Jump to content
 • 0
Sign in to follow this  
xTICTACx

tier VIII premium

30 comments in this topic

Question

Players
7 posts
216 battles

"

This coupon ensures a return of 200% of the doubloons value of any one purchase in the Premium store. Validity of the coupon—5 days from receipt." 

Jeżeli dobrze rozumiem jeśli kupię z tym kuponem np pancernik to dostane jego wartość w dublonach x2 z powrotem tak??? :P 

I teraz pytanie jaki to miałby być pancernik??? - rozmyślam nad pancernikami mającymi dość dobry zasięg dział pomocniczych - nie wiem czy słusznie ( w szczególności Tirpitz , Massa..- coś tam (USA), francuski pancernik ) no i to by było na tyle jeśli chodzi o ten typ ale nie pogardziłbym też jakimś innym typu kii czy roma ... Chodzi mi o coś totalnie idiotoodpornego - a przynajmniej najmniej wrażliwego na głupotę :) - dlatego mój wzrok zwrócił się ku pancernikom z dalekim zasięgiem dział pomocniczych :) ale jestem także otwarty na propozycję jakiejś innej klasy okrętów :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

29 answers to this question

Recommended Posts

 • 0
[TRIAD]
Players
34 posts
5,783 battles

Masz 73 bitwy (nie wypominam) i na t8 zostaniesz ZGWA*CONY przez yamaty, worcestery, haragumo, torp ddki, zaosy itp. Zagraj trochę dojdź do przynajmniej tego t9 w bb. Massa wymaga specjalnego 19 punkt kapitana, gagascone to papier, tirp jest idioto odporyny, ale bis z hydro jest chyba ciut lepszy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
Players
7 posts
216 battles

Ale nie chodzi mi o granie :) no może w 2-3 bitwach na 8 popsuje zabawę aby przetestować zabawkę  :( Ale ogólnie nie planuje na razie masowo grać na tym premiumie 8 poziomu po prostu dostałem kody bonusowe do WoT -30% i wow taki jak wyżej czyli jeżeli dobrze rozumiem to po użyciu tego kodu i zakupie jakiegoś pancernika za około 12000 to dostane 24 tyś dublonów ... dobrze rozumiem??? 

czyli 24 tyś to rok premki za 180 zł + stateczek za  to z kodem WoT to wychodzi drożej ... 

Planuje zacząć coś pykać w statki ale nie za bardzo ogarniam parametry ... i nie jestem zdecydowany co do lini ( to nie ma nic wspólnego z premką którą planuje zakupić - czyli nie zależy mi na szkoleniu kapitana) Kiedyś pamiętam było mniej stateczków i było łatwiej ... docelowo myślę iść w pancerniki japońskie (Yamato <3) (ale z tego co pamiętam mają słabe AA) mam zaczęte chyba jeszcze usa bo też mi się podobały (z tego co wiem mają dobre AA) no i niemcy (mają dobrą artylerie pomocniczą ) reszty nie ogarniam bo tego bodajże kiedyś nie było :P

Więc pytania przejrzyście: 

Czy dobrze rozumuję co do tego kuponu tzn czy jak np kupię tirpitza to dostanę te 25 tyś dublonów ? 

Jaka 8ka by się nadała najlepiej? (oczywiście może być coś tańszego niż 12 tyś najwyżej kupię na pół roku premkę to i tak chyba taniej wyjdzie :) ) 

Jaką nacje pancerników rozwijać ( dodam że często zdaża mi się podpłynąć zbyt blisko, chyba nie lubię snajpić z głównych dział  - co często kończy się torpedami w burcie ) ?

Jaką klasę rozwijać ( dodam że torpedami strzelać to ja nie umiem - przynajmniej tymi niskopoziomowymi (więc odpuściłem sobie krążki i niszczyciele ) , lotniskami sobie radze ale kto by sobie nie poradził... ) ?

