Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
YabbaCoe

Beta Test Přepracování CV - Zpětná vazba

72 comments in this topic

Recommended Posts

[WG-EU]
[WG-EU]
WG Staff
1,235 posts
2,834 battles

Kapitáni! :cap_rambo:

Chtěli bychom vás poprosit o vaši zpětnou vazbu ohledně současné verze přepracování letadlových lodí, kterou jste si mohli vyzkoušet na Beta testu. 

Dejte nám vědět, co si myslíte - které aspekty se vám líbí, které naopak a především, proč se vám zrovna toto líbí či nelíbí.

Velice si ceníme jakékoliv zpětné vazby!

Děkujeme

[CKVN]
Beta Tester
39 posts
5,999 battles

Bohužel, nijak zvlášť se mi to nelíbí.

1) Základní problém vidím v tom, že se to tak nějak zvláštně ovládá. Prostě to není zábava, není to příjemné. Když už to má být předělána to jakéhosi stylu WOWP nebo warthunder, tak se to musí  alespoň příjemně ovládat, aby byla radost s těmi letadly létat.

2) Stíhačky. Byť se nám WG ve videu snaží vysvětlit, že ovládání stíhaček zabralo hráčům zbytečně čas, který by měli věnovat boji proti lodím, nemohu s tím souhlasit. Právě zajištění letecké podpory a dominance ve vzduch je základním kamenem hry CV.

3) Nemožnost ovládat loď, když letím letadlem. Divné, nějak sem získal při hře pocit, že ta loď mi vlastně ani nepatří a já nejsem kapitán lodi ale pilot. Loď mně přestala zajímat. Je to dobře?

4) Ovládání jediné letky současně. Opět mně to staví do pozice pilota a nikoli velitele lodi.

Shrnu-li to, tak v této hře bych měl velet plavidlu, nikoliv letadlu. Starý systém, kdy jsem z velitelského stanoviště řídil letový provoz to splňoval, nový ne.

• Cool 4

[CKVN]
Beta Tester
39 posts
5,999 battles

Z pozice BB, CA, CL, DD.

Když na mně v původním systému útočili torpédové bombardéry, často jsem se dokázal vyhnout a ubránit a nedostat žádný zásah.

To teď není možné, torpédová letadla vypouštějí torpéda tak nějak cik-cak a různě se křižují. Jejich trajektorii jsem ještě nevykoumal a nedokázal. Pokaždé alespoň 1 dostanu. To je ještě umocněno tím, že letka má ihned k dispozici další útok na mně.

Protiletadlou palbu jsou nějak nepobral, proč nemůžu jednoduše CTRL+click ?

Shrnutí - letecký útok na mojí BB nebo CA byl pro mně více flustrující než předtím. Zvláště u těch rychlejších a obratnějších, které poměrně dobře uhýbají a slušně se byly schopny ubránit.

[WG-EU]
[WG-EU]
WG Staff
1,235 posts
2,834 battles
Před 1 hodinou martin_hill řekl/a:

Z pozice BB, CA, CL, DD.

Když na mně v původním systému útočili torpédové bombardéry, často jsem se dokázal vyhnout a ubránit a nedostat žádný zásah.

To teď není možné, torpédová letadla vypouštějí torpéda tak nějak cik-cak a různě se křižují. Jejich trajektorii jsem ještě nevykoumal a nedokázal. Pokaždé alespoň 1 dostanu. To je ještě umocněno tím, že letka má ihned k dispozici další útok na mně.

Protiletadlou palbu jsou nějak nepobral, proč nemůžu jednoduše CTRL+click ?

Shrnutí - letecký útok na mojí BB nebo CA byl pro mně více flustrující než předtím. Zvláště u těch rychlejších a obratnějších, které poměrně dobře uhýbají a slušně se byly schopny ubránit.

AAčka je docela věda, ale už to není ovládáno přes zakliknutí, ale spíše ovládáš, který sektor se více soustředí na protiletadlovou palbu. Vyzkoušej klávesu ";" kterou najdeš hned nad tabulátorem. Základní nastavení AA obrany je 100% na obě strany, nicméně takto můžeš na jednu stranu nastavit 200%, pričemž strana druhá má 0%. Docela poměrně podstatně to mění dopad protiletecké obrany. 

