jeżeli kruszą się nam pociski, to przerzucamy się na HE i zanim zejdziemy, to pod 100k na liczniku powinniśmy spokojnie zobaczyć.

image.thumb.png.1abcabc215a28701c6991cfa3de63e3c.png

@Odo_Toothless przecież na zamieszczonym przez Ciebie wykresie są dokładnie takie wyniki jak pisze @Viandinea 27,27% dla 10km i 15% dla 15km - pełna zgoda.

[BUSHI]
Players
3,034 posts
16,230 battles
7 minutes ago, Xs4tiX said:

@Odo_Toothless przecież na zamieszczonym przez Ciebie wykresie są dokładnie takie wyniki jak pisze @Viandinea 27,27% dla 10km i 15% dla 15km - pełna zgoda.

Bo to są wykresy z tego samego źródła - Proships.ru, ale nie o to chodzi.

Chyba nie zrozumiałeś, albo nie doczytałeś dokładnie co napisałem. Biorąc jako przykład wykres Musashi z Proships, wyszły mi z prawdziwych  testów zupełnie inne wyniki. Dużo lepsze, niż te podane, a wyliczane z jakiegoś teoretycznego wzoru. Przynajmniej w zakresie 6 i 9 km. Skoro wyniki jednego okrętu są nie poprawne, to stawia pod znakiem zapytania resztę. Szczególnie, że tak jak pisałem Proships nic nie wspomina o uwzględnianiu minimalnego rozrzutu dla danego okrętu.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.