No i jak wypada Yamato? - bo on mi się podoba i staty spoko tylko pewnie troszkę mułowaty ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
[BUSHI]
Players
3,180 posts
16,687 battles

Najskuteczniejsze moje pancerze premki VIII tieru to Mass i Alabama. Polecam zdecydowanie Massa, bo to bestia, jak ludzie nie zwracają uwagi na zasięg jego pomocniczej (a wielu jest takich). Potrafiłem Massem przepchać i flankę z pancerzami X.

 

Jest jeszcze Gascogne, którą uwielbiam i gra mi się nią najłatwiej, chyba ze wszystkich pancerzy jakie posiadam.

 

ps. Jeżeli zdecydujesz się na jakichś zakup, to zdecydowanie polecam ograniczenie się do gier z botami, póki przynajmniej nie zdobędziesz doświadczenia na VII tierze. Jak koledzy wspominali VIII są notorycznie rzucane na IX/X, a to już jest wyższa sztuka jazdy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
[ARES-]
Beta Tester
1,712 posts
19,829 battles
On 10/23/2018 at 8:26 PM, xTICTACx said:

Chodzi mi o coś totalnie idiotoodpornego - a przynajmniej najmniej wrażliwego na głupotę :) - dlatego mój wzrok zwrócił się ku pancernikom z dalekim zasięgiem dział pomocniczych :) ale jestem także otwarty na propozycję jakiejś innej klasy okrętów :) 

jako posiadacz prawie wszystkich premek w grze i prawie wszystkich 8ek..... -  T8 nie jest dla newbie. T8 to najtrudniejszy tier tej gry. Jest zarąbiście satysfakcjonujący jeśli osiągasz na nim wysokie WR, bo nie ma nic bardziej fajnego jak wygrywać grę przeciwko fioletom w T10, mając nasz "tiny ship".... ale nie znajdziesz tu nic totalnie idiotoodpornego.

 

Chcesz idiotoodporne okręty? Graj Texasem na początek. Jest powolny, to mega zaleta dla Ciebie, bo póxno dorwą Cie niszczyciele (jako newbie nie unikniesz pewnie ich ataków). Jest celny, ma dobrą pelotką i dobrą artylerię. Potem kup sobie jakiś inny pancernik - Julka Cezara (gra dużo bardziej dynamiczna, bardziej "pro" jeśli o takiej można pisać na T5), albo jakiś T7. Poznaj grę, zrób co najmniej jedną - dwie linie drzewkowe do T10, wtedy kupuj sobie premki T8.

 

Zapomnij o zasięgu pomocniczej. Największa siła pomocniczej to dobra taktyka - np moja ulubiona "odchodzący do tyłu brawler", kiedy znajdujesz sobie miejsce gdzie przeciwnik rushuje, ale takie w którym nie zrejpi Cie spam HE ani spam torped i odchodzisz do tyłu w zasięgu swojej pomocniczej, skątowany najlepiej jak się da zeby tankować. Gascogne jest to tego idealna i IMHO jest to najlepszy BB tier 8, czy premium czy nie, ale nie dla Ciebie teraz, tylko dla Ciebie za 2000-3000 bitew. 

 

Dla Ciebie pomocnicza będzie tylko obiektem frustracji, wbija za mało w krótkim czasie żeby zupełnie sama coś efektownie rozstrzygać, wymaga przetrzymania trochę dłużej przeciwnika w zasięgu swojej "aury", a Ty przy słabej orientacji w pozycjonowaniu okrętu będziesz szybko tonął. 

 • Cool 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
[TF16]
Players
393 posts
6,061 battles

koledze chodzi przede wszystkim czy po zakupie i wykorzystaniu kuponu dostanie zwrot tegoż zakupu x2 w dublonach.

 • Cool 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
[ARES-]
Beta Tester
1,712 posts
19,829 battles
1 hour ago, Wuuush said:

koledze chodzi przede wszystkim czy po zakupie i wykorzystaniu kuponu dostanie zwrot tegoż zakupu x2 w dublonach.

to niech kupi cokolwiek, i tak mu się ten okręt do niczego nie przyda przez co najmniej parę miesięcy, a potem okaże się czym tak naprawdę lubi pływać w grze.