Každopádně díky za podrobnou zpětnou vazbu :cap_like:

• Cool 1

[CKVN]
Beta Tester
39 posts
5,999 battles

Když na mně ve starém systému útočily 2 letky torpédových letadel, tak jsem si jednu letku zakliknul s CTRL. Té jsem potom neustále ukazoval bok, druhé jsem se točil přídí nebo zádí. 

Té které jsem se točil přídí jsem se většinou vyhnul. Té které jsem ukazoval bok (zakliknuté) jsem většinu sestřelil, takže na mně šlo max 1-2 torpéda.

Asi tu pojde nějak vymyslet i teď, ale už to není tak přehledné, když střílím do prostoru a ne na konkrétní letadla.

Nemluvě o faktu, že systém ovládání by měl být jednoduchý. U sekundárek funguvalo CTRL+klik, u AA také. Teď to bude jinak.

• Cool 1

[PPH]
Players
31 posts
7,539 battles
3 hours ago, YabbaCoe said:

AAčka je docela věda, ale už to není ovládáno přes zakliknutí, ale spíše ovládáš, který sektor se více soustředí na protiletadlovou palbu. Vyzkoušej klávesu ";" kterou najdeš hned nad tabulátorem. Základní nastavení AA obrany je 100% na obě strany, nicméně takto můžeš na jednu stranu nastavit 200%, pričemž strana druhá má 0%. Docela poměrně podstatně to mění dopad protiletecké obrany. 

Každopádně díky za podrobnou zpětnou vazbu :cap_like:

A logika si dala dovolenou a odešla... ( představil jsem si jak se AA hnízda symetricky rozmístěná po obou stranách lodí stěhují aby pokryly jen jeden bok:cap_rambo:) Původní "aurový" systém měl svoje mouchy ale dal se akceptovat... aktuální přepínání stran mi přijde jako celkem solidní úkrok stranou a rozhodně to nepovažuju za zlepšení.. Navíc tím pádem klade větší nárok na sledování pohybu letadel - click CTRL a neřeším víc a dál se soustředím na námořní boj  a manévrování... vs. aktuální stav nás nutí klikat častěji dle našeho pohybu a pohybu letadel...

• Cool 1

[T-N-T]
Weekend Tester, Players, In AlfaTesters
3,592 posts
8,725 battles

Taky mi prijde rozdeleni z 100-100 na 200-0 trochu podivne. Asi lepsi by bylo preci jen 150-50 (muze se presunout prioritni zamerovani cilu a centralni rizeni palby AA ale preci jen ty dela tam zustanou muzou strilet dal) .

• Cool 1

[BVP]
Beta Tester
101 posts
2,140 battles

Z toho, co jsem měl možnost vidět na živém přenosu a co jsem vyčetl bych rád zmínil pár oblastí, se kterými úplně nesouhlasím s návrhy možných řešení:

1.     Ovládání CV

Omezovat ovládání CV jen v případě vzletu / návratu letadel mi nepřipadne úplně jako dobrý nápad, zejm. v případě napadení lodi letadly. Odůvodnění, že to rozdělí pozornost, je přeci v tomto případě naprosto nepodstatné. Nechal bych tam možnost přepnutí na loď s tím, že rozhodnutí by pak bylo na samotném hráči.

2.     AA obrana podle sektorů

Přepínání AA obrany podle 2 bočních sektorů s prodlevami 15s…? Při průletu bombardérů z jedné strany na druhou je tato funkce naprosto nepoužitelná. Raději bych umožnil manuální ovládání i AA baterie (kromě hlavních děl a torpéd…), když už jdeme cestou akce, a zcela jistě by to ještě více zatraktivnilo celou hru (viz Battlestations). Možnost přepnutí bych nechal na hráči, jinak by to bylo auto (skill u kapitána by se pak mohl přepracovat tak, že by to byla třeba koncentrovaná palba všech AA zbraní = větší intenzita).

3.     Stíhačky

Stíhačkám bych možná umožnil výběr sektoru na mapě (např. čtvercové zóny na mapě), která by mohla být rozdělena např. na několik zón. Omezovat to jen na aktuální pozici útočné skupiny je trochu limitující. V tomto případě by to ale asi šlo proti novému konceptu, kdy by mohlo docházet k častějším střetům se stíhači… Jen myšlenka…

4.     Raketové bombardéry

Toto bych nedával jako fixní typ bombardéru, jestliže se na některých typech lodí vůbec nevyskytovaly.

