Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 1 battles to post in this section.
WG_Lumberjack

WAŻNE!!! - PROBLEMY Z PLUGINEM DO TEAMSPEAK - OVERWOLF

4 comments in this topic

Recommended Posts

WG Staff
1,339 posts
2,923 battles

The problem

We’ve found out that popular TeamSpeak plugin “Overwolf” does 3 bad things to our players:

1.    It installs the mod to WoWS without asking the player;
2.    It causes FPS drops
3.    It gathers the data on in-game events, reads python.log, records a lot of things (damage dealt, damage done, ribbons, battle participants data) and puts it to owevent.log

Dear players! It has come to our attention that using Overwolf (a TeamSpeak plug-in) with World of Warships causes the following issues:

1.    During the installation Overwolf modifies World of Warships game client without asking for confirmation. It puts a mod into D:\Games\World_of_Warships_RU\res_mods\0.7.10.1\PNFMods\owplugin folder.
2.    This mod actively logs your game data while you play: it reads python.log, damage dealt and taken, ribbons, frags, list of battle participants. This information seems to be recorded to owevent.log file.
3.    While doing so, the mod seems to decrease game performance. While we did not have time to test all configurations yet (as we wanted to share the information ASAP), we saw the decrease from 75 to 48-56 FPS on our i7-8700K / GTX1080Ti test machines, caused exactly by this mod activity.
4.    We also ask you to pay attention to the following facts: 
a.    If owplugin folder with the mod is deleted from World of Warships game files, Overwolf re-installs it when launched;
b.    If Overwolf is uninstalled normally, the mod remains installed.

With that in mind, we recommend the following:

1.    If you have Overwolf, you can check the difference in game performance yourself. To do it, launch the game from Wargaming.net Game Center or Legacy Launcher in safe mode. Safe mode basically disables res_mods modifications, including the one installed by Overwolf.
2.    If you want to stop using Overwolf, you will need to uninstall it AND manually delete the World of Warships mod. To do the latter: 
a.    Find owplugin folder according to the path above;
b.    If you’re not sure or not experienced enough just clear the whole res_mods folder. The downside is that you will have to re-install any mods you’ve been using.
3.    Always read EULA of all products you use. We’re not responsible for what and how 3rd party applications do.

If we get any new information on this matter, we will let you know ASAP.

Thank you for your attention!

Panowie dopiero co to dostałem a nie ma mnie w biurze. Postaram się jutro wkleić PL wersję.

[MS-B]
[MS-B]
Players
586 posts
7,564 battles

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć powyższą informację dla osób, które średnio znają się na języku angielskim.

Problem,

Odkryliśmy, że popularny plugin do TeamSpeaka o nazwie “Overwolf” powoduje trzy poważne problemy podczas gry:

1.     Instaluje modyfikację w folderze World of Warships bez pytania gracza o zgodę,

2.     Powoduje spadek liczby klatek na sekundę(FPS),

3.     Zbiera informacje o wydarzeniach w grze, odczytuje plik „python.log”, zbiera dużo informacji, takich jak zadawane i otrzymywane obrażenia, wstęgi, informacje o uczestnikach bitwy) i gromadzi je w pliku „overevent.log”.

Drodzy gracze!

Otrzymaliśmy informacje o tym, że używanie wtyczki Overwolf (do programu TeamSpeak) przy uruchomionej grze World of Warships powoduje poniższe problemy:

1.     Instalator wtyczki Overwolf modyfikuje pliki gry World of Warships bez pytania gracza o zgodę. Umieszcza on modyfikację w folderze:

X:\Games\World_of_Warships_RU\res_mods\0.7.10.1\PNFMods\owplugin

X – dowolna nazwa partycji, na której zainstalowana jest gra World of Warships

2.     Ta modyfikacja zbiera informacje z gry podczas rozgrywki: odczytuje ona plik „python.log”, zadane oraz otrzymane obrażenia, wstęgi, zatopienia, listę uczestników bitwy. Wygląda na to, że te informacje są zbierane w pliku „owevent.log”.

