Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Xunarra

Stal za pieniądze

141 comments in this topic

Recommended Posts

[LOBUZ]
Players
80 posts
3,885 battles

Zgodnie z informacjami z nowego bloga deweloperów potwierdził się plotki o wprowadzeniu do sklepu premium stali. Jest to co prawda zrobione w formie ukrytej, bo za pośrednictwem kampanii, ale jednak. Dodatkowo ogrom innych różnych sposobów na zdobycie stali. Trzeba będzie chyba zmienić opis w arsenale, bo z tego co kojarzę wspomina on o rozgrywkach na wysokim poziomie, a od teraz każdy jeden patałach będzie mógł sobie bez wysiłku i znajomości gry kupić okręt premium TX. Jak znam WG to misje będą do zrobienia na piątym poziomie, tak żeby możliwe było przeskoczenie od razu na dziesiątkę bez znajomości podstawowych mechanik gry.

Spodziewany rezultat to spadek jakości gry na wysokich tierach, dalsze płacze, że ósemki rzuca tylko na dziesiątki, no bo każdy jeden milord z BB kupi se burgonia. Ktoś pamięta te stare dobre czasy w których, jak ktoś nie umiał grać to nie miał szans wepchnąć się i psuć innym gry na dziesiątym poziomie, bo nie wychodził nawet na 0 jak był słaby?

• Cool 6
  • Funny 3
  • Boring 3

[2137]
Weekend Tester
280 posts
5,203 battles
2 minutes ago, Xunarra said:

Zgodnie z informacjami z nowego bloga deweloperów potwierdził się plotki o wprowadzeniu do sklepu premium stali. Jest to co prawda zrobione w formie ukrytej, bo za pośrednictwem kampanii, ale jednak. Dodatkowo ogrom innych różnych sposobów na zdobycie stali. Trzeba będzie chyba zmienić opis w arsenale, bo z tego co kojarzę wspomina on o rozgrywkach na wysokim poziomie, a od teraz każdy jeden patałach będzie mógł sobie bez wysiłku i znajomości gry kupić okręt premium TX. Jak znam WG to misje będą do zrobienia na piątym poziomie, tak żeby możliwe było przeskoczenie od razu na dziesiątkę bez znajomości podstawowych mechanik gry.

Spodziewany rezultat to spadek jakości gry na wysokich tierach, dalsze płacze, że ósemki rzuca tylko na dziesiątki, no bo każdy jeden milord z BB kupi se burgonia. Ktoś pamięta te stare dobre czasy w których, jak ktoś nie umiał grać to nie miał szans wepchnąć się i psuć innym gry na dziesiątym poziomie, bo nie wychodził nawet na 0 jak był słaby?

Ale o co kaman? Plebs dalej może po staremu wbijać stal, a internetowy sułtan zapłaci jak król i będzie mieć od razu. 

Takie rozwiązanie ma same plusy, bo plebejusz będzie mógł się szczycić, że wbił za darmo i że złodziejskiemu wg nie dał ani złotówki, a WG zarobi kaskę. 

Dodatkowo argument, że nooby mogą wykupić sobie drogę do X tieru już dawno przestał być relewantny, bo w każdy piątek zaczyna się płacz weteranów gry i histeryków, że weekendowi gracze rujnują im grę na każdym tierze. 

• Cool 6
  • Bad 1

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
5,268 posts
9 minutes ago, Xunarra said:

Nie, nigdy nie było takich czasów. Wejście na T10 nigdy nie wymagało umiejętności, a jedynie czasu poświęconego na jego wygrindowanie.

• Cool 9

[LOBUZ]
Alpha Tester
2,130 posts
10,136 battles
1 minute ago, MK1D said:

Ale o co kaman? Plebs dalej może po staremu wbijać stal, a internetowy sułtan zapłaci jak król i będzie mieć od razu. 

Takie rozwiązanie ma same plusy, bo plebejusz będzie mógł się szczycić, że wbił za darmo i że złodziejskiemu wg nie dał ani złotówki, a WG zarobi kaskę. 

Dodatkowo argument, że nooby mogą wykupić sobie drogę do X tieru już dawno przestał być relewantny, bo w każdy piątek zaczyna się płacz weteranów gry i histeryków, że weekendowi gracze rujnują im grę na każdym tierze. 

Szykuj PLNc o by dla Ciebie starczyło też. Jeśli nie kumasz o co chodzi to rozmowa z Tobą jest daremna

[LOBUZ]
Players
80 posts
3,885 battles
9 minutes ago, Greyshark said:

Nie, nigdy nie było takich czasów. Wejście na T10 nigdy nie wymagało umiejętności, a jedynie czasu poświęconego na jego wygrindowanie.