 

Zaden z nich nie jest idiotoodporny, żaden z nich nie zapewnia łatwego wygrywania bitew i wysokiego WR, tak sam z siebie. Każdy z nich dla nowego gracza będzie źródłem frustracji. Więc żaden nie spełnia oczekiwań Autora. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
Players
2,162 posts
5,130 battles

@xTICTACx Najlepiej zrób tak, zanim kupisz jakiś okręt 8 tieru, pograj jego klonem / zbliżonym do niego okrętem z drzewka. Myślisz o "idiotoodpornym" Tirpitzu? Pograj Bismarckiem. Myślisz o Alabamie? Pograj North Caroliną, kusi Cię Massachusetts, pograj Bismarckiem bo Massa tak jak niemieckie BB ma bardzo mocną secondarkę, ale pancerz już aż tak mocny nie jest. Chcesz Loyanga? Pograj sobie Bensonem, tylko pamiętaj, że Benson nie ma hydro. Kidd to lekko zdegradowany (torpedy) Fletcher na tierze 8 z dodatkiem naprawki. I można tak długo wymieniać. Część ludzi zachwyca sie Kii, wtedy warto pograć na Fuso/Nagato/Amagim.

 

Jeśli chcesz wykorzystać kupon to weź albo Texasa, który jest powolny jak cholera, więc jak popłyniesz czasem w złym kierunku, lub będziesz po prostu na złej flance, to możesz tylko płynąć i płynąć i płynąć i nie wziąć udziału w bitwie, albo Ok.Rewolucję, która jest jednak szybsza (20,5 węzłów Texasa vs 23 Rewolucji), ma 2 lufy więcej ułożone 4x3, a nie 5x2, lecz nie ma tak dobrej (jak na 5 tier) pelotki. Zrobiony full pod pelotkę Texas zmiata wszystko co lata na IV i V tierze, a i z VI coś ugryzie - wiem to z opowieści + gry na Langley'u i Bogue. Osobiście polecam bardziej Okt. Rewolucję. Wprawdzie z daleka można przez dziób wbić Ci cytę (sam pamiętam jak raz tak zrobiłem Giulio Cesarem), ale jednak w tej grze im więcej luf tym lepiej, bo gdy leci pełna salwa we wroga to jest większa szansa, że coś jednak trafi. Ty się dopiero uczysz, więc to żaden wstyd iść na łatwiznę:Smile_Default: Jeszcze jedno, jeśli będziesz miał problemy z kasą, sprzedawaj po wygrindowaniu danego tieru jego poprzednika, w ten sposób sporo kasy odzyskasz i będziesz mógł łatwiej/szybciej kupić nową zabawkę.

 

PS

Zapomniałem o jednym, w przeciwieństwie do innych okrętów w grze, Okt.Rewolucja ma tylko 5 użyć erki, która tutaj się zużywa jak wszystkie consumable. Za to możesz jej używać chyba średnio co 20 sekund.

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
Players
7 posts
216 battles
5 hours ago, Wuuush said:

koledze chodzi przede wszystkim czy po zakupie i wykorzystaniu kuponu dostanie zwrot tegoż zakupu x2 w dublonach.

 Tak dokładnie o to chodzi :) Ponieważ za dublony kupiłbym konto premium do innej gry (WoT), a stateczek to taki gratisik :) 

i dlatego moje pytanie czy ten kupon tak zadziała, że dostanę wartość kupionego okrętu w dublonach x2 ?

+ jaki to miałby być pancernik aby w miare dawał radę (wiadomo są słabsze statki i mocniejsze ) ? :)

Jak to wygląda z celnością okrętów bo na youtubie gameplaye które oglądałem wyglądały tak jakby tyrpitz był celniejszy od mass chociaż na papierze jest odwrotnie ;P

I poprosiłbym o jakiś łopatologiczny opis pancerza / dział pancerników premium tieru 8 ? 

Gascogne - podoba mi się z wyglądu, ale na papierze ma duży rozrzut + podobno boki miękkie 

Tirpitz - bok cytadeli jak patrzyłem to 45mm??? ale nie wiem czy dobrze odczytuje w grze ... czy może pocisk od boku najpierw musi przebić pas pancerny itd ...

kii - z pancerzem i działami według mnie w grze wygląda na najtwardszego i najcelniejszego ale nie wiem czy dobrze to odczytuje z modelu pancerza ... 

