Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 1 battles to post in this section.
WG_Lumberjack

Problemy z pingiem

31 comments in this topic

Recommended Posts

WG Staff
1,400 posts
3,006 battles

Kapitanowie,

Wiemy o problemach z pingiem. Niestety problem jest charakterystyczny głównie dla PL co oznacza, że niewiele możemy zrobić po naszej stronie.
Możecie jednak pomóc nam zawęzić źródło problemu. Może odkryjemy jednego konkretnego dostawcę internetu, który powoduje te problemy albo zasugerujemy inne rozwiązanie.

By pomóc wystarczy, że będzie podążać tymi krokami:

Jak sprawdzić moje połączenie? Raport PingPlotter

PingPlotter to oprogramowanie tworzące raport dotyczący jakości połączenia.

Pozwoli nam on zbadać ścieżkę i jakość połączenia od routera/modemu do naszych serwerów.

Aby stworzyć raport, prosimy pobrać i zainstalować PingPlotter.

Aby samodzielnie zinterepretować raport, prosimy zapoznać się z tą instrukcją.

Gdy PingPlotter zostanie zainstalowany, prosimy upewnić się, że wyłączone są wszystkie programy obciążające łącze, takie jak: P2P torrenty, Skype, przeglądarka internetowa (IE, Mozilla Firefox, Opera), itp.

1. Uruchom PingPlotter

50_pingplotter

• 1. Wprowadź adres serwera EU.

World of Warships

• WoWs EU: login1.worldofwarships.eu
  • 2. Ustaw Trace interval na 1 sekundę.

• 3. Naciśnij przycisk Start, aby zbadać połączenie.

Raport PingPlotter powinien być utworzony podczas gry oraz trwać przynajmniej 30 minut. W przypadku World of Tanks, prosimy uruchomić go podczas gry na obu serwerach. Prosimy również przesłać powtórki bitew, które rozegrano podczas tworzenia raportu.

2. Po odpowiednim czasie naciśnij Pause

50_pp_running

3. Kliknij File i z listy wybierz Export Sample Set, aby zapisać plik raportu *.pp2 w wybranym miejscu.

50_pp_save_repo

50_save_as

Po tym załącz wszystko do zgłoszenia.

• Cool 2

[LUZ]
[LUZ]
Players
10 posts
5,615 battles

Ostatnio doświadczyłem tych problemów również podczas gry w WoW. Sądziłem, że z winy serwerów, ale widzę, że nie.

Od kilku tygodni mam większe problemy z usługami hostowanymi przez dostawcę i3d.net. Mój operator nie widział winy u siebie, więc sprawdzałem sprawę sam. Okazało się, że bardzo często prawie 90% pakietów jest gubionych i zaczyna się to od plixa. Testy robiłem pod linuxem przy pomocy MTR. Dlatego z ciekawości sprawdziłem domene WoW i jak się okazało moje połączenie również przechodzi przez plixa, a dokładniej ixreach.plix.pl, ale gubione jest ~20-30% pakietów, więc usługa działa, ale laguje po prostu.

Mój ISP potwierdził problem i sam wystosował sprawę do firmy obsługującej punkt wymiany, czyli Plix, ale sprawa dotyczyła i3d.net. Dzisiaj powiadomiłem również swojego ISP o problemach z domeną WoW. Więc sugeruje, aby każdy sprawdził sobie jak sugeruje Lumberjack i jestem pewny, że to wina Plixa.

WG Staff
1,400 posts
3,006 battles
38 minut temu, skupi20 napisał:

Ostatnio doświadczyłem tych problemów również podczas gry w WoW. Sądziłem, że z winy serwerów, ale widzę, że nie.

Od kilku tygodni mam większe problemy z usługami hostowanymi przez dostawcę i3d.net. Mój operator nie widział winy u siebie, więc sprawdzałem sprawę sam. Okazało się, że bardzo często prawie 90% pakietów jest gubionych i zaczyna się to od plixa. Testy robiłem pod linuxem przy pomocy MTR. Dlatego z ciekawości sprawdziłem domene WoW i jak się okazało moje połączenie również przechodzi przez plixa, a dokładniej ixreach.plix.pl, ale gubione jest ~20-30% pakietów, więc usługa działa, ale laguje po prostu.

Mój ISP potwierdził problem i sam wystosował sprawę do firmy obsługującej punkt wymiany, czyli Plix, ale sprawa dotyczyła i3d.net. Dzisiaj powiadomiłem również swojego ISP o problemach z domeną WoW. Więc sugeruje, aby każdy sprawdził sobie jak sugeruje Lumberjack i jestem pewny, że to wina Plixa.

Dzięki! To bardzo przydatna wiedza!

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
5,269 posts

Ja korzystam z neostrady Orange i nie mam żadnych problemów z pingiem, wszystko działa bez zarzutu.

[TF17]
Players
240 posts
11,789 battles

@WG_Lumberjack

problem z pingiem ograniczyć w zasadzie do jednego z 2 podmiotów - Telekomunikacji Polskiej lub Telekomunikacji Kolejowej, które w praktyce dostarczają ok. 90-95% sygnału wszystkim pozostałym dostawcom internetu w kraju... 

