Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
WG_Lumberjack

0.7.11 Mechanika gry

13 comments in this topic

Recommended Posts

WG Staff
1,659 posts
3,273 battles

Mechanika gry

W aktualizacji 0.7.11 zmieniamy mechanikę uszkodzeń pociskami PP, aby zapobiec rzadkim przypadkom, gdy pociski o dużym kalibrze zadawały nadmiarowe uszkodzenia niszczycielom. Miało to miejsce, gdy pocisk trafiał pancerz niszczyciela pod ostrym kątem. Grubość efektywnego pancerza pozwalała pociskowi na uzbrojenie i zadanie znacznych uszkodzeń wewnątrz kadłuba okrętu.

ad181eb8-dcf6-11e8-b82e-ac162d8bc1e4.jpg

W aktualizacji 0.7.11 zmieniamy mechanikę uszkodzeń pociskami PP, aby zapobiec rzadkim przypadkom, gdy pociski o dużym kalibrze zadawały nadmiarowe uszkodzenia niszczycielom. Miało to miejsce, gdy pocisk trafiał pancerz niszczyciela pod ostrym kątem. Grubość efektywnego pancerza pozwalała pociskowi na uzbrojenie i zadanie znacznych uszkodzeń wewnątrz kadłuba okrętu.

Standardowe uszkodzenia, które niszczyciele zazwyczaj otrzymują od ciężkich pocisków trafiających ich kadłub muszą być równe uszkodzeniom zadawanym przez nazbyt penetrujące pociski. Niemniej jednak z powodu powyższej sytuacji, wartość otrzymywanych uszkodzeń przekraczała dozwolone granice, wynoszące około 1/3 maksymalnych uszkodzeń pocisku. Stąd też dochodziło do sytuacji, gdy mały niszczyciel z pulą PW, którą trudno nazwać pokaźną, mógł stracić większość swoich punktów wytrzymałości z powodu pojedynczego trafienia.

W aktualizacji 0.7.11 wprowadzamy limit maksymalnych uszkodzeń, jakie pociski PP mogą zadać wszystkim niszczycielom, oprócz Chabarowska i Harugumo. Uszkodzenia okrętu pociskiem PP z kalibrem co najmniej 280 mm nie będą przekraczać 10% maksymalnych uszkodzeń, jakie pocisk może zadać. Mimo iż 10% może wydawać się małą wartością, takie trafienie wciąż spowoduje znaczące uszkodzenia dla niszczycieli.

Zmiana nie dotknie niszczycieli Harugumo i Chabarowsk, ponieważ otrzymywane przezeń uszkodzenia znajdują się już w zakładanym przedziale, a ich redukcja mogłaby okazać się zbyt dużym wzmocnieniem dla tych dwóch okrętów.

Ta nowość zmieni starcia pomiędzy niszczycielami i większymi okrętami, mającymi na wyposażeniu działa baterii głównej o kalibrze co najmniej 280 mm. Od teraz będą musiały być znacznie ostrożniejsze podczas wyboru typu pocisku, biorąc pod uwagę sytuację w bitwie. Salwa pociskami PP na krótkim dystansie wciąż zada znaczne uszkodzenia niszczycielowi, zmuszając go do poważnego zastanowienia się przypuszczeniem ataku torpedowego z krótkiej odległości. 

Dodatkowo zmieniliśmy mechanikę uszkodzeń torpedami całkowicie zniszczonych części okrętu, Od teraz torpeda trafiająca okręt w którąkolwiek część tego typu zada gwarantowane uszkodzenia o wartości 10% maksymalnych dopuszczalnych uszkodzeń. Zapobiegnie to sytuacjom, gdy niszczyciel otrzyma kilka trafień torpedami i pozostanie na powierzchni, ponieważ część kadłuba objęta trafieniem nie ma więcej PW do stracenia.

