Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Manco_

Musashi czy Jean Bart

31 comments in this topic

Recommended Posts

Players
2,517 posts
3,813 battles

Mam węgiel, mam kupon, mam dylemat. Ogólnie najbardziej martwię się, że po revorku CV, który nie wiadomo kiedy będzie, Musa będzie niegrywalny przez dłuższy czas. No i ta cytadela... Z drugiej strony działa kuszą... Więc czym się lepiej gra, Yamato z Lidla, czy Richelieu na sterydach?

Players
2,099 posts
5,065 battles
8 minut temu, Manco_ napisał:

Mam węgiel, mam kupon, mam dylemat. Ogólnie najbardziej martwię się, że po revorku CV, który nie wiadomo kiedy będzie, Musa będzie niegrywalny przez dłuższy czas. No i ta cytadela... Z drugiej strony działa kuszą... Więc czym się lepiej gra, Yamato z Lidla, czy Richelieu na sterydach?

Musashi może zrobić kuku dzięki działom 460mm, Jean Bart dzięki przeładowaniu dział głównych (chociaż tylko 380mm). JB jest chyba jednak bardziej elastyczny dzięki swoim consuamblom (przeładowanie dział głównych i dopałka silnika). Jeśli miałbym wybierać, brałbym Jean Barta.

• Cool 1

[MS--B]
Alpha Tester
913 posts
16,228 battles

Jeśli wolisz wielkie nieruchawe pancki to bierz Musashi, jeśli pasuje Ci krążowniczy styl gry to JB

Jest jedno "ALE"  Musashi znika z arsenału, więc może jednak warto go zgarnąć do kolekcji...

SRY że post pod postem :cap_cool:

• Cool 2

[TF16]
[TF16]
Players
1,231 posts
15,417 battles

Mam oba i na obu zagrałem bardzo mało bitew ale jednak działa Musashi to jest konkret....

Mam wrażenie, że kaliber 380 na JB pomimo stosunkowo dużej prędkości wylotowej pocisku na X tierze jakoś niedomaga. Do tego dochodzi ten dziwnie nieprzewidywalny rozrzut przy strzelaniu na wprost. 

• Cool 1

Players
2,517 posts
3,813 battles
godzinę temu, Just_Octo napisał:

Jest jedno "ALE"  Musashi znika z arsenału, więc może jednak warto go zgarnąć do kolekcji...

SRY że post pod postem :cap_cool:

To jest tak, ze mam w tej chwili 160 k węgla(plus kupon i 2200 stali) i 800 k free expa, więc za wugiel Musashi/Jean, za expa Musashi/Kronek. Bo ze względów kolekcjonerskich, tak czy siak chcę Musashi mieć. Na coś się w najbliższych dniach zdecyduję, dzięki za pomocne głosy, czekam na ew kolejne.

[ZGZ]
Players
4,109 posts
9,018 battles
4 minuty temu, Manco_ napisał:

To jest tak, ze mam w tej chwili 160 k węgla(plus kupon i 2200 stali) i 800 k free expa, więc za wugiel Musashi/Jean, za expa Musashi/Kronek. Bo ze względów kolekcjonerskich, tak czy siak chcę Musashi mieć. Na coś się w najbliższych dniach zdecyduję, dzięki za pomocne głosy, czekam na ew kolejne.

Na Twoim miejscu (na swoim też, bo waham się czy brać Musashi za węgiel czy nie) poczekałbym z zakupem do czasu tuż przed wejściem 0.8.0.

Póki co jest jeszcze kilka tygodni, będą do wygrania jakieś kontenery mikołajkowe. 

Przy odrobinie szczęścia może Ci z nich wypaść Musashi lub Kronsztad :)

• Cool 2

[DK-PL]
Players
1,678 posts
20,555 battles

Jean to nowość, więc jakiś czas "powisi do zdobycia" jeszcze. A więc brałbym to co ma być wycofywane. Z tym reworkim CV to nie wiadomo ile jeszcze potrwa tak naprawdę. Może do tego czasu tak się nagrasz Musashi że Ci się w końcu znudzi (tak jak mnie :Smile_veryhappy:). Gameplayowo z tych trzech wymienionych Kronek to nowość lub... czekać na Alaskę, powinna być na dniach (na pewno szybciej niż nowe CV :Smile-_tongue:). 