[LUZ]
[LUZ]
Players
10 posts
5,615 battles
19 minutes ago, piterski74 said:

@WG_Lumberjack

problem z pingiem ograniczyć w zasadzie do jednego z 2 podmiotów - Telekomunikacji Polskiej lub Telekomunikacji Kolejowej, które w praktyce dostarczają ok. 90-95% sygnału wszystkim pozostałym dostawcom internetu w kraju... 

Tutaj nie chodzi o dostawcę internetu, tylko o punkt wymiany, a PLIX obsługuje jak dobrze pamiętam chyba ponad połowę połączeń w Polsce. Niestety nie powiem dokładnie ile, bo strona Plixa jest przekierowana na firmę Equinix. Najwidoczniej ich kupili i zmieniają już nazwę :) Ale jestem pewny, że duża część ruchu w Polsce przechodzi przez Plixa.

Pisząc połączenia chodzi o to, że większość osób w Polsce daje zapytania, łączy się z serwerami, usługami które nie są w sieciach wewnętrznych dostawców, ale zagranicą. Np w sieciach i3d.net, gdzie jest sporo serwerów gier i różnych usług, to jest spory dostawca internetu w Holandii. Rozumiem, że serwer WoW znajduje się za innym punktem wymiany firmy Ixreach, który dla wielu dostawców internetu w Polsce osiągalny jest przez punkt wymiany Plix i stąd wynika problem. Lubmerjack potwierdził, że z ich strony serwery nie stwarzają problemów dlatego sądzę, że to wina firmy, która łączy obie sieci, a jak wspomniałem w Polsce dostęp do większości sieci na świecie obsługuje punkt wymiany firmy Plix.

Alpha Tester
10 posts
39 battles
4 minutes ago, Toyminator said:

Ja mam Vectrę. Problem jest. W innych grach online nie.

Copy/paste z jednego z tematów (forum wot), w którym napisałem ...

Wymienię tylko najbardziej znanych dostawców netu, z którymi możecie mieć problemy grając na EU1.

T-Mobile

Plus

Netia

Toya

VECTRA

Sileman

Skynet

i wiele innych.

Między innymi po zrzucie ekranu, który dostałem od jednego z CC (wot) stwierdziliśmy już wczorajem, że problem jest z plix.

image.png.088545428d7db5cd35400cfbc4dd94bb.png

Więc jeśli wasza droga do serwerów WOWS leci przez plix, to możecie mieć problemy.

Pomóc może dzwonienie do biura obsługi waszych dostawców netu i żądanie interwencji w tej sprawie.

• Cool 1

[LUZ]
[LUZ]
Players
10 posts
5,615 battles

Wracając to sprawy Plixa, najciekawsze jest to, że moje testy usług na i3d.net pokazały mi, że czasem jest w porządku, 100% pakietów przechodzi :), ale większość czasu niestety jest źle :) Dlatego niektórzy z was sądzę, że mogą wykonać test akurat w momencie, kiedy problemów nie ma. Jak wspomniałem na moich testach problemy występują z nieokreśloną częstotliwością, większość czasu jest oczywiście źle, ale są okresy kilku min. że jest poprawnie :) Dlatego mój dostawca na pierwsze moje zgłoszenie odpowiedział, że u nich jest w porządku oraz, abym pominął mój router, bo to on może sprawiać problemy. Dopiero jak zadzwoniłem do nich i kazałem podczas rozmowy sprawdzić uwierzyli mi, że jest problem.

Sprawdzałem przez jakiś czas dostęp do usług hostwanych u i3d.net przez innego dostawcę którego mam skonfigurowanego na routerze, a jest nim PLAY i o dziwo wszystko działało, a najdziwniejsze również ruch przechodził przez plixa :D Nie miałem czasu sprawdzić, czy również jest to z jakąś częstotliwością, ale ile razy sprawdzałem to zawsze nie było żadnych strat w pakietach :)

[ISEN]
Community Contributor
75 posts
2,183 battles

W T-Mobile  jest to samo co gorsza, procz wot/wows, mam tak samo z Twichem! Ktoś ma coś podobnego?

[ISEN]
Weekend Tester
340 posts
9,264 battles

Plix daje czasu , grać nie mogę normalnie takie skoki , mam nadzieję że coś się z tym będzie dziać inaczej brak sensu mękki w wows ...

WG Staff
1,400 posts
3,006 battles
9 minut temu, Cristoffs napisał:

Od rana było ok teraz jest masakra skacze do 500. Potwierdzam plix.

login1.worldofwarships.eu.pp2.zip

15 minut temu, barula napisał:

W T-Mobile  jest to samo co gorsza, procz wot/wows, mam tak samo z Twichem! Ktoś ma coś podobnego?