Opisane zmiany oczywiście dotyczą osiągów w bitwie wszystkich okrętów. Będziemy dokładnie monitorować statystyki graczy i podejmiemy wszystkie potrzebne działania, aby poczynania bitewne wszystkich okrętów nie wykraczały poza określone normy.

[ORKAN]
Players
26 posts
7,165 battles

Wczoraj trafiłem inny pancernik (full hp) z bliska, salwą z 5! _penetracjami_ - 2k dmg. BB gram tylko jak muszę na coś zarobić Missourim, więc lama jestem, ale takie coś zniechęca.

[MS-B]
Beta Tester, Players
986 posts
6,829 battles

Zamiana miejscami baretek penetracji i nadpenetracji, to świetny pomysł :cap_like:, nic bardziej wprowadzającego w błąd już się wymyślić nie dało :cap_haloween:.

[MIRKO]
[MIRKO]
Players
70 posts
7,649 battles

Ja rozumiem, ze Harugumo i Chabarowsk to sa duze krowy i nowa mechanika AP sie do nich nie stosuje - ale to, co na obrazku ponizej to jest jednak przesada... DD zszedl od jednego, w zasadzie przypadkowego hita z AP od mojej Iowy, za jedyne 19.1k dmg...

Dokladnie 1 mecz wczesniej na Harugumo dostalem podobne trafienie od Montany, zostal mi tylko ogryzek HP.

Kaman WG.

shot-18.11.29_12.08.51-0656.jpg

[TF16]
Moderator
4,129 posts
10,156 battles
34 minutes ago, jasinaPL said:

Ja rozumiem, ze Harugumo i Chabarowsk to sa duze krowy i nowa mechanika AP sie do nich nie stosuje - ale to, co na obrazku ponizej to jest jednak przesada... DD zszedl od jednego, w zasadzie przypadkowego hita z AP od mojej Iowy, za jedyne 19.1k dmg...

Dokladnie 1 mecz wczesniej na Harugumo dostalem podobne trafienie od Montany, zostal mi tylko ogryzek HP.

Kaman WG.

shot-18.11.29_12.08.51-0656.jpg

Tak to jest ja się nie wozi na DD sygnału Juliet Charlie.

[MS-B]
Beta Tester, Players
986 posts
6,829 battles
20 godzin temu, Dark_Havoc napisał:

Tak to jest ja się nie wozi na DD sygnału Juliet Charlie.

No właśnie mi też to wygląda ewidentne na detonacje, żaden pojedyńczy pocisk w grze nie zadaje takiego DMG.

Players
1,360 posts
5 hours ago, Issithin said:

No właśnie mi też to wygląda ewidentne na detonacje, żaden pojedyńczy pocisk w grze nie zadaje takiego DMG ddkowi.

Lekka dopiska. Dmg 19,6k już wbiłem jak Yamka wpakowałem cytke Kurwustowi - tylko baretka cytki, a weszła penetracja + cytka.

[MS-B]
Beta Tester, Players
986 posts
6,829 battles
9 minut temu, Shiryaku napisał:

Lekka dopiska. Dmg 19,6k już wbiłem jak Yamka wpakowałem cytke Kurwustowi - tylko baretka cytki, a weszła penetracja + cytka.

Jeśli była penetracja + cytadela to jeszcze można to zrozumieć, bo penetracja zadała swoje a cytadela swoje i się zsumowało. W niszczarkę się tak nie da obecnie, bo po pierwsze nie ma cytadeli :cap_haloween:, a po "nerfie" pocisków AP DD'ek nie dostaje penetracji, inną rzeczą jest czy nadpenetracja może wywołać detonacje.

29.11.2018 o 12:14, jasinaPL napisał:

Kaman WG.

Powiedz nam jeszcze na jakim dystansie była ta niszczarka? Bo jeżeli była blisko to istnieje szansa ze pomocnicza ja zdetonowała, sam miałem kiedyś taka sytuacje ze dosłownie 1 pocisk z pomocniczej trafił DD i go zdetonował :cap_wander_2:.

