Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
Razjael

HMS Jutland IXT

78 comments in this topic

Recommended Posts

[LOBUZ]
[LOBUZ]
Players
3,363 posts
19,214 battles

Właśnie go zakupiłem. I od razu mam pytania jak go robić? Moduł na torpy czy na działa? Ifhe potrzebne czy apki daja radę? 

Tak trochę skołowany jestem. Po niesamowitych t7 i t8 nie bardzo wiem co robić.

[ARES-]
Beta Tester
1,712 posts
19,829 battles
9 minutes ago, UrukSzymon said:

Właśnie go zakupiłem. I od razu mam pytania jak go robić? Moduł na torpy czy na działa? Ifhe potrzebne czy apki daja radę? 

Tak trochę skołowany jestem. Po niesamowitych t7 i t8 nie bardzo wiem co robić.

ja do tej pory na Daringu nie jestem pewny czy dobrze zrobiłem że mam AP a nie HE z IFHE. 

(Jutlanda przeskoczyłem po paru bitwach, niecierpliwy jestem :D)

[1DF]
Players
318 posts
13,652 battles

Panowie, co jest. Nikt tym nie gra? Ja bym opis chciał jakiś, porady. Bądźcie ludźmi, powiedzcie coś.

[-DWS-]
Beta Tester
4,508 posts
12,126 battles
1 hour ago, BolterJH said:

Panowie, co jest. Nikt tym nie gra? Ja bym opis chciał jakiś, porady. Bądźcie ludźmi, powiedzcie coś.

Grają, ale nie chcą zdradzać tajemnic :Smile-_tongue:

Tak "z drugiej strony lufy" (bo jeszcze trochę do Jutlanda mi zostało) to większość topowych Brytoli pływa z IFHE.

• Cool 1

[HOB]
Beta Tester
679 posts
12,925 battles

działami plumkam i plumkam efekty mizerne. 117 trafień w BB  0 dmg

W całej bitwie na 141 pocisków w celu cale  988 dmg.

Ktoś ten okret testował wcześniej?

Na pierwszym tierze okręty robią większe obrażenia :)

Zbierajcie pkt na IFHE bo tym czyms nie da się grac

shot-18_11.08_00_03.52-0429.thumb.jpg.1e50009f8b8457ddf614f88732d348f6.jpgshot-18_11.08_00_04.06-0720.thumb.jpg.e5d0d094a93ed1631bf924b16442a198.jpg

• Funny 1

[-DWS-]
Beta Tester
4,508 posts
12,126 battles
59 minutes ago, Memku said:

działami plumkam i plumkam efekty mizerne. 117 trafień w BB  0 dmg

W całej bitwie na 141 pocisków w celu cale  988 dmg.

Ktoś ten okret testował wcześniej?

Na pierwszym tierze okręty robią większe obrażenia :)

Zbierajcie pkt na IFHE bo tym czyms nie da się grac

Jak ktoś pływał Akizuki zanim mu buffneli penę HE-ków to ma to przećwiczone.

[HOB]
Beta Tester
679 posts
12,925 battles
18 hours ago, rtfm_pl said:

Jak ktoś pływał Akizuki zanim mu buffneli penę HE-ków to ma to przećwiczone.

Akizuki to osobna linia w drzewku, tutaj wrąbali okręt niepasujący do charakterystyki poprzednich.

Kto wydal zbyt dużo pkt na kapitanie będzie niezłe wkurzony na WG.

za rok lub dwa to drzewko będzie przebudowane tak jak japońskie bo jest zrobione na kolanie.

[-DWS-]
Beta Tester
4,508 posts
12,126 battles
5 hours ago, Memku said:

Akizuki to osobna linia w drzewku, tutaj wrąbali okręt niepasujący do charakterystyki poprzednich.

No bo Akizuki to pasował do Shiratsuyu i Fubuki jak ulał. Bądźmy poważni.

5 hours ago, Memku said:

za rok lub dwa to drzewko będzie przebudowane tak jak japońskie bo jest zrobione na kolanie.

Drzewko jest OK, przynajmniej 100% historyczne. Dziwię się tylko, że nie zrobili tego, co zrobili w końcu z Akizuki, czyli nie dali peny HE-ków na 1/4. Jakby 1/4 było za mocne, to mogli dać 1/5. I pewnie za jakiś rok tak zrobią.