5.     Neomezený počet letadel

Tato věc stírá rozdíly mezi jednotlivými typy letadlových lodí, kde některé měly větší kapacitu hangáru (Kaga vs Hosho). Navíc, k čemu je pak volba návratu např. v případě poškozených letadel, jestliže mám neomezenou kapacitu…? K ničemu… Navíc by to nenutilo hráče lépe hospodařit s bombardéry (manévrování při palbě AA, výběr vhodných cílů včetně používání návratu poškozených letadel na letadlovou loď pro možnost opravy...).

Bohužel jsem jako CV hráč a vlastník prémiové CV propásl možnost účasti na tomto důležitém testu – bylo by možné mi ještě dodatečně umožnit přístup…?

Děkuji.

[ATOM]
Players
142 posts
7,379 battles
On 10/16/2018 at 6:47 PM, YabbaCoe said:

Kapitáni! :cap_rambo:

Chtěli bychom vás poprosit o vaši zpětnou vazbu ohledně současné verze přepracování letadlových lodí, kterou jste si mohli vyzkoušet na Beta testu. 

Dejte nám vědět, co si myslíte - které aspekty se vám líbí, které naopak a především, proč se vám zrovna toto líbí či nelíbí.

Velice si ceníme jakékoliv zpětné vazby!

Děkujeme

schází mě základní popisek funkcí/ovládání, asi jsem úplně blbej, ale ani při hledání jsem nikde nic nenašel 

[BL4CK]
[BL4CK]
Players
46 posts
16,769 battles

Bez stihacek strasne moc easy...

Ale jak se to clovek nauci tak farmareni zustane a spoting taky.

Spoiler
shot-18_10.19_19_17.51-0188.thumb.jpg.5f264631c6b74e18917badbc653390b9.jpg
  •  

[ATOM]
Players
142 posts
7,379 battles

nevím, ty AA mě přijdou strašně random, kolikrát letí přímo rovně a long/mid range netrefí ani prd a potom začně kličkovat a padne mu letadlo...

spíš je to o tom aktivně uhýbat, než něco sestřelit...

[IDDQD]
Weekend Tester
1,726 posts
4,594 battles

Tak něco jsem na testu nahrál.

Začnu Pohledem jiné lodě než CV:

AAčka jsou udělány moc pěkně. Baví mě sledovat, jak nová mechanika funguje. Konečně se nehraje jen na nudné aury, ale každý kanón dělá svou dmg. Tzn., že s letadly je možné se schovat např. na ostrov. Po prvotní skepsi ohledně boostování AA (klávesa ";") ve mě převládá spíš pocit zábavy. Ale chtělo by to dopracovat. Nějak to okořenit. Udělat z toho něco zábavnějšího,protože jednoduché zvolení boostnuté strany (115% vs 85% na druhé straně), pokud nemáte na práci něco jiného, je nuda. Dále by možná nebyl od věci spotřebák, který opraví část AAček. Taky mě baví sledovat hodnoty dmg, které nepřátelská letadla dostávají.

No a ohledně dmg, kterou můžeme od nepřátelské CV dostat, to nestojí skoro za řeč. Dobrému hráči se nevyhnu. Ale i tak nedostanu skoro žádnou dmg. Nejsmrtelnější jsou torpéda, ale někdy, když mám dostatek HP se na manévrování úplně vykašlu, protože ta směšná dmg za to prostě nestojí. Problém samozřejmě nastane, když jsem někde sám a CV může útočit opakovaně.

Snad v žádné hře se mi nestalo, že by mě CV cíleně spotila, což je dle mého možná nejúčinnější zbraň CV.

Pohled CV:

Dlouho jsem nevěděl a v podstatě pořád nevím, co si o gameplayi mám myslet. Jednoznačně můžu říct, že pro mě to bude spíš zpestření. Stávající stav je samostatná hra ve hře, která měla hloubku. Nový koncept nezatracuju, ale zatím je moc plytký. Ve stávajícím stavu jsem měl, když se něco podařilo, pocit naplnění. Ten jsem teď nezažil nikdy. Prostě jenom lítam a velice jednoduše dělám malinkou dmg. Neřeším skoro nic. Jen si při vzletu vybreru cíl a napálím to přímo na něj. Dám mu nějakou dmg a znova. Že mi při tom spadla půlka letadel? Nebo žádné? To mi je úplně jedno. 

