Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Goomich

World of Warships Legends

11 comments in this topic

Recommended Posts

[B-EYE]
[B-EYE]
Weekend Tester
90 posts
7,398 battles

Obecnie są zapisy do bety. Beta weekend 21-23 grudnia. Polecam . Fajnie się pływa, a sterowanie padem daje radę. 

Players
550 posts
3,696 battles

Recenzja MightyJingles wygląda zachęcająco :) Zapisałem się do bety, zobaczymy czy przyślą ten kod do downloadu. Trochę martwi mała ilość okrętów w drzewkach - nie ma np. brytyjskich okrętów.

[BUSHI]
Players
3,040 posts
16,292 battles

Tak swoją drogą, skoro konsola jest taka fajna i tak łatwo się ją obsługuje, to czemu po prostu nie chcieli sklonować WoW i dołączyć do nas nowych graczy ? Problem pewnie polega na tym, że za Chiny ona wcale nie umożliwia takiego samego komfortu obsługi jaki daje zwykła klawiatura i myszką i gry w obecnej postaci nie dało by się sterować padem.

Znalazłem taką opinię gracza:

As a PC FPS Gamer for over 20 years, I don't disagree with you at all that someone who would be able to use a mouse as it's setup on a PC would have much better aim than even the best console users, but a mouse and keyboard ON a console is definitely not equal to a mouse and keyboard on a PC.

Players
550 posts
3,696 battles
3 minutes ago, Odo_Toothless said:

Tak swoją drogą, skoro konsola jest taka fajna i tak łatwo się ją obsługuje, to czemu po prostu nie chcieli sklonować WoW i dołączyć do nas nowych graczy ? Problem pewnie polega na tym, że za Chiny ona wcale nie umożliwia takiego samego komfortu obsługi jaki daje pecet z klawiaturą i myszką, a gracze grający tylko na padzie, byli by poszkodowani.

Nie do końca nazwałbym to komfortem gry. Po prostu mysz+klawiatura w rękach pececiarza daje przewagę przeciw casualowym graczom konsolowym. Nie wiem jak XboX, ale na PS4 niektóre gry (info z forum PS4) po wykryciu grania na mysz+klawiatura banują takiego gracza. Chorym wyjątkiem jest Fortnite gdzie dopuszcza się graczy z zestawem klawiatura+mysz vs pady. Jest to chyba jedyny FPS w którym nie udało mi się nikogo zabić (no, może z raz) - ja na padzie ni ch.. nie mam takiej precyzji i reakcji jak na mysz+klawiatura więc jak kogoś widzę to go nie trafiam ;) Tyle, że to nie komfort, a po prostu siła przyzwyczajenia. Grając na konsoli chcesz grać przeciwko graczom z padam, a nie sealclubberom z PC.

Jest też taki plus grania na konsoli, że nie ma opcji wgrania hacków, warpacków czy innego szajsu - jak mnie ustrzelili to wiem, że po prostu tak wyszło, moja wina, a nie że koleś ma wgrany pierdylion modów + hacków i lajtowo ma celność bliską 100% (nie uwzględniając RNG) bo na ekranie ma cały czas projekcję gdzie strzelać, żeby cała salwa weszła.

[BUSHI]
Players
3,040 posts
16,292 battles
37 minutes ago, ThePoisonDwarf said:

Po prostu mysz+klawiatura w rękach pececiarza daje przewagę przeciw casualowym graczom konsolowym.

Jest też taki plus grania na konsoli, że nie ma opcji wgrania hacków, warpacków czy innego szajsu - jak mnie ustrzelili to wiem, że po prostu tak wyszło, moja wina, a nie że koleś ma wgrany pierdylion modów + hacków i lajtowo ma celność bliską 100% (nie uwzględniając RNG) bo na ekranie ma cały czas projekcję gdzie strzelać, żeby cała salwa weszła.

Czyli będzie to chyba taka gorsza wersja WoW, taka bardziej do zabawy. Sam port widziałem tez jest okrojony, ciekawe jak z mechaniką gry.

