Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Razjael

WG filozofia politykii i sztuka naciągania

71 comments in this topic

Recommended Posts

[GRAY]
[GRAY]
Players
510 posts
4,638 battles

WG to banda zł..........i bo inaczej nie da się tego nazwać, kupujesz produkt o danym charakterze mówię o okrętach premium a później są doszczętnie nerfione i to po cichu. 

Naprawdę na te chwilę chciałbym domagać się zwrotu kasy za takie okręty :[ mam na nich dobre wyniki dlatego, że grałem nimi z początku ich premier a później się robiły grind'y linii itp rzeczy później człowiek che pograć a łajba zupełnie inna tylko wygląd się zgadza]

- HOOD bo nie dość, że z celnej łajby zrobił się rozrzutnik gnoju tak dodatkowo przestał wgl wbijać dmg, żeby nie móc wbić więcej niż 3k w krążek 5,6 czy 7t nie wspomnę o cytadeli czy dewaście i to na dystansie 10 do 15 i płynący burtą non stop? We wrogie pancki podobnie max 7k  albo za 1 czy 3 

-SCHARNHORST ten okręt to był kozak działa biły dość stabilny i równy dmg a do tego były torpedki pancerz pozwalał trochę znieść itp etc Aktualnie także rozrzutnik gnoju a jak trafiamy to prawie bez dmg

-TIRPITZ taaak drodzy gracze kiedyś ten okręt może i celnością nie powalał ale zawsze wpadało pare pestek z całej salwy i potrafiły zrobić krzywdę do tego torpki [ok zaraz ktoś wyjedzie dodatkowa, torpedy etc ale to nie główne żródło dmg a rzuca nas na X'ki] a aktualnie problemy z trafieniem a jak polosuje wgl za więcej niż te 8k to powinniśmy dziękować

- ROMA to jest mistrzostwo zasięg 18,2 i reload 30s no ale jest piękny tylko co z tego jak wcześniej te salwy leciały ładnie w kupie bo raptem 18km zasięgu a teraz jakby strzelał na 23km? why? okręt z początku był bardzo dobry teraz też potrafi jeszcze bić dmg ale baaardzo losowo, takie fochy ma, że to szok celność w miarę ale jakby nie domagały

I w sumie z mojej strony to tyle .... mam jeszcze Warspite, Texas i jakos te pancki potrafią przywalić i dmg jest w miarę równy pomijając, że to 5 i 6t.

Naprawdę taki festiwal spier.........nia nie może odbywać się dłużej bez echa, uwielbiałem pływać szarym i chudym bo okręty były dobre, jak krążek pokazał burtę na 10- 15km to musiał dostać karę a nie, że pływa burtą do mnie przez minute lub dłużej do tego stopnia ,że kończy mu się mapa robi zwrot i płynie drugą burtą. Czy też zmiany w rozrzucie, że nagle magicznie nie trafiasz lub wgl nie biję dmg penetracje za 0, overpeny.

U krążków to ianczej ale różnica 30s reload'u a 8-12s to zupełna inna liga w dodatku CA potrafi odgryzać się mocniej niż BBek, mało to razy ja HOODem max 5k w np hippera i on mi 5k tyle, że on o połowe szybciej ładuje i ma torpedy.......

ps. DRWAL'u albo weź proszę sprawy w swoje ręce i zgłoś ale tak seryjnie co się dzieje z danymi okrętami. Gracze wyłapują takie rzeczy, nie kłamcie nam prosto w twarz, że nic nie było zmienione ostatni przykład MISSOURI pogorszyła się celność salw gdzie nie było z tym problemu i wchodził śmieszny dmg na 10km DM dostał 9 nad penetracji i to nie tylko pl społeczność to zauważyła poszło sporo ticketów do WG i naglę okręt wrócił do normy bo rzekomo jakiś bug powstał przy wprowadzania patchu, szkoda że ten bug nazywał się MUSASHI i trzeba było wydoić trochę kasy. Tak samo dzieję się to z tymi okrętami. Przykład ROMA znowu coś nagrzebali czy wkradł im się błąd.

