Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 1 battles to post in this section.
The_EURL_Guy

How to "Tame" the Reworked Aircraft Carriers - wątek na forum

12 comments in this topic

Recommended Posts

Players
2,049 posts
10,174 battles
godzinę temu, The_EURL_Guy napisał:

Very soon you will have the opportunity to test the new gameplay of reworked aircraft carriers. So how do you actually play with them? Read this article to learn how!

Przeczytaj cały artykuł

Wydawało mi się, że to jest polskie forum, hm...

• Funny 1

[TF16]
Community Contributor
3,997 posts
9,223 battles
7 minutes ago, adamL555 said:

Wydawało mi się, że to jest polskie forum, hm...

Wiadomości dotyczące zmian w lotniskowcach są w całości po angielsku. Stąd też skrót jest angielski:

Z powodu szczególnego charakteru testowania zmian w mechanice lotniskowców ten artykuł dostępny jest tylko w języku angielskim. Zachęcamy jednak do kontynuowania dyskusji związanej z tym tematem na forum w Waszym ojczystym języku.

[BILF]
Players
3 posts

Witajcie

Bardzo rzadko udzielam się na forum, bo to i brak czasu, i tez po prostu mi się nie chce, ale tym razem nie zdzierżyłem... Mimo tego, że lotniskowce nie są moimi ulubieńcami , to to co che z nimi zrobić WG, to jakaś kpina. Z gry lotniskowcami chcą zrobić strzelankę w stylu Air Conflicts albo czegoś w tym stylu. Nie wspominając o tym, że pomysł z ograniczonym sterowaniem samym CV po wypuszczeniu samolotów, skończy się walką tylko samych lotniskowców między sobą, bo kto będzie chciał próbować atakować inne. zwinne cele, skoro niedaleko pływa sobie "nieruchawy" CV który albo nie ma jak uniknąć ataków, albo będzie musiał odwołać swoje samoloty by móc ich unikać. Wybaczcie panowie i panie, ale zakończę to w trzech słowach - bzdura, bzdura i bzdura. 

[ARP01]
Players
3 posts
9,840 battles

No właśnie - teraz już nie unikniesz torped niszczyciela, kiedy będziesz miał samoloty w powietrzu. Sama walka szwadronami może być ok. Jednak los carriera jest raczej przesądzony ... smutne

Players
2,049 posts
10,174 battles
2 godziny temu, Dark_Havoc napisał:

Wiadomości dotyczące zmian w lotniskowcach są w całości po angielsku. Stąd też skrót jest angielski:

Sugerujesz, że powinienem się cieszyć, że nie jest po rosyjsku lub chińsku. Ok, cieszę się.:cap_like:

[TF16]
Community Contributor
3,997 posts
9,223 battles
2 minutes ago, adamL555 said:

Sugerujesz, że powinienem się cieszyć, że nie jest po rosyjsku lub chińsku. Ok, cieszę się.:cap_like:

Tłumaczę tylko dlaczego jest po angielsku. 

Players
121 posts

dobra - gra wywala jak się włączy flycam na lotniskowcu sojusznika i nie idzie zastartować następnej bitwy.

gra samolotami jest fajna i wymaga chwili treningu

ale ~ tego szukałem bo w grze nie ma informacji jak włączyć strefową obronę (na razie i tak nie przetestowałem w praniu, bo mnie nie atakują CVki)

ALE WADĄ JEST PRZEŁĄCZANIE SIĘ NA CV W CELU OBRONY I NACIŚNIĘCIA NAPRAWY (GASZENIA, hp+) NA CV - podpłyną do mnie DD i zonk, trudno się przełącza CV samoloty.

Players
1,209 posts
10,237 battles

Przeczytałem powolutku tekst (zwłaszcza pod kątem obrony przeciwlotniczej), obejrzałem 4 czy 5 filmików, zajrzałem na reddita... i jestem co najmniej zdezorientowany. Wiem, że na razie to "wersja wstępna", przymiarki, ale jeśli wszystko pójdzie w tym kierunku, to strach się bać :-o

- obrona strefowa (prawa / lewa burta), o której jest mowa pod koniec artykułu. Na grzyba mi taka "obrona" jeśli mój okręt zostanie zaatakowany od dziobu / rufy przez bombowce nurkujące, a znaczna część uzbrojenia AA znajduje się np. właśnie na dziobie? Taki układ ma Cleve, czy Martel, czy niejeden BB.. Zatem, będę przełączał tak, żeby lewa przednia pelotka strzelała, a załoga prawej poszła w tym czasie na piwo. Litości, to ma być obrona...? Już o wiele lepszy był dotychczasowy układ z 30 % bonusem z zaznaczenia. Widocznie jednak musi być gorzej :-((

