Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
CHALLENGER_NESI

Musashi

36 comments in this topic

Recommended Posts

Players
24 posts
1,733 battles

Cześć

Dotrwałem do czasów gdy to stać mnie za kilka dni będzie na 1 okręt a muszę wybrać okręty czyli Jean Bart i Musashi, w moją decyzję wchodzą tylko te dwa okręty ponieważ gram tylko pancernikami. Znam pewne wady zalety  ale chciałbym poznać wasze opinie na ten temat. Który wybrać? Posiadam 220.000 wolnego expa i 70k węgla i 650 stali.

Z okrętów premium posiadam tylko  i wyłącznie okręt Texas, a świeżo co dorobiłem się F. Der Grose, Iowa i Ibuki wkrótce jak wiadomo będą okręty 10 Tieru a chciałbym do grudnia wbić jakiś okręt 10 tieru na klanówki w Grudniu, dlatego potrzebuje też okręt który zarobi mi na to wszystko. Proszę o rzetelne wypowiedzi. :)

Pozdrawiam

CHALLENGER_NESI

[JHF]
Players
45 posts
2,650 battles

Pozwól mi zrozumieć. Masz 70k węgla i 220k free expa i twierdzisz że za parę dni będzie Cie stać na Musashi/Jean Bart nie wiem jak to chcesz zrobić ale na musashi za free exp nadal brakuje Ci około 500k free exp a na musashi za węgiel brakuje około 100k węgla.

• Bad 1

Beta Tester
170 posts
4,407 battles

Jak Ci wychodzi że możesz kupić Jean Barta?

Myślałem, że 70000 + 650*10 < 228000.

• Bad 1

Players
24 posts
1,733 battles

Polska... pytasz sie jaki okręt wybrać to milion komentarzy na temat na który nie ma żadnego znaczenia skąd gdzie i jak będę na to miał... tylko odzew na to że jak gdzie kiedy i za co? SĄSIADOWI UKRADNE... SZKODA GADAĆ...

• Funny 3
  • Angry 1

[MRP]
Beta Tester
146 posts
3,520 battles
godzinę temu, CHALLENGER_NESI napisał:

Cześć

Dotrwałem do czasów gdy to stać mnie za kilka dni będzie na 1 okręt a muszę wybrać okręty czyli Jean Bart i Musashi, w moją decyzję wchodzą tylko te dwa okręty ponieważ gram tylko pancernikami. Znam pewne wady zalety  ale chciałbym poznać wasze opinie na ten temat. Który wybrać? Posiadam 220.000 wolnego expa i 70k węgla i 650 stali.

Z okrętów premium posiadam tylko  i wyłącznie okręt Texas, a świeżo co dorobiłem się F. Der Grose, Iowa i Ibuki wkrótce jak wiadomo będą okręty 10 Tieru a chciałbym do grudnia wbić jakiś okręt 10 tieru na klanówki w Grudniu, dlatego potrzebuje też okręt który zarobi mi na to wszystko. Proszę o rzetelne wypowiedzi. :)

Pozdrawiam

CHALLENGER_NESI

Jean Bart :
+ Bardzo dobra obrona p.lot
+ Booster do przeładowania dział głównych
- Bardzo łatwo płonie.
- Najniższa liczba dział na IX tierze.

- Słaby pancerz

Musashi :

+ Ogromna moc dział, które raz są celne raz rozproszone.

+ Dość dobry pancerz

- Bardzo słaba obrona p.lot

To co wybierzesz to zależy tylko od Twojej preferencji w okrętach. Najlepiej Jakbyś pograł Richelieu i Yamato. Bo to są podobne okręty.
Najlepiej idź do działu OKRĘTY, i poszukaj tematów w/w. Tam poczytaj o konkretnym okręcie i podejmij decyzję. 

Wejdź na FB MageT. Chłopak robi super opisy okrętów, dopiero zaczyna, więc jest ich dość mało, ale codziennie jest więcej.
Dzisiaj chyba dodał właśnie o Jean Barcie. 

Nikt Ci nie powie który jest lepszy. Bo tego nie da się tak opisać :) 

• Cool 1
  • Funny 1

[LOBUZ]
Players
789 posts
10,306 battles

Jak nie mają znaczenia koszty zakupu to po co piszesz ile masz surowców? 

Można było zapytać się - Jean Bart czy Musashi? I tyle, od razu dostałbyś "rzetelne" odpowiedzi. A tak piszesz dyrdymały ile masz surowców, które ni w ząb nie wystarczą, nawet za kilka dni, do tego żeby kupić którykolwiek z tych dwóch okrętów. Dla rozsądnego człowieka wywołuje to taki dyskomfort, że nie można nie napisać o braku logiki takiego postawienia sprawy :cap_cool: Nie dziw się że tak ludzie odpowiadają, sam zresztą też na nich naskakujesz i wyzywasz od "polaczków", co też można powiedzieć jest typowo "polskie". 

