Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Bang_Bang_Bum_Bum

Das Boot 2018

17 comments in this topic

Recommended Posts

[ZGZ]
Weekend Tester
1,873 posts
8,599 battles

Nowy serial na podstawie klasycznego Das Boot

Od grudnia oficjalnie do obejrzenia.

Jak ktoś poszuka  w sieci to można już znaleźć pierwszy odcinek

Zapowiedź

• Cool 1

[ZGZ]
Weekend Tester
1,873 posts
8,599 battles
3 minuty temu, zdzislawdyrma napisał:

nie jest na podstawie tego klasyka

Tak wyczytałem w necie, ale się nie upieram, po germańsku nie szprecham, to nie wiem co tam orginalnie naszrajbowali. 

Napewno są podobne momenty wykorzystane (np. Nocne forsowanie cieśniny) i motyw muzyczny. 

[PLO]
Beta Tester
4,655 posts
13 hours ago, Bang_Bang_Bum_Bum said:

Nowy serial na podstawie klasycznego Das Boot

W sensie - na podstawie książki?

BTW, trailer jest sklejony z ujęć filmu z 1981 roku? O co kaman? Ten serial to jakaś zremasterowana wersja reżyserska?

Pozdrawiam

[TF16]
Moderator
4,132 posts
10,161 battles
16 minutes ago, Radeckij said:

BTW, trailer jest sklejony z ujęć filmu z 1981 roku? O co kaman? Ten serial to jakaś zremasterowana wersja reżyserska?

Pozdrawiam

To nie ten trailer. I to nie ma związku z książką czy filmem - to po prostu nowy serial.

[ZGZ]
Weekend Tester
1,873 posts
8,599 battles
32 minuty temu, Radeckij napisał:

Pozdrawiam

Zdaje się ze wspólny jest tylko tytuł, tam gdzie znalazłem info jakieś pierdoły pisali. 

Ale ma być o ubotach - mam nadzieję, że nie w nowoczesnym niemieckim ujęciu ala "Tajemnica brokeback mountain" :Smile-_tongue:

Players
71 posts
18 godzin temu, Dark_Havoc napisał:

Od 26 listopada leci na kanale Epic Drama. 
Można obejrzeć on-line:
https://epicdrama.pl/watch-now/Das_Boot/1/1

Obejrzałem 1 odcinek, jednak nie wydaje mi się, że pobije oryginał. Z tego co widzę to dzieją się tam też  inne wątki, a nie tylko walka i życie marynarzy na morzu.  W tle jakiś ruch oporu, gestapowiec i takie tam. Obejrzę drugi i zobaczymy. Na razie troszeczkę rozczarowany jestem.  W oryginale człowiek wczuwał się w sytuację tutaj raczej tak nie będzie. Mam nadzieję, że się mylę. A tak korzystając z okazji, ma ktoś może namiary na 4,5 godzinną wersje reżyserska "Das Boot" (1981), z polskimi napisami lub lektorem?

[TF16]
Moderator
4,132 posts
10,161 battles
3 minutes ago, exmax said:

Obejrzałem 1 odcinek, jednak nie wydaje mi się, że pobije oryginał. Z tego co widzę to dzieją się tam też  inne wątki, a nie tylko walka i życie marynarzy na morzu.  W tle jakiś ruch oporu, gestapowiec i takie tam. Obejrzę drugi i zobaczymy. Na razie troszeczkę rozczarowany jestem.  W oryginale człowiek wczuwał się w sytuację tutaj raczej tak nie będzie. Mam nadzieję, że się mylę. A tak korzystając z okazji, ma ktoś może namiary na 4,5 godzinną wersje reżyserska "Das Boot" (1981), z polskimi napisami lub lektorem?

Players
71 posts

Wersja reżyserska trwa prawie 5 godzin. To nie to.. Chodzi mi o pierwotną wersję tego filmu, bez żadnego makijażu. Ponoć została wydana na DVD, ale bez polskiego tłumaczenia...

[COMA]
Beta Tester
362 posts
15,275 battles
50 minut temu, exmax napisał:

Wersja reżyserska  trwa prawie 5 godzin. To nie to..