Ja tam nie widzę problemu, dopiero kończę Lightninga, kapitan na Jutlanda sobie czeka z wyzerowanymi perkami.

5 hours ago, Memku said:

Kto wydal zbyt dużo pkt na kapitanie będzie niezłe wkurzony na WG.

Ale przecież od dawna było wiadomo, że ten kaliber bez IFHE nie będzie penetrował HE-kami niczego. Jedyne, czego nie było wiadomo, to to jak się sprawdzą AP-ki o poprawionych kątach. Jeśli ktoś mimo to nie zostawił sobie 4 punktów wolnych, to sam sobie winien.

• Cool 1

[O-R-P]
[O-R-P]
Players
398 posts
23,161 battles

Na poczatku pierwsze 2 bitwy bez IFHE byly smieszne - typ 100 trafien -7k dmg

Po zrobieniu kapitana jest lepiej. Natomiast z tymi krotkimi piernieciami dymu mozna dostac kociokwiku- ledwo sie do czegos wystrzeli - juz trzeba sie zwijac.
Predkosc- to pomylka- nie da sie uciec przd krazkami z radarem.

Ogolnie- trzeba sie sporo napocic zeby wykrecic jakis wynik. torpedy niby dobre ale co to jest 10 km wobec tX gdzie krazki maja dluzszy radar...

Zwrotnosc bardzo dobra ale predkosc tragiczna- czuje sie jakby sie gralo mikasa...

[PSS]
Players
259 posts
3,828 battles
2 hours ago, Sadzior said:

Po zrobieniu kapitana jest lepiej. Natomiast z tymi krotkimi piernieciami dymu mozna dostac kociokwiku- ledwo sie do czegos wystrzeli - juz trzeba sie zwijac.

Dla mnie to akurat duży plus linii. Dym wystarczający żeby podpalić coś, co musiało użyć naprawki a nie siedzi się w nim na tyle długo, że stado torped zdąży dopłynąć albo żedby się jakiś radar zdążył podkraść :)

Na gearingu nic mnie tak nie wskurwia jak "zmarnowany" dym - ledwo go postawię, ledwo sobie pyknę a już trzeba spierdalać.

[-DWS-]
Beta Tester
4,508 posts
12,126 battles
4 hours ago, Sadzior said:

Natomiast z tymi krotkimi piernieciami dymu mozna dostac kociokwiku- ledwo sie do czegos wystrzeli - juz trzeba sie zwijac.

Masz przecież jakieś 50 bitw na Jervisie i Lightningu, powinieneś się przyzwyczaić. Choć widzę, że akurat na Lightningu to Ci nie szło. Może wróć na jakiś czas do Jervisa, potrenuj działanie z tymi dymami w mniej wrogim środowisku. To kwestia przestawienia się na inny "tryb pracy" i tyle.

1 hour ago, karol66 said:

Dla mnie to akurat duży plus linii. Dym wystarczający żeby podpalić coś, co musiało użyć naprawki a nie siedzi się w nim na tyle długo, że stado torped zdąży dopłynąć albo żedby się jakiś radar zdążył podkraść :)

Dokładnie. Zdecydowanie wolę krótkie przystanki w dymkach niż stanie 1,5 minuty i czekanie na torpedy/radar. Dzięki temu nie traci się "świadomości sytuacyjnej" i cięgle można spotować dla teamu a jednocześnie co jakiś czas kogoś podpalić.

Poza tym, można częściej próbować brać kapa. Nie uda się - dym i chodu, wrócimy za minutę. Na "normalnym" dymie, jak spalisz dym na ucieczkę, to masz parę minut bez dymu i trzeba się 3 razy zastanowić, czy warto próbować iść na capa już, czy dopiero jak się dym odnowi. Na Brytolu nie ma takiego dylematu.

• Cool 1

[HOB]
Beta Tester
679 posts
12,925 battles
15 hours ago, rtfm_pl said:

Ale przecież od dawna było wiadomo, że ten kaliber bez IFHE nie będzie penetrował HE-kami niczego. Jedyne, czego nie było wiadomo, to to jak się sprawdzą AP-ki o poprawionych kątach. Jeśli ktoś mimo to nie zostawił sobie 4 punktów wolnych, to sam sobie winien.

Kto wiedział ten wiedział,  ja nie przeglądam statystyk okrętów których jeszcze nie posiadam. każdy okręt sprawdzam w boju. Wiec mogę być rozczarowany jak potraktowano te linie.

