Jump to content
You need to play a total of 1 battles to post in this section.
The_EURL_Guy

Stopniowe przejście na systemy 64-bitowe i DirectX 10.1 - wątek na forum

11 comments in this topic

Recommended Posts

[HOB]
Moderator
1,310 posts
5,810 battles

W opcjach będzie DX 10.1 i DX 11, czy tylko DX 11? Bo 11tka co jakiś czas crashuje, gdy 9 działa prawidłowo (jedynie w poprzednich łatkach był kryzys z tragiczną jakością grafiki)

• Cool 1

[MS-B]
Beta Tester, Players
986 posts
6,829 battles

Ja mam nadzieje, że gdzieś w podziemiach WG kilku ogarniętych ludzi o chlebie i wodzie pracuje nad przejściem WoWs na nowy silnik z WoT. Wyczekuje dnia, kiedy WG ogłosi WoWs 1.0 :fish_cute_2:.

• Cool 1

Alpha Tester
11 posts
40 battles
1 hour ago, Silentraz said:

W opcjach będzie DX 10.1 i DX 11, czy tylko DX 11? Bo 11tka co jakiś czas crashuje, gdy 9 działa prawidłowo (jedynie w poprzednich łatkach był kryzys z tragiczną jakością grafiki)

Jeśli masz CTD, to być może jest ten sam problem co z WOT, a dokładnie problem po stronie oprogramowania od Asus + Nahimic.

Players
65 posts
3,272 battles
1 hour ago, Issithin said:

Ja mam nadzieje, że gdzieś w podziemiach WG kilku ogarniętych ludzi o chlebie i wodzie pracuje nad przejściem WoWs na nowy silnik z WoT. Wyczekuje dnia, kiedy WG ogłosi WoWs 1.0 :fish_cute_2:.

A ja sądzę, że pojawienie się wersji 1.0 oznaczać będzie po prostu gwałtowny odpływ graczy i w praktyce koniec rozwijania gry. Zresztą symptomy już są... Zanim doczekałem się brytyjskich lotniskowców klasa ta najprawdopodobniej w ogóle zniknie z gry, więc zamiast nacieszyć się grania trzema różnymi stylami nie pogram sobie wcale...
Już pomijam to, że okręty tierów V-X bez samolotów latających nad masztami będą kompletnie oderwane od historycznej rzeczywistości, a całe uzbrojenie AA będzie służyło wyłącznie do ozdoby. Niestety WG jest już przypadkiem Wanna be Corporation, co oznacza tyle, że łatwiej jest coś skasować niż naprawić lub zrobić lepiej.

Graficznie WoWS nie potrzebuje już praktycznie żadnych ulepszeń bo w najlepszej jakości obraz wygląda naprawdę nieźle, a w najniższej i tak nie będzie to mieć znaczenia, więc po grzyba te zmiany? Niech sobie te 3-5% dalej gra na takim sprzęcie jaki mają z jakością obrazu jaki da się wyciągnąć na starszych laptopach.
Po co komu w grze internetowej i tak małymi możliwościami pracy kamery obraz jakości kinowej? Nie widzę jakoś narzekań aby na 4K był jakiś problem z pikselozą lub zbyt mało rzeczywistymi efektami...

Również jakoś nie widzę rozwoju gry w kierunku gwałtownej pamięciożerności poza dodawaniem modeli okrętów z gry, a skoro obecny klient jakoś radzi sobie z adresowaniem 2 GB ramu, to drobna zmiana dosłownie jednego bitu w kliencie EXE, żeby obsługiwał 4GT (/3GB) dodałaby aż połowę obecnie używanej pamięci. Moim zdaniem technologicznie argument za przejściem wyłącznie na systemy 64-bit w najbliższej przyszłości kompletnie upada.
Natomiast informacje o tym, że po kilku bitwach brakuje pamięci oznacza, że WG najwyraźniej wie o tym, że w kliencie są już spore wycieki pamięci i zamiast je szukać oraz wyeliminować prościej jest wywalić klienta, który mając mało pamięci do dyspozycji bazuje na niezawodności softu.
Krótko mówiąc WG idzie krokiem pijanego proboszcza w kierunku jakiegoś rowu. :)

[HOB]
Moderator
1,310 posts
5,810 battles
12 minutes ago, _Patrol said:

Jeśli masz CTD, to być może jest ten sam problem co z WOT, a dokładnie problem po stronie oprogramowania od Asus + Nahimic.

WOT śmiga całkiem dobrze. Z Asusem mój sprzęt ma niewiele wspólnego, a Nahimic - pierwszy raz nazwę widzę.