• Cool 1

[MS--B]
Alpha Tester
913 posts
16,228 battles
38 minutes ago, mickecobra said:

Jean to nowość, więc jakiś czas "powisi do zdobycia" jeszcze. A więc brałbym to co ma być wycofywane. Z tym reworkim CV to nie wiadomo ile jeszcze potrwa tak naprawdę. Może do tego czasu tak się nagrasz Musashi że Ci się w końcu znudzi (tak jak mnie :Smile_veryhappy:). Gameplayowo z tych trzech wymienionych Kronek to nowość lub... czekać na Alaskę, powinna być na dniach (na pewno szybciej niż nowe CV :Smile-_tongue:). 

Ktoś słusznie pisał, nie wiem Mickey czy nie Ty, że Musashi z jego obroną przeciwtorpedową nie musi tak polegać na AA jak większość okrętów. Torpedy z lotni VII i VIII przyjęte na pancerz często wchodzą bez zalania, poza tym jego myśliwiec jest w powietrzu dwa razy dłużej niż zwykły, w przypadku premium 180 sek w powietrzu i 60 sekund cool down.

• Cool 2

Players
2,099 posts
5,065 battles
18 godzin temu, Manco_ napisał:

https://forum.worldofwarships.com/topic/148281-premium-ship-review-musashi/

https://forum.worldofwarships.com/topic/160351-premium-ship-review-101-kronshtadt/

https://forum.worldofwarships.com/topic/171986-premium-ship-review-111-jean-bart/

Przeczytaj i zadecyduj.

• Cool 1

[BASIC]
Beta Tester
215 posts
7,629 battles

Sam stoję przed podobnym, choć ciut innym dylematem. Mam "wungiel" na Musashi... Tyle że BBkami nie gram w ogóle. Stałby i się kurzył.

Ale z kolei go wycofują...

No i Janusz we mnie mówi mi bierz...

Ot, problemy pierwszego świata :cap_haloween:

• Funny 4

[-DWS-]
Beta Tester
4,474 posts
12,081 battles
5 hours ago, Low_Key_Lyesmith said:

Sam stoję przed podobnym, choć ciut innym dylematem. Mam "wungiel" na Musashi... Tyle że BBkami nie gram w ogóle. Stałby i się kurzył.

Wiesz, ja na tej zasadzie wziąłem Kronsztada. Wiem, że nie będę nim grał, ale wycofują a Alaski ciągle niet. Salema widzę masz.

W sumie jak masz węgiel na chałdzie to czemu nie wziąć Mussaschiego, niech se stoi.

• Cool 3

[BASIC]
Beta Tester
215 posts
7,629 battles
7 minutes ago, rtfm_pl said:

Wiesz, ja na tej zasadzie wziąłem Kronsztada. Wiem, że nie będę nim grał, ale wycofują a Alaski ciągle niet. Salema widzę masz.

W sumie jak masz węgiel na chałdzie to czemu nie wziąć Mussaschiego, niech se stoi

Jedyny powód dla którego się zastanawiam nazywa się Niustraszimyj (chyba tak to się pisze) i fakt że go wprowadzą za węgiel-a przynajmniej taką mam nadzieję.

Przy okazji. Naprawdę nie wiem czemu tak wiele osób narzeka na to forum. Jeszcze się nie zdarzyło żebym o coś spytał i pozostał bez odpowiedzi. 

[DK-PL]
Players
1,678 posts
20,555 battles
5 hours ago, Low_Key_Lyesmith said:

No i Janusz we mnie mówi mi bierz...

Ot, problemy pierwszego świata :cap_haloween:

WoWships to jest cały czas produkt beta, bo inaczej nie da się tego nazwać po "cudach" jakie wyczyniają tu deweloperzy. Tak więc nie mów hop, bo może kiedyś nadejdą takie zmiany że pokochasz gameplay na BB. Niedawno wysunąłem teorię dot. umyślnego przez WG "psucia" gry, a dokładniej wprowadzania drastycznych zmian mety od czasu do czasu, ot, tak by pobudzić graczy do grindowania z pozoru nieciekawych linii, może odkupienia starych premek, przetapiania free expa na ten cel, a jak wiadomo to wszystko $$$ dla WG. Sam pluję sobie w brodę że nie kupiłem Belfasta gdy był 50% taniej jak inne T7 i niżej, a już trzymałem przecież kursor nad przyciskiem "zakup" :Smile_veryhappy: A teraz ludzie wywalają po kilka stów na mikołajkowe prezenty z nadzieją że im ten Belfast poleci :Smile_hiding: 

2 minutes ago, Low_Key_Lyesmith said:

Jedyny powód dla którego się zastanawiam nazywa się Niustraszimyj (chyba tak to się pisze) i fakt że go wprowadzą za węgiel-a przynajmniej taką mam nadzieję.

