Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
grefin

MM na VIII tierze

34 comments in this topic

Recommended Posts

[85-A]
Weekend Tester
24 posts
2,434 battles

W ostatnim patchu WG ogłosiło, że MM zostanie poprawiony, tak żeby VIII tiery rzadziej walczyły w bitwach gdzie 80% statków to X.
Jak to się u Was sprawdza? Ja nie zauważyłem, żadnej zmiany, nadal większość bitew VIII to są same dyszki + ogryzki do bicia jak np. mój stockowy Bismarck.

[E--C]
Players
14 posts
7,494 battles
6 minutes ago, domirex540 said:

Naprawili jedynie to że cię nie losuje jako jedyną VIII na X.

No tak, jeszcze jest ta u przeciwnika xD

• Cool 1
  • Funny 1

[B-EYE]
Beta Tester
391 posts
5,163 battles
1 minute ago, WRX92 said:

No tak jeszcze jest ta u przeciwnika xD

Zapomniałem dopisać w drużynie XD

[85-A]
Weekend Tester
24 posts
2,434 battles

Ehh ... czy tak trudno by było zrobić algorytm jak w WoT, ograniczający maksymalną ilość X i IX, powiedzmy max 2 dychy i 4 IX.

[TYTAN]
[TYTAN]
Players
283 posts
5,532 battles
8 minutes ago, grefin said:

Ehh ... czy tak trudno by było zrobić algorytm jak w WoT, ograniczający maksymalną ilość X i IX, powiedzmy max 2 dychy i 4 IX.

Trudno bo jest za dużo dych w kolejce na serwerze. Ja bym zwrócił uwagę na inną kwestię, zastanówcie się czy właśnie taki stan rzeczy najbardziej nie odpowiada WG.....??

Dzięki temu, co jest, większość chce jak najszybciej przejść przez to piekło ósemek, dziewiątek i doczłapać się do dychy i samemu być w roli kata a nie być katowanym. A to powoduje wzmożone palenie sygnałów, węgla, freeXPa, dublonów, itd.....

Alpha Tester
268 posts

Eeeee. Jakoś nie widzę problemu na większośći T8 gdy muszę walczyć z T9 i 10. Jak napisałem na większości T8,  bo są okręty które są po prostu kiepskimi T8. W Wows masz naprawdę duże szanse walcząc z przeciwnkiem +2T, to nie czołgi.

• Cool 4

[TYTAN]
[TYTAN]
Players
283 posts
5,532 battles

Walczyć można , oczywiście, ale dla mnie osobiście nie należy to do przyjemności. Po za tym na topce mam dużo większy wpływ na bitwę, więc po co z tego rezygnować.

[85-A]
Weekend Tester
24 posts
2,434 battles
7 minutes ago, sturmovikgsp said:

Eeeee. Jakoś nie widzę problemu na większośći T8 gdy muszę walczyć z T9 i 10. Jak napisałem na większości T8,  bo są okręty które są po prostu kiepskimi T8. W Wows masz naprawdę duże szanse walcząc z przeciwnkiem +2T, to nie czołgi.

Oczywiście, że można, nawet stockowym pancernikiem można powalczyć. Problem jest tylko taki, że to nie jest równa walka ... i to raczej kiepsko przyjemność z gry, któryśtam raz z rzędu mieć taki dupny MM 

14 minutes ago, Don_Drapek said:

Trudno bo jest za dużo dych w kolejce na serwerze. Ja bym zwrócił uwagę na inną kwestię, zastanówcie się czy właśnie taki stan rzeczy najbardziej nie odpowiada WG.....??

Dzięki temu, co jest, większość chce jak najszybciej przejść przez to piekło ósemek, dziewiątek i doczłapać się do dychy i samemu być w roli kata a nie być katowanym. A to powoduje wzmożone palenie sygnałów, węgla, freeXPa, dublonów, itd.....