Druhou věcí je skoro úplné odtržení od lodě. Ta loď mi tam proste chybí.

No a za třetí tady máme téměř úplnou absenci stíhačů. Rozumím tomu, že jste asi chtěli, ať se hráč soustředí na udělování dmg. Ale takhle proti sobě nemám žádného nepřítele. Lodě jsou jen terče. Skill kapitána nezmůže prakticky nic. Jen jeho AA. No a hledat výzvu u nepřátelské CV se taky nedá. Není jak. No a ten koncept přivolání stíhačů přes tlačítko? Kdyby tam nebyl vůbec, je to úplně jedno. Protože nejenom, že je skoro k ničemu. Ale je i dokonale nudný.

No a za čtvrté spotting: prakticky využitelný jen v competivu. Protože spotovat = nedělat dmg a jen létat. Nuda je slabé slovo. Když to doprovodíme nulovým ziskem kreditů a zkušeností, spotting = mrtvý. Ostatně možná to je dobře, protože proti spottingu ve stávajícím modelu neexistuje žádné obrany.

...když to po sobě čtu, vidím jen jednotlivé zlomky toho, co jsem chtěl napsat. A ono je to možná dobře, protože ani nevím, co si o testovaném stavu CV myslet. Některé věci se mi líbí. Jiné nikoli. Prostě mi přijde, že máte vymyšlenou pěknou základnu. Teď ji ale okořenit a přidat trošku té výzvy. Potom by to mohlo fungovat. 

PS: a opravdu, když dostanu s CV oheň nebo flooding, tak musím opustit letku, abych se vrátil do lodi?

PS2: proti enemy CV jsem při náletu prakticky totálně bezbranný. To mě věru moc nenaplňuje. Prostě když si enemy CV usmyslí, že mě ze začátku bitvy smaže, tak to udělá. Účinná obrana neexistuje.

Update 1:

Tak jsem si dal víc her i na T10 a tam je to zábavnější. Letadla toho snesou víc, jsou rychlejší.... Dokonce jsem dosáhl i na svůj rekord v dmg (228k). Ale jak jsem psal, CV nemážádnou obranu proti nepříteskému útoku. Viz. obrázky (záleřitost 5ti minut. Kdybych se stále neučil, padnul by na první nálet. Tzn. za cca 3 min) Navíc ten chudák, asi odtržen od své lodě, ani nevěděl, že má floading, tak vyfloadovat snad za 40k):

Update 2:

Po dvou dnech mě to pořád baví. I přes všechny nedokonalosti. Těším se, že si hru proložím hrou za letadlovky. Ono to snad bude fungovat... :)

Spoiler

shot-18.10.20_11.09.11-0653.jpg

shot-18.10.20_11.13.54-0337.jpg

Edited by Bergham
Update 2
  • Cool 2

[ATOM]
Players
142 posts
7,379 battles
2 hours ago, Bergham said:

Pohled CV:

Dlouho jsem nevěděl a v podstatě pořád nevím, co si o gameplayi mám myslet. Jednoznačně můžu říct, že pro mě to bude spíš zpestření. Stávající stav je samostatná hra ve hře, která měla hloubku. Nový koncept nezatracuju, ale zatím je moc plytký. Ve stávajícím stavu jsem měl, když se něco podařilo, pocit naplnění. Ten jsem teď nezažil nikdy. Prostě jenom lítam a velice jednoduše dělám malinkou dmg. Neřeším skoro nic. Jen si při vzletu vybreru cíl a napálím to přímo na něj. Dám mu nějakou dmg a znova. Že mi při tom spadla půlka letadel? Nebo žádné? To mi je úplně jedno. 

Druhou věcí je skoro úplné odtržení od lodě. Ta loď mi tam proste chybí.

No a za třetí tady máme téměř úplnou absenci stíhačů. Rozumím tomu, že jste asi chtěli, ať se hráč soustředí na udělování dmg. Ale takhle proti sobě nemám žádného nepřítele. Lodě jsou jen terče. Skill kapitána nezmůže prakticky nic. Jen jeho AA. No a hledat výzvu u nepřátelské CV se taky nedá. Není jak. No a ten koncept přivolání stíhačů přes tlačítko? Kdyby tam nebyl vůbec, je to úplně jedno. Protože nejenom, že je skoro k ničemu. Ale je i dokonale nudný.

