Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
SzakalDarkstar

Jak to możliwe

39 comments in this topic

Recommended Posts

Players
1,566 posts
8,619 battles

Cytadela przez dziób w Montanę. Z Stalingrada.

Jak? Dziury w modelu? Bo tam na szybko licząc penetrację to raczej niemożliwe.

[DARTH]
Beta Tester
1,671 posts
18,158 battles
22 minutes ago, SzakalDarkstar said:

Cytadela przez dziób w Montanę. Z Stalingrada.

Jak? Dziury w modelu? Bo tam na szybko licząc penetrację to raczej niemożliwe

oczywiście że możliwe...

pocisk wpada przez dziób - penetruje 32 mm (1.), potem przebija pancerz czołowy nad cytadelą (25 mm) - (2.) a poniżej wieży (przy tym musisz mieć szczęście i ominąć samą wieżę), potem uderza od góry w cytadelę (ta od góry ma 19 mm) - (3.). Bum

Do pokonania jest obok siebie 32+25+19.. easy cake jak pocisk trafi.

1. 

pancerz 32_!.jpg

2.

pancerz25_2.jpg

3.

19_3.jpg

• Cool 4

Players
1,566 posts
8,619 battles

305 mm spenetruje 76 mm  przy takiej płaskiej trajektorii lotu?.

Brzmi logicznie to co mówisz. W sumie temat do zamknięcia.

• Cool 1

Players
1,873 posts
5,506 battles

Kiedyś Błyskotką wbiłem za pomocą OB cytadelę pancernikowi, tak mnie zatkało że mnie ubili :P Tak więc Twoja sytuacja to nic wielkiego :D

• Funny 1

[TF16]
[TF16]
Players
1,152 posts
14,585 battles

Wbilem takie cyty ze Stalina kilka razy. W sumie dość często tak losuje. 

Players
1,566 posts
8,619 battles
5 hours ago, blacman_pl said:

Wbilem takie cyty ze Stalina kilka razy. W sumie dość często tak losuje. 

Ale wiesz, z Montany w zdziobowaną Montane cyta nie wejdzie. Więc dlaczego z Stalingrada tak? 

No chyba że wam wychodzi bo mi się chyba nie zdarzyło. 

• Cool 1

[TF16]
[TF16]
Players
1,152 posts
14,585 battles
38 minutes ago, SzakalDarkstar said:

Ale wiesz, z Montany w zdziobowaną Montane cyta nie wejdzie. Więc dlaczego z Stalingrada tak? 

Mam wrażenie, ze wynika to :

celnosci i lepszego skupienia pocisków co pozwala na większa ilosc trafień w zdziobowany okręt. 

predkosci pocisków, które w przypadku Stalina na większych dystansach są skuteczniejsze

OPowatosci samego Stalina

zaznaczam, ze to subiektywna ocena - bez poparcia dowodami naukowymi.

ja miałem sytuacje, gdzie wbiłem cyty z Montany w Montane jak i w Yamato.

[DARTH]
Beta Tester
1,671 posts
18,158 battles
2 hours ago, SzakalDarkstar said:

a to też pewnie da się wytłumaczyć jakoś czasami uzbrojenia pocisków - te w Stalingradzie pewnie uzbrajają sie inaczej niż z Montany, więc moment wybuchu jest dalej w strukturze okrętu. 

EDIT:

W wypadku pocisków Stalingrada jest tak:

moment uzbrojenia pocisku AP - przebicie nie mniej niż 34 mm, i potem moment wybuchu pocisku - 0,022 sekundy później (Stalingrad ma skrócony czas między uzbrojeniem pocisku AP a jego wybuchem)

W wypadku pocisków Montany jest tak:

moment uzbrojenia pocisku - przebicie nie mniej niż 67 mm, i potem moment wybuchu pocisku - 0,033 sekundy później

pocisk Stalingrada uzbroił się w  drugiej warstwie, i w ciągu 0,022 s przebija trzecią i w niej wybucha. Pocisk Montany w tych samych warunkach uzbroi się na trzeciej warstwie (już w cytadeli) i wybuchnie po 0,033 s, możliwe że po wyleceniu już z niej.