- z obrazkowej zajawki wynika, że planowana jest zmiana perku manualnej pelotki. Nie będzie już 100 % bonusa dla dużych dział p-lot, tylko jakiś żałośnie mały dodatek wzmocnienia sektorowego. Zamiast dotychczasowego 100 % dla dział dalekiego zasięgu, będzie 10 % dla sektora. Rozumiem, że bardzo mocno "zyskają" na tym takie okręty jak Gneisenau, Atlanta, etc. No po prostu złoty medal dla pacyfisty :-D   A jak rozumieć "wriemia podgotowki" (informacja z obrazka w artykule) - 20 sek.? Czy aż 20 sek. peloty będą się przygotowały do obrony? W tym czasie nawet średnio ogarnięty użytkownik CV zdąży zatoczyć kółko i zbombardować / storpedować. Gdyby Boforsy podczas 2WŚ tak "świetnie" działały, to chyba nie przeżyłby żaden okręt. A czy perk kapitański pozwalający na szybsze kręcenie wieżami będzie miał tu zastosowanie? W końcu dla dział DP Atlanty czy innego Flinta ma to niebagatelne znaczenie.

- niech mi ktoś zorientowany przetłumaczy z języka wargamingowego na ludzki / zrozumiały: co będzie z AFT? Według obrazków testowych (new perks affecting CVs and planes) AFT ma wydłużać secondarki o 20 % (jak dotychczas), wzmacniać peloty o 15 % (OK, fajnie) -ale czy peloty pozostaną wydłużone jak dotychczas? Na reddicie też nie są pewni ( BFT nerfed and AFT changed to compensate? Not sure about the loss of AA range for AFT). Biorąc pod uwagę nerf manualnej pelotki, AFT może pozostać jednym z nielicznych "mocnych" perków przeciwlotniczych. Jak dla mnie, wystarczyłaby krótka informacja: AFT "wydłuża" i wzmacnia peloty. Niestety, to chyba jest za proste, więc prawdopodobnie przez jakiś czas będziemy prosili smoka o nowy układ perków tudzież Havoca o wytłumaczenie "co WG miało na myśli" w kwestii przeciwlotniczej. Uff.

- ostatnia kwestia (może plotki, ale lepiej dmuchać na zimne). Wyczytałem, że rozważany jest również nerf flagi November Echo Setteseven (z bonusa 10 % na 5 %) a jeden z forumowiczów zamieścić coś takiego: Side note, carriers, for now, cannot slot concealment mod 1 and the AA range mod as well as AA mod 3 are no longer around. Rozumiem, że to przymiarka, tyle że nie bardzo wiadomo, czy druga część zdania odnosi się tylko do CV, czy wszystkich okrętów. Tak czy siak, nie wygląda to (na razie) zbyt zachęcająco. OK, wszystko jest jeszcze w trakcie zmian, ale mnie osobiście niepokoi kierunek, w jakim to podąża. Osłabione peloty, nerf dla kamuflażu, brak możliwości sterowania lotniskowcem w sposób, jaki do tej pory był przyjęty. Cała nadzieja, że jeszcze coś poprawią, i nie będzie to ze szkodą dla graczy :Smile_sad:

[-GG-]
Players
153 posts
10,164 battles

Na razie to wygląda jak rework raka mózgu na raka trzustki :etc_swear:

4 dropy jedną eskadrą to jakiś absurd. Ofiara nie ma co naprawiać zalania/pożaru bo zaraz dostanie kolejny, a potem jeszcze trzeci i czwarty. Zanim w końcu można użyć naprawę to DD-ki spływają prawie całe, CA/BB nie ma w połowie.

AA - bezużyteczne. Co z tego, że coś tam strąci skoro nowy sposób "celowania" dla samolotów to tak naprawdę obecny "manual drop" tylko w wersji dla upośledzonych (trzeba być bardzo mocno upośledzonym, żeby nie trafić)

Brak większej roli myśliwców zachęca do snajpienia CV przeciwnika. Na razie najlepsza taktyka to po prostu przepchanie się na pałę do wrogiego CV, spaziowanie go i tyle. Martwy CV to jakieś 200-300k mniej dmg przyjętego przez własny team, czyli bitwa (prawie) już wygrana.

Ogólnie - ja tego nie widzę :cap_look:

• Cool 2

[HOB]
Players
1,116 posts
5,101 battles

Koszty obsługi lotniskowca jak najbardziej można skopiować na główny serwer.

• Funny 1

[BSW-W]
[BSW-W]
Players
862 posts
5,124 battles

Dziś na testowym MONTANĄ  strąciłem uwaga 1 samolot .......

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.