Dla gracza, który lubi dopasować rzeczy pod siebie, taka wersja całkowicie jest do bani. Już na video widać pierwszy jak dla mnie problem. Minimapa na górze ekranu po lewej stronie. Podczas rozgrywki trzeba by było przesuwać wzrok w górę, gdzie jest tylko niebo. Gdy mamy ją na wysokości okrętu jak teraz, możemy kątem oka obserwować jednak co się dzieje dookoła. Niby szczegół, ale sam mogę stwierdzić, że po przearanżowaniu wszystkiego od A do Z pod siebie, moja wydajność w grze wzrasta w niektórych momentach drastycznie. Na standardzie gram prawie jak bot, bo nie wiem co się dzieje dookoła, szczególnie, że gram na monitorze 1600x1200 i widok na boki jest ograniczony. Bez modowania, nigdy bym w to nie grał.

Już samo to, że mogę w porównaniu do standardu, oddalić sylwetkę okrętu, pozwala mi dużo łatwiej manewrować między wyspami i widzieć więcej placu boju. Swoją drogą wiele poziomów oddalenia od "sylwetki" gracza, to raczej standard w wielu grach. Czy to cheaty ? To raczej poprawianie fabryki. Jeden np. widzi dobrze żółte kolory, a drugi np. niebieskie, stąd poprawiłem sobie kolorystykę na wielu mapach. Np. ten ostatni "sztorm" co nie widać nic. Na moim monitorze, muszę wręcz zmieniać jasność obrazu w takim wypadku. Ale chwila roboty z zamianą odpowiedniego pliku i jest pogodnie jak w Miami :-)

Bez możliwości konfiguracji wszystkiego pod siebie, zawsze ktoś będzie poszkodowany. Swoją drogą wczoraj opublikowałem na forum info, jak być niewidocznym na czacie w porcie, żeby mieć w końcu możliwość nawet otwarcia gry i nic w niej nie robienia, bez odpisywania, czemu nie chcę akurat grac w dywizjonie. Pewnie i tego nie dało by się zrobić na konsoli, no chyba że na programowalnym routerze.

Co do hacków, to z ciekawości czytam różne ich fora . Do wielu z nich przyszły informacje, że mają niedozwolone modyfikacje. Nawet do tych, co używają takich, co ciągle się reklamują, że są dalej nie wykrywalni ...

• Cool 1

Players
550 posts
3,696 battles
26 minutes ago, Odo_Toothless said:

Czyli będzie to chyba taka gorsza wersja WoW, taka bardziej do zabawy.

To WoWs na PC nie jest do zabawy ? Teraz to mnie rozbawiłeś.

[BUSHI]
Players
3,040 posts
16,292 battles
31 minutes ago, ThePoisonDwarf said:

To WoWs na PC nie jest do zabawy ? Teraz to mnie rozbawiłeś.

Są różne zabawy. W jednej, jedną ręką gram, drugą nalewam sobie piwo, a przy okazji np. zerkam na film. W WoW jak wchodzę do gry z ludźmi, to chcę po prostu wygrać i jeszcze poczuć, najlepiej ta adrenalinę, że w ostatniej sekundzie udało się rozstrzygnąć na swoją korzyść. Wtedy jest to oczywiście zabawa, ale przy pełnym skupieniu.  Nawet jak się kiedyś grało piłką na podwórku o nic, to człowiek dawał z siebie wszystko. Nie nakładał wtedy niewygodne pantofle, a brał np. korko-trampki, bo chciał mieć największe szanse i komfort.

Oczywiście wszystko zależy od podejścia do danego tematu. Jednego interesuje np. to, a drugiego bardziej co innego.

Players
550 posts
3,696 battles
1 minute ago, Odo_Toothless said:

Są różne zabawy. W jednej, jedną ręką gram, drugą nalewam sobie piwo, a przy okazji np. zerkam na film. W WoW jak wchodzę do gry z ludźmi, to chcę po prostu wygrać. Wtedy jest to oczywiście zabawa, ale przy pełnym skupieniu. Nawet jak się kiedyś grało piłką na podwórku o nic, t człowiek dawał z siebie wszystko.

Oczywiście wszystko zależy od podejścia do danego tematu. Jednego interesuje np. to, a drugiego bardziej co innego.

Powyższe nie ma nic wspólnego z traktowaniem gry mniej lub bardziej poważnie. Ja mam identyczne podejście do gry bez znaczenia czy gram na blaszaku czy konsoli. W mody i inny szajs się nie bawię, bo po prostu nie czuję takiej potrzeby.

[BUSHI]
Players
3,040 posts
16,292 battles
51 minutes ago, ThePoisonDwarf said:

Powyższe nie ma nic wspólnego z traktowaniem gry mniej lub bardziej poważnie. Ja mam identyczne podejście do gry bez znaczenia czy gram na blaszaku czy konsoli. W mody i inny szajs się nie bawię, bo po prostu nie czuję takiej potrzeby.