• Cool 4

[HEROS]
Players
37 posts
7,839 battles

Tylko czekac jak nerfa dostanie cichego i z jednego oficjalnego narazie WG da mu sie wyszaleć szkoda ze go nie mam jest kozak na ta chwile ...:cap_rambo:

[TF16]
Players
976 posts
15,164 battles
12.10.2018 o 10:11, _Scarrry_ napisał:

pocisk wpada przez dziób - penetruje 32 mm (1.), potem przebija pancerz czołowy nad cytadelą (25 mm) - (2.) a poniżej wieży (przy tym musisz mieć szczęście i ominąć samą wieżę), potem uderza od góry w cytadelę (ta od góry ma 19 mm) - (3.). Bum

Do pokonania jest obok siebie 32+25+19.. easy cake jak pocisk trafi.

Dlaczego liczysz pancerz czołowy 25mm? Przecież pocisk wpada od góry już za tym pionowym pancerzem (zresztą pewnie jakby od góry przywalił w pionowy pancerz nawet 10mm byłby rykoszet [wysokość pancerza byłaby w takiej sytuacji grubością]).

Więc masz tylko do pokonania 32+19mm. I tu pojawia się odpowiedź dlaczego Montana Montany z daleka od dziobu nie scytadeluje- 32+19=51mm, a żeby pocisk się uzbroił potrzeba 67mm- po prostu wtedy jest trafienie na wylot, bo pocisk przechodzi dnem.

[TF16]
[TF16]
Players
1,152 posts
14,585 battles
20 hours ago, _Scarrry_ said:

a to też pewnie da się wytłumaczyć jakoś czasami uzbrojenia pocisków - te w Stalingradzie pewnie uzbrajają sie inaczej niż z Montany, więc moment wybuchu jest dalej w strukturze okrętu. 

EDIT:

W wypadku pocisków Stalingrada jest tak:

moment uzbrojenia pocisku AP - przebicie nie mniej niż 34 mm, i potem moment wybuchu pocisku - 0,022 sekundy później (Stalingrad ma skrócony czas między uzbrojeniem pocisku AP a jego wybuchem)

W wypadku pocisków Montany jest tak:

moment uzbrojenia pocisku - przebicie nie mniej niż 67 mm, i potem moment wybuchu pocisku - 0,033 sekundy później

pocisk Stalingrada uzbroił się w  drugiej warstwie, i w ciągu 0,022 s przebija trzecią i w niej wybucha. Pocisk Montany w tych samych warunkach uzbroi się na trzeciej warstwie (już w cytadeli) i wybuchnie po 0,033 s, możliwe że po wyleceniu już z niej.

Apropo dokładnych obliczeń ..... drogie WG jak to się ma do oficjalnych materiałów odnośnie mechaniki....? Pociski HE 

W 1:25 wyraźnie jest powiedziane i napisane: żadnych rykoszetów.

a mamy coś takiego :

3AA0B724-7F70-47CF-A85A-832DC743F8D6.thumb.jpeg.fed91db6672d2c1828491771d63b43d0.jpeg

Jesli dobrze czytam to mamy 54 pociski odbite po rykoszecie......

hmmmm.... czyli mechanika działa czy RNG rządzi....?

[DARTH]
Beta Tester
1,671 posts
18,158 battles
5 hours ago, Escapist7 said:

Dlaczego liczysz pancerz czołowy 25mm? Przecież pocisk wpada od góry już za tym pionowym pancerzem (zresztą pewnie jakby od góry przywalił w pionowy pancerz nawet 10mm byłby rykoszet [wysokość pancerza byłaby w takiej sytuacji grubością]).

Więc masz tylko do pokonania 32+19mm. I tu pojawia się odpowiedź dlaczego Montana Montany z daleka od dziobu nie scytadeluje- 32+19=51mm, a żeby pocisk się uzbroił potrzeba 67mm- po prostu wtedy jest trafienie na wylot, bo pocisk przechodzi dnem.

wydaje mi się że jak pocisk spadnie od góry to nie zdąży się uzbroić, uzbraja się już w cytadeli i chyba zdaży przebić ją i wyjść nim wybuchnie

pytanie do rozwiązania: ile pokona pocisk który przekraczając pancerz górny cytadeli ma 0,022 s od uzbrojenia do wybuchu a porusza się z prędkością (załóżmy) ok 850 m/s  (z pierwotnych 950 m/s) ? 

Mi wychodzi 18,7 metra

Ile pionowo metrów wysokości ma cytadela od górnego pancerza cytadeli, nie pokładu? Jeśli ma mniej niż 18.7 metra, to pocisk spadający przez te dwie warstwy pokładu od środka okrętu a nie przez trzy warstwy od dziobu, jak założyłem pierwotnie, zwyczajnie nie zdaży wybuchnąć nim opuści okręt (klasyczna over-penetracja).