[-DWS-]
Beta Tester
4,508 posts
12,126 battles
1 hour ago, Memku said:

Kto wiedział ten wiedział,  ja nie przeglądam statystyk okrętów których jeszcze nie posiadam.

Nawet tych które właśnie "robisz"? Cóż, każdy robi jak chce.

A to że Daring ma działa 4,5 cala a nie 4,7 to było wiadomo już jakieś 70 lat temu, więc o żadnym zaskoczeniu raczej mowy nie ma. To, że penetracja HE-ków to 1/6 kalibra (chyba że WG postanowi inaczej) to wiadomo od początku istnienia tej gry, czyli też już parę latek.

1 hour ago, Memku said:

każdy okręt sprawdzam w boju.

Więc tym bardziej powinieneś ostrożnie perki przydzielać, nie wiesz przecież co Ci będzie potrzebne. Dla deski must-have jest raptem 10 punktów.

1 hour ago, Memku said:

Wiec mogę być rozczarowany jak potraktowano te linie.

Znaczy co jej takiego strasznego zrobiono? Między T8 a T9 następuje zmniejszenie kalibru ze wszystkimi tego konsekwencjami. W zamian dostajesz ROF, więcej HP i naprawkę.

• Cool 3

[DK-PL]
Players
1,748 posts
21,035 battles
14 hours ago, Memku said:

Wiec mogę być rozczarowany jak potraktowano te linie.

Tak, też jestem rozczarowany :Smile-_tongue: Myślałem że WG nauczyło się, że wprowadzanie nowych linii które są na starcie od razu op, albo lepsze od pozostałych mamy za sobą, a tu dali RN DD z szybkimi dymkami, hydro, spamerskimi działkami i antykamperskimi wyrzutniami torped :Smile_veryhappy: No ale jako tako to zbalansowane że jak na moje oko jest idealnie, linia wymagająca, ale dopiero jak się ogarnie to op :Smile-_tongue: Jeśli coś tu niedomaga to tylko i wyłącznie wina tierów. Po prostu powyżej 8-go DDki mają przekichane nie ważne jak mocne są. Nawet na takim Blacku który niby to jest op mam żółto-zielone staty :Smile_veryhappy: Poczekamy na pacza nerfiącego APki i powinno być ciut lepiej.

rn dd 6 9.jpg

[PSS]
Players
259 posts
3,828 battles

W ogóle wszystkie linie DD są teraz BARDZO ciekawe - prawie każda zmusza do wypracowania nowego, INNEGO play style i nie ma sytuacji, gdzie jeden DD jest totalnie OP w KAŻDEJ sytuacji.

5 hours ago, mickecobra said:

Poczekamy na pacza nerfiącego APki i powinno być ciut lepiej

Też na to czekam (szczególnie Gearingiem) ale z drugiej strony boję się też nadchodzącego rebalansu carrierów. W tej chwili lotniskowce do 8 tieru za wiele desce zrobić nie mogą poza spotowaniem (prznajmniej mi tak wychodzi, że nawet jak się nastawią na full atak na mnie, to zatapiają mnie max w 1 na 5 przypadków) ale za to topowe lotniska to już pełna masakra - topią Cię w 4 na 5 (nawet przy DD rozbiciem szansę na przeżycie mam nieprzekraczającą 50%).

Na szczęście na tą chwilę, mało kto gra 10tkami więc większość gier t8+ jest bez lotnisk. Po rebalansie natyomiast wszyscy się rzucą na lotniska i jeśli będzie utrzmana ich skuteczność Vs DD to kaplica pełna. Dodatkowo szybkość z jaką te rebalansowane samoloty się poruszają też jest zabójcza - nie ma mowy, żeby np. zdążyć wziąć capa zanim samoloty dolecą (a w tej chwili jest to wykonalne).

• Cool 1

[-DWS-]
Beta Tester
4,508 posts
12,126 battles
7 hours ago, karol66 said:

Dodatkowo szybkość z jaką te rebalansowane samoloty się poruszają też jest zabójcza - nie ma mowy, żeby np. zdążyć wziąć capa zanim samoloty dolecą (a w tej chwili jest to wykonalne).