Massa- nie wiem jak sprawdzić w grze model pancerza ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
[MAX]
Moderator
1,440 posts
7,397 battles
3 minutes ago, xTICTACx said:

Massa- nie wiem jak sprawdzić w grze model pancerza ... 

Idziesz tu do pana Aslaina i ściągasz paczkę modów. Z niej, oprócz głosików dziewczynek z anime, tęczowych śladów po pociskach i rozebranych awatarów kapitanów, instalujesz rozszerzone drzewko technologiczne. Teraz wchodzi do gry, klikasz na zakładkę do drzewka i tam będą wszystkie większość okrętów, jakie się w grze pojawiła.

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
[-DWS-]
Beta Tester
4,508 posts
12,126 battles
20 minutes ago, xTICTACx said:

czy ten kupon tak zadziała, że dostanę wartość kupionego okrętu w dublonach x2

A tego na 100% to ci nikt tu nie zagwarantuje.

21 minutes ago, xTICTACx said:

jaki to miałby być pancernik

A dlaczego akurat pancernik? Nie planujesz tym grać w najbliższym czasie, doświadczenie masz praktycznie zerowe, ale chcesz akurat pancernik.

26 minutes ago, xTICTACx said:

Tirpitz - bok cytadeli jak patrzyłem to 45mm??? ale nie wiem czy dobrze odczytuje w grze ... czy może pocisk od boku najpierw musi przebić pas pancerny itd ...

Ło panie, to jest dużo bardziej skomplikowane. Przede wszystkim ważne jest położenie cytadeli. Czy jest całkiem pod wodą czy wystaje, jak gruby jest pokład, czy możesz "złapać przez dziób" i tak dalej. Ogólnie, Niemce są twarde, ciężko temu wbić cytadelę. Za to strasznie łapią obrażenia z HE-ków przez pokład. Taki Haragumo robi Tirpitza "na jeden dym".

23 minutes ago, xTICTACx said:

Gascogne - podoba mi się z wyglądu, ale na papierze ma duży rozrzut

Źle czytasz, rozrzut jest podawany zawsze dla max. zasięgu. Jeśli masz 2 tak samo celne okręty, ale jeden strzela dalej, to ma większy rozrzut. Bo jak pociski lecą dalej, to się bardziej "rozrzucają". A Francuzy mają zasięg raczej duży.

 

Tak ogólnie, to już koledzy pisali, kup cokolwiek. Najlepiej tak, żeby cena Ci podpasowała, znaczy żebyś dostał tyle doblonów ile planujesz. Bo zanim zaczniesz ogarniać ósemki, to Twoje preferencje mogą się zmienić, gra się może zmienić, kupę rzeczy może się przydarzyć. A w ogóle, to ja bym kupił siódemkę a nie ósemkę. To nie jest tak jak w czołgach, że ósemką premium zarobisz za samo wejście do bitwy. Tu łatwiej zarobić siódemka niż ósemką a do farmienia grubej kasy to są premki tieru dziewiątego.

 

 • Cool 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
Players
7 posts
216 battles
6 minutes ago, rtfm_pl said:

A dlaczego akurat pancernik?

Bo podobają mi się pancerniki :) po za tym kto by nie lubił dużych dział  :D No i cenowo w dublonach wypadają tak jak bym chciał ... :)

Druga sprawa że w WoT to ja lubię pojazdy z pancerzem, ponieważ tylko one są w stanie okiełznać moją żądze mordu i pozwalają mi przetrwać głupie wyjazdy :) - papierowymi czołgami też potrafię grać ale trzeba bardziej uważać- jest to trudniejsze  :) Więc analogicznie tak samo jest w okrętach (przynajmniej co do lotnisk - tylko tutaj nie są tak OP ponieważ mamy AA :) ) 

59 minutes ago, Goomich said:

 oprócz głosików dziewczynek z anime.