Rozumiem. Chodziło mi o to, że jeśli na PC gra się łatwiej, to czemu mam wybierać wersję konsolową i rzucać sobie kłody pod nogi ?

Co do modów, to jeśli ktoś ich nie potrzebuje, bo tak mu pasuje, to czemu żałować innym ? Oczywiście, nie mówimy o tych "oszukańczych".

Np. wygląd interfejsu. W grze wszystko jest na stałe, a ludzie publikują mody, gdzie ich dodane wskaźniki możesz sobie poprzesuwać na dowolne miejsce na ekranie. Da się ? Da, ale tego w grze nie ma. Tak podstawowej rzeczy, jak ustawienie pod siebie interfejsu, bo priorytet ma np. nowe stado premek.

U mnie interfejs wygląda tak: okręt jest oddalony - doskonała widoczność dookoła. Spoglądam na minimapę ? Widzę od razu wynik gry i czas do jej zakończenia, a przy okazji prędkość okrętu. I odwrotnie. Każde zerknięcie na jakiś wskaźnik, przy okazji omiata minimapę i nie muszę wodzić wzrokiem to lewo, to prawo po ekranie, żeby znaleźć potrzebne mi informacje. Zazwyczaj w ferworze walki kończyło się tym, że ani nie wiedziałem jaki jest stan punktowy, ani ile zostało czasu. Nie wspominając o usunięciu nie potrzebnego dla mnie kompasu,  posiadanie naładowania dział na widoku i ich ustawienie względem okrętu, czy głupich informacji o wszystkich okrętach w panelach bocznych, na których widzę ile zostało im jeszcze życia i jakie mają zasięgi torped.

Uważasz to za oszukiwanie ? Oczywiście jest mi łatwiej, bo mój ekran jest uporządkowany logicznie i bardzo przejrzysty. Czy daje mi to przewagę ? Oczywiście, że daje, ale nikt o zdrowym umyśle, nie wyjdzie np. specjalnie w niewygodnych butach na boisko jak nie musi. Umiem zmienić to zmieniam i nie zamierzam cierpieć, bo w tym czasie cierpią inni. Chociaż z tego co wiem, to większość twierdzi, że wszystko jest i tak ok. Być może tak i dla nich jest - nie przeczę. Dla mnie próba gry na "podstawce", to horror. Nie wspominając o ciągłym bujaniu się w porcie okrętu, przy zmianie opcji, czy braku możliwości bycia "offline" na czacie. co oczywiście tez poprawiłem. A wszystko dałem zainteresowanym.

Cała możliwość konfiguracji, powinna być oczywiście w standardzie. Ona oczywiście jest, ale trzeba to obecnie robić ręcznie w plikach. Wrzucenie tego do gry, to najmniejszy problem, bo ludzie piszący mody to dawno zrobili i to za darmo. Przejście zaś na platformę, która nie udostępnia takich rzeczy to jak z powrotem wdrapywanie się przez człowieka na drzewo.

shot-18_12.13_15_33.01-0950.thumb.jpg.36adf12a88bfdc21d1505c5d3d35b077.jpg

Tu Marsylia z inną kolorystyką, port z wygodnym widokiem na okręt, który zachowuje stałą pozycję przy wszystkich na nim operacjach i się nie buja jak pijany, a i posiadanych kamo, czy flag nie muszę skrollować. Mała rzecz, a cieszy :-).

port.thumb.jpg.6d6138e2ef432718c2511f5184f8f6b5.jpg

• Cool 3

Players
550 posts
3,696 battles

@Odo_Toothless nie zamierzam Cię nawracać na konsole. Bede pisal zwięźle, no nie widzę sensu w polemice o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. Mnie konsola bardziej odpowiada, chwilę zajęło mi przestawienie się na pady, ale obawiałem się, że będzie gorzej.

W mody się nie bawię - nigdy mnie to nie interesowało, a nie bez powodu w rozgrywkach 'profesjonalnych' gra się na czystym kliencie. Nie traktuje gier komputerowych, aż tak poważnie, żeby tracić czas na modowanie - jak mi nie odpowiada to nie gram. Ile osób tyle będzie opinii. Dla mnie czysty klient jest po prostu idealny, bo nie wnosi kontrowersji, a że hacki w WoWs są to wiedzą wszyscy, do tego WG ma to w d.

• Cool 1

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.