Nie mam JB, ale Musashi zarabia bardzo dobrze, jak to premka IX tieru (poza oczywiście niezrównanym w zarobkach Missouri), pod względem gameplaya jest bardzo dobrą opcją dla kogoś kto nie ma Yamato. A kto nie chciałby pograć Yamato? Ja jestem zadowolony z Musashi, chociaż nigdy nie nastawiałem się na pancerniki, dla kogoś kto gra tylko pancernikami będzie świetnym wyborem. 

• Cool 4
  • Bad 1

Players
24 posts
1,733 battles
8 minutes ago, Jaras1995 said:

Jean Bart :
+ Bardzo dobra obrona p.lot
+ Booster do przeładowania dział głównych
- Bardzo łatwo płonie.
- Najniższa liczba dział na IX tierze.

- Słaby pancerz

Musashi :

+ Ogromna moc dział, które raz są celne raz rozproszone.

+ Dość dobry pancerz

- Bardzo słaba obrona p.lot

To co wybierzesz to zależy tylko od Twojej preferencji w okrętach. Najlepiej Jakbyś pograł Richelieu i Yamato. Bo to są podobne okręty.
Najlepiej idź do działu OKRĘTY, i poszukaj tematów w/w. Tam poczytaj o konkretnym okręcie i podejmij decyzję. 

Wejdź na FB MageT. Chłopak robi super opisy okrętów, dopiero zaczyna, więc jest ich dość mało, ale codziennie jest więcej.
Dzisiaj chyba dodał właśnie o Jean Barcie. 

Cześć,

Bardzo dziękuje Tobie za rzetelną odpowiedź, wielkie dzięki jako iż mam zrobione Amagi i idę do IZUMO a następnie Yamato raczej wybiorę Musashi.

Jeszcze raz wielkie dzięki!

Pozdrawiam

[_S-R_] CHALLENGER_NESI

[DK-PL]
Players
1,575 posts
19,907 battles

Jean Barta nie mam, ale mam całą resztę za free expa i jak dla mnie Musashi jest obecnie najlepszą premką w grze (z pozostałych nie mam Belfasta ani lol premek low tierów typu Iwaki Alpha czy Gremiaszczy), bo to de facto 10 tierowy Yamato z gorszą AA i sigmą co wg mnie jest niezauważalne, gdyż reszta parametrów rozrzutu jest identyczna. Na dzień dzisiejszy wolałbym zdecydowanie znerfioną 10tkę: Musashi, niż buffniętą 8kę Jean Bart (bo to BB typu Richelieu, który jest w drzewku na 8t), tym bardziej że kosztuje mniej węgla. Jednak...

... po reworku lotniskowców, gdy będzie ich znacznie więcej na wysokich tierach, słaba AA Musashi może być dużym problemem, w tym wypadku taka Missouri, a tym bardziej Jean Bart będzie bezpieczniejszym wyborem, bo ich plotka kosi niemiłosiernie. No ale to po reworku który wciąż jest w fazie testów, tak więc wszystko się może do tego czasu zmienić :)

[ISEN]
Players
143 posts
8,111 battles

Musashi pięknie zbiera cyty od JB, nawet od dziobu. Co do tego, że plonie łatwo- płonie jak każdy pancek. Na liczbę dział nie patrzzę, i tak nikt nie pokazuje burty do salwy, a jeśli już to bardzo rzadko, można więc powiedzieć nawet, że tych dział najwięcej ma, bo wszystkie na dziobie. I reload na poziomie 22 sek. Z duperszmitami ofc.

• Cool 1

[LOBUZ]
Players
400 posts
9,095 battles

Moja prywatna opinia jest taka, że najlepszą premką jest w tej chwili Kronszrad. Fun jak cholera i zarobki jak Missuri.

• Cool 1

Players
24 posts
1,733 battles
4 hours ago, ExecutionInProgress said:

Jak nie mają znaczenia koszty zakupu to po co piszesz ile masz surowców? 

Można było zapytać się - Jean Bart czy Musashi? I tyle, od razu dostałbyś "rzetelne" odpowiedzi. A tak piszesz dyrdymały ile masz surowców, które ni w ząb nie wystarczą, nawet za kilka dni, do tego żeby kupić którykolwiek z tych dwóch okrętów. Dla rozsądnego człowieka wywołuje to taki dyskomfort, że nie można nie napisać o braku logiki takiego postawienia sprawy :cap_cool: Nie dziw się że tak ludzie odpowiadają, sam zresztą też na nich naskakujesz i wyzywasz od "polaczków", co też można powiedzieć jest typowo "polskie". 

