Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Razjael

Poprawa grafiki i możliwości jej podciągnięcia za pomocą własnego komputera etc.

20 comments in this topic

Recommended Posts

[GRAY]
Players
554 posts
4,989 battles

Witam wszystkich serdecznie!

Na wstępie odrazu uprzedzam, że osoby o kiepskim sprzęcie mogą odpuścić sb na starcie ten temat bo i tak grają pewnie na niskich czy średnich. 

Druga wiadomość jest taka, że możecie wykorzystać to o czym tu piszę tylko i wyłącznie w momencie przejścia klienta WOWS na 64bit tak jak zapowiadało ostatnio Wugjie[ Aktualnie jest to 32bity co wiąże się z tym, że nie wykorzystamy w tej grze więcej ramu niż 2gb[ ja mam 32gb....]

Nie będe tu wrzucał żadnych przypadków bo aktualnie nie ma to większego sensu, why? Bo mamy tylko 2gb jeżeli zaczęlibyśmy to co opiszę zaraz to podejrzewam, że nie starczyło by nam pamięci, co najmniej 4rokrotnie więc min 8gb ram tak sb strzelam, wypadałoby mieć. A co by się stało gdybyśmy odpalili wszystko na maksa tzn zoptymalizowali poprzez niżej wymienione dobrodziejstwo? A to, że np na maksymalnych ustawieniach jakie oferuję aktualny wows mam 75fps a samo załączenie dsr i zrenderowanie obrazu do 4k obciąża grę na tyle, że fpsy spadają do zawrotnych 25 przez klienta 32bitowego  nie możemy wykorzystać całej reszty naszej pamięci ram.

A więc jak to zrobić? Bardzo proste użyjemy dobroci technologii DSR, którą oferują nowsze sprzęty a w szczególności karty graficzne.

Na czym ona polega? Łopatologicznie karta graficzna renderuje nam obraz gry w wyższej rozdzielczości np. 4k czyli 3840x2160[ mimo, że my np mamy monitor o rozdzielczości 1920x1080] a następnie skaluje go w dół do rozmiaru naszego monitora ale zachowując rozdzielczość 3840x2160. Dokładniej znane jest to jako tzw downsampling czy też super sampling.

GeForce ma coś takiego jak PANEL STEROWANIA NVIDIA [ wystarczy kliknąć prawy przycisk myszy na pulpicie] a Radeon AMD Radeon gaming settings ale w pl wersjach też będzie to najzwyczajniej w świecie panel sterowania, znajdziemy go w ten sam sposób.

Niżej:

nv.png

W owym panelu mamy całe mnóstwo dobroci jak gładkość ekranu, filtrowanie tekstur- jakość, optymalizacja anizotropowa, trójliniowa, kompensacja obrazu i wiele wiele innych.

Odpalenie wszystkiego i wybranie jakości pozwoli nam ujrzeć sporo lepszy obraz. Drugą sprawą w przypadku stacjonarnych jest monitor, zakup porządnego monitora da nam parę dodatkowych możliwości podciągnięcia grafiki naszych okręcików zanim doczekamy się World of Warships 1.0 .  Ale jak pisałem na wstępie całość mojego wywodu można aktywować dopiero w momencie przejścia na klienta 64bitowego bo najzwyczajniej w świecie 2gb ramu nie uciągną całego tego graficznego  wyciągu.

EDIT. Ech a wystarczyło zrobić kopiuj wklej :cap_cool:

https://www.nvidia.pl/object/dsr-technology-pl.html

• Cool 2

[GRAY]
[GRAY]
Players
34 posts
6,300 battles

Dużego efektu to mimo wszystko nie da :/ Nie aż takiego jakby twórcy poprawili grafe gry, (chociaż przynajmniej kable na masztach nie będą tak migotać :cap_hmm:)

To już przy okazji trochę uzupełnię o karty czerwonej mniejszości:

W kartach AMD super sampling nazywa się VSR.(Czyli odpowiednik DSR)  https://www.amd.com/en/technologies/vsr

vsr.thumb.png.62df416f3bbf9abd44dcd8bd2b537e2d.png

• Cool 1

[TF16]
[TF16]
Players
200 posts
6,060 battles

Fajna rzecz, kiedys juz probowalem to u siebie zrobic ale ze wzgledu na brak skalowania interfejsu efekt byl ladny lecz absolutnie niegrywalny, teraz to jednak zupelnie co innego i mysle ze znowu sprobuje!

