Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 1 battles to post in this section.
The_EURL_Guy

Na straconej pozycji: Polska - wątek na forum

13 comments in this topic

Recommended Posts

[HEHO]
Beta Tester
5 posts
6,074 battles

A gdyby tak jakaś kolejną polską premkę? "Dragon" na przykład? Albo kolejny niszczyciel np. "Wicher". Niekoniecznie "Grom", choć zasłużony :)  bo "Błyskawica" już jest, ale taki "Wicher" albo "Burza". Miło by było :Smile_glasses:

• Cool 1

[BSW-F]
Players
1,039 posts
11,861 battles

Nie pisałem tego 11 Listopada, ale teraz jest 25, więc napiszę. Jestem głęboko zawiedziony tym, że na stulecie polskiej, najpierw niepodległości, potem marynarki wojennej WG nie dało nam żadnej nowej premki. A przecież modele okrętów są łatwe do zrobienia. Po za oryginalnym projektem Błyskawicy, reszta polskich niszczycieli to po prostu byłyby lekkie przeróbki okrętów z innych krajów. ORP Wicher - przerobiony typ Bourrasque. ORP Piorun - niszczyciel typu N, bez tylnej wyrzutni torped, ale z działem przeciwlotniczym, ORP Orkan - niszczyciel typu L/M, z działem przeciwlotniczym zamiast tylnej wyrzutni torped. A tak to niemal nic nie mamy :cap_old:

• Cool 2

Players
1 post
7,684 battles

Też jestem za ORP Dragon. 6 x 152 o dobrej szybkostrzelnosci z doatkowymi aparatami torpedowymi o przyzwoitym zasiegu 7-8 km. Conrad miał jedna 152-kę mniej i od poczatku nie maiał wyrzutni torpedowych. Czyli Dragon! Dobrze by było aby był ustawiony na co najmniej V poziomie, z uwagi na to, że sporo wymagań jest na minimum V tier

A tak przy okazji to mogli by wprowadzić opcje wieszania bandery kraju gracza.

• Cool 2

[TF16]
Moderator
4,129 posts
10,156 battles
13 minutes ago, Davao said:

Nie pisałem tego 11 Listopada, ale teraz jest 25, więc napiszę. Jestem głęboko zawiedziony tym, że na stulecie polskiej, najpierw niepodległości, potem marynarki wojennej WG nie dało nam żadnej nowej premki. A przecież modele okrętów są łatwe do zrobienia. Po za oryginalnym projektem Błyskawicy, reszta polskich niszczycieli to po prostu byłyby lekkie przeróbki okrętów z innych krajów. ORP Wicher - przerobiony typ Bourrasque. ORP Piorun - niszczyciel typu N, bez tylnej wyrzutni torped, ale z działem przeciwlotniczym, ORP Orkan - niszczyciel typu L/M, z działem przeciwlotniczym zamiast tylnej wyrzutni torped. A tak to niemal nic nie mamy :cap_old:

"Z dniem 28 listopada 1918 roku [rocznica bitwy pod Oliwą] rozkazuję utworzyć Marynarkę Polską (...)"

Poczekaj jeszcze 3 dni. Za tyle dni jest oficjalne 100 lecie powołania MW.

[BSW-F]
Players
1,039 posts
11,861 battles
14 minuty temu, Dark_Havoc napisał:

"Z dniem 28 listopada 1918 roku [rocznica bitwy pod Oliwą] rozkazuję utworzyć Marynarkę Polską (...)"

Co nie zmienia faktu, że nie dodali niczego od tak dawna oczekiwanego.

• Cool 1

[PLO]
Beta Tester
4,655 posts

Gdy wojna trwała w najlepsze, stało się jasne, że polska marynarka na uchodźctwie miała dostatecznie dużo doświadczonego personelu, by oddać jej do dyspozycji więcej okrętów.

Kuuuźwa, nawet nie wiem jak to skomentować. 30 lat żyłem w błędzie czytając, jak "skrobano dno garnka" kompletując załogi do kolejnych okrętów. Eeeh...

• Cool 1

Players
1,301 posts
11,573 battles
45 minut temu, Radeckij napisał:

"skrobano dno garnka" kompletując załogi do kolejnych okrętów.

Gdzieś czytałem, że informację od brytyjskiej admiralicji, że wreszcie Anglicy wypożyczą nam krążownik, nasi morscy oficjele przyjęli z mieszanymi uczuciami. Z jednej strony cieszyli się, że w końcu będziemy mieli coś większego - a z drugiej martwili, że w przypadku ciężkiego krążownika na bank zabrakłoby im ludzi. Owszem, było "dużo doświadczonego personelu" - tylko w wielu wypadkach w niewoli u wschodniego "sojusznika". Ilu z nich nie zdążyło "załapać się" do Andersa? Owszem, Stalin potrzebował konwojów ze sprzętem wojskowym, ale iść na rękę Polakom? Nie żartujcie, towarzysze, kto będzie pracował przy wyrębie lasu na Syberii...?  :-(

Cytat

Słownik PWN podaje, że pisze się: na uchodźstwie [przykład]. Polska mowa - trudna język, jak mawiał Zulu Gula :-))

• Cool 1

[PLO]
Beta Tester
4,655 posts
15 minutes ago, umbra_arboris said:

Z jednej strony cieszyli się, że w końcu będziemy mieli coś większego - a z drugiej martwili, że w przypadku ciężkiego krążownika na bank zabrakłoby im ludzi.

Problemy byłyby nawet z ukompletowaniem załogi dla Dido, bo potrzebował o 100 osób więcej niż Dragon.

Pozdrawiam

Players
19 posts
220 battles
25.11.2018 o 18:18, Dark_Havoc napisał:

Myślisz że WG dało radę to ukryć.

Players
19 posts
220 battles

Poza teamatem. TYch którzy nie mają Błyskawicy polecam zestaw cobi  z kodem. Po odliczeniu ceny zestawu na BlackFriday ORP Błyskawica koszuje nas 10 zł, bez promocji 50zł (27zł

taniej)

Players
19 posts
220 battles

WG rozpoczęło pracę przy SB to wiemy. Polskie drzewko stoji prawie puste to wiemy.  Polska miała SB i WG o tymm wie to wiemy. Czyli czy dostaniemy ORP Orła do popływania?:cap_yes:

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.