Żeby nie było że opcja DX11 wywala tylko u mnie - właśnie na forum poznałem tą metodę na uniknięcie crashy (gdzie jakieś 4-6 do zera w crashach prowadzi DX11).

Grafika 8-bitowa była przejściowym problemem.

[IFS]
Players
11 posts
9,625 battles

Pytanie, czy planowana zmiana postawi nowe wymagania tylko systemowi operacyjnemu (64) i pamięci operacyjnej RAM na płycie głównej, czy także kartom graficznym i ich własnemu ramowi?

[FT-B]
Players
285 posts
2,990 battles

Nowy silnik, to pewnie najszybciej za 2 lata, na pięciolecie :)  A najpóźniej..za 5 lat. Tylko siedzieć na tym silniku, jeszcze więcej niż dwa lata. Przynajmniej teraz coś robią, i może w końcu port nie będzie mulił, a przy otwieraniu kontenerów, kontener nie będzie się otwierał pod pokładem, albo na górze XD

Players
24 posts
1,656 battles

Fajna sprawa i dobra wiadomość :)

Szkoda że jednak to nie będzie dx12 / vulkan , gdzie można więcej wycisnąć z gry.

[HERO5]
Alpha Tester
599 posts

Ten silnik ma ponad 10 lat, dx12 nic by mu nie dał, jedynie nowy a to dość spore koszta więc wątpie że zobaczymy to w Wows dopóki słupki sprzedaży nie polecą w dół :)

[DOREE]
[DOREE]
Players
11 posts
13,639 battles
On ‎11‎/‎26‎/‎2018 at 2:27 PM, Olamagato said:

A ja sądzę, że pojawienie się wersji 1.0 oznaczać będzie po prostu gwałtowny odpływ graczy i w praktyce koniec rozwijania gry. Zresztą symptomy już są... Zanim doczekałem się brytyjskich lotniskowców klasa ta najprawdopodobniej w ogóle zniknie z gry, więc zamiast nacieszyć się grania trzema różnymi stylami nie pogram sobie wcale...
Już pomijam to, że okręty tierów V-X bez samolotów latających nad masztami będą kompletnie oderwane od historycznej rzeczywistości, a całe uzbrojenie AA będzie służyło wyłącznie do ozdoby. Niestety WG jest już przypadkiem Wanna be Corporation, co oznacza tyle, że łatwiej jest coś skasować niż naprawić lub zrobić lepiej.

Graficznie WoWS nie potrzebuje już praktycznie żadnych ulepszeń bo w najlepszej jakości obraz wygląda naprawdę nieźle, a w najniższej i tak nie będzie to mieć znaczenia, więc po grzyba te zmiany? Niech sobie te 3-5% dalej gra na takim sprzęcie jaki mają z jakością obrazu jaki da się wyciągnąć na starszych laptopach.
Po co komu w grze internetowej i tak małymi możliwościami pracy kamery obraz jakości kinowej? Nie widzę jakoś narzekań aby na 4K był jakiś problem z pikselozą lub zbyt mało rzeczywistymi efektami...

Również jakoś nie widzę rozwoju gry w kierunku gwałtownej pamięciożerności poza dodawaniem modeli okrętów z gry, a skoro obecny klient jakoś radzi sobie z adresowaniem 2 GB ramu, to drobna zmiana dosłownie jednego bitu w kliencie EXE, żeby obsługiwał 4GT (/3GB) dodałaby aż połowę obecnie używanej pamięci. Moim zdaniem technologicznie argument za przejściem wyłącznie na systemy 64-bit w najbliższej przyszłości kompletnie upada.
Natomiast informacje o tym, że po kilku bitwach brakuje pamięci oznacza, że WG najwyraźniej wie o tym, że w kliencie są już spore wycieki pamięci i zamiast je szukać oraz wyeliminować prościej jest wywalić klienta, który mając mało pamięci do dyspozycji bazuje na niezawodności softu.
Krótko mówiąc WG idzie krokiem pijanego proboszcza w kierunku jakiegoś rowu. :)

Bardzo podoba mi się sposób w jaki opisałeś zmiany w sposobie gry lotniskowcami. Zgodzę się z tobą w 100%. Mam 2 cv premium (Saipan, Enterprise) i zaczynam sobie grani, od uruchomienia któregoś z nich - tak dla rozgrzewki. Po zmianach, najprawdopodobniej przestanę ich dotykać (z OGROMNYM żalem). OK - WG ma "to gdzieś", bo zakup zrobiony i kasa się zgadza.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.