Wejście może i nie, ale utrzymanie się tam wymagało grania na przysłowiowym derpitzu T8 vs T10, żeby na granie na dziesiątkach zarobić, przy czym dla nazwijmy to "sterowanych podstawowymi instynktami" graczy nawet ósmy tier stanowił czasami wyzwanie. Pierwszy gwóźdź do trumny to było wprowadzenia perma camo za dublony, które trochę kosztowało, ale pozwalało grać wychodząc na 0, bez względu na statystyki, kolejny etap to baza morska, która pozwala te koszta zredukować, a której grind wcale tak długi nie zajmuje. Teraz znowu mamy okręty OP dane graczom do kupienia, które pozwolą siedzieć na dziesiątkach cały czas i męczyć innych swoim zachowaniem.

[MAX]
Players
1,022 posts
6,522 battles
22 hours ago, Xunarra said:

Trzeba będzie chyba zmienić opis w arsenale, bo z tego co kojarzę wspomina on o rozgrywkach na wysokim poziomie,

Nie, tylko, że rankigówkach i klanówkach.

a od teraz każdy jeden patałach będzie mógł sobie bez wysiłku i znajomości gry kupić okręt premium TX.

Przecież Salemy już od jakiegoś czasu pływają.

tak żeby możliwe było przeskoczenie od razu na dziesiątkę bez znajomości podstawowych mechanik gry.

Czyli standard.

Spodziewany rezultat to spadek jakości gry na wysokich tierach,

Niemożliwe. Niżej już się nie da.

no bo każdy jeden milord z BB kupi se burgonia.

Oczywiście bo wcześniej nie mogli kupić Musashi, czy Jana Barta...

Ktoś pamięta te stare dobre czasy w których, jak ktoś nie umiał grać to nie miał szans wepchnąć się i psuć innym gry na dziesiątym poziomie, bo nie wychodził nawet na 0 jak był słaby?

O ile się dobrze orientuję, to wcześniejsza ekonomia była taka, że trzeba było zarabiać na niższych tierach, więc każdy mógł się dopchać, tylko nie zawsze mógł grać.

21 hours ago, Xunarra said:

Wejście może i nie, ale utrzymanie się tam wymagało grania na przysłowiowym derpitzu T8 vs T10,

Jak nie było tyle Xów, to i derpitze częściej nękały 6tki...

• Cool 6

[TF17]
Players
1,169 posts
12,016 battles

Yyy, że milordy na premkowych okrętach zdobtych za stal zdobytą za pieniądze zepsują grę na X? Lol. A teraz to niby ich na X nie ma? Nie psują gry? Nic to nie zmieni szanowni. 

• Cool 3

[2137]
Weekend Tester
280 posts
5,203 battles
1 hour ago, Zlociutk1 said:

Szykuj PLNc o by dla Ciebie starczyło też. Jeśli nie kumasz o co chodzi to rozmowa z Tobą jest daremna

Doskonale wiem o co chodzi. Pasjonaci tej gry, zapewne tacy jak ty, męczyli klanówki, rankedy i inne wymysły, żeby stukać stal i zdobyć "ekskluzywne" okręty takie jak Stalingrad. A teraz ci pasjonaci mają ból dupy, że byle kto może się wkupić do ich "ekskluzywnego" grona, bez potrzeby męczenia klanówek itp..

• Cool 1

[LOBUZ]
Players
1,626 posts
7,267 battles

@MK1D to miała być nagroda za udział i wykonanie misji w trzech sezonach klanówek. Później okazało się, że za rankedach też da się zbierać stal, więc w końcu każdy go dostanie prędzej czy później. Teraz okazuje się, że wystarczy dać $ i już droga do okrętu stoi otworem. Czy dalej jest to nagroda za tyranie 3 sezonów klanówek?

• Cool 5

[ZGZ]
Players
4,018 posts
8,554 battles
12 minuty temu, Viandinea napisał:

@MK1D to miała być nagroda za udział i wykonanie misji w trzech sezonach klanówek. Później okazało się, że za rankedach też da się zbierać stal, więc w końcu każdy go dostanie prędzej czy później. Teraz okazuje się, że wystarczy dać $ i już droga do okrętu stoi otworem. Czy dalej jest to nagroda za tyranie 3 sezonów klanówek?

Zacytuję sam siebie: "Chwila, to jak wygrasz w konkursie nagrodę, dajmy na to Lamborghini diablo, a ja to Lamborghini będę sobie mógł/musiał kupić za $$$, to Twoje Lamborghini przestanie być nagrodą?"

• Cool 4
  • Boring 1

Players
408 posts
12,407 battles
14 minutes ago, Viandinea said:

tyranie 3 sezonów klanówek?

Ja tam gram w gry dla przyjemności.......

