Jump to content
You need to play a total of 10 battles to post in this section.
_Zerkof12_

Torpy

23 comments in this topic

Recommended Posts

[HUGO]
[HUGO]
Beta Tester
49 posts
3,062 battles

Zdar pls ako sa vyhnut niecomu takemuto ? 

Vidim "spotnute" torpedo 15 sekund ked je odo mna 3km alebo kolko, zrazu sa okolo neho vyskytnu jeho kamosi a ja som bol - 23k ... 

Spoiler

Webp.net-gifmaker (1).gif

Povodne som si myslel, ze zvysok tych torped sa Bensonovi rozbilo o skalu niekde v strede mapy /tam zmizlo nase Yamato .../ 

No a tym padom som uz nemal HP a bitvu sme vyhrali LTT

[IDDQD]
Weekend Tester
1,728 posts
4,610 battles
54 minutes ago, _Zerkof12_ said:

Zdar pls ako sa vyhnut niecomu takemuto ? 

Vidim "spotnute" torpedo 15 sekund ked je odo mna 3km alebo kolko, zrazu sa okolo neho vyskytnu jeho kamosi a ja som bol - 23k ... 

Reveal hidden contents

Webp.net-gifmaker (1).gif

Povodne som si myslel, ze zvysok tych torped sa Bensonovi rozbilo o skalu niekde v strede mapy /tam zmizlo nase Yamato .../ 

No a tym padom som uz nemal HP a bitvu sme vyhrali LTT

Čaues,

každé torpédo má svůj spot range. Tzn. spotovat se ti budou podle toho, jak do této range (vzdálenosti) postupně najíždějí. Prakticky se stává velice výjimečně, že by někde plulo jen osamocené torpédo. Ano, můžou se rozbít o skálu. Druhá možnost je ta, že nějaký brit vypustil jen omezený počet torpéd. Ale na to se určitě spoléhat nedá a jakmile je spotnuto jen jedno torpédo, je dobré předpokládat, že se kolem vyskytují i jeho bratříčci.

Alfou-omegou je ale predikce. Z minimapy je potřeba neustále sledovat pohyb nepřátelských DD. A pokud hrozí, že by ses mohl stát jejich cílem, přizpůsobit domu gameplay. Kličkovat, zrychlovat/zpomalovat (tzn. neplout konstantně rovně) a především být neustále k torpédům naúhlovaný přídí/zádí. Dobře mířené salvě torpéd se bez ztráty kytičky, pokud pluješ bokem, nedá vyhnout skoro s ničím.

No a sekundární způsob, jak s torpédy bojovat je využít aktivní prostředky: skill kapitána (+25% spot range), modul (+30% spot range), spotovací letadlo (průletem spotne torpéda), hydro. No a když není zbytí, vést loď tak, ať torpédo chytneš do protitorpédové obšívky (ta zredukuje dmg a sníží možnost na zaplavení).

Ve tvém konkrétním případě bych spíš točil doleva a nechal torpédo proplout během toho, kdy bych k němu stál čumákem. To by tě sice přivedlo do nevýhodné pozice k nepříteli, takže bys nemohl 1-2 minutky střílet, po průjezdu torpéd se otočit a vrátit trošku zpět. osobně bych taky na Chapym vezl spíš hydro než AA. Hydro totiž využiješ prakticky každou bitvu. AA baráž přibližně každou 5?

Takže asi tak. Bohužel, jak vidíš, na tvou jednoduchou otázku neexistuje jednoduchá odpověď. :)

• Cool 4

[HUGO]
[HUGO]
Beta Tester
49 posts
3,062 battles

Vdaka za odpoved, jasne ze som chybu urobil ja - podcenil som situaciu ...

Ono to skor asi bolo tak, ze to jedno torpedo bolo asi nejako nahodne spotnute od Mogami a ten zvysok som si spotol sam, ale uz bolo neskoro... uz sa nedalo vyhnut - ani ked mam +20% na kormidlo

Ja len ze tie torpy na vyssich tieroch dost "bolia"

Vdaka za odpoved

PS ako vidis som lama, mam medzery v mechanike, mam max 10 bodovych kapitanov, spotrebaky takmer nepouzivam atd... 

• Cool 1

[IDDQD]
Alpha Tester
2,429 posts
15,461 battles

reeeeeeeeee
Pořád říkám používat prem. spotřebáky tak od tieru pět na všem a všechny. I bez PU si na ně vyděláš jednou slušnou salvou a efekt je k nezaplacení :cap_horn:

Jinak Bergham to sepsal důkladně a tohle by mělo být vytesáno někde v přístavu ( kapitánovo desatero nebo tak něco, spolu s dalšími základními informacemi)
Zerkofe tebe ctí, že se zeptáš a poučíš se :Smile_honoring:. Kéž by se takhle ptali všichni místo typické reakce do battle chatu: " YOU ARE CHEATER !!! REPORTED !!!"
Množství vykřičníků a capslock jsem použil záměrně.