Szybkość poruszania to akurat specjalnie się chyba nie zmieniła. Tyle, że teraz operator CV-ki musi czekać aż mu się "grupa lotnicza" poderwie. A poderwanie 5-6 eskadr już trochę czasu zajmuje. Nawet jak nie czeka na całość, tylko np. na 3 eskadry, to i tak 3 razy więcej czasu niż po reworku.

13 hours ago, mickecobra said:

Po prostu powyżej 8-go DDki mają przekichane nie ważne jak mocne są.

To fakt, przerabiam to teraz na przejściu Jervis-Lightning. Jak popatrzeć na sucha dane, to Jervis jakoś szczególnie nie błyszczy a wyniki mam na nim świetne. Lightning w statystykach jest zarąbisty (spot Kagero, siła ognia Bensona, torpedy chyba najlepsze na T8) a jakoś wyniki mam na nim wyraźnie gorsze niż na Jervisie.

[PSS]
Players
259 posts
3,828 battles
1 hour ago, rtfm_pl said:

Lightning w statystykach jest zarąbisty (spot Kagero, siła ognia Bensona, torpedy chyba najlepsze na T8)

Też go teraz robie i faktycznie ma super zbalansowane większość kluczowych parametrów (poza HP - tego ma bardzo mało). Ale z torpedami to przesadziłeś - niemieckie i japońskie są zdecydowanie lepsze na T8. Lightinga mają tylko 8km więc jak chce się wyjąć DesMoines campujące za wyspą przy capie, to musisz te 2-3km wejść w jego zasięg radaru :(

Mam nadzieję, że przejście na "dziewiątkę" zlikwiduje ten problem.

[-DWS-]
Beta Tester
4,508 posts
12,126 battles

Ale z torpedami to przesadziłeś - niemieckie i japońskie są zdecydowanie lepsze na T8.

Tak, zasięgu brakuje. Ale mają świetną wykrywalność, niezłą prędkość no i pojedyncze rzucanie. Ale zgadzam się, przesadziłem, bo 8km na T8 to faktycznie słabo. Po[edited]ało mi się z Cossackiem który ma 10km.

[DK-PL]
Players
1,748 posts
21,035 battles

Strasznie mi się podoba ta łajba, aż zastanawiam się czy nie zostawić w porcie, tym bardziej że najważniejszą statystykę dla DDka, czyli spota, ma lepszego niż Daring. Wychodzi na to że znów będę miał niedobór kapitanów :Smile_facepalm: Już 123 łajby w porcie (+1 Daring, na tej premce gratis z WoTa dziś go zrobię). Z całego drzewka DDków RN zostawię całkiem sporo: na 3 Campbeltown, 4 Wakeful (bo seaclubingowy tier), 6 Gallant, 7 Jervis, 8 Cossack, no i teraz dylemat bo 10 musi być z wymaxowanym kapitanem, a na 9 musiałbym wrzucić nędznego, 4 perkowego z koszar i maxować przez jakiś czas wydając bezcennego elit expa:Smile_sad:

shot-18.11.11_08.22.09-0887.jpg

shot-18.11.11_08.22.12-0069.jpg

[PSS]
Players
259 posts
3,828 battles
4 hours ago, mickecobra said:

no i teraz dylemat bo 10 musi być z wymaxowanym kapitanem, a na 9 musiałbym wrzucić nędznego, 4 perkowego z koszar i maxować przez jakiś czas wydając bezcennego elit expa

Skoszaruj ją na razie bez kapitana. WG pracuje nad reworkiem IFHE (podobno chcą zrobić żeby był OPCJĄ a nie "must have" dla niektórych okrętów) więc choć w najbliższym patchu tego ma jeszcze nie być, to może już w kolejnym wejdzie. A jak okazę się, że z 10 punktówym kapitanem da się grać, to sobie go zrobisz realtywnie easy (14skill potrzebuje 3x tyle XP co 10skill'owy kapitan, o ile pamiętam).

• Cool 1

[DK-PL]
Players
1,748 posts
21,035 battles

Skoszaruj ją na razie bez kapitana. WG pracuje nad reworkiem IFHE (podobno chcą zrobić żeby był OPCJĄ a nie "must have" dla niektórych okrętów) więc choć w najbliższym patchu tego ma jeszcze nie być, to może już w kolejnym wejdzie. A jak okazę się, że z 10 punktówym kapitanem da się grać, to sobie go zrobisz realtywnie easy (14skill potrzebuje 3x tyle XP co 10skill'owy kapitan, o ile pamiętam).