Nie mam JB, ale Musashi zarabia bardzo dobrze, jak to premka IX tieru (poza oczywiście niezrównanym w zarobkach Missouri), pod względem gameplaya jest bardzo dobrą opcją dla kogoś kto nie ma Yamato. A kto nie chciałby pograć Yamato? Ja jestem zadowolony z Musashi, chociaż nigdy nie nastawiałem się na pancerniki, dla kogoś kto gra tylko pancernikami będzie świetnym wyborem. 

Mam w dodatku karnet więc... to zmniejsza mi koszty zakupu musashi a zadałem proste pytanie mam expa wolnego i węgiel bo myślałem że ktoś wpadnie może na pomysł że za węgiel Salema czy JB a Musashi za free expa no ale ok, przejechałem sie kolejny raz na społeczności tej gry... aż dziw że tutaj gra aż 25k ludzi... (wynik serwera) co za poziom...

• Boring 2
  • Bad 1

Players
24 posts
1,733 battles
19 minutes ago, LubierznyBarkas said:

Moja prywatna opinia jest taka, że najlepszą premką jest w tej chwili Kronszrad. Fun jak cholera i zarobki jak Missuri.

Fajnie ale to nie pancernik. Ale doceniam za "swoją opinie".

[ISEN]
Players
143 posts
8,111 battles

Skoro się kolejny raz przejechałeś, to raczej coś z tobą jest nie tak, a nie ze społecznością. Ludzie są tu pomocni i sam się o tym przekonałem. Mały lajfhak dla ciebie na przyszłość: spróbuj być mniejszym burakiem.

• Cool 6
  • Bad 1

[DK-PL]
Players
1,575 posts
19,907 battles
3 hours ago, LubierznyBarkas said:

Zgadzam się z jednym, fun jest jak najbardziej z racji tego że jest to pierwsza jednostka klasy wielkich krążowników w grze, tak więc od razu plus za unikalny gameplay :Smile_medal: Bardzo narobił mi smaka na Alaskę :Smile-_tongue: Jednak Kronek jest miękkusi jak kaczuszka i do tego ogromny = łatwy cel. Po ostatniej grze na nim, gdy wyłapałem za pół HP od Montany z 20km, nie wyciągam go z portu dopóki nie będę miał wystarczające ilości elit expa, by doszkolić kapitanowi 4 perk kamo. On ma bardzo poważną wadę jak na tak wielki okręt, dziób i rufa opancerzone tylko 25mm :Smile_sad: Bardzo podobne gameplayowo są Moskwa czy Henry IV z drzewka krążowników, oraz Scharnhorst i (co ciekawe) Ichizuchi z drzewka BB, choć oczywiście to nie to samo. Ale jak ktoś ma i chciałby mniej więcej się zorientować jak wygląda gameplay Kronka, bo nie jest pewny czy się odnajdzie, to może sobie na tych okrętach potestować.

[MAX]
Players
1,068 posts
6,601 battles
8 hours ago, ob1wan said:

Mały lajfhak dla ciebie na przyszłość: spróbuj być mniejszym burakiem.

Players
22 posts
3,326 battles

Podepnę się pod temat. Mam do wyboru okręt za węgiel i free exp i się waham.

Za free expa jest Musashi i Kronshtad z  czego w z premek mam odpowiednio Mołotowa i Mutsu. Z drzewka mam Nagato ale japońskich bb nie robię dalej oraz Czapajewa i idę dalej.  Za kronstadem przemawia jego unikatowość  oraz że na Stalingad nie uzbieram stali, za Musashi że miałbym Yamato bez grindu.

Za węgiel poza Musashi Salem i Jean Bart. Mam Indianopolis a z drzewka Baltiomora z jednej strony chciałbym Salema bo to Des z prem kamo i lepszą naprawą z drugiej nie wiem czy to mój styl gry raczej preferował bym moduł na zasięg niż przeładowanie i jak by nie można podejść to wolał bym grać manewrując a nie  stojąc za wyspą. Z francuskich bb mam Lyona i brak premek.  

[MAX]
Players
1,068 posts
6,601 battles
9 minutes ago, piotr2198 said:

Z drzewka mam Nagato

9 minutes ago, piotr2198 said:

za Musashi że miałbym Yamato bez grindu.