Przy okazji. Naprawdę nie wiem czemu tak wiele osób narzeka na to forum. Jeszcze się nie zdarzyło żebym o coś spytał i pozostał bez odpowiedzi. 

To możemy sobie podać rękę, również nie mogę się doczekać na jakiegoś DDka za free expa. Mam co prawda Blacka, ale do zimnowojennych złomów made in CCCP zawsze miałem słabość, dlatego też zamiast Belfasta musiałem mieć Kutozowa :Smile_veryhappy: 

• Cool 1

[TF16]
Community Contributor
4,086 posts
9,693 battles
2 minutes ago, Low_Key_Lyesmith said:

Bo to zależy w jakiej formie się pyta i o co :)
Jak ktoś pyta i oczekuje odpowiedzi to je dostaje. Jak ktoś pyta samemu sobie na pytanie odpowiadając... to różnie bywa.

Players
2,517 posts
3,813 battles
7 godzin temu, rtfm_pl napisał:

W sumie jak masz węgiel na chałdzie to czemu nie wziąć Mussaschiego, niech se stoi.

Tak właśnie zrobię. Teraz tyle tego węgla wypada, że JB, albo coś innego, też niedługo sobie sprawię. A Musashi to Musashi.

@mickecobra

Ja tak mam z Kutkiem. Żałuję jak cholera, że nie kupiłem. Wziąłem Belfasta, a było brać oba.:fish_palm:

• Funny 1

[BASIC]
Beta Tester
215 posts
7,629 battles
29 minutes ago, Goomich said:

Wiesz, wejdzie ten azjatycki... :fish_boom:

Wejdzie, ale taki ciut wybrakowany...

Iście azjatycka podróbka :Smile_facepalm:

• Funny 3

Players
2,517 posts
3,813 battles

Zdecydowałem się jednak na francuską piękność.:cap_cool: Na Musashi i tak się szarpnę, albo za expa, albo za zasoby, które teraz będą zewsząd wypadać.

• Cool 1

Beta Tester
1,125 posts
3,171 battles
1 hour ago, Manco_ said:

Zdecydowałem się jednak na francuską piękność.:cap_cool: Na Musashi i tak się szarpnę, albo za expa, albo za zasoby, które teraz będą zewsząd wypadać.

Oczywiście pamiętasz, że Mushasi oraz Kronsztad znikają wraz wejściem patcha 0.8.0? Musisz mieć zasoby na nie do końca 0.7.12

Players
2,517 posts
3,813 battles
godzinę temu, AbrahaM_fighter napisał:

Oczywiście pamiętasz, że Mushasi oraz Kronsztad znikają wraz wejściem patcha 0.8.0? Musisz mieć zasoby na nie do końca 0.7.12

Pamiętam, pamiętam. W tej chwili mam ponad 800 k free expa, a węgiel i stal będą się sypać z płatków, kontenerów i sprintów.

Beta Tester
1,125 posts
3,171 battles
1 hour ago, Manco_ said:

Pamiętam, pamiętam. W tej chwili mam ponad 800 k free expa, a węgiel i stal będą się sypać z płatków, kontenerów i sprintów.

A!, to zmienia postać rzeczy. Wolałem się upewnić, bo do teraz zdarzało mi się "spotykać" osoby nieświadome faktu zapowiedzi wycofania tych dwóch "freemek" wraz z wejściem 0.8.0.

• Cool 1

[BSW-W]
Players
918 posts
5,741 battles
19 minut temu, AbrahaM_fighter napisał:

A!, to zmienia postać rzeczy. Wolałem się upewnić, bo do teraz zdarzało mi się "spotykać" osoby nieświadome faktu zapowiedzi wycofania tych dwóch "freemek" wraz z wejściem 0.8.0.

Ale jak ktos ma Yamato to musashi tylko d celow kolekcjonerskich ja to czekam za kuponem i wole JB kupić i zrezygnować z musashiego.

[BABBY]
Players
272 posts
6,406 battles

Z perspektywy gracza głównie coopowego lepszy wydaje się JB-szybki, dobre AA, szybkie działa do pukania w DDki, jakkolwiek ograniczone możliwości overmatcha trochę bolą przeciw szarżującym dziobami botom. Koszty amunicji są znacznie mniejsze przy JB (średni rachunek za ammo: JB-15k, Mucha-60k), przy randomach nie ma znaczenia ale przy ekonomii coopowej bez premki to kolosalna różnica. Musashi za to znacznie lepszy na randomową metę i dopiero zmiany w CV mogą go zdetronizować z tiera 9,5 jakim jest teraz.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.