Jak będzie rework IFHE, w sensie zmian działania perków kapitańskich (nie jak było przy okazji 100mm IJN, czyli zmian jednego rodzaju broni w grze), to już powinien być obowiązkowo darmowy reset perków kapitańskich. Zresztą spodziewam się go gdy wejdzie rework lotniskowców. Ale oczywiście to nigdy nie jest na 100% pewne. Lecz dajmy na to że buffną te 113mm RN do poziomu 100mm IJN, czyli że z IFHE będą penetrowały 32mm, to będzie identycznie jak z japońskimi odpowiednikami, IFHE jak najbardziej się opłaci tym razem nie dlatego żeby w ogóle HE coś robiły, ale dlatego żeby zadawać pewny dmg w krążki i BBki 10t. No chyba że dadzą jeszcze inne rozwiązanie co w sumie byłoby logicznie, bo teraz Akizuki z klonami ze swoich 100mm IJN+IFHE mają większy dpm niż Des Moines :Smile_izmena: 

[PSS]
Players
259 posts
3,828 battles

Z tego co zrozumiałem, WG nie podoba się to, że IFHE buffuje ZA BARDZO penetrację HE więc raczej bym się nie spodziewał, że w dłuższej perspektywie czasu, pozwolą japońskim DD na bezkarne masakrowanie cieżkich krążowników i rozstrzeliwania pancerników z dział (to samo ma dotyczyć lekkich krążków z działami <200mm).

WYDAJE MI SIĘ, że w ten sposób rozwiążą sobie problem japońskich gunboatów 9, a szczególnie 10 tieru. Tym bardziej że podawali też info o nerfie Yueyang'a (taki na poziomie -10% dps działa i -15% dps torped więc "konkretnie") co by się wpisywało w regułę balansowanie tier 10 DD - Chińczyk, Khaba i Haragumo wyraźnie lepiej sobie radzą niż konkurencja (przynajmniej tak wychodzi ze średnich statsów).

Z brytami na razie nic nie mówią bo wyniki z serwerów są mało miarodajne (za mało jest gier nimi rozegranych) ale może im się dostać "przy okazji" :(

• Cool 1

[PSS]
Players
259 posts
3,828 battles

Dopiero kilkanaście gier zrobiłem na Jutlandzie ale coś z tym DD jest nie tak, gdy płynie czołowo na przeciwnika.

Miałem teraz grę, gdzie na "dzień dobry" łyknąłem torpedę. Naprawiłem się trochę ale zostało pół HP. Chwilę później wypadłem 1 na 1 na lightinga, puścił torpy tak, że właściwie musiałem płynąć prosto na niego żeby nie wpaść na nie. Stwierdziłem że ch...j, pozamiatane jest więc choć trochę sobie postrzelam. Zjadłem go z 13k do zera a on mi w tym czasie zadał ok 4k dmg. Żeby było śmieszniej - mod ostatniego slotu mam na reload torped i nie mam BFT bo wybrałem +HP ze skili 3tieru.

Dzień wcześniej grałem w dywizjonie z kumplem - Fletcher+Kitakaze. Obaj mieliśmy z 50% HP jak wypadliśmy na Jutlanda na 3/4. Walka była za wyspą, nikt nie "pomagał" i facet nas obu rozstrzelał płynąć "bow-in" (my bylismy bokiem żeby uruchomić wszystkie działa).

Nie wiem czy ten DD ma jakiś magiczne pole siłowe jak płynie na wrogą deskę dziobem? :) Z innymi DD kami takiego problemu nie mam.

[-DWS-]
Beta Tester
4,508 posts
12,126 battles
46 minutes ago, karol66 said:

i facet nas obu rozstrzelał płynąć "bow-in" (my bylismy bokiem żeby uruchomić wszystkie działa).

Jak płynęliście bokiem, to pewnie rozpruł waz z AP-ków.

Ja wczoraj w dywizjonie z Kitakaze wpakowałem się na Baltika. Wylazł zza wyspy na 4-5km, byliśmy bez torped i bez dymu. Najpierw zabrał się za Kitakaze, ale płynął ładnie burtą do mnie. W czasie gdy zabijał mi kumpla, włożyłem mu z AP-ków 25 tysięcy (Kita w tym czasie tylko 10 tyś).

Tak więc pokazywanie burty topowym Brytolom to słaby pomysł.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.