dlaczego oprócz?  Niech pierwszy rzuci kamieniem ten kto nie oglądał i nie lubi anime :> 

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
[-DWS-]
Beta Tester
4,508 posts
12,126 battles
2 minutes ago, xTICTACx said:

Druga sprawa że w WoT to ja lubię pojazdy z pancerzem, ponieważ tylko one są w stanie okiełznać moją żądze mordu i pozwalają mi przetrwać głupie wyjazdy :)

No to tu tak nie działa. Głupi wyjazd pancernikiem i Cię nie ma. Do głupich wyjazdów to akurat niszczyciele są lepsze.

Jak chcesz robić "głupie wyjazdy" pancernikiem, to ewentualnie Giulio na tierze 5 i Szary na tierze 7. O reszcie zapomnij.

4 minutes ago, xTICTACx said:

przynajmniej co do lotnisk - tylko tutaj nie są tak OP ponieważ mamy AA :)

Błąd straszliwy. Lotnisko wysokiego tieru zjada pancerniki T8 jak chce i kiedy chce. A ósemki non-stop losuje na dychy. Dlatego siódemki są zdecydowanie przyjemniejsze. No i na siódmym tierze jest Scharnhorst, który wydaje mi się, że może Ci podpasować.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
[ARES-]
Beta Tester
1,712 posts
19,829 battles
2 hours ago, xTICTACx said:

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten kto nie oglądał i nie lubi anime :> 

1479421913_0w8o2t_fb_plus.jpg

 

(nie lubię, nie oglądam, nie oglądałem... "Załoga G" jaką mi puszczano w okolicach 1980  nie liczy się bo nie ogarniałem :P )

 • Cool 2
 • Funny 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
[-DWS-]
Beta Tester
4,508 posts
12,126 battles
3 hours ago, _Scarrry_ said:

"Załoga G" jaką mi puszczano w okolicach 1980  nie liczy się bo nie ogarniałem

No ale Załoga G rządziła. Nie miałem wtedy pojęcia, że to jakieś anime jest.

 

 

 • Cool 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
[MAX]
Moderator
1,440 posts
7,397 battles
2 hours ago, xTICTACx said:

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten kto nie oglądał i nie lubi anime :> 

 

 • Cool 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
[PLO]
Beta Tester
4,646 posts
15 hours ago, xTICTACx said:

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten kto nie oglądał i nie lubi anime :> 

Jeżeli Załoga G oglądana 35 lat temu się liczy, to oglądałem i lubiłem...

 

Nadal rozważasz zakup? Nie wiem jaki budżet chcesz przeznaczyć, ale jeżeli traktujesz wydatek jak inwestycję (w końcu dostaniesz 200% bonusu w dublonach) to rzuć okiem na zestaw "sowieckie piątki". Minusem tego zestawu jest dosyć wysoki koszt, ale są i plusy - dostaniesz 3 okręty 3 różnych klas, więc ryzyko chybionej inwestycji spada praktycznie do zera (coś po prostu MUSI przypasować). Do tego dostaniesz 3 dowódców 10*, misje na szybsze zbieranie XP, dublony, ale przede wszystkim - to są V tiery, zaczniesz czerpać z nich przyjemność znacznie szybciej niż z VIII tieru (to akurat piszę na podstawie własnych doświadczeń, moja pierwsza wysokotierowa premka leżała odłogiem przez parę miesięcy, bo sobie z nią nie radziłem i w każdej bitwie robiłem za statystę, a to frustruje).

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
[QTANG]
[QTANG]
Beta Tester
1,839 posts
8,382 battles

ja, nie oglądałem i nie lubię

ps. w temacie, ja bym brał Tirpitza

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
Players
2,162 posts
5,130 battles

Pokemony się liczą? Jeśli tak to oglądałem i lubiłem. Teraz nie oglądam anime, bo uważam to za bajki dla dzieci, chociaż jakiś czas temu obejrzałem "Vampire Hunter D. Żądza Krwi - Vampire Hunter D. Bloodlust (2000)" na cda.pl i podobało mi się :) Szczerze mogę polecić. Bajka dla starszych dzieci :Smile_veryhappy:

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
[-DWS-]
Beta Tester
4,508 posts
12,126 battles
2 hours ago, baart33 said:

w temacie, ja bym brał Tirpitza

Jeśli już ma być koniecznie pancernik T8, to chyba faktycznie najlepszy. W ogóle, Niemcy są najodporniejsi na błędy, co dla początkującego jest wielką zaletą.