No a za čtvrté spotting: prakticky využitelný jen v competivu. Protože spotovat = nedělat dmg a jen létat. Nuda je slabé slovo. Když to doprovodíme nulovým ziskem kreditů a zkušeností, spotting = mrtvý. Ostatně možná to je dobře, protože proti spottingu ve stávajícím modelu neexistuje žádné obrany.

Reveal hidden contents

shot-18.10.20_11.09.11-0653.jpg

shot-18.10.20_11.13.54-0337.jpg

bohužel spotting ddček je spíš horší než lepší, ve stávající formě když DDčko je u capu/v capu a má za sebou demona nebo něco, letadlovka díky long range aa nechce moc dlouho setrvávat, teď aktuálně můžu spotit do aleluja a ranged AA mě defakto nemaj šanci ohrozit, začínaj hitovat někdy až když jdu přímo na nálet?

[CZ-MC]
Players
30 posts
4,697 battles

Čau, nevím co dělám špatně. Přišel mi mailem login a heslo na test nových CV, nainstaloval jsem druhou verzi hry s test serverem, ale login a/nebo heslo mi nefunguje. Nějaká rada?

image.thumb.png.ed9187760307143bd33fb3e2c7b9a8a2.png

[IDDQD]
Weekend Tester
1,726 posts
4,594 battles
9 hours ago, Caine180 said:

Čau, nevím co dělám špatně. Přišel mi mailem login a heslo na test nových CV, nainstaloval jsem druhou verzi hry s test serverem, ale login a/nebo heslo mi nefunguje. Nějaká rada?

Nainstaloval sis špatný server. Je to TST server.

tst.jpg

[IDDQD]
Weekend Tester
1,726 posts
4,594 battles

Dnes se mi to 3x kouslo (za jednu hru). Pokaždé jsem musel restartovat počítač.

[IDDQD]
Players
177 posts
12,541 battles
On 10/19/2018 at 9:38 AM, martin_hill said:

Bohužel, nijak zvlášť se mi to nelíbí.

Spoiler

1) Základní problém vidím v tom, že se to tak nějak zvláštně ovládá. Prostě to není zábava, není to příjemné. Když už to má být předělána to jakéhosi stylu WOWP nebo warthunder, tak se to musí  alespoň příjemně ovládat, aby byla radost s těmi letadly létat.

2) Stíhačky. Byť se nám WG ve videu snaží vysvětlit, že ovládání stíhaček zabralo hráčům zbytečně čas, který by měli věnovat boji proti lodím, nemohu s tím souhlasit. Právě zajištění letecké podpory a dominance ve vzduch je základním kamenem hry CV.

3) Nemožnost ovládat loď, když letím letadlem. Divné, nějak sem získal při hře pocit, že ta loď mi vlastně ani nepatří a já nejsem kapitán lodi ale pilot. Loď mně přestala zajímat. Je to dobře?

4) Ovládání jediné letky současně. Opět mně to staví do pozice pilota a nikoli velitele lodi.

Shrnu-li to, tak v této hře bych měl velet plavidlu, nikoliv letadlu. Starý systém, kdy jsem z velitelského stanoviště řídil letový provoz to splňoval, nový ne.

Po shlédnutí několika videí a přečtení informací 100% souhlasím. Současný koncept, i když má pár chyb, které mě otravují, ale dají se elegantně vyřešit, je mnohem lepší. Nový koncept vypadá sice zajímavě a pěkně, ale ve skutečnosti je to prostoduchá LOBOTOMIE se spoustou nelogičnosti ,dobré tak pro hráče typu :"hele vidím loď-vystřelím na loď-vidím loď-vystř...". Bylo by fajn vymyslet něco co má i hloubku nebo nechat to co je.Dobří hráči se přizpůsobí,opice nechť zůstanou do tieru 5. 

• Cool 2

[IDDQD]
Weekend Tester
1,726 posts
4,594 battles
On 10/20/2018 at 10:21 AM, Bergham said:

PS: a opravdu, když dostanu s CV oheň nebo flooding, tak musím opustit letku, abych se vrátil do lodi?