Dzieki za przypomnienie :cap_like:

[DK-PL]
Players
1,681 posts
20,574 battles
2 hours ago, Razjael said:

Druga wiadomość jest taka, że możecie wykorzystać to o czym tu piszę tylko i wyłącznie w momencie przejścia klienta WOWS na 64bit tak jak zapowiadało ostatnio Wugjie[ Aktualnie jest to 32bity co wiąże się z tym, że nie wykorzystamy w tej grze więcej ramu niż 2gb[ ja mam 32gb....]

Chwila moment, czyli jeszcze nie można grać na wersji 64 ? Plik instalacyjny do ściągnięcia za strony głównej wciąż jest pod klienta 32 ?

Zamieszanie zrobiłeś, a ja już zacząłem grzebać w opcjach i szukać downloadu na głównej gdzie ja to przegapiłem :Smile_veryhappy: Kompika mam nowiutkiego z tego roku, 6 rdzeniowy i5 8400, 16 GB RAM, GF 1060 6GB, SDD na gierki, no i gram na 48 calowym FHD TV Sony Bravia :Smile_great: 

[MAX]
Players
1,295 posts
7,130 battles
9 minutes ago, LubierznyBarkas said:

Zawsze myślałem, że 32bity pozwalają zaadresować 4gb pamięci.

Nie, część szyny jest brana na coś innego i do adresowania zostaje 3-3,5 GB.

• Cool 1

[DK-PL]
Players
1,681 posts
20,574 battles
1 minute ago, Goomich said:

Nie, część szyny jest brana na coś innego i do adresowania zostaje 3-3,5 GB.

Dokładnie tak jest. Pamiętam że po dokupieniu RAMu z 2 > 4 GB na starym kompie musiałem już zmieniać Windę 7 z 32 na 64, żeby widziała mi całe 4 GB, inaczej było tyle ile pisze kolega wyżej, u mnie z tego co kojarzę 3,2 GB. 

[GRAY]
Players
554 posts
4,989 battles

Nom pisałem na szybko nie pamiętam bo nigdy nie używałem 32 ze względu na ograniczenia. Więc racja 32bit 4GB to wciąż 1/8 tego co mam.

4 hours ago, mickecobra said:

Chwila moment, czyli jeszcze nie można grać na wersji 64 ? Plik instalacyjny do ściągnięcia za strony głównej wciąż jest pod klienta 32 ?

Nie pamietam ale chyba w tej całej linii wodnej czy jakoś tak poruszyli temat, że mają przejść na 64 i zrezygnować z 32bit . Chyba że ja coś przegapiłem.:cat_bubble:

6 hours ago, Noxid_PL said:

, (chociaż przynajmniej kable na masztach nie będą tak migotać :cap_hmm:)

To jedna z paru rzeczy, najważniejsze że linie i kable wyglądają tak jak byś powinny a nie takie postrzępione delikatnie to samo tyczy się lini prostych na modelach czy chociażby łańcuchy kotwiczne, które leża na dziobie.

Ostrzał z gł i dodatkowej wygląda o wiele lepiej.