• Cool 5

[ZGZ]
[ZGZ]
Players
1,068 posts
12,409 battles
6 minutes ago, PanNickt said:

Zacytuję sam siebie: "Chwila, to jak wygrasz w konkursie nagrodę, dajmy na to Lamborghini diablo, a ja to Lamborghini będę sobie mógł/musiał kupić za $$$, to Twoje Lamborghini przestanie być nagrodą?"

Trochę przestaje - w tym sensie, że tu do wygrania miała być rzecz, która nie miała być do kupienia.

Nic to, jest popyt jest podaż.

• Cool 1
  • Boring 1

[SPUDS]
Players
2,055 posts
12,895 battles

Stal do kupienia za pieniądze? To ci news...  interesujące będzie gdy WG będzie oferowało pieniądze za stal :cap_hmm: 

BTW. Osobiście mam w tyle czy stal będzie za pieniądze czy za odrobienie w naturze czy jeszcze inaczej. Mogą rozdawać stal czy inną walutę nawet za darmo. 

• Funny 3

[-SBF-]
5,268 posts
2 minutes ago, Marshal00 said:

Trochę przestaje - w tym sensie, że tu do wygrania miała być rzecz, która nie miała być do kupienia.

Nic to, jest popyt jest podaż.

Ale miała być do zdobycia w inny sposób, o czym każdy potrafiący czytać i zrozumieć przeczytany tekst jeszcze przed rozpoczęciem klanówek wiedział.

• Cool 1

[SPUDS]
Players
2,055 posts
12,895 battles

Poziom gry na wysokich tier jest już na tak żenująco niskim poziomie, że 10-30-100 Stalingradów kupionych za $$$ tego już nie zmieni - niżej upaść nie może - dno i muł, więc nie ma co w tym wątku nad tym ubolewać :cap_tea: 

• Cool 3

Beta Tester
170 posts
6,994 battles

Grając w gry od WG, grałem w tanki, gram w okręty, nauczyłem się jednego: nie ma takiej rzeczy która nie byłaby na sprzedaż, ani też takiego ekskluzywnego przedmiotu, który po pewnym czasie przestałby takim być. Przerabiałem to w WOT'cie, tu już się wyleczyłem.

Kupując czy zdobywając jakikolwiek "ekskluzywny" przedmiot w grze, tak naprawdę zdobywamy okresową iluzję owej "ekskluzywności". I tyle. 

Proszę nie odbierać mojej wypowiedzi jako krytyki czy narzekania. Znam zasady tej gry i aktualnie się na nie godzę. Piszę to tylko ku uwadze nowych graczy.

• Cool 2

[MAX]
Players
1,022 posts
6,522 battles

Pamiętajcie, ze to może jeszcze być jak z misjami z puszek z wielkiej ósemki: ludzie pokupywali po 20-30 a tam nic nie wypadło, a miały być North Caroliny, Ovieczkiny, kamo dla jakiegoś raka...

• Cool 2

Beta Tester
1,701 posts
18,422 battles
10 minutes ago, Low_Key_Lyesmith said:

Grając w gry od WG, grałem w tanki, gram w okręty, nauczyłem się jednego: nie ma takiej rzeczy która nie byłaby na sprzedaż, ani też takiego ekskluzywnego przedmiotu, który po pewnym czasie przestałby takim być. Przerabiałem to w WOT'cie, tu już się wyleczyłem.

Kupując czy zdobywając jakikolwiek "ekskluzywny" przedmiot w grze, tak naprawdę zdobywamy okresową iluzję owej "ekskluzywności". I tyle. 

Proszę nie odbierać mojej wypowiedzi jako krytyki czy narzekania. Znam zasady tej gry i aktualnie się na nie godzę. Piszę to tylko ku uwadze nowych graczy.

w sumie .... Sims czy Yubari miały być czymś wyjątkowym, czymś tylko w przedsprzedaży jak WOWS startował ... pamiętam jak podkreślano ich unikalność i wyjątkowość, teraz to okręty do dostania za kasę czy węgiel, czyli totalnie banalnie.  

Mam wrażenie że ilość graczy cały czas spada, spada też średni poziom gry, zdaje się najwiekszy regres zaliczył po aktywacji gry przez Steam, ... więc firma zmienia ewidentnie model gry, czego teraz wydarzenia przy brytyjskich niszczycielach są pierwszym przykładem.  Z tymi Xtkami "stalowymi" pośrednio za kasę/kampanię to nie wiem czy tak źle, bo co to w sumie zmieni czy pomidor popłynie do bitwy w Jean Barcie, Musashim, Kronstadzie czy w Bourgogne albo Stalingradzie ? Te same bitwy bedą. 

Starzy gracze wykruszają się powoli (naturalny proces w sumie), grupa docelowa nie jest za duża, jeszcze rozbita na serwery kontynentalne, WG musi szukać nowych źródeł pozyskiwania graczy i budowania atrakcyjnego dla nich kontentu, to szuka jak potrafi. 