• Cool 1

Players
1,360 posts
12 minutes ago, Issithin said:

Jeśli była penetracja + cytadela to jeszcze można to zrozumieć, bo penetracja zadała swoje a cytadela swoje i się zsumowało. W niszczarkę się tak nie da obecnie, bo po pierwsze nie ma cytadeli :cap_haloween:, a po "nerfie" pocisków AP DD'ek nie dostaje penetracji, inną rzeczą jest czy nadpenetracja może wywołać detonacje.

Powiedz nam jeszcze na jakim dystansie była ta niszczarka? Bo jeżeli była blisko to istnieje szansa ze pomocnicza ja zdetonowała, sam miałem kiedyś taka sytuacje ze dosłownie 1 pocisk z pomocniczej trafił DD i go zdetonował :cap_wander_2:.

Dlatego dopisałem DDkowi. Poza tym DD dostał z głównej - jest na screnie - chociaż detonacja deski z AP głównej to prawdziwa rzadkość

[FT-B]
Players
285 posts
2,990 battles

Myślałem że to działa tylko na deski... od dwóch dni, mam problem z cytadelami.Non stop w krążki przechodzą pociski. Z 3-4 km zadaję 3k dmg...  w 90% to była cytadela , i koniec krążka. Teraz rzadko...ale na 17 km to potrafi wpaść kompletnie od czapy. Krążek w krążek wchodzi, Deską też cytadelę w boki, ale BB nagle wszystko przechodzi. Strzelałbym OB, gdyby one też nie zadawały żenujących obrażeń jak źle wylosuje.

I na co dostaję baretkę poważne obrażenia? Skoro ani dmg nie mam, ani nic okrętowi nie uszkodziłem.

[TF16]
Moderator
4,129 posts
10,156 battles
22 minutes ago, Toyminator said:

Myślałem że to działa tylko na deski... od dwóch dni, mam problem z cytadelami.Non stop w krążki przechodzą pociski. Z 3-4 km zadaję 3k dmg...  w 90% to była cytadela , i koniec krążka. Teraz rzadko...ale na 17 km to potrafi wpaść kompletnie od czapy. Krążek w krążek wchodzi, Deską też cytadelę w boki, ale BB nagle wszystko przechodzi. Strzelałbym OB, gdyby one też nie zadawały żenujących obrażeń jak źle wylosuje.

I na co dostaję baretkę poważne obrażenia? Skoro ani dmg nie mam, ani nic okrętowi nie uszkodziłem.

Polecam Ci bardzo serdecznie ten materiał:

@lobuzjeden stworzył ten film tłumacząc m.in. dlaczego nie penetrujesz krążowników z bliska.

[FT-B]
Players
285 posts
2,990 battles

No wszystko fajnie. Ale nie zmienia faktu, że RNG ma znaczenie. Bo raz przeleci, a raz nie. Tak jak mówię łobuz, ta mechanika jest...no jaka jest..Rozumiem ją, i o tym wiedziałem,bo już wcześniej oglądałem poradniki itp. ale jest to   kompletnie głupie. . Najgorzej jest na na BB,Mechanika mechaniką, ale nie wiesz czy to trafi czy nie trafi.  Na krążkach mam to gdzieś, bo wiem jak przebijać. RNG na krążkach i DD nie robi takich głupot jak na BB. I tyle :)

Ponawiam.czemu dostaję baretkę poważne uszkodzenia? Jeśli nie zrobiłem dmg,ani nie uszkodziłem żadnej ważnej rzeczy okrętu.

Editl

:Już wiem czemu nie wchodziły cytki na operacjach...Źle mierzyłem, troszkę za wysoko. Na randomie i coopach mierzę w linię wody. Na operacjach mam imput laga. I mam problemy z celowaniem (od 13 km wydaje mi się, że bot się zatrzymuje ,i nagle przyśpiesza jak F1 XD) Robię małe poprawki i od razu lepiej :)

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.