PS2: proti enemy CV jsem při náletu prakticky totálně bezbranný. To mě věru moc nenaplňuje. Prostě když si enemy CV usmyslí, že mě ze začátku bitvy smaže, tak to udělá. Účinná obrana neexistuje.

Tak k tomu jsem našel vysvětlení na webu. A já si myslel, že to je jen nedokonalost. Ale on to je záměr. :D 

"You can control only one thing at a time: either a squadron or the aircraft carrier. This will prevent your attention from being divided and will reduce the load of controlling your units."

Jinými slovy: Jseš huntěn nepřátelskou letadlovkou? Nebo dostaneš torpédo, floading nebo hoříš? Tak si umři, protože jseš tak hloupý, že ti nedovolíme ovládat dvě věci najednou. V tom případě mám návrh: Co si CV zaparkovat mimo mapu? A vlastně by nebylo od věci ty tři letky zrušit, protože při výběru mám vždy dilema a nevím, jestli zmáčkout 1,2 nebo 3.

A teď vážně. Všichni víme, že tuhle hru hraje spousta hráčů, kterým to moc nemyslí. Ale to je jejich boj. Přece kvůli nim nemusíte ruinovat hru pro ostatní. :fish_aqua:

• Cool 4

[T-N-T]
Players
819 posts
3,299 battles
1 hour ago, Bergham said:

Tak k tomu jsem našel vysvětlení na webu. A já si myslel, že to je jen nedokonalost. Ale on to je záměr. :D 

"You can control only one thing at a time: either a squadron or the aircraft carrier. This will prevent your attention from being divided and will reduce the load of controlling your units."

Jinými slovy: Jseš huntěn nepřátelskou letadlovkou? Nebo dostaneš torpédo, floading nebo hoříš? Tak si umři, protože jseš tak hloupý, že ti nedovolíme ovládat dvě věci najednou. V tom případě mám návrh: Co si CV zaparkovat mimo mapu? A vlastně by nebylo od věci ty tři letky zrušit, protože při výběru mám vždy dilema a nevím, jestli zmáčkout 1,2 nebo 3.

A teď vážně. Všichni víme, že tuhle hru hraje spousta hráčů, kterým to moc nemyslí. Ale to je jejich boj. Přece kvůli nim nemusíte ruinovat hru pro ostatní. :fish_aqua:

Problem je, ze tihle hraci, kterym to moc nemysli, hrajou tu hru taky a kazi zazitek jinym.... treba me :)

[T-N-T]
3,592 posts
8,725 battles

Zatim napisu jen strucne aktualni postrehy a mozna casem sepisu delsi a podrobnejsi elaborat.

Aktualne hraju jen low tier (t6)
Necetl jsem podrobne clanek vysvetlujici ovladani jelikoz jsem si chtel vyzkouset nakolik je ovladani intuitivni. A ono stejne drtiva vetsina hracu az to vyjde na ostrem servru to take cist nebude :)

Na zacatku si chci postezovat ze ten TST server je nejaky nestabilni a hra mi uz nekolikrat spadla. Ale je to test tak prihmourim obe oci.

Celkove na me tenhle herni styl pusobi pozitivne a bavi me. Sice jsem mel na zacatku problemy s zamerovanim kam poustet rakety/bomby/torpeda ale to je o zvyku a nauceni se zamerovat spravne utok.
Obrovska vyhoda je ze clovek je porad v akci a nejsou tam zadna velka "hlucha mista".
Reseni zasoby je taky reseno podle me dobre - sice hrac ma celkove neomezene letadel ale pokud mu nekdo sestreli letku tak musi chvili pockat az se mu tahle letka obnovi nebo prejit na nejakou jinou. Takze nelze beztrestne spamovat porad dokola TB pokud vam je nepratelske AA sestreli.

Ted k negativum/vyhradam.

Stihaci - popravde jsem nepochopil jak presne funguji. Respektive kdyz spustim spotrebak tak hlidkujiv danem sektoru nebo chrani letku po dobu letu?
Navic vubec jsem si nevsiml jestli jsou nejak znaceny takze jsem letel smerem k nepriteli a zcista jasna name zautocili a ja prisel behem chvilky o celou letku.
Tohle by chtelo znovu promyslet a prijit s nejakou lepsi mechanikou pro stihace.

