Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
Odo_Toothless

Wykrywanie okrętów, które strzelają, przez samoloty.

12 comments in this topic

Question

[BUSHI]
Players
3,180 posts
16,687 battles

No właśnie jak to dokładnie jest. Strzelający okręt jest dalej wykrywany z samolotu, niż taki, co nie strzela ?

11 answers to this question

Recommended Posts

• 1
[HOB]
Players
153 posts
15,631 battles

Wciskasz przycisk  Pokaż status  okrętu i masz tam wszelkie dane wykrywalności własnego okrętu - również przez samoloty po wystrzale z dział głównej baterii .

Tak np. brytyjski pancernik 6t QE :

- wykrywalność z powietrza 9,8 km

- wykrywalność z powietrza po wystrzale 17,4 km

Nie mam Desa , dla  Salema  mamy odpowiednio :

- 7,8 km

- 11,9 km

• Cool 1

• 0
[TF16]
Community Contributor
4,100 posts
9,975 battles
5 minutes ago, Odo_Toothless said:

No właśnie jak to dokładnie jest. Strzelający okręt jest dalej wykrywany z samolotu, niż taki, co nie strzela ?

Domyślnie - NIE. Z tego powodu, że zasięg wykrywania z powietrza jest równy zasięgowi obrony przeciw lotniczej. Jednak, jeżeli umiejętnościami lub sprzętem podniesiesz zasięg obrony AA, to strzelając z niej do samolotów - dasz się wykryć.

• 0
[BUSHI]
Players
3,180 posts
16,687 battles
14 minutes ago, Dark_Havoc said:

Domyślnie - NIE. Z tego powodu, że zasięg wykrywania z powietrza jest równy zasięgowi obrony przeciw lotniczej. Jednak, jeżeli umiejętnościami lub sprzętem podniesiesz zasięg obrony AA, to strzelając z niej do samolotów - dasz się wykryć.

Większość okrętów ma przecież jednak dużo dalszy zasięg wykrywania z powietrza niż zasięg AA.

Ale nie o to mi chodziło. Zawsze się zastanawiałam, czy jeśli jakiś np. Des strzela zza wyspy z 12 km, to jak podniosę samolot, czy on go wykryje. Czyli rozumiem, ze nie ma znaczenia, czy Des strzela, czy nie, tylko jaki jest jego spot z powietrza + 3 km (taka to wartość ?) na ile odlatuje krążący wokół mojego okrętu samolot myśliwski/korygujący ogień. Rozumiem, że korektor ognia tez wykrywa okręty ?

Czyli max odległość wykrycia to np. 7,9 km (wartość wykrycia z powietrza) + 3 km odległości na jaką odlatuje mój samolot od okrętu = 10,9  km ?

• 0
[TF16]
Community Contributor
4,100 posts
9,975 battles
25 minutes ago, Odo_Toothless said:

Wiele okrętów ma przecież jednak dużo dalszy zasięg wykrywania z powietrza niż zasięg AA -> pancerniki.

Ale nie o to mi chodziło. Zawsze się zastanawiałam, czy jeśli jakiś np. Des strzela zza wyspy z 12 km, to jak podniosę samolot, czy on go wykryje. Czyli rozumiem, ze nie ma znaczenia, czy Des strzela, czy nie, tylko jaki jest jego spot z powietrza + 3 km (na takiej krąży wokół) tego na ile odlatuje krążący wokół mojego okrętu samolot myśliwski/korygujący ogień. Czyli max odległość to

Rozumiem, że korektor ognia tez wykrywa okręty ?

Strzał z dział zwiększa zasięg wykrywania z powierzchni, a to całkiem inny parametr. Jak Des strzela z odległości 12km to go nie zobaczysz bo maksymalny zasięg wykrywania samolotów to 8km 11km... z większej i tak nic nie zobaczą, wyjątkiem są samoloty korygujące ogień - one mają maksymalny zasięg wykrywania 4km. 
Można to ewentualnie protestować na treningówkach - ale według mojej wiedzy - strzelanie z dział nie powoduje zwiększenia wykrycia przez samoloty.