Jen doplním, že vždy očekávej nejhorší variantu událostí. Pak můžeš být jen příjemně překvapen :Smile_hiding:.
@Berghame tvůj popis reakce si uložím bokem a upravené zařadím časem do HelpMe. S © samozřejmě :Smile_great:

• Cool 2

[T-N-T]
Players
842 posts
3,381 battles

Jen bych jeste doplnil, ze kdyz vidis torpedo, temer NIKDY se jim nesnaz ujet bokem, nybrz se smeruj spickou proti nim. Prave proto, ze skoro vzdy jich jede cela salva a tak pravdepodobne nechytis jen jedno, ale treba i celou salvu.

• Cool 1

Players
3,711 posts
17,571 battles

Nevyhoda je, kdyz ho naberes spickou, koupis 90% jeho dmg bez ohledu na to, jakou mas na lodi protitorpedovou obsivku. Takze, nekdy je ten bok lepsi. kdyz uz nejsi full.

• Cool 2

[ATOM]
Players
145 posts
7,415 battles
2 hours ago, ims21 said:

Nevyhoda je, kdyz ho naberes spickou, koupis 90% jeho dmg bez ohledu na to, jakou mas na lodi protitorpedovou obsivku. Takze, nekdy je ten bok lepsi. kdyz uz nejsi full.

pokud se nepletu, tak špička/záď je ale něco jako full pen dmg, zatímco prostředek je citadel dmg, tzn.  pokud máš opravu, je to hodně diskutabilní, obecně prostředek se vyplatí hlavně u lodí co mají silnej torpedo bealt, takže jen bbs

[HUGO]
[HUGO]
Beta Tester
49 posts
3,062 battles

Vsetkym dakujem za odpovede, dufam, ze si toho nieco zapamatam :D 

Aby som zbytocne neprasil forum este jedna otazka /ohladom torped/ : 

Ako vlastne funguje mechanika zasahu torpedom , nasledneho zaplavenia a dalej opravy ?

Stalo sa mi toto /uz asi 3x/:  dostanem torpedom a ihned... ihned v ten moment stlacam opravu... na moje prekvapenie, oprava je "vyuzita" ale zaplava opravena nebola a pokracuje... :D

A ja som tym padom v ... prskavke :D  

PS ako vidite, ja torpy moc nemusim :D 

[T-N-T]
Players
842 posts
3,381 battles

Posledni dobou se mi obcas stava, ze kdyz zmacknu T pro smoke, neudela to nic a musim to zmacknou jeste jednou, kdyz neslym ono "Zapučáli jsmeja". To same plati pro zasah torpem. Uz jsem jednou skoro vyfladoval, kdyz jsem zmackl opravy v domneni, ze tim vyresim zaplavy, ale ony se neaktivovaly. Byl tam asi nejakej lag ci co. 

Takze mozna mas podobnej problem.

Jinak odkaz na Wiki je dobrej zdroj. To prostuduj. V principu jde o to, ze kazdej torp v zavislosti na narode, tride a tieru, ma nejakou dmg a "pravdepodobnost zaplaveni". V uvozovkach proto, ze to neni primo pravdepodobnost (jsou to stovky %). A kazda lod ma nejaky dmg reduction a nejaky flooding reduction. Na ruznych mistech lode jsou ty hodnoty ruzne. Jakmile te hittne torp, tak se spocita, kolik ti da dmg a jestli je hodnota zaplaveni dost vysoka na to, aby ti zpusobila zaplavy.

• Cool 1

[HUGO]
[HUGO]
Beta Tester
49 posts
3,062 battles

zaumijave... musim nastudovat... ale sorry nedozvedel som sa preco sa mi neopravila zaplava, nie preco som ju dostal

[HUGO]
[HUGO]
Beta Tester
49 posts
3,062 battles

teoreticky teda, ci uz lagom /nevylucujem mikrolag lebo : i3-3220, GT640, stary platnovy HDD/, alebo mojou zbrklostou / alebo rychlou reakciou - zvyk z WoTka ked clovek jazdil Lighty / stlacim opravu este pred narazom torpeda a tym padom sa mnie ucinkom... 

skusim sem hodit potom az nezabudnem gif /ak ho najdem alebo replay/

zatial vdaka za odpovede

• Cool 2

[HUGO]
[HUGO]
Beta Tester
49 posts
3,062 battles

Len tak ako dodatok... 

vcera som si to vyskusal v koop bitve... a "bohuzial funguje to", teda ak stacim opravu presne v momente narazu torpeda, flooding sa neopravuje... neviem ci je to bug, ale... 