Ovladani lode - Nemoznost ovladat lod jinak nez vyzkocit z letky - tohle me neveritelne stvalo. Chtelo by to zmenit a umoznit neco na "Alt-Tab" mechaniky co je ve Windows.
Proste umoznit prepinani mezi letkou a lodi bez nutnosti zruseni aktualni letky. Proste nescetne krat jsem potreboval mirne upravit kurz lode a musel jsem kvuli tomu zrusit cely utok.

Snipe nepratelske CV - tohle se musi vyresit nebo to bude hodne velky problem na ostrem servru. Ted jeikoz se jedna o test tak vetsina hracu tuhle moznost "ignoruje". Ale jakmile se presuneme na ostry server tak drtiva vetsina lidi bude naopak provadet snipe.
Jde o to ze CV pri absenci "stihaci letky" a ne zrovna stastnemu reseni ovladani lode ma skoro minimalni moznost se branit nepratelskemu naletu. Navic pri soucasne mechanice muze souper dutocit nekolikrat takze s jednou letkou TB muze klidne na zaplaveni zlikvidovat souperovu CV.
Napada me pridat CAP stihace na ochranu CV (klidne v podobe spotrebaku)

Ale i tak to zatim myslim ze to jde dobrym smerem a bavilo me to hrat cely vikend.

• Cool 3

[ATOM]
Players
142 posts
7,379 battles
14 minutes ago, Sigimundus said:

Reseni zasoby je taky reseno podle me dobre - sice hrac ma celkove neomezene letadel ale pokud mu nekdo sestreli letku tak musi chvili pockat az se mu tahle letka obnovi nebo prejit na nejakou jinou. Takze nelze beztrestne spamovat porad dokola TB pokud vam je nepratelske AA sestreli.

Ted k negativum/vyhradam.

Stihaci- popravde jsem nepochopil jak presne funguji. Respektive kdyz spustim spotrebak tak hlidkujiv danem sektoru nebo chrani letku po dobu letu?
Navic vubec jsem si nevsiml jestli jsou nejak znaceny takze jsem letel smerem k nepriteli a zcista jasna name zautocili a ja prisel behem chvilky o celou letku.
Tohle by chtelo znovu promyslet a prijit s nejakou lepsi mechanikou pro stihace.

Ovladani lode - Nemoznost ovladat lod jinak nez vyzkocit z letky - tohle me neveritelne stvalo. Chtelo by to zmenit a umoznit neco na "Alt-Tab" mechaniky co je ve Windows.
Proste umoznit prepinani mezi letkou a lodi bez nutnosti zruseni aktualni letky. Proste nescetne krat jsem potreboval mirne upravit kurz lode a musel jsem kvuli tomu zrusit cely utok.

Snipe nepratelske CV - tohle se musi vyresit nebo to bude hodne velky problem na ostrem servru. Ted jeikoz se jedna o test tak vetsina hracu tuhle moznost "ignoruje". Ale jakmile se presuneme na ostry server tak drtiva vetsina lidi bude naopak provadet snipe.
Jde o to ze CV pri absenci "stihaci letky" a ne zrovna stastnemu reseni ovladani lode ma skoro minimalni moznost se branit nepratelskemu naletu. Navic pri soucasne mechanice muze souper dutocit nekolikrat takze s jednou letkou TB muze klidne na zaplaveni zlikvidovat souperovu CV.
Napada me pridat CAP stihace na ochranu CV (klidne v podobe spotrebaku)

Ale i tak to zatim myslim ze to jde dobrym smerem a bavilo me to hrat cely vikend.

Zřejmě je to jen začátek a bude se to měnit, ale nebál bych se přidat čas na obnovu letek obecně....aspoń při stávajících hodnotách AA

a tím rovnou navážu - víceméně je jedno co si vezmu za letadla, buď vezmu torpéda/bombu na přímou DMG a nebo raketky na postupné podpalování, tak či tak je jedno v čem zrovna letím, DMG udělám průměrnou úplně ve všem, takže mě defakto nezajímá v čem letím a co se doplńuje...- ...tady doplním - hlavně  při ničení bitevek 