Zobacz poniżej,bo ja to mam na dvd w tej wersji reżyserskiej 208 min,tyle,że tam dochodzi zwiastun kinowy,making off - film z planu i komentarz reżysera.(polskie napisy)

Co do tego serialu,to nawet ciekawy,ale jak na razie to widzę,że nie ma szans zdeklasować filmu Petersena. Fajnie,że jest.

[WIDMO]
Players
126 posts
8,305 battles
On 11/28/2018 at 11:08 PM, Dark_Havoc said:

Od 26 listopada leci na kanale Epic Drama. 
Można obejrzeć on-line:
https://epicdrama.pl/watch-now/Das_Boot/1/1

Masz jakiś pomysł jak włączyć odcinek 2-8? Jedyne co mogę zrobić na tej stronie to w kółko oglądać 1 odcinek, niby jest odliczanie kiedy będzie drugi ale jak dojdzie do końca to i tak tylko 1 odcinek leci.

[TF16]
Moderator
4,132 posts
10,161 battles
10 hours ago, Cyraxinainen said:

Masz jakiś pomysł jak włączyć odcinek 2-8? Jedyne co mogę zrobić na tej stronie to w kółko oglądać 1 odcinek, niby jest odliczanie kiedy będzie drugi ale jak dojdzie do końca to i tak tylko 1 odcinek leci.

Głupia sprawa. Nie miałem czasu oglądnąć jeszcze 2 odcinka... i mam to samo. Na całe szczęście kanał ten jest w większości kablówek i jak to w tego typu kanałach - powtórki lecą na okrągło. Może Ci się uda go znaleźć.

[MS-B]
Beta Tester
342 posts
7,144 battles

Serial dostępny jest też na kanale Polsat Viasat History. Wczoraj na przykład leciał odcinek nr 3 i 4.

[CSMW]
Beta Tester
1,486 posts
10,692 battles

Ale bajucha. Gniot, rzekłbym. 

Byłem mocno zachęcony 1. odcinkiem, ale mocno sie rozczarowałem. 

Po pierwsze- na prawde nie wiem, dla czego postanowili pojechać na legendzie Das Boot. Jeśli chcieli coś o U-bootach i wielowątkowego, to istnieje inny gotowy scenariusz- "Żelazne Trumny".

Po drugie- nosz k...a, że musi istnieć wątek miłosny to OK, ale, oczywiście, MUSI być to wątek homoseksualny. No bo przecież jak inaczej. Miałem pieprznąć oglądanie już w tym momencie, ale myśe sobie- dobra, zacząłem, to dokończe.

I co mam dalej- absurdalne wątki z życia marynarzy na morzu. Samowolka wśród "szeregowych" i różnica zdań wśród oficerów, która doprowadza do buntu. Różnica zdań. Bunt. Na pokładzie U-boota. NO KUŹWA, ja bym jeszcze zrozumiał coś takiego w USN, gdzie dyscyplina była luźniejsza, ale chyba tylko, gdyby dowódca był wyjątkowym sk...synem i matrosi sie zbuntowali. A tu? różnica poglądów nt sposobu prowadzenia operacji, choć rozkazy są jasne. A przecież tamci ludzie byli nawet nie tyle szkoleni do służby wojskowej, co TRESOWANI do tego. Rozkaz jest rozkaz, to chyba najbardziej rozpoznawalna wizytówka niemieckiego wojska.  Jakby Kalleu dostał nawet jako 1.OW "polityczniaka", to tek zakapował by na niego w bazie, a nie odwalał takie jaja. 

Reasumując, fabuła serialu to naciągany zlepek "sensacyjek dramatycznych" kompletnie wyssanych z palca, a nie żadne "na podstawie powieści", która to jest na podstawie dziennika korespondenta wojennego.

A, jeszcze realizacja, głównie scen batalistyczno- morskich. DRĘTWIARNIA. Leciwy już, prawdziwy Das Boot ,  to mistrzostwo świata w realizacji scen morskich w porównaniu do tego "teatru telewizji". Tam jak korweta płynie, to płynie- jest dynamika, odkosy, fale,  jak ma zrzucić bomby, to są emocje, a tu- o, stoi sobie niszczycielek i stoi sobie. Zabawka w wannie.

Aż chyba na odtrutke zapuszcze sobie stary, dobry Das Boot

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.