Oczywiście, że tak, kasa musi się zgadzać :cap_money:

Players
178 posts
3,947 battles

Ja pogrywam trochę ostatnio na VIII i jakoś specjalnie nie zauważyłem zmiany w MM. Losowanie na top tier jest incydentalne, za to jest dość sporo starć 3-4 T8, 2-3 T9, reszta T10. O ile np. na Hipperze większej różnicy mi to nie robi, tak np. na Vanguardzie ten MM ma ogromny wpływ na końcowy performance. Jak dobiłem Mogami i wszedłem do bitwy na stocku + ulepszony zasięg za FXP to też dostałem Des Moinesem i Montaną po twarzy. :P Żyć, nie umierać. Może coś się zmieni jak wróci Arms Race, ale jeśli nie, to dalej będzie lipa.

[-DWS-]
Beta Tester
4,475 posts
12,081 battles
2 hours ago, Don_Drapek said:

Może odpowiadał ale przestał. Widać premki T8 się ostatnio gorzej sprzedają.

2 hours ago, sturmovikgsp said:

eeee. Jakoś nie widzę problemu na większośći T8 gdy muszę walczyć z T9 i 10.

Ja też nie widzę problemu. Ale taki Helmucik kupłi se Tirpica B i zamiast obijać szóstki jest obijany przez dyszki. I Helmucikowi smutno jest.

Parę dni temu widziałem pro dywizjon, Tirpitz, Tirpitz B i Bismarck. Akurat trafili na dziewiątki, czyli niby nie tak źle. Ale źle trafili bo wpadli pod nasz dywizjon Jutland + Kitakaze. Aż mi się trochę (tylko trochę) ich żal zrobiło jak topnieli w oczach. Ale szli odważnie, prawie jak boty na coopach.

• Funny 2

[PSS]
Players
39 posts
5,727 battles

Regularnie jestem jedyną lub jedną z dwóch VIII w grze X tierów. W zależności od okrętu i stylu gry jest to mniej lub bardziej dotkliwe.

Zarówno VIII jak i VI są tierami poszkodowanymi przez RNG. Osobiście w trybie random chętnie poczekam dłużej na grę w zamian za zmianę na +1.

Chętnie natomiast zobaczyłbym jakiś tryb, w którym rozstrzał tierów byłby większy np. V-X przy dużej ilości jednostek itp (pamiętam, że coś takiego było w navy field).

Kolejna sprawa - klasy jednostek. Ten wątek nakłada się na mm. Uważam, ze powinna być wydzielona klasa "okrętów specjalnych" (nazewnictwo przykładowe) zawierająca okręty, które nie spełniają podstawowych zadań danej klasy no. RN CA, RU DD. W tym momencie jeżeli jest totalny outspot z jednej strony to druga ma spory problem.

[DK-PL]
Players
1,681 posts
20,574 battles

Po analizie większej liczby bitew stwierdzam że zmiany tylko pogorszyły losowania !

Teraz nie tylko wali 8ki na 10tki (co najwyżej nie jest się jedyną 8ką, tylko jedną z dwóch, ale co to za różnica), jednak najgorsze że częściej wrzuca 7ki na 9tki, a nawet (choć rzadziej) 6ki na 8ki. Wcześniej śmiało pisałem że 7my tier jest (poza 1szym i 4tym), najbardziej komfortowy do grania ponieważ przeważnie rzucało go na topce. Zmiany spowodowały że 7ki coraz częściej muszą walczyć aż z 9tkami, których za sprawą premek za free jest całkiem sporo.

Z pozytywów jakie zauważyłem, zdarzają się losowania + - 1, czego wcześniej nie było prawie wcale, są na tierach 5-6, tak więc na dzień dzisiejszy jeśli miałbym komuś polecić kupno okrętu premium to właśnie z tego przedziału.  

• Cool 2

[-DWS-]
Beta Tester
4,475 posts
12,081 battles
4 hours ago, Yasawasay said:

Uważam, ze powinna być wydzielona klasa "okrętów specjalnych" (nazewnictwo przykładowe) zawierająca okręty, które nie spełniają podstawowych zadań danej klasy no. RN CA, RU DD.

Jakiego to podstawowego zadania nie spełniają brytyjskie krążki? Pomijając detal, że akurat RN CA to w grze nie ma.

Co do sowieckich niszczycieli, sporo z nich zrobionych pod camo w niczym nie odstaje od konkurencji (Gniewny, Ogniewoj, Gruzawik). Inne można spokojnie tak zrobić, żeby odstawały niewiele. Taki Kijów zrobiony pod camo ma spot na poziomie Błyskawicy, to nie jest to może dobry wynik ale da się z tym capy brać.

• Cool 1

[PSS]
Players
39 posts
5,727 battles
1 hour ago, rtfm_pl said:

Jakiego to podstawowego zadania nie spełniają brytyjskie krążki? Pomijając detal, że akurat RN CA to w grze nie ma.

Co do sowieckich niszczycieli, sporo z nich zrobionych pod camo w niczym nie odstaje od konkurencji (Gniewny, Ogniewoj, Gruzawik). Inne można spokojnie tak zrobić, żeby odstawały niewiele. Taki Kijów zrobiony pod camo ma spot na poziomie Błyskawicy, to nie jest to może dobry wynik ale da się z tym capy brać.

A widzisz rtfm. Można się bez sensu przyczepić, albo nie. Można zadawać pytanie , na które odpowiedź jest oczywista lub nie. Rozumiem także, że uproszczenia są problematyczne. Inna jest sytuacja drużyny, która ma dwa minotaury, a dwa zao czy dwie shimy vs dwie khaby itp. Gra to sprowadza do jednej klasy. Krążki brytyjskie czy sowieckie niszczyciele (nie wszystkie) wplasowują się dla mnie między klasy. Zadania wynikające z możliwości są w tym wypadku inne/różne od większości jednostek w grze. Podałem ogólne przykłady, nie mam ochoty, ani czasu na nikomu niepotrzebny elaborat nt. każdego możliwego wariantu i każdego okrętu. Uznajmy zatem, że wyczerpałem w ten sposób ten poboczny wątek.

[85-A]
Weekend Tester
24 posts
2,434 battles

Tak naprawdę problem rozwiązałaby jedna rzecz, żeby większość czasu X walczyły po prostu tylko z X skoro jest ich tak dużo, niech się tłuką między sobą, bo wiadomo zawsze da się powalczyć i nawet być top 1 będąc jedyną VIII, ale parametry X-tek jednak są duużo lepsze i nie jest to przyjemna walka.
W Wocie z tego co zauważyłem tak właśnie jest, X przeważnie walczą między sobą, szczególnie po wprowadzeniu max ilości X i IX. 

X tłukły by się między sobą, więcej by było meczy od VII do IX tieru i wszyscy byliby szczęśliwi ... ale, tak jak kolega wspomniał nie byłoby już takiego parcia, żeby jak najszybciej dopchać się do X tieru. Dublony, kamo, sygnały itp. gorzej by schodziły ...

2 hours ago, mickecobra said:

... jednak najgorsze że częściej wrzuca 7ki na 9tki, a nawet (choć rzadziej) 6ki na 8ki. Wcześniej śmiało pisałem że 7my tier jest (poza 1szym i 4tym), najbardziej komfortowy do grania ponieważ przeważnie rzucało go na topce. Zmiany spowodowały że 7ki coraz częściej muszą walczyć aż z 9tkami, których za sprawą premek za free jest całkiem sporo.

To mnie na szczęście MM pod tym względem oszczędził, mam sporo VII, przyjemnie mi się nimi gra i sytuacje gdy 70-80% drużyny to IX zdarzają mi się baardzo rzadko. Bitwy z IX są dość częste ale jest to w miarę równy rozkład sił, a to mnie właśnie najbardziej wnerwia na VIII tierze, bitwy gdzie około 8 statków to X i mięsny dodatek z VIII i IX.

[MIRKO]
Players
384 posts
3,823 battles

Po analizie moich bitew na tierze 8, zauważyłem, że od ostatniego patcha faktycznie jest zmiana. Częściej ląduje na tier 6-7 jako top tier, być może czas MM się trochę wydłużył, ale efekty zdecydowanie są. Jak dla mnie bardzo pozytywna zmiana.

[85-A]
Weekend Tester
24 posts
2,434 battles
4 minutes ago, HalSteiner said:

Po analizie moich bitew na tierze 8, zauważyłem, że od ostatniego patcha faktycznie jest zmiana. Częściej ląduje na tier 6-7 jako top tier, być może czas MM się trochę wydłużył, ale efekty zdecydowanie są. Jak dla mnie bardzo pozytywna zmiana.

O! Cieszę się, że jest jakiś pozytywny odzew 

[-DWS-]
Beta Tester
4,475 posts
12,081 battles
3 hours ago, Yasawasay said:

Rozumiem także, że uproszczenia są problematyczne. Inna jest sytuacja drużyny, która ma dwa minotaury, a dwa zao czy dwie shimy vs dwie khaby itp.

Oczywiście, tak samo jak co innego dwa Des-y a co innego dwa Henryki. No nie poradzisz, są krążki do grania blisko capów, są dalekodystansowi spamerzy.

Z niszczycielami zresztą to samo. Kebab i Taszkient to akurat dość ekstremalne przypadki, ale taka Siemka i Harugumo też różnią się dramatycznie tym co mogą a czego nie mogą zrobić.

[CSMW]
Beta Tester
1,405 posts
10,331 battles

Dzisiaj kiedy nie wezme VIII, to jestem top. Żebym tylko teraz, po napisaniu tego posta, nie miał karnego miesiąca non stop na X :D

• Funny 2

[PSS]
Players
222 posts
3,558 battles

Ja tam nie widzę żadnej zmiany w MM na tierze 8.

Jak rzucało na dziesiątki w 3/4 gier, tak nadal rzuca. Są okręty, które z tym sobie dobrze radzą (generalnie te z niskim spotem i/lub dużym zasięgiem dział/torped) i są takie dla których to masakra.

Nie kumam dlaczego niby wprowadzenie +/-1 stanowi jakiś problem na wyższych tierach (powiedzmy tak od 6 w góre?).

KAŻDY z pocałowaniem ręki poczeka 3x dłużej na grę, byle nie czuć się bezużytecznym przez kolejne 15 min lub paśc w pierwszych 3 minutach.

Zresztą niesamowita popularność "10tek" wynika właśnie z tego, że przez durny MM ludzie nie chcą grać niższymi tierami jeśli nie muszą (grind). A jeśli już sobie coś "zostawiają" z grindu, to tylko shipy które się dobrze sprawdzają przy MM +2 i/lub są OP na tierze (pod rankedy).

Tak kwadratura koła: "nie wprowadzimy +1 bo wszyscy grają na 10tkach" a "wszyscy grają na 10tkach bo MM jest +2".

Miesiąc temu wróciłem do WoWs po chyba rocznej przerwie i jestem mocno zawiedziony.

Zlikwidowano stealth fire który był po prostu głupi ale poza tym albo nie zrobiono nic albo wręcz coś zepsuto.

Lista najgorszych grzechów to IMO:

1. MM posysa na całego.

2. Mapy są nadal mikroskopijne - grając niszczycielem ze spotem 5.5km mam wrażenie że walczę w basenie. Taki odpowiednik "tunelowania map" w WoT.

3. System radarów i sparowanie ich ze spotem okrętu <= zasięg działania radaru, to po prostu "I win button" - nie ma prostszej metody robienia dobrego wyniku jak włączenie radaru gdy Cię coś wykryje i spalenie 50%-100% deski której jedynym błedem był brak zdolności jasnowidzenia.

• Cool 6

[MS-B]
Beta Tester
331 posts
6,954 battles
14 hours ago, HalSteiner said:

Potwierdzam, grając na 6 tierze coraz częściej wrzuca mnie na 8. Czekamy teraz na zmianę MM dla 6 :Smile_teethhappy:

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.