Ale ja bym brał Scharnhorsta. Zdecydowanie lepsze losowania i a okręt dla mnie przyjemniejszy. Szybkie przeładowanie i jedna lufa więcej czyni błędy w celowaniu miej bolesnymi. Wadą (w tym konkretnym przypadku) jest za niska cena. Choć jak teraz popatrzyłem, to aż takiej wielkie różnicy nie ma. Szary jest za 140zł, Tirpitz za 180zł.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
[ARES-]
Beta Tester
1,712 posts
19,829 battles
14 minutes ago, rtfm_pl said:

Jeśli już ma być koniecznie pancernik T8, to chyba faktycznie najlepszy. W ogóle, Niemcy są najodporniejsi na błędy, co dla początkującego jest wielką zaletą.

Ale ja bym brał Scharnhorsta. Zdecydowanie lepsze losowania i a okręt dla mnie przyjemniejszy. Szybkie przeładowanie i jedna lufa więcej czyni błędy w celowaniu miej bolesnymi. Wadą (w tym konkretnym przypadku) jest za niska cena. Choć jak teraz popatrzyłem, to aż takiej wielkie różnicy nie ma. Szary jest za 140zł, Tirpitz za 180zł.

 

Gaskonia wybaczy dużo więcej - szybciej skręcisz, dużo szybciej uciekniesz (booster do prędkości), drastycznie szybciej będziesz się naprawiał (przyśpieszony heal którego nie ma Tirpitz). Strzela celniej. Jesteś newbie i zbierasz torpedy? Gaskonia ma redukcję damage-u  z dodatkowej warstwy poszycia pancernego przed opancerzeniem pasa pancernego - 35%, Tirpitz ma 22% (i odsłonięty pas pancerny z niewielkimi bąblami od dołu konstrukcji ).

 

Spróbuj Gaskonii rozbić działa APkami - przedni pancerz dział 430, od góry 190. Tirpitz odpowiednio 360 i 150.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
Players
7 posts
216 battles
5 hours ago, Radeckij said:

Nadal rozważasz zakup? Nie wiem jaki budżet chcesz przeznaczyć...

No sprawdzałem ale 286 zł to za dużo :P za 225 + kod -30% w wot mam premkę na rok...( na statkach mi tak bardzo nie zależy, po prostu chciałem coś co będzie dawać radę w bitwach a nie jakiś szajs, bo zależy mi i tak przede wszystkim na koncie premium ) Trochę pokopałem i widzę, że jest to trochę bardziej skomplikowane niż w WoT, przede wszystkim nie mamy dostępu do ukrytych statystyk okrętów (takich jak np celność secondary, rozrzut i sigma dział na konkretnym dystansie, penetracja pocisków na danej odległości )

2 hours ago, baart33 said:

ps. w temacie, ja bym brał Tirpitza

 

A jak to wygląda z celnością głównych dział na nim bo z filmów które oglądałem to chyba nerfa dostał bo miał ok 254 rozrzutu na filmie(2 lata temu nagrywany) a w kliencie 276 ...?

Jak to wygląda z celnością secondary ? Bo znalazłem tylko coś takiego :P 

No i jak pancerz daje radę? :) 

2 hours ago, henryk5pio said:

Pokemony się liczą? Jeśli tak to oglądałem i lubiłem.

