Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Mikhail__

Wsparcie SLI w WOWS?

18 comments in this topic

Recommended Posts

[TPB]
Players
307 posts
4,376 battles

Witam. Odkryłem dziś ciekawą rzecz, o której nie wiedziałem (a gram w WOWS od dawna) i postanowiłem się podzielić z innymi. Może komuś, kto ma multi GPU się to przyda. Oficjalnie (podobno) SLI nie jest w WOWS wspierane...

Aby je włączyć należy:

1. Kliknąć na pulpicie PPM
2. Panel Sterowania NVIDIA
3. Zarządzanie ustawieniami 3D
4. Zakładka "Ustawienia programu"
5. W wierszu 1 "Wybierz program do dostosowania:" wyszukujemy "World of Warships"
6. W wierszu 2 "Podaj ustawienia dla tego programu:" wyszukujemy "Tryb renderowania SLI"
7. Ustawiamy go na" "Wymuś renderowania metodą klatek przemiennych 2"

GoVLahf.png

Gotowe.

Odkąd mam konfigurację SLI bardzo brakowało mi tego wsparcia. Za każdym razem gdy o nie pytałem słyszałem tylko że nie ma i nie działa. A działa ono rewelacyjnie. Lepiej niż w WOT (w którym to przy SLI nie działa wygładzanie krawędzi...).

Obie karty bardzo dobrze współpracują. Przyrost mocy jest spory. Mogłem z łatwością ustawić max konfigurację przy której na jednej karcie miałem 40 FPS (a teraz przy włączonym SLI mam stabilne 60).

G7MICcs.jpg

Nie ma żadnych rozbłysków, przycięć ani innych artefaktów.

Czy twórcom WOWS nie zależy na tym aby ich gra wyglądała i działała dobrze? Ile lat trzeba było czekać na wsparcie dla skalowania do 4K?

Nie bardzo rozumiem, dlaczego WG nie może SLI po prostu włączyć i dać ludziom? (dla trybu domyślnego "Zalecane przez NVIDIA")?

• Cool 3

[TPB]
Players
307 posts
4,376 battles

UPDATE: Przestało to działać od wersji 0.8.6.

• Funny 2

[QTANG]
Players
430 posts
5,111 battles

U mnie SLI nawet nigdy nie działało poprawnie, zawsze jakiś element grafiki dostawał ostrej migawki. Chyba nie jestem do końca na czasie, ale wydaje mi się, że jesteśmy w trakcie pełnego odwrotu od SLI i Xfire. Wychodzą jeszcze oficjalne profile do nowych gier?

• Cool 1

[PLO]
Players
300 posts
5,883 battles

Ja mam bardzo negatywne doświadczenia z SLI. 

Tak to jest jak człowiek się naogląda wykresów w excelu i kupuje... coś mi to przypomina... :Smile_trollface:

• Cool 1
  • Funny 1

[TPB]
Players
307 posts
4,376 battles

SLI często działa bardzo fajnie w dużych grach AAA. Sprawdza się np. w Wiedźminie czy GTA V. Natomiast w grach online już nie. Gram w WOT, WOWS, WOWP czy Rust. Tylko na jednej karcie. WOT oficjalnie wspiera, ale co z tego jak nie działa wtedy wygładzanie krawędzi i lepiej gra wygląda na jednej karcie? To SLI w WOWS chodziło naprawdę bez zastrzeżeń, ale musieli dodać jakieś oświetlenia, które to popsuły. Teraz jest 12 FPS...

[BUSHI]
Players
3,688 posts
19,133 battles

Ja aukrat poszedłem w drugą stronę. Ograniczyłem ilość FPS w grze z 75 do 50, żeby ograniczyć pobór mocy 970 GTX i pośrednio procesora. Miernik pokazuje 20 Wat mniej i też wentylatory pracują wolniej/ciszej. Wizualnej róznicy pomiędzy tymi FPS-ami w WoWs, nie widzę.

• Cool 1

[P-W-C]
Players
5,066 posts
28,136 battles
1 minute ago, Odo_Toothless said:

Ja aukrat poszedłem w drugą stronę. Ograniczyłem ilość FPS w grze z 75 do 50, żeby ograniczyć pobór mocy karty. Miernik pokazuje 20 Wat mniej. Wizualnej róznicy pomiędzy tymi FPS-ami w WoWs, nie widzę.

W Aslainie to zrobiłeś?

[BUSHI]
Players
3,688 posts
19,133 battles
Just now, MacArthur92 said:

W Aslainie to zrobiłeś?

W Katalogu /res jest plik engine_config.xml. Kopiujemy go do res_mods/"wersja_gry"/ i zmieniamy wartość <maxFrameRate>75</maxFrameRate> na taką jaką chcemy.

[P-W-C]
Players
5,066 posts
28,136 battles
Just now, Odo_Toothless said:

W Katalogu /res jest plik engine_config.xml. Kopiujemy go do res_mods/"wersja_gry"/ i zmieniamy wartość <maxFrameRate>75</maxFrameRate> na taką jaką chcemy.

W Aslainie też jest taka opcja. Tyle że nie wiem czy dobrze działa/nie robi crasha.

[BUSHI]
Players
3,688 posts
19,133 battles
6 minutes ago, MacArthur92 said:

W Aslainie też jest taka opcja. Tyle że nie wiem czy dobrze działa/nie robi crasha.

Ja robię wiele rzeczy samemu, żeby się nie zastanawiać, czy akurat ktoś nie popełnił jakiegoś błędu, bo i tak sie zdarzało w paczkach z modami. Aslain robi tą samą zmianę, bo innej możliwości nie ma. Crash jest wykluczony w przypadku tej mikro zmiany.