Albo zaproponuj co my gracze możemy zrobić w takiej sytuacji nie ma problemu wyskrobiemy też na angielskim i niemieckim forum, podejrzewam że znajdziemy tu osoby, które znają obce jezyki choć trochę.

• Cool 8
  • Funny 2

[KAA]
Players
383 posts
7,796 battles

Dodaj Kutuzowa, któremu zwiększyli opory powietrza, wskutek czego pociski lecą inaczej, niż kiedyś.  

Wydaje mi się, że nasze płacze niewiele dadzą. Jedyne co, to info dla potencjalnych nabywców, żeby dobrze się zastanowili, zanim kupią tu coś droższego...

[KLON]
Players
155 posts

Może to jest tak, że z czasem grindując kolejne tiery i dostając super celne pancerniki na T9 i T10 zacząłeś grać na większym dystansie i ta zmiana stylu trochę słabo się sprawdza na wymienionych przez Ciebie okrętach?  Właściwie wszystkie wady, które teraz dostrzegasz były poruszane w recenzjach Flamu, iChasa czy Notsera, więc trudno tutaj mówić o jakichś cichych nerfach moim zdaniem. Zwróć uwagę , że to właśnie Warspite i Texas, które swoim małym zasięgiem dział wymuszają określony styl gry są dla Ciebie wciąż celne, a pozostałe pancerniki pod tym względem wypadają gorzej. Ja w sumie jestem co najwyżej średnim graczem na pancernikach i ze względu na czynnik losowy nie lubię nimi grać, ale Scharnhorstem ostatnio miałem sporo dobrych gier, a nowo zakupiona Roma też radzi sobie bardzo dobrze i szkoda tylko, że moje drużyny nie pomagają mi lepszego WR na niej wyciągnąć:cap_like:

[BFS]
Beta Tester
712 posts
9,246 battles
1 hour ago, Razjael said:

CA potrafi odgryzać się mocniej

Taaaa. Buff BB!

• Boring 1

Players
2,798 posts
15,381 battles

Nie wiem Panowie, ale nie widzę zmian w żadnej rzeczy tutaj wymienionej.

• Cool 2
  • Bad 1

Weekend Tester
504 posts

Niewiele dadzą, bo taka jest filozofia (oj, będę znowu miał z pupy losowania za krytykę firmy :cap_haloween:) twórców.

Ich rozumowanie jest takie: gdyby zakupione okręty były cały czas epickie, nikt nie kupowałby nowych. Kupujesz takiego Assashio, trzepiesz z palcem w... po 200k dmg a potem wychodzi patch i z trudem wbijasz 100k.

Kupujesz Misia na IX, zarabiasz krocie, potem przychodzi nerf i pupa.

Zarobki już nie takie. Więc kupujesz kolejną łajbę. I tak w kółko Macieju.

Wyjdzie nowa linia brytyjskich DD, które będą bardzo mocne, więc każdy będzie chciał je mieć. Po kilku miesiącach tak pokombinują, że stracą swój pazur. A że przy okazji wyjdzie kolejna linia OP... przypadek.

• Cool 1
  • Bad 1

Players
2,798 posts
15,381 battles
9 minutes ago, SzybkiBolek said:

Kupujesz takiego Assashio, trzepiesz z palcem w... po 200k dmg a potem wychodzi patch i z trudem wbijasz 100k.

Bo weszły spamerskie krążki US z hydro i jest mniej pancerzy na stronę ? Przecież torpsy Asashio zostały te same ... Ostatnio dostałem nimi w moją Gascognię. Zero szans na ominięcie.

Jak jest ich multum to zazwyczaj w pierwszej salwie 4x4, tak na odwał w stronę horyzontu, wpada z 50K.

Sorry, ale to już całkowita teoria spiskowa.

[KAA]
Players
383 posts
7,796 battles
1 minutę temu, SzybkiBolek napisał:

Niewiele dadzą, bo taka jest filozofia (oj, będę znowu miał z pupy losowania za krytykę firmy :cap_haloween:) twórców.

Ich rozumowanie jest takