Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
didyoukillme

Coś dla kochających liczby

17 comments in this topic

Recommended Posts

Players
125 posts
9,213 battles

Z racji przygotowań do klanowego konkursu, jeden z naszych klanowiczów (Woolf864) przygotował dane w których zawiera się liczba bitew per tier, średni dmg i jak to wygląda w stosunku do tieru pierwszego. Poniżej wykresy, może komuś się przyda, kogoś zainteresuje, tak jak mnie zaskoczył przeskok w liczbie bitew tieru 8 vs tier 9.

P.S. Statsy wzięte z portalu wows-numbers.com

wykresy.png

• Cool 2

[DK-PL]
Players
1,481 posts
19,482 battles
2 hours ago, didyoukillme said:

tak jak mnie zaskoczył przeskok w liczbie bitew tieru 8 vs tier 9.

Podejrzewam że to "wina" większej ilości premek 8t, no i oczywiście zarobków, powyżej już trzeba co nieco umieć ugrać by nie wyjść minus, to też pewnie większość słabszych, a nawet średnich graczy wybiera lajtową, bez spin grę na niższych tierach.

[TTTP2]
Players
29 posts
4,425 battles

Przeglądając te statystyki jak też wiele innych, uwagę zwraca wzrost średniego dmg na tier. O ile od tieru 1 do 9 mniej więcej jest to 1k dmg/tier to po między tierem 9 a 10 jest 2k dmg/tier,

[HOB]
Players
1,004 posts
4,971 battles
2 hours ago, MW_RP said:

Przeglądając te statystyki jak też wiele innych, uwagę zwraca wzrost średniego dmg na tier. O ile od tieru 1 do 9 mniej więcej jest to 1k dmg/tier to po między tierem 9 a 10 jest 2k dmg/tier,

to nie jest 1k dmg a wartość 8376.

Przeskok na tierze X wynika z tego, że okręty są naturalnie lepsze, ale także z powodu nie wywalania na wyższe tiery, co przekłada się na zwiększoną przeżywalność. A większa przeżywalność oznacza więcej obrażeń. Z puli także zostają zdjęte okręty tieru 7, co oznacza że większość celów posiada naprawkę, zatem dostępna pula HP jest wyższa.

1 hour ago, henryk5pio said:

Mnie dziwi to, że na tierze VI, a nie V jest najwięcej bitew.

Tier VI posiada więcej atrakcyjnych okrętów. Którymi okrętami z pary wolałbyś zagrać?

Emerald, Leander
Konig, Bayern
Kongo, Fuso

Kirow, Budionny

Również mnóstwo VI zostawało rozdawanych na święta (2017, 2016), co daje im permcamo +50% PD.

Grywalnosć 5 tieru wynika w zasadzie jedynie z tanich premek i gridnowania przez nowych graczy (który robią to bardzo długo lub się poddają)

Players
1,982 posts
4,719 battles
10 minut temu, Silentraz napisał:

Tier VI posiada więcej atrakcyjnych okrętów. Którymi okrętami z pary wolałbyś zagrać?

Emerald, Leander
Konig, Bayern
Kongo, Fuso

Kirow, Budionny

Również mnóstwo VI zostawało rozdawanych na święta (2017, 2016), co daje im permcamo +50% PD.

Grywalnosć 5 tieru wynika w zasadzie jedynie z tanich premek i gridnowania przez nowych graczy (który robią to bardzo długo lub się poddają)

Tier V posiada Kamikaze i Giulio Cesare:Smile_glasses: Na tierze VI nie ma nic tak z takim funfactorem. Może Perth, ale nie mam, więc się nie wypowiem.

[PSS]
Players
32 posts
5,391 battles

To sprawdź ile było bitew na Cleveland kiedy był jeszcze na T VI :cat_bubble:

No i premek na T VI jest 15, a na T V 11.

Generalnie bitew na premkach nie ma aż tak wiele aby robiło to znaczącą różnicę.

V:  10 753 051

VI: 11 872 373

[-DWS-]
Beta Tester
4,319 posts
11,491 battles
2 hours ago, henryk5pio said:

Mnie dziwi to, że na tierze VI, a nie V jest najwięcej bitew.

T5 się stosunkowo szybko przechodzi. Albo porzuca się grę.

Z kolei, jak ktoś już dotrwał do T7, to i kapitana ma lepszego i flag już trochę dostał, więc grind idzie szybciej.

10 hours ago, didyoukillme said:

tak jak mnie zaskoczył przeskok w liczbie bitew tieru 8 vs tier 9.

Hmmm, ja tam nie lubię grać na dychach, jak widać nie jestem osamotniony. A granie dziewiątkami w celach innych niż zrobienie dychy na ogół nie ma sensu. Jest dosłownie parę dziewiątek które są na tyle fajne, że warto je zostawić i pograć, nawet jak się ma już następcę.

Czyli tak, dziewiątkami się nie gra, bo nie ma sensu jak już się zrobi dyszkę.

A jak się tą dyszkę ma, to też się nią nie gra, bo (tu pińćset powodów, każdy ma swoje).

• Cool 3

[TNM]
[TNM]
Beta Tester
1,656 posts
5,289 battles
25 minutes ago, rtfm_pl said:

Hmmm, ja tam nie lubię grać na dychach, jak widać nie jestem osamotniony.

Też nie lubię za bardzo na dyszkach grać. T5->8 są najciekawsze, w miarę zbalansowane, i najciekawsze Okręty na nich są.

• Cool 3

[ZGZ]
Beta Tester
360 posts
10,955 battles
1 hour ago, Silentraz said:

Emerald, Leander
Konig, Bayern
Kongo, Fuso

Kirow, Budionny

w przyjemności z gry:
Emerald = Leander,
Konig > Bayern
Kongo  = Fuso
Kirow > Budyonny

[DK-PL]
Players
1,481 posts
19,482 battles
13 minutes ago, _Alie_ said:

Też nie lubię za bardzo na dyszkach grać. T5->8 są najciekawsze, w miarę zbalansowane, i najciekawsze Okręty na nich są.

Przy czym najbardziej komfortowym tierem z tych wyższych jest 7, zaś z niższych 4. Najczęściej losuje je na topce. Dlatego ja osobiście ostatnimi czasy bardziej cenię sobie premki 7t niż 8t.  

• Cool 1

[-DWS-]
Beta Tester
4,319 posts
11,491 battles
2 minutes ago, squalus77 said:

Emerald = Leander

Poważnie? Tak lubisz Emeralda czy tak nie lubisz Leandera?

To ja dodam:

Farragut > Nicholas

Hatsuharu > Minekaze

Normandie > Bretange

Icarus > Acasta

Aoba > Furutaka

no i oczywiście

Leander > Emerald

Players
1,982 posts
4,719 battles

Emerald = Leander = Fiji - każdym z nich grało mi się ok.

Kuma > Furutaka - chociaż dla Mnie obie to były padaki.

Normandie > Bretagne i Normandie > Lyon - Normandie wymiata!:Smile_glasses:

Icarus = Acasta = Jervis, na razie wszystkimi nimi źle mi się gra.

Budyonny > Kirov - Kirov to szmelc, łapałem nim cyty nawet robiąc zakręt przy strzale z max dystansu w rufę...

Kaiser = König = Bayern - w sumie nie pamiętam, żeby jakoś drastycznie różniła mi się gra między nimi. Pamiętam natomiast ostatnią bitwę na Kaiserze, gdzie zrobiłem 4 fragi, a pierwszą salwą odparowałem z full HP Phoenixa idącego bokiem do Mnie (mapa "Strait" zaczynałem w lewym dolnym rogu, a koleś próbował przejść przed prawymi wyspami na B).

Kongo i Fuso nie grałem, wymiękłem na Myogim.

[HOB]
Players
135 posts
13,613 battles

Biorąc pod uwagę liczby( a to temat o liczbach ) Emerald jest najgorszym krążownikiem 5  tieru - to się nie zmienia w żadnym przedziale graczy -  od  all   do  top 5% .

https://wows-numbers.com/pl/ship/4184782800,Emerald/

Leander  przy all jest na  6 miejscu , w pozostałych przedziałach zawsze jest w pierwszej trójce krążowników  6 tieru .

https://wows-numbers.com/pl/ship/4183734224,Leander/

Rzucony na  8 Leander często  potrafi sobie dobrze radzić , czego  w żaden sposób nie można powiedzieć o Emeraldzie  vs  7 . On jest tam tylko od zbierania cytadel z każdej możliwej strony , wystarczy że się wyświetli - nawet nie trzeba AP , od  HE 152mm łapie buły aż przykro patrzeć  . Poprawili go trochę ostatnio , ale co z tego jak nadal mega papier ? Koło Leandera nigdy nie  stał i nadal mu wiele brakuje .

[TNM]
[TNM]
Beta Tester
1,656 posts
5,289 battles
3 hours ago, mickecobra said:

Przy czym najbardziej komfortowym tierem z tych wyższych jest 7, zaś z niższych 4.

Zgadzam się :) 7 najwięcej frajdy dają. Zaś z niższych wolę jednak piątki

3 hours ago, mickecobra said:

Najczęściej losuje je na topce.

Czwórki tak, siódemki już niestety mniej. Ale jak Kagę, albo Szarego mi wyrzuci na T5(co rzadko, ale się zdarza) to "rzyć nie umierać" :cap_haloween:

[AKI]
Players
4,136 posts
6,954 battles

Wykresy demejdżu zgadzają się z moją karierą wowsową więc coś w tym jest.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.