• Cool 1

[T-N-T]
Beta Tester
793 posts
6,414 battles

Já to nezaregistroval, opravuju až ve chvíli kdy dostanu floading.
A předčasné stlačení by na vliv mít nemělo, protože nemůžeš dostat DoT dmg v době aktivních oprav (tohle u mě vždycky fungovalo).

[T-N-T]
Players
842 posts
3,381 battles
10 hours ago, HavranRyc said:

Já to nezaregistroval, opravuju až ve chvíli kdy dostanu floading.
A předčasné stlačení by na vliv mít nemělo, protože nemůžeš dostat DoT dmg v době aktivních oprav (tohle u mě vždycky fungovalo).

"V dobe oprav" pokud ti nic neni, opravy nezapnes. 

[T-N-T]
Beta Tester
793 posts
6,414 battles
11 hours ago, Endala said:

"V dobe oprav" pokud ti nic neni, opravy nezapnes. 

Jo, ale on psal, že se aktivovaly, takže musel mít něco rozbité či oheň. Takže jsem vycházel z toho, že opravy v době nárazu byly aktivní.

[T-N-T]
Players
842 posts
3,381 battles
31 minutes ago, HavranRyc said:

Jo, ale on psal, že se aktivovaly, takže musel mít něco rozbité či oheň. Takže jsem vycházel z toho, že opravy v době nárazu byly aktivní.

Jo, pravda, psal. Mea Culpa. Jsem nejak myslel, ze mluvis obecne. 

Takze mi z toho vychazi, ze bud poskozenej nebyl a zmacknul opravy moc brzo a tak je neaktivoval. Nebo poskozenej nebyl, a zmackl opravy po zasahu, ale diky lagu flood dmg se neaktivovaly a flood dostal az se zpozdenim. 

Jak jsem psal, tyhle lagy uz jsem parkrat zazil.

[HUGO]
[HUGO]
Beta Tester
49 posts
3,062 battles

Snad ma neukamenujete a hlavne sa ospravedlnujem, ze som z Vas robil de*ilov, ale zahada je vyriesena...

Moja hracska klavesnica /Log K220, mala asi 6 rokov/ sa porucala do kremikoveho neba...

Proste obcas na stlacenie klavesy nereagovala vobec... obcas stlacala sama co chcela...

Dal som si tu namahu a vyhladal tie problematicke bitvy a v dvoch z nich som proste mal opravy pouzite uz /hoci som ich na 100perc nestlacal/ ... teda opravy nemohli zafungovat... ospravedlnujem sa, Mea Culpa

• Cool 5

[IDDQD]
Beta Tester
2,421 posts
4,328 battles
8 hours ago, _Zerkof12_ said:

Snad ma neukamenujete a hlavne sa ospravedlnujem, ze som z Vas robil de*ilov, ale zahada je vyriesena...

Moja hracska klavesnica /Log K220, mala asi 6 rokov/ sa porucala do kremikoveho neba...

Proste obcas na stlacenie klavesy nereagovala vobec... obcas stlacala sama co chcela...

Dal som si tu namahu a vyhladal tie problematicke bitvy a v dvoch z nich som proste mal opravy pouzite uz /hoci som ich na 100perc nestlacal/ ... teda opravy nemohli zafungovat... ospravedlnujem sa, Mea Culpa

Palec hore :Smile_great: 

Dal jsi si tu práci a zjistil sám co se děje

Pak se tu objeví ´´člověk ´´ , způsobí výkřik do tmy ( čti napíše nesmysl ) a odejde aniž by se zajímal o výsledek . Poslední případ - pan   Ono mi to necitadeluje

• Cool 2

[IDDQD]
[IDDQD]
Players
395 posts
8,956 battles
V 15. 10. 2018 v 12:29 TheComedian1983 řekl/a:

Muže to být lagem jak píše Endala. Spíše musí :Smile_Default:

Není to zase nějaká nová fíčura na zlepšení hry, kterou nám WG jen zapomnělo oznámit? :Smile_child:

Tak nic, klávesnice je sfiň - to by mohl Rolf povídat, že? Já jsem taky jednou potřeboval zatočit vpravo před torpédem a zjistil jsem, že "D" je totálně v pr.... nefunkční. A taky jsem nadával na hru, to se přiznávám bez mučení :cap_popcorn:

• Funny 2

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.