Jump to content
PSA: Ranked battles HP restoration for aircrafts issue Read more... ×
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Bergham

Jean Bart

13 comments in this topic

Recommended Posts

[T-N-T]
Players
3,283 posts
14,644 battles

První dojmy nejsou špatné. Zatím mi přijde poměrně znatelný rozdíl v lepší přesnosti děl oproti Richimu (což je bezva). na druhou stranu rozhodně nejde čekat, že Jean Bart bude schopen tankovat Yamato/Musashi nebo jakékoliv HE. Když na vás něco takového čeká, rychle zdrhat.

Srandovní je, že stejně jako s Missouri a Kronshtadtem se zčásti ze zoufalství, zčásti z dojmu vysoké zodpovědnosti k týmu (vzhledem k nadprůměrně dobrým lodím), vrhám dost možná zbytečně vpřed a snažím se potahat týmy víc, než by bylo zdrávo. (Odtud moje mizerné výsledky s Missouri a Kronshtadtem - pravda, s JB jsem si staty posledními dvěma bitvami notně vylepšil, ale předtím to bylo totéž v bleděmodrém.)

[IDDQD]
Weekend Tester
1,096 posts
10,382 battles

Nebyť RB, tak Barta nekúpim a nezistím, aká je to super loď. Prakticky sa jedná o Conqueror na Tieri 9. Jasné, nemá takú šancu na zapálenie, ale kompenzuje to zvýšenou RoF, Reload Boosterom a vynikajúcou presnosťou diel + super dostrelom vyše 24 km. Navyše má  celú hlavnú batériu umiestnenú v predných vežiach.

Musashi a spol Vás má problém na 20 km trafiť a vy solíte salvu za salvou každých 22,9 sekundy. AP nabíjam zásadne len na BB, ktoré sa ku mne dostanú bokom na 6-10km. A potom nastáva ďalší masaker. Niekoľkokrát sa mi takto za 25 hier podarilo vypnúť pomocou reload boostera plné Musashi. Za minútu mu nasypete 4-6 citadiel a je po nepriateľovi :Smile_veryhappy:

Jasné, nie každému tento štýl vyhovuje treba dobre sledovať mapu, byť trpezlivý a odhadnúť správny okamžik, kedy potlačiť.

Nesmiete sa totiž dostať do situácie, kedy budete musieť utekať, pretože na zadok to dostáva rekt a navyše nemôžete nejak efektívne strieľať. Ale u mňa sa jedná o TOP RB loďku.

[T-N-T]
Players
3,283 posts
14,644 battles

Jo, je pravda, že s názorem "JB is Cancer" jako Conqueror se setkávám stále častěji...

Ale jo, do ranked se zdá být bezva. Jen je důležité rozeznat, kdy je třeba zatlačit a podpořit DDčka, ne jen zezadu spamovat HE na bitevkách.

Players
4,799 posts
27,663 battles

Jelikoz hraju uz jen Coop, tak pro Coop je ta lod nanic. Nevydelava nic zazracnyho, navic, v ty rychlosti coop nestacite nic nastrilet, protoze salvy HE do křižníku za 3000 ...  DDcko smaznu spis s Mussashi nez timhle. Nebyt toho, ze nic jineho za uhli nebylo a byl kupon, tak bych do toho nesel.

Kdyz chcete nastrilet - plnej plyn a taran...

• Funny 1

[T-N-T]
Players
3,283 posts
14,644 battles

Hmm, já mastím na 80% Coop v posledním už asi roce, a Jean Bart je pro to ta nejlepší loď. Jediná nevýhoda je neschopnost overmatchnout některé křižníky (naprosto nejhorší možnost je, když se proti mne spawne Hindenburg, pak musím buď zdrhat, nebo se smířit s tím, že rychle skapu na torpéda).

Díky reload boostu, speed boostu a všem dělům krásně na přídi prostě na začátku hry vletíte vpřed a likvidujete vše, co se namane. Ideálně včas rozstřílíte DD a křižník a dáte si duel s enemy bitevkou. No a pak hra zpravidla končí.

Musashi není nejhorší na Coop, ale celková neohrabanost (i děl) znamená, že ve značném počtu případů stačíte vystřelit 3-4 salvy a je po hře. A bohužel Musashi má příliš křivá děla, aby se za pár salv dalo něco nahrát. A do capu taky nedojedete.