38 minut temu, skupi20 napisał:

Wracając to sprawy Plixa, najciekawsze jest to, że moje testy usług na i3d.net pokazały mi, że czasem jest w porządku, 100% pakietów przechodzi :), ale większość czasu niestety jest źle :) Dlatego niektórzy z was sądzę, że mogą wykonać test akurat w momencie, kiedy problemów nie ma. Jak wspomniałem na moich testach problemy występują z nieokreśloną częstotliwością, większość czasu jest oczywiście źle, ale są okresy kilku min. że jest poprawnie :) Dlatego mój dostawca na pierwsze moje zgłoszenie odpowiedział, że u nich jest w porządku oraz, abym pominął mój router, bo to on może sprawiać problemy. Dopiero jak zadzwoniłem do nich i kazałem podczas rozmowy sprawdzić uwierzyli mi, że jest problem.

Sprawdzałem przez jakiś czas dostęp do usług hostwanych u i3d.net przez innego dostawcę którego mam skonfigurowanego na routerze, a jest nim PLAY i o dziwo wszystko działało, a najdziwniejsze również ruch przechodził przez plixa :D Nie miałem czasu sprawdzić, czy również jest to z jakąś częstotliwością, ale ile razy sprawdzałem to zawsze nie było żadnych strat w pakietach :)

49 minut temu, _Patrol napisał:

Copy/paste z jednego z tematów (forum wot), w którym napisałem ...

Między innymi po zrzucie ekranu, który dostałem od jednego z CC (wot) stwierdziliśmy już wczorajem, że problem jest z plix.

image.png.088545428d7db5cd35400cfbc4dd94bb.png

Więc jeśli wasza droga do serwerów WOWS leci przez plix, to możecie mieć problemy.

Pomóc może dzwonienie do biura obsługi waszych dostawców netu i żądanie interwencji w tej sprawie.

58 minut temu, Toyminator napisał:

Ja mam Vectrę. Problem jest. W innych grach online nie.

Mozecie mi wysłać numery ticketów jesli je wysłaliście? 

[BUSHI]
Players
2,921 posts
15,684 battles
WG Staff
1,400 posts
3,006 battles
1 minutę temu, Odo_Toothless napisał:

Jeśli wasz internet jest z nimi powiązany to proponuje pisac/dzwonić.

Dzisiaj dzwoniłem do PLIXA,

Powiedziano mi, ze nie mogą mi pomóc bo nie jestem zarejestrowany w ich bazie danych.
A pomagają tylko osobom, które korzystają z ich internetu.
Jeśli wiec macie możliwość to proponuję walić drzwiami i oknami na wszelkie możliwe sposoby aż zrozumieją.

[LOBUZ]
[LOBUZ]
Players
4,271 posts
15,988 battles

Zaraz dzwonię. Aż mi się czasy starego dobrego Polish community death ride przypomniały :fish_viking:

• Cool 1

[HOB]
Players
379 posts
10,861 battles
29 minutes ago, WG_Lumberjack said:

Mozecie mi wysłać numery ticketów jesli je wysłaliście? 

nie wysłałem, jak chcesz moge. wysłać?

WG Staff
1,400 posts
3,006 battles
Przed chwilą, Cristoffs napisał:

nie wysłałem, jak chcesz moge. wysłać?

Tak proszę, z wynikami z ping plottera etc. :) 

[HOB]
Players
379 posts
10,861 battles
1 minute ago, WG_Lumberjack said:

sie robi

[ISEN]
Beta Tester
1,121 posts
2,722 battles
48 minutes ago, WG_Lumberjack said:

Pytanie organizacyjne. Jeśli mam straty pakietów poniżej 1% (u kogoś innego niż plix, konkretnie na wymianie przez atman), to walczyć (bo w teorii powinno być 0,0), czy uznać za dopuszczalne?

[HOB]
Players
1,115 posts
5,101 battles

http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/619585-wywalilo-serwer/page__pid__16344800__st__2440#entry16344800

Nie wiem na ile pomocna informacja, ale WOT także posiada podobny problem w podobnym czasie, też się pojawiają nazwy typu plix, a nawet wklejanki do odpowiednich miejsc.

WG Staff
1,400 posts
3,006 battles
3 minuty temu, Silentraz napisał:

http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/619585-wywalilo-serwer/page__pid__16344800__st__2440#entry16344800

Nie wiem na ile pomocna informacja, ale WOT także posiada podobny problem w podobnym czasie, też się pojawiają nazwy typu plix, a nawet wklejanki do odpowiednich miejsc.

Tak podobno Vectra przekierowała już ruch i użytkownicy Vectry powinni odczuć poprawę. 

• Cool 1

[LUZ]
[LUZ]
Players
10 posts
5,615 battles

U mnie również ruch do WoW został przekierowany i już nie gubi pakietów, aktualnie idzie przez netia.com.pl :)

[_OPC_]
Players
330 posts
11,002 battles

problem z plixem rozwiązany, teraz jest problem z 10.255.8.142 - ostatni wezel przed serwerem wows

image.thumb.png.f2b5395cf0f1f796cea4647fe48b0334.png

[FT-B]
Players
166 posts
2,136 battles

Vectra już w porządku. Od czasu do czasu skoczy na chwilkę z 35 na 60, ale to nie wpływa na grę. Więc jest dobrze. Ale dalej nie mogę pojąć, czemu problem był tylko w tej grze. Ktoś was nie lubi?:P

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.