Uzywam kilkunastu modów (część z Aslaina) i gra jest super stabilna.

• Cool 2

Players
260 posts
12,637 battles
On 7/27/2019 at 11:36 AM, Mikhail__ said:

SLI często działa bardzo fajnie w dużych grach AAA. Sprawdza się np. w Wiedźminie czy GTA V. Natomiast w grach online już nie. Gram w WOT, WOWS, WOWP czy Rust. Tylko na jednej karcie. WOT oficjalnie wspiera, ale co z tego jak nie działa wtedy wygładzanie krawędzi i lepiej gra wygląda na jednej karcie? To SLI w WOWS chodziło naprawdę bez zastrzeżeń, ale musieli dodać jakieś oświetlenia, które to popsuły. Teraz jest 12 FPS...

Rozumiem że monitor masz z przyzwoitym odświeżaniem? Pytam bo za monitor służy mi 50 kilku calowy TV 4K,tylko że ma słabe 30 Hz odświeżanie,więc zastanawiam się  czy jest sens pchać się w SLI (zakładając że po updacie da się to jakoś przywrócić do działania) by złapać z 60 klatek na sekundę ?

[EMU]
Players
31 posts
8,451 battles
14 hours ago, Caliber406 said:

Rozumiem że monitor masz z przyzwoitym odświeżaniem? Pytam bo za monitor służy mi 50 kilku calowy TV 4K,tylko że ma słabe 30 Hz odświeżanie,więc zastanawiam się  czy jest sens pchać się w SLI (zakładając że po updacie da się to jakoś przywrócić do działania) by złapać z 60 klatek na sekundę ?

1. 30Hz? Coś za mało, jak dla TV 4K, chyba się machnąłeś :) (opcja druga - jestem zacofany w technice matryc montowanych w tv)

2. Pakowanie się w SLI (NVlink obecnie) ma sens tylko w przypadku platformy HEDT. - ofc można korzystać z multigpu w opcji 2x8 ale pełnego potencjału się nie wykorzysta (testy extreme hardware i gamer's nexus)

3. Nie każda gra wykorzysta / będzie poprawnie działać "po wyjęciu z pudełka" z multigpu. Nie każdy urzytkownik ma ochotę "bawić" się z sterownikami, szukać ustawień po internecie - to jest opcja dla ciut bardziej cierpliwych.

4. RTX 2080 trzyma mi stabilne 75kl/sec w Wow-sie. Myślę, że nowa 2070Super, tańsza o ponad tysiaka zapewni podobny komfort. Działam w 3440*1440. Polecam takie rozwiązanie, niż dokupowanie drugiej karty.

5. Pozdrawiam

Players
260 posts
12,637 battles

No właśnie na 2560 x 1440 (pulpit) ma 30 i nie daje możliwości więcej,na maksymalnych za to jest rzeczywiście te 60 Hz.Zatem czy jeśli gram w WoWsie na 4096x2160 to trzyma te 60?

Karty tanieją,może rzeczywiście pomyślę nad opcją wymiany.

[EMU]
Players
31 posts
8,451 battles
2 hours ago, Caliber406 said:

No właśnie na 2560 x 1440 (pulpit) ma 30 i nie daje możliwości więcej,na maksymalnych za to jest rzeczywiście te 60 Hz.Zatem czy jeśli gram w WoWsie na 4096x2160 to trzyma te 60?

Karty tanieją,może rzeczywiście pomyślę nad opcją wymiany.

Sprawdź sobie - w geforce experience -> ustawienia -> ogólne -> "nakładka w grze" włącz sobie wyświetlanie liczby fps. Oczywiście wyłącz v-synch.

Pytanie: dlaczego pulpit masz w innej rozdzielczości niż natywna dla ekranu? Jak masz za małe ikonki/napisy to lepiej chyba zwiększyć skalowanie interfejsu w opcjach Win10 - ułatwienia systemu.

Pozdrawiam

[ARES-]
Players
760 posts
8,687 battles
On 7/29/2019 at 12:09 PM, ImpostoRPL said:

Sprawdź sobie - w geforce experience -> ustawienia -> ogólne -> "nakładka w grze" włącz sobie wyświetlanie liczby fps. Oczywiście wyłącz v-synch.

Pytanie: dlaczego pulpit masz w innej rozdzielczości niż natywna dla ekranu? Jak masz za małe ikonki/napisy to lepiej chyba zwiększyć skalowanie interfejsu w opcjach Win10 - ułatwienia systemu.

Pozdrawiam

Kiedy pare razy ściągnąłem geforce experience gra nie była stabilna. Czy jest sens ściągać GE?

[BASIC]
Beta Tester
630 posts
8,727 battles
On 7/27/2019 at 11:46 AM, Odo_Toothless said:

Ja aukrat poszedłem w drugą stronę. Ograniczyłem ilość FPS w grze z 75 do 50, żeby ograniczyć pobór mocy 970 GTX i pośrednio procesora. Miernik pokazuje 20 Wat mniej i też wentylatory pracują wolniej/ciszej. Wizualnej róznicy pomiędzy tymi FPS-ami w WoWs, nie widzę.

Odkąd 2 lata temu zmieniłem zabytkowego lapka na coś nowszego, nie ruszałem tego pliku. Niestety miałem ostatnio przycięcia na renderingu efektów i nowo wykrytych okrętów. Dzięki za przypomnienie, ograniczyłem liczbę FPS do50, zcachowałem efekty i wreszcie jakoś to działa.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.