EDIT: Jediné, co na Coop funguje ještě lépe než Jean Bart, mohou být DDčka. Ideálně taková, která sama rozstřílí enemy DD i bez pomoci a pak má dost torpéd na smáznutí křižníku a bitevky, co to DD do capu následují. Já mám z vyšších tierů jen Cossack, ten bohužel nespňuje podmínku torpéd, čili se musím spolehnout na děla a jednotlivě pečlivě dávkovat torpéda a doufat, že přežiju, než se znovu nabijí.

Players
4,799 posts
27,663 battles

Hrajeme stejnou loď ? Nejvíc jsem nastřílel 99k s taranem.

[T-N-T]
Players
3,283 posts
14,644 battles

No, koukal jsem na naše staty a jako bychom nehráli. Missouri (na tu jsem ve srovnání zapomněl, hodnotil bych ji tak někde mezi JB a Musashi v použitelnosti) a Musashi máme v Coopu srovnatelné. S JB mám staty skoro dvojnásobné. :cap_hmm:

Na jak blízko to hraješ? Já skutečně s každou bitevkou v Coopu na začátku hry letím plnou parou vpřed, pár salv HE do DDčka (pokud to není haru či Khaba) - pokud se nepotopí než je nebezpečně blízko kvůli torpédům, tak klidně s reload boostem. Jinak AP do kižníku, co se tam namane (pokud to není KM nebo US těžký křižník, v tom případě zůstanu u HE) a za stále plné rychlosti připravím děla na stranu k proplutí kolem a ideálně vypnutí bitevky. A hotovo.

Zásadní je před začátkem zkouknout tabulku týmů a adekvátně tomu připravit munici. Pokud jsou všechny křižníky botů Salemy a třeba nějaký Hipper, netřeba přebíjet na AP, dokud nebudu proplouvat kolem jejich boků, potažmo boku bitevky.

JB je v tomhle neuvěřitelně flexibilní. Děla stihne natočit velice rychle, přebíjí na potřebnou munici taky velice rychle. Zároveň samotná loď je velice rychlá a obratná. Prostě vždycky je JB připraven a zpravidla i vybaven (výjimka je práve Hindenburg: kombinace 27mm čumáku a zároveň příliš mnoha torpéd je vražedná - Roon i Hipper mají torpéd moc málo na skutečné ohrožení JB).

[DE-FS]
Beta Tester
340 posts
6,622 battles

Dlouho jsem váhal kam investovat těžce zasloužené ulí a nakonec jsem si pořídil tohohle "mazlíka" a ani náhodou nelituju. Jsem na BB lama, to klidně přiznám, ale tohle přesně sedí tomu jak si představuji hru s BB. Vždyť JB umí prakticky všechno co by člověk mohl kdy potřebovat. Na špici pefektně tankuje, díky reloadu můžete někoho bleskově smazat, díky speed boostu se můžete přesunout kam chcete, HE zapalují, AP do boků nakládají, AA vražedné už v základu, co víc si přát? A hlavně hra je s ním pro mě zábavná a relativně jednoduchá. Jako nevýhody pro mě má jen, že dlouho hoří a že ty děla mají své dny.

• Cool 1

[O-S-W]
Players
225 posts
11,259 battles

Tak jsem využil nasyslené uhlí a po delším váhání koupil Jeana Barta a nelituju. Bavila mě už Richelie, ten styl kdy má bitevka všechny děla vepředu mi sedí. Loď je rychlá, obratná, děla jsou přesná a trefují (oproti třeba Musashi neskutečný rozdíl) a není problém vypnout třeba křižník 15km+ daleko, co jede bokem a nedáva pozor. Obvykle vlítnu do CAPu, zakempím bokem ke skále, pak smahnu 50% HP cizímu DDčku, které mě tu - tak brzo po začátku hry - nečeká, torpům se mi daří většinou vyhnout (jedou na mou příď). Pak DD zdrhá a když pomuže tým, je CAP náš. Loď ale zábavná, vydělávající a myslím že si budeme rozumět. Příjde mi určitě přesnější než Alsace, kterou jezdím souběžně, abych se konečně dostal na tier  10 za Frantíky.... Doporučuju všema deseti

• Cool 1

Players
367 posts
4,784 battles

Jedno čerstvé video pro představu ... i když pro J.B. je to poněkud neobvyklá taktika (co je potkávám v náhodných hrách, tak se krčí vzadu za ostrovy s povystrčeným čumákem, asi aby jim náhodou někdo neodřel lak) na neobvyklé mapě :cap_haloween:

Spoiler

[IDDQD]
Players
208 posts
8,304 battles

Takovýto push 3 bitevek (taky to byla kombinace 2x JB plus něco)na této mapě jsem už viděl vícekrát.....a jako...funguje to.  

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.