[MAX]
Players
831 posts
6,095 battles
4 hours ago, blacman_pl said:

Apropo dokładnych obliczeń ..... drogie WG jak to się ma do oficjalnych materiałów odnośnie mechaniki....? Pociski HE 

W 1:25 wyraźnie jest powiedziane i napisane: żadnych rykoszetów.

a mamy coś takiego :

3AA0B724-7F70-47CF-A85A-832DC743F8D6.thumb.jpeg.fed91db6672d2c1828491771d63b43d0.jpeg

Jesli dobrze czytam to mamy 54 pociski odbite po rykoszecie......

hmmmm.... czyli mechanika działa czy RNG rządzi....?

A możesz pokazać od początku to strzelanie, czy wcześniej nie było APeków?

[HOB]
Players
995 posts
4,952 battles
3 hours ago, Goomich said:

A możesz pokazać od początku to strzelanie, czy wcześniej nie było APeków?

Jeszcze na dobitkę nadprzebicie. Brakuje tylko wypowiedzi o AP na czacie.

[TF16]
[TF16]
Players
1,152 posts
14,585 battles
11 minutes ago, Silentraz said:

Jeszcze na dobitkę nadprzebicie. Brakuje tylko wypowiedzi o AP na czacie.

To nie moje . To post jaki znalazłem na FB na grupie FAP. Ponieważ autor twierdził, ze ma odbicia na HE zadałem autorowi pytanie czy używał APekow. I tez czekam na odpowiedz ...

Players
1,566 posts
8,619 battles

To taki smaczek ode mnie.

Pociski oczywiście HE.

shot-16-12-30-12-51-14-0865.jpg

Screen prehistoryczny,  z 30 grudnia 2016 roku.

Players
308 posts
5,131 battles
On 13.10.2018 at 6:49 PM, _Scarrry_ said:

pytanie do rozwiązania: ile pokona pocisk który przekraczając pancerz górny cytadeli ma 0,022 s od uzbrojenia do wybuchu a porusza się z prędkością (załóżmy) ok 850 m/s  (z pierwotnych 950 m/s) ? 

Mi wychodzi 18,7 metra

Ale pocisk, który uderza o pokład pod kątem ponad 30 stopni leci z prędkością około 50% wyjściowej. Czyli 950/2=425 m/s. I przebicie pancerza też go "lekko" wyhamuje. I wtedy to już nie 18,7 s raczej 5-7 m wyjdzie ;)

[DARTH]
Beta Tester
1,671 posts
18,158 battles
26 minutes ago, Jan_Onufry_Zagloba said:

Ale pocisk, który uderza o pokład pod kątem ponad 30 stopni leci z prędkością około 50% wyjściowej. Czyli 950/2=425 m/s. I przebicie pancerza też go "lekko" wyhamuje. I wtedy to już nie 18,7 s raczej 5-7 m wyjdzie ;)

nigdy nie słyszałem żeby mechanika WG uwzględniała wyhamowania pocisków. To jest jeden z tematów które WG totalnie zasłania milczeniem. Nie znamy szczegółów dystrybucji obrażeń i przelotu pocisków przez strukturę modelu okrętu. Jest parę banalnych animacji na stronie i parę podstawowych tłumaczeń dość oczywistych rzeczy. 

[TF16]
[TF16]
Players
1,152 posts
14,585 battles
11 minutes ago, _Scarrry_ said:

nigdy nie słyszałem żeby mechanika WG uwzględniała wyhamowania pocisków. To jest jeden z tematów które WG totalnie zasłania milczeniem. Nie znamy szczegółów dystrybucji obrażeń i przelotu pocisków przez strukturę modelu okrętu. Jest parę banalnych animacji na stronie i parę podstawowych tłumaczeń dość oczywistych rzeczy. 

Ale zwróćcie uwagę, że np. pociski AP niskotierowych krążków niemieckich bardzo tracą na "przebijalności" na max dystansie. Lecą tzw flaczki - które nic nie robią. Podobnie z APkami Hindenburga. Nieco inaczej jest z APkami  z Zao - które do maks zasięgu łupią cyty. A różnica pomiędzy AP Hindena i AP Zao  to głównie prędkość pocisku.