Liczą się liczą :P Też lubię :P a zwłaszcza  Podobny obraz

 

3 hours ago, baart33 said:

ja, nie oglądałem i nie lubię

Podobny obraz

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
[ARES-]
Beta Tester
1,712 posts
19,829 battles

@xTICTACx ten filmik i takie porównanie jest trochę bez sensu - pomocnicza nie strzela do wielkich, stojących nieruchomo celów tylko służy do (na Masie) do rewelacyjnie szybkiego zajeżdżania niszczycieli i poukrywanych za przeszkodami krążowników (stromotorowy ogień o bardzo wysokim skupieniu), coś czego Tirpitz w ogóle nie może robić, bo jego pomocnicza ma płaską trajektorię.

 

postaw te okręty na przeciwko niszczyciela na np 8 km i niech krąży wokół pancka póki nie zginie - jestem pewny że  Masa zajedzie go 3-4 razy szybciej niż Tirpitz.

 

poza tym pomocnicza na obydwu okrętach wymaga kapitana 19 pkt i ani punktu mniej. Poniżej to dekoracja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
Players
1,273 posts
11,156 battles
5 godzin temu, Radeckij napisał:

Jeżeli Załoga G oglądana 35 lat temu się liczy, to oglądałem i lubiłem...

 

Waćpanie  @Radeckij,  jak ten czas leci! Dla mnie "katastrofą dnia" przed laty była sytuacja, gdy musiałem pasać krowy akurat wówczas, gdy leciał ten film!

 

A wracając do tematu. Zgadzam się z  @rtfm_pl że można "na start" zamiast ósemek wziąć ubercrusera Szarego. Szybszy reload, żwawo kręci wieżami (lepiej niż niejeden krążownik :-)))  lepsze niż na T8 losowania... no i jest tańszy od Tooorpitza. Z punktu widzenia rywala - wcale niełatwo ubić Scharnhorsta. Na randomach w solowej walce zdarzało mi się ubić Gneisena Furutaką (dzięki świetnemu kątowi zrzutu torped), natomiast Szarego - nigdy. Zbyt szybko (i boleśnie) potrafił ugryźć, wiercił się, dzięki naprawce sprawnie leczył rany. Tak więc, jeśli ktoś potrzebuje "zabójcy krążowników" - Szary byłby najlepszy. A Gaskonia / Tirpitz? Hmm, może po nabraniu pewnej wprawy w strzelaniu :cap_rambo:  i manewrowaniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
Players
7 posts
216 battles

@_Scarrry_   Chyba dokładnie to jest pokazane na tym filmiku bo przy zwiększeniu odległości to massa zatapia tirpitza(pociski z massa lecą większą parabolą) dodatkowo widać na massa szybką naprawkę :) Ale to co mnie w massa martwi to celność głównych dział + bardzo miękki tył okrętu :(  

29 minutes ago, _Scarrry_ said:

Gaskonia wybaczy dużo więcej

w Gaskoni martwi mnie celność głównych dział no i miękkie boczki a szczególnie to zdanie na wiki: Takes large amounts of damage from battleship AP when caught broadside. No i podobno OB ładnie wchodzą w nią :(

Tirpitz ma jednak pancerz z każdej strony (przynajmniej w kliencie na modelu) ... i pokład 50mm a nie 30 jak gaskonia czy massa  Ale na tym się nie znam za bardzo jak ta mechanika działa i pancerz ... 

Tyle że gaskonia czy massa ładniej wyglądają ;)  Jeszcze kii mi się podoba(z wyglądu) ale nie wiem czy dałbym radę tym grać i jak ogólnie daje sobie rade :P bo on ma chyba gorszą pomocniczą z PP  a nie OB :P 

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 0
[-DWS-]
Beta Tester
4,508 posts
12,126 battles
23 minutes ago, xTICTACx said:

bo on ma chyba gorszą pomocniczą z PP  a nie OB

Tak w ogóle, to nie zastawiaj się na pomocniczą za mocno. Owszem, są okręty które jest sens robić pod pomocniczą, ale ona jest właśnie pomocnicza i tylko tyle. Coś tam podpali, czasem coś dobije, ale wynik robisz artylerią główną. No i tak jak pisał @Scarry, żeby pomocnicza miała sens, to potrzebujesz mocno rozwiniętego kapitana. A zrobienie sobie pierwszego kapitana 19-punktowego zajmuje sporo czasu.

 • Cool 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×