• 0
[BUSHI]
Players
3,180 posts
16,687 battles
5 minutes ago, Dark_Havoc said:

Strzał z dział zwiększa zasięg wykrywania z powierzchni, a to całkiem inny parametr. Jak Des strzela z odległości 12km to go nie zobaczysz bo maksymalny zasięg wykrywania samolotów to 11km... z większej i tak nic nie zobaczą, wyjątkiem są samoloty korygujące ogień - one mają maksymalny zasięg wykrywania 4km. 
Można to ewentualnie protestować na treningówkach - ale według mojej wiedzy - strzelanie z dział nie powoduje zwiększenia wykrycia przez samoloty.

No tak, ale samolot odlatuje na jakąś odległość od mego okrętu - 3 km (?), dlatego może np. wykryć deskę na otwartej wodzie, pomimo, że z okrętu jej nie widać. Jeżeli max wykrywania to 11 km +3 km = 14 km. Czyli jeżeli jakiś pancerz jest za górką w takiej odległości, to powinienem go wykryć.

Zobaczę jak to jest na treningówce z tym wszystkim. Dzięki za podpowiedź.

• 0
[TF16]
Community Contributor
4,100 posts
9,975 battles
1 minute ago, Odo_Toothless said:

No tak, ale samolot odlatuje na jakąś odległość od mego okreęu - 3 km dlatego może np. wykryć deskę na otwartej wodzie.

Czyli jeżeli maz wykrywania to 11 km +3 km = 14 km. czyli jeżeli jakiś pancerz jest za górką w takiej odległości, to powinienem go wykryć.

Dokładnie tak. W dodatku samoloty w odległości mniejszej niż 4km widzą przez góry (proxy spot). Zetem jak samolot leci po okręgu 4km to zauważy okręt 8km od Ciebie. W ten sposób można na przykład wykryć DDki do dobrym kamuflażem - jeśli nasz spotter poleci odpowiednio blisko - to wykryje go z powietrza.
Powyżej 4km samoloty wykrywają na takiej samej zasadzie jak okręty - muszą mieć czystą linię miedzy nimi a okrętem - wtedy nie widzą przez górki.

I pomyłka nie 11km tylko 8km. 

• 0
[MAX]
Moderator
1,440 posts
7,397 battles
7 hours ago, Odo_Toothless said:

• 0
[TF16]
[TF16]
Players
141 posts
12,391 battles
On 10/21/2018 at 3:09 PM, Odo_Toothless said:

Jeżeli masz na myśli strzelanie z głównej artylerii, to tak, po wystrzale odległość z jakiej może zostać wykryty z powietrza będzie powiększona, przez okres, minimum, 20sec.

• 0
[BUSHI]
Players
3,180 posts
16,687 battles
2 hours ago, LukeZ28 said:

Jeżeli masz na myśli strzelanie z głównej artylerii, to tak, po wystrzale odległość z jakiej może zostać wykryty z powietrza będzie powiększona, przez okres, minimum, 20sec.

Czyli dlatego samolot z pobliskiego okrętu wykryje np. niszczarkę strzelającą zza zasłony dymnej ? A co np. z Desem strzelejącym zza górki z 15 km ? Będzie to limitowane max wykrywalnością okrętu  z samolotu na 11 km + oddalenie tego samolotu od okrętu ?

• 0
[BUSHI]
Players
3,180 posts
16,687 battles
27 minutes ago, DrTorbix said:

Wciskasz przycisk  Pokaż status  okrętu i masz tam wszelkie dane wykrywalności własnego okrętu - również przez samoloty po wystrzale z dział głównej baterii .(...)

Super - dzięki wielkie ! No zobacz - tyle gram, a coś takiego przeoczyłem ....

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.