[DARTH]
Beta Tester
1,671 posts
18,158 battles
15 minutes ago, blacman_pl said:

Ale zwróćcie uwagę, że np. pociski AP niskotierowych krążków niemieckich bardzo tracą na "przebijalności" na max dystansie. Lecą tzw flaczki - które nic nie robią. Podobnie z APkami Hindenburga. Nieco inaczej jest z APkami  z Zao - które do maks zasięgu łupią cyty. A różnica pomiędzy AP Hindena i AP Zao  to głównie prędkość pocisku.

może  źle się wyraziłem - oczywiście że w powietrzu pociski tracą prędkość, i jest to bardzo dokładnie rozpisane, zgodnie z zasadami wszystko działa...  ale nie ma słowa jak zachowuje się pocisk po przekroczeniu pierwszej warstwy pancerza okrętu. O to mi chodzi. Czy wielowarstwowy pancerz może zwichrować kierunek pocisku (powinien, choć nie liczyłbym na to) ? Czy każda warstwa pancerza spowalnia przelot przez kadłub czy (w sposób uproszczony) nie wpływa na prędkość czy wpływają niektóre ?

Druga sprawa to brak informacji o dystrybucji obrażeń HE. Pocisk wybucha po spenetrowaniu pierwszej warstwy - a jeśli moduł ma 2 warstwy pancerza, jedna za drugą? Nastepuje przebicie, ale jaki będzie damage jeśli pod spodem jest drugi pancerz i nie zostaje przebity? Czy obrażenia HE z dużego kalibru jak trafiają na mały, wysycony z damage box okrętu, to przenoszą choć część swoich obrażeń dalej czy kompletnie nie ma takiej mechaniki?

Możliwe że pokazane przez Ciebie odbicia HE to taka sytuacja gdy pocisk HE uderza w 2-3 warstwy "sklejonych pancerzy", przebija jedną, więc jest zaliczone przebicie a nie rozkruszenie, ale nic nie robi dalej bo na drugiej warstwie się rozmazuje, co gra upraszcza do "dinga"... tak mi przyszło do głowy, nie to żebym sie o to kłócił... 

Players
1,566 posts
8,619 battles
24 minutes ago, _Scarrry_ said:

może  źle się wyraziłem - oczywiście że w powietrzu pociski tracą prędkość, i jest to bardzo dokładnie rozpisane, zgodnie z zasadami wszystko działa...  ale nie ma słowa jak zachowuje się pocisk po przekroczeniu pierwszej warstwy pancerza okrętu. O to mi chodzi. Czy wielowarstwowy pancerz może zwichrować kierunek pocisku (powinien, choć nie liczyłbym na to) ? Czy każda warstwa pancerza spowalnia przelot przez kadłub czy (w sposób uproszczony) nie wpływa na prędkość czy wpływają niektóre ?

Druga sprawa to brak informacji o dystrybucji obrażeń HE. Pocisk wybucha po spenetrowaniu pierwszej warstwy - a jeśli moduł ma 2 warstwy pancerza, jedna za drugą? Nastepuje przebicie, ale jaki będzie damage jeśli pod spodem jest drugi pancerz i nie zostaje przebity? Czy obrażenia HE z dużego kalibru jak trafiają na mały, wysycony z damage box okrętu, to przenoszą choć część swoich obrażeń dalej czy kompletnie nie ma takiej mechaniki?

Możliwe że pokazane przez Ciebie odbicia HE to taka sytuacja gdy pocisk HE uderza w 2-3 warstwy "sklejonych pancerzy", przebija jedną, więc jest zaliczone przebicie a nie rozkruszenie, ale nic nie robi dalej bo na drugiej warstwie się rozmazuje, co gra upraszcza do "dinga"... tak mi przyszło do głowy, nie to żebym sie o to kłócił... 

A ta cytadela w Montanę z he?

[DARTH]
Beta Tester
1,671 posts
18,158 battles
14 minutes ago, SzakalDarkstar said:

A ta cytadela w Montanę z he?

nie mam zielonego pojecia.... najgrubszy pancerz jaki może przebić w naszej grze pocisk HE to burzak z COnquerora z działami 457 mm i z IFHE (jak ktoś się uprze ofc)

Mamy (457/4) x 1.3 = 148.5 > nasz pocisk przebija do 147 mm i rozkrusza się od 148 mm pancerza

Dojście do cytadeli Montany nigdzie nie ma mniej niż 259 mm (jest taki wąziutki pasek, bardzo czuły punkt Montany, nad bąblami antytorpedowymi). Ale gdzie 147 do 259. Dalej dużo za mało. 

a tu jeszcze strzał z niszczyciela.... 

...Chyba że 2 lata temu była inna mechanika, albo właśnie jakaś dziwna wewnętrzna dystrybucja obrażeń o której Wargaming nie piśnie słowa. Ale 2 lata temu to byłem takim noobkiem ze sam siebie bym wkurzał teraz, nie pamietam :D:D:D:D

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.