Ale prawda i sam to napisałem na początku nie wprowadzi to jakiś kolosalnych zmian, trzeba czekać na wows 1.0

[SPUDS]
Players
2,073 posts
13,259 battles
10 godzin temu, Noxid_PL napisał:

Dużego efektu to mimo wszystko nie da :/ Nie aż takiego jakby twórcy poprawili grafe gry, (chociaż przynajmniej kable na masztach nie będą tak migotać :cap_hmm:)

To już przy okazji trochę uzupełnię o karty czerwonej mniejszości:

W kartach AMD super sampling nazywa się VSR.(Czyli odpowiednik DSR)  https://www.amd.com/en/technologies/vsr

vsr.thumb.png.62df416f3bbf9abd44dcd8bd2b537e2d.png

Dokładnie, karty AMD też mają taka opcję i.... wczoraj to próbowałem i poza spadkiem FPS lepszej grafiki nie stwierdziłem (bardziej ostrej itp id). Już wolę moje (standardowe dla mojego monitora) 1680 x 1050 z AA 4x niż skalowanie z rozdzielczości np. 2560 x 1600. Jednym słowem - bajer, który się nie sprawdza.

1680 x 1050:

shot-18_12.13_23_41.51-0799.thumb.jpg.20c2530e992c7f93cfeecde16dd60567.jpg

2560 x 1600:

shot-18_12.13_23_41.35-0409.thumb.jpg.1f90c318c73ff0a7230e23382edb7b8b.jpg

Poza różnicą w wielkości interfejsu i spadkiem FPS, pomiędzy jedną i drugą rozdzielczością większych innych nie stwierdziłem.

[TF-7-]
Players
149 posts
1,851 battles

Sądzę że głównym problemem, nie jest maksowanie grafiki, a śmieci w pamięci które zostawiają poszczególne bitwy. Po kilku, kilkunastu bitwach, nie ma innej opcji jak reset. Gra całkowicie "zamraża" kompa. WG coś tam bredzi o tym że jak przejdzie na 64bit system to będzie miodzio, G....o prawda, jeśli teraz nie potrafią zrobić dobrej gry, to i 64bit nie pomoże.

• Cool 1

[BUSHI]
Players
3,040 posts
16,292 battles
12 hours ago, wib_wojtek said:

Sądzę że głównym problemem, nie jest maksowanie grafiki, a śmieci w pamięci które zostawiają poszczególne bitwy. Po kilku, kilkunastu bitwach, nie ma innej opcji jak reset. Gra całkowicie "zamraża" kompa. WG coś tam bredzi o tym że jak przejdzie na 64bit system to będzie miodzio, G....o prawda, jeśli teraz nie potrafią zrobić dobrej gry, to i 64bit nie pomoże.

Dobrym przykładem jest operacja "Kwiat wiśni" w której FPS spada mi nawet do 38 FPS.

edit. okazuje się, że wydająca dosyć mocną karta 960 GTX nie wyrabia i musiałem całkowicie wyłączyć wygładzanie: antyaliasing wielopróbkowy oraz zmieniłem na DirectX9. Z ustawionym wygładzaniem 2x obciążenie procka grafiki dochodziło do 100%, bez tylko do 61%. Spadło tez obciążenie procesora z 91% do 74%.

[MS-B]
Beta Tester, Players
986 posts
6,819 battles

W pewnym stopniu, jeżeli posiadacie kartę Nvidii można też poprawić grafikę w następujący sposób: panel sterowania Nvidia -> Zarządzanie ustawieniami 3D -> filtrowanie tekstur - jakość -> ustawić "wysoka jakość". Poprawia to jakość wyświetlanych tekstur i może trochę poprawić odbiór gry.

• Cool 2

[GRAY]
Players
554 posts
4,989 battles
5 hours ago, Issithin said:

W pewnym stopniu, jeżeli posiadacie kartę Nvidii można też poprawić grafikę w następujący sposób: panel sterowania Nvidia -> Zarządzanie ustawieniami 3D -> filtrowanie tekstur - jakość -> ustawić "wysoka jakość". Poprawia to jakość wyświetlanych tekstur i może trochę poprawić odbiór gry.