Snipe cv - pokusím se teď otestovat, ale pokud chápu správně tak stačí vzlétnout, přivolat fightery, pustit letku, vzít další a zas přivolat fightery, nevím jestli tam je sdílenej CD u fighterů nebo ne, pokud není, mělo by to bohatě stačit na pokrytí své vlastní CV a při tom si udělat dmg - defakto nepřátelská CV ztratí prostředky/čas - 

tady teď jde o spíš o agresivitu/spot funkci obecně, ..člověk zase může pustit "omezené stíhače"  u své CV, nepřítel doletí, zjistí že jsem chráněnej a já pustil stíhače naprázdno.

suma sumárum, zřejmě to bude fungovat asi jako ve stávající verzi, dobrej hráč špatného sundá...ale aspoń průměrného/ lepšího udělá nějakou škodu co se moc nevyplatí/ztratí zbytčeně čas/zdroje..dřív jsem v CV zažíval snipe opakovaně, (- zkušenosti, přehled po mapě) dnes se v 99% lehce pobavím .

[T-N-T]
3,592 posts
8,725 battles
58 minutes ago, Welwetik said:

Zřejmě je to jen začátek a bude se to měnit, ale nebál bych se přidat čas na obnovu letek obecně....aspoń při stávajících hodnotách AA

a tím rovnou navážu - víceméně je jedno co si vezmu za letadla, buď vezmu torpéda/bombu na přímou DMG a nebo raketky na postupné podpalování, tak či tak je jedno v čem zrovna letím, DMG udělám průměrnou úplně ve všem, takže mě defakto nezajímá v čem letím a co se doplńuje...- ...tady doplním - hlavně  při ničení bitevek 

Snipe cv - pokusím se teď otestovat, ale pokud chápu správně tak stačí vzlétnout, přivolat fightery, pustit letku, vzít další a zas přivolat fightery, nevím jestli tam je sdílenej CD u fighterů nebo ne, pokud není, mělo by to bohatě stačit na pokrytí své vlastní CV a při tom si udělat dmg - defakto nepřátelská CV ztratí prostředky/čas - 

tady teď jde o spíš o agresivitu/spot funkci obecně, ..člověk zase může pustit "omezené stíhače"  u své CV, nepřítel doletí, zjistí že jsem chráněnej a já pustil stíhače naprázdno.

suma sumárum, zřejmě to bude fungovat asi jako ve stávající verzi, dobrej hráč špatného sundá...ale aspoń průměrného/ lepšího udělá nějakou škodu co se moc nevyplatí/ztratí zbytčeně čas/zdroje..dřív jsem v CV zažíval snipe opakovaně, (- zkušenosti, přehled po mapě) dnes se v 99% lehce pobavím .

Asi nehrajes za japonce co jelikoz ty maji AP bomby (na low tierech vhodne jen na BB)  takze pokud chces zautocit na CA a dat mu smysluplny damage tak jedina volba jsou TB.

Proti DD je pouzitelne jenom rakety jelikoz utocis jen dvema letadlama najednou tudiz ve vode jsou jen dve torpeda a tem se DD (dokonce i ti Boti co jso na testu) snadno vyhne.

Takze pro low tier Japonce je vyber letky hodne znat respektive je zavysli na lodi na kterou utocis

Snipe - to co popisujes te ale stoji cas nemluve o tom ze vubec netusim jak dlouho ti stihaci zustanou na jednom miste pripadne jestli neleti s tou letkou co je vypustila.

A ber to tak ze snipe nemusi prijit hned v prvnim naletu ale o neco pozdeji takze ty aby jsi se chranil musis opustit aktualni letku vratit se zpet na lod vzit jinou letku pustit stihace a dal pokracovat s tou letkou bez stihacu

Players
44 posts
10,365 battles
10 hours ago, Endala said:

Problem je, ze tihle hraci, kterym to moc nemysli, hrajou tu hru taky a kazi zazitek jinym.... treba me :)

Problém je že si na hráčích co to neumí, hodně těch co to umí vylepšuje svůj profil. Když by se vám povedlo se jich zbavit, tak tahle hra do 1 roku skončí. Počet hrajících hráčů by totiž klesl tak na polovinu. I kdyby neskončila, tak z logiky staré dětské hry by se ze zbytku vygenerovali ti slabší kteří to kazí ostatním. Ono je dobré než člověk něco plácne se zamyslet, jaké by to co navrhuje mělo dopady v delším horizontu. Ostatně můžete hrát jen klanové bitvy, tam snad víte s kým budete hrát, klany si hráče přece vybírají.  

• Cool 1

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.