Przejście od Nagato do Yamato, to 727k XP

Players
22 posts
3,326 battles

Skrót myślowy .Chodziło mi że Musashi to okręt klasy Yamato czyli jak bym go wziął za free exp/ węgiel to bym miał takie Yamato tylko 9 tier. Wiem nie są identyczne.

[LOBUZ]
Players
789 posts
10,306 battles
1 hour ago, piotr2198 said:

Podepnę się pod temat. Mam do wyboru okręt za węgiel i free exp i się waham.

Za free expa jest Musashi i Kronshtad z  czego w z premek mam odpowiednio Mołotowa i Mutsu. Z drzewka mam Nagato ale japońskich bb nie robię dalej oraz Czapajewa i idę dalej.  Za kronstadem przemawia jego unikatowość  oraz że na Stalingad nie uzbieram stali, za Musashi że miałbym Yamato bez grindu.

Za węgiel poza Musashi Salem i Jean Bart. Mam Indianopolis a z drzewka Baltiomora z jednej strony chciałbym Salema bo to Des z prem kamo i lepszą naprawą z drugiej nie wiem czy to mój styl gry raczej preferował bym moduł na zasięg niż przeładowanie i jak by nie można podejść to wolał bym grać manewrując a nie  stojąc za wyspą. Z francuskich bb mam Lyona i brak premek.  

Patrząc na to co napisałeś i Twoje staty, to na czym najlepiej Ci idzie to bym proponował: Kronsztad za FXP, Musashi za węgiel, ewentualnie Jean Bart za węgiel. Kronsztad to fajna hybryda, gra się jak krążownikiem, ale potrafi mieć wygar pancernika, szczególnie na dużych odległościach, za to prawie bezbronny wobec niszczycieli, wymaga wsparcia przy użyciu radaru. Musashi to praktycznie Yamato, z trochę tylko gorszą celnością, ale szansą na masakrowanie T7. 

Co do Salema, jest bardzo fajny, niekoniecznie trzeba nim grać przyklejonym do wyspy, wręcz warto grać na otwartych wodach, ale przez parabolę lotu pocisków jest bardzo specyficzny i lepiej najpierw spróbować pograć Des Moines żeby sprawdzić czy na pewno ten rodzaj ostrzału podpasuje. 

Jean Barta nie mam, chociaż z tego co widziałem, w porównaniu do Musashi na pewno jest bardziej mobilny, gra się nim praktycznie jak krążownikiem, jest też bardziej wymagający żeby wyciągnąć z niego cały potencjał związany z boostem do przeładowania, potrzebuje dużo większego doświadczenia gracza niż Musashi. Według mnie bardziej odpowiedni dla Ciebie będzie Musashi.  

Players
22 posts
3,326 battles

Dzięki za radę, wezmę Musashi za węgiel , już mam dość i nie będę musiał przetapiać stali - mam z 2300, do tego za free exp jak trochędozbieram Kronshtada.

Players
24 posts
1,733 battles
4 hours ago, piotr2198 said:

Dzięki za radę, wezmę Musashi za węgiel , już mam dość i nie będę musiał przetapiać stali - mam z 2300, do tego za free exp jak trochędozbieram Kronshtada.

Tak samo wybrałem.

14 hours ago, ob1wan said:

Skoro się kolejny raz przejechałeś, to raczej coś z tobą jest nie tak, a nie ze społecznością. Ludzie są tu pomocni i sam się o tym przekonałem. Mały lajfhak dla ciebie na przyszłość: spróbuj być mniejszym burakiem.

Buraka to możesz sobie adoptować i wychować. Jesteś chamski i nie pozwolę na to abyś mi tutaj pokazywał co to nie ty. i obrażał mnie i wyzywał od buraków.

Zadałem pytanie to się na nie odpowiada... nikt Ciebie tutaj nie zmusza do czytania tego i wypowiadania się, więc trochę kultury. Inaczej zgłoszę Ciebie do administratora jeżeli będziesz dalej prowadził w obrażający mnie sposób rozmowę.

[ISEN]
Players
143 posts
8,111 battles
5 minutes ago, CHALLENGER_NESI said:

Buraka to możesz sobie adoptować i wychować. Jesteś chamski i nie pozwolę na to abyś mi tutaj pokazywał co to nie ty...

Niczego nie pokazuję. Sam to robisz...

• Cool 1

[TF17]
Players
1,170 posts
12,102 battles

Lol. Cudownie się to czyta. Koleś pisze post, w którym wymienia zasoby jakimi dysponuje (chwali się?). Na sensowną uwagę, że to nie wystarczy rozpoczyna pyskówkę, a kiedy interlokutorzy dopasowują się do jego poziomu straszy donosem. Ponowny lol. 

• Cool 7
  • Funny 2
  • Bad 1

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.