• Cool 1

Beta Tester
170 posts
6,994 battles
4 minutes ago, _Scarrry_ said:
12 minutes ago, Low_Key_Lyesmith said:

w sumie .... Sims czy Yubari miały być czymś wyjątkowym, czymś tylko w przedsprzedaży jak WOWS startował ... pamiętam jak podkreślano ich unikalność i wyjątkowość, teraz to okręty do dostania za kasę czy węgiel, czyli totalnie banalnie.  

Zgadzam się z Tobą, ale aby oddać WG sprawiedliwość, od samego początku, a kupiłem Gremka, Simsa i Yubari, nauczeni chyba doświadczeniem z WOT'a zapowiedzieli że będą to "exclusivy" tylko przez rok. Także widziałem na jaki układ się piszę. Niestety nie można tego powiedzieć o tym co było z pakietami założycielskimi w WOT, E-25, Typem 59, Defenderem (tu zastosowali taki trick że sam Defender nie był w sprzedaży, tylko jego wersja bez malowania, więc formalnie słowa dotrzymano) i inne. Co do WOWs to samo widzimy jak jest. Szczerze żałuję pieniędzy wydanych na te produkcje.

Obecnie gram "bez kosztowo", co pozwala mi cieszyć się tą grą bez frustracji. Dla jasności, nie uważam tych którzy coś kupowali czy kupują za "frajerów". 

• Cool 5

[-DWS-]
Beta Tester
4,366 posts
11,680 battles
1 hour ago, Goomich said:

więc każdy mógł się dopchać, tylko nie zawsze mógł grać.

Mógł zawsze, srebro było do kupienia od początku gry. W sklepie ciągle są pakiety "konto premium + srebro", czyli takie zestawy się sprzedają.

2 hours ago, Goomich said:

Niemożliwe. Niżej już się nie da.

Zawsze może być gorzej. Już nie raz się o tym przekonałem w bardzo różnych sprawach.

25 minutes ago, RABBITPLKNZ said:

Spadek poziomu gry juz jest odczuwalne a jak zamieszają z kupnem stali  to bedzie dopiero sie działo.

Nie wydaje mi się. Jaka będzie różnica między nóbkiem w Stalingradzie a nóbkiem w Salemie czy jakiejkolwiek drzewkowej dyszce prem kamo?

21 minutes ago, Low_Key_Lyesmith said:

Grając w gry od WG, grałem w tanki, gram w okręty, nauczyłem się jednego: nie ma takiej rzeczy która nie byłaby na sprzedaż, ani też takiego ekskluzywnego przedmiotu, który po pewnym czasie przestałby takim być.

No dokładnie. Ekskluzywność to sposób, żeby co jakiś czas sprzedać towar ekskluzywny za sporo większą kasę niż normalnie.

• Cool 3

[MAX]
Players
1,022 posts
6,522 battles

Pamiętajcie też, że stal będzie też za płatki śniegu, czyli wygranie jednej bitwy każdym okrętem w porcie.

Czas kupic wszystkie Omachy i Krasny Krym. :D

[-SBF-]
5,268 posts
12 minutes ago, Goomich said:

Pamiętajcie też, że stal będzie też za płatki śniegu, czyli wygranie jednej bitwy każdym okrętem w porcie.

Czas kupic wszystkie Omachy i Krasny Krym. :D

Czyli wydajesz €€€ na dublony, przetapiasz na kredyty i wolne, odkrywasz i kupujesz wszystkie okręty, kupujesz wszystkie premki, i zgarniasz stal. No i jest stal za €€€.

• Funny 1

[B-EYE]
[B-EYE]
Players
266 posts
10,384 battles

Pewnie wielu mnie zjedzie za to ale uważam że stal za ogólnie dostępne misje to dobry pomysł. Dostępność tego surowca jest obecnie niezwykle ograniczona i w znacznym stopniu zależna od warunków na które pojedynczy  gracz nie ma większego wpływu. Z zbieranie jej na interesujący okręt to obecnie kwestia lat. Zatem możliwość zdobycia do w inny sposób jak np węgiel na pewno nie rozwali gry w większym stopniu jak jest już obecnie rozwalona. Co do poziomu rozgrywki na X to największą szkodę zrobiło WG wrzucając w rankingówkach wszystkich powyżej 15 rangi na X tier. Pewnie poszło za tym maksymalne przetopienie setek tysięcy XP (za góry dublonów)  z max T6 i premek typu Tirpitz na free XP to aby się rzeczonej X dorobić. WG zarobiło na tym sporo pieniędzy niestety efekt uboczny to wyjątkowo niski poziom ostatniego sezonu.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.