Dokładnie tak ale wiele osób nie wie lub jest zbyt leniwa by sprawdzić DSR to jedna opcja a napisałem, że jest tam cała lista możliwości zmian wszystko można wyciągnąć pod jakość pod warunkiem że starczy nam mocy obliczeniowej zarówno procka i ramu, bo takie wyciąganie powoduje straszne obciążenie sprzętu. Jak wyciągnąłem wszystko na max ile tylko się dało to z 75fps spadło mi do zawrotnych 15:crab: No ale jak 28GB ram sb leży i odpoczywa to trudno by było inaczej.  Tak jak ktoś pisał wyżej mamy do wykorzystania od 3 do 3,5gb zależnie od systemu operacyjnego oraz programów a raczej ich ilości działających w tle.

[GRAY]
Players
554 posts
4,989 battles
13 hours ago, Tumaniszwili said:

2560 x 1600:

zrenderowałeś i przeskalowałeś rozdzielczość o 50% więcej? WOW ja tu mówię o conajmniej 2 razy lepszej rozdziałce.... 

Kolejna sprawa tylko poprawiasz grafikę i co poniektóre aspekty samą rozdziałką co najwyżej wygładzisz kable, łancuchy etc  

[LOBUZ]
Players
1,649 posts
7,564 battles

Co ma ram do wydajności? Co wy myślicie, że jak macie i7 GTX 1050Ti i 32GB ramu to gra będzie chodziła lepiej niż na i7 1080ti i 8GB ramu?

• Cool 2

[GRAY]
Players
554 posts
4,989 battles
4 minutes ago, Viandinea said:

Co ma ram do wydajności? Co wy myślicie, że jak macie i7 GTX 1050Ti i 32GB ramu to gra będzie chodziła lepiej niż na i7 1080ti i 8GB ramu?

Narazie to przez 32bit klienta gry masz najwyżej 4gb[ odejmij obicążenie jakie generuje system]

Kolejna sprawa pamiętaj, że ten ram jest ci potrzebny bo to od niego zależy przebieg i wynik pracy programów. A tutaj nie grzebiemy w kliencie gry tylko przez program Nvidii

[LOBUZ]
Players
1,649 posts
7,564 battles
1 minute ago, Razjael said:

Narazie to przez 32bit klienta gry masz najwyżej 4gb[ odejmij obicążenie jakie generuje system]

I co w związku z tym? Skoro tekstury są przechowywane w pamięci karty?

[SPUDS]
Players
2,073 posts
13,259 battles
23 minuty temu, Razjael napisał:

zrenderowałeś i przeskalowałeś rozdzielczość o 50% więcej? WOW ja tu mówię o conajmniej 2 razy lepszej rozdziałce.... 

Kolejna sprawa tylko poprawiasz grafikę i co poniektóre aspekty samą rozdziałką co najwyżej wygładzisz kable, łancuchy etc  

Mój monitor standardowo obsługuje maks rozdzielczość 1680 x 1050. Po wybraniu opcji w sterownikach ATI VSR mogę w grze utawić rozdzielczość większą niż standardowo mój monitor obsługuje, w tym wypadku wybrałem maksymalną możliwą dostępną 2560 x 1600. Różnic w jakości obrazu nie zauważyłem. Generalnie pic na wodę fotomontaż. I jak wspomniałem lepiej zrobić AA 4x aby mieć ładniejsze kable, łańcuchy itp niż jakieś skalowania super duper nic nie dające poza spadkiem FPS.

[LOBUZ]
Players
1,649 posts
7,564 battles
2 hours ago, Tumaniszwili said:

Mój monitor standardowo obsługuje maks rozdzielczość 1680 x 1050. Po wybraniu opcji w sterownikach ATI VSR mogę w grze utawić rozdzielczość większą niż standardowo mój monitor obsługuje, w tym wypadku wybrałem maksymalną możliwą dostępną 2560 x 1600. Różnic w jakości obrazu nie zauważyłem. Generalnie pic na wodę fotomontaż. I jak wspomniałem lepiej zrobić AA 4x aby mieć ładniejsze kable, łańcuchy itp niż jakieś skalowania super duper nic nie dające poza spadkiem FPS.

To rozwiązanie działa i wygładza krawędzie, ale koszty tego są za duże, żeby miało to sens.

• Cool 1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.