3.     Podczas zbierania powyższych informacji, modyfikacja ta prawdopodobnie obniża wydajność w grze. Niestety na tą chwilę nie mamy czasu na testowanie wszystkich konfiguracji sprzętowych(ponieważ chcieliśmy jak najszybciej przekazać Wam tę informację), jednak zauważyliśmy spadki wydajności z 75 na 48-56 klatek na sekundę(FPS) na komputerach wyposażonych w konfigurację procesor i7-8700K / karta graficzna GTX1080Ti, powodowane wyłącznie przez działanie modyfikacji Overwolf.

4.     Chcielibyśmy prosić Was o zwrócenie uwagi na następuje informacje:

a.     Jeżeli folder owplugin z modyfikacją Overwolf zostanie usunięty z folderu World of Warships, modyfikacja ponownie zostanie zainstalowana podczas uruchomienia aplikacji Overwolf

b.    Jeżeli Overwolf zostanie usunięty w sposób normalny, modyfikacja zostanie w plikach gry.

Mając to na uwadze, zalecamy wykonanie poniższych czynności:

1.     Jeżeli macie zainstalowaną aplikację Overwolf, możecie osobiście sprawdzić różnicę w wydajności na Waszym komputerze. Żeby to zrobić, uruchomcie grę World of Warships w trybie bezpiecznym(safe mode). Tryb ten w zasadzie wyłącza używanie modyfikacji z folderu res_mods, również modyfikację Overwolf,

2.     Jeżeli chcecie przestać korzystać z aplikacji Overwolf, musie ją usunąć z komputera ORAZ ręcznie usunąć modyfikację z folderu World of Warships. W celu ręcznego usunięcia modyfikacji należy:

a.     Znaleźć folder owplufin na podstawie podanej wcześniej ścieżki dostępu,

b.    Jeżeli nie jesteście pewni lub nie macie wiedzy po prostu usuńcie folder res_mods. Minusem tego zabiegu jest konieczność ponownej instalacji innych, wcześniej używany modyfikacji.

3.     Zawsze czytajcie warunki użytkowania(EULA) wszystkich programów, jakich używacie. Nie bierzemy odpowiedzialności za użytkowanie i działanie programów firm innych niż Wargaming.

W przypadku pozyskania przez nas nowych informacji w tym temacie, postaramy się Was poinformować o tym jak najszybciej.

Dziękujemy za uwagę.

Na stanowiska!

EDIT:

Miałem zainstalowanego Overwolfa. Wykonałem powyższe czynności i na mojej konfiguracji sprzętowej FPSy powróciły do normy.

Mój sprzęt to core i5-2500k / GTX1060.

W moim przypadku to rozwiązanie działa. Wygląda na to, że po stronie WG raczej nie uda się rozwiązać tego problemu, bo winą za spadki FPSów jest ewidentnie nieautoryzowana ingerencja aplikacji firmy trzeciej.

• Cool 4

[MIRKO]
Players
6 posts
7,049 battles

Na moim sprzęcie (i7 6700k / GTX 1080) ostatnio faktycznie spadły FPSy. Dzisiaj overwolf zainstalował sobie aktualizacje w której wyłączył moda i FPSy wróciły do normy.

( kawałek zawartość pliku Main.py, po aktualizacji:

#app version: 119.2.6
#
# NOTE from Overwolf - this mod does nothing right now.  
# We are working with WarGaming on creating a better version of the original 
# mod so that, in the future, we can add new and interseting applications for
# World of Warships (which run on the Overwolf platform)

Przy okazji tego newsa sprawdziłem o co chodzi z tym szpiegowaniem, wychodzi na to, że *edited* faktycznie chciał umożliwić pisanie appek/overlaji, które miałyby dostęp do danych takich jak komu ile dmg zadałeś, nicki graczy i nazwy okrętów biorących udział w bitwie itp. (wszystko wymienione tutaj: http://developers.overwolf.com/documentation/sdk/overwolf/games/events/world-of-warships/)

Po co? Cóż, mając takie możliwości można sobie zakodować całkiem fajny customowy UI np do streamów, można też stworzyć XVMa dostępnego w kliencie gry jako overlay. 

Edited by kwiatek228
edytowano ze względu na oskarżenia pod adresem innych graczy

[BSW-W]
Players
822 posts
4,864 battles
7.11.2018 o 19:02, SonnyPsycho napisał:

PNFMods\owplugin

JA tej ścieżki od tego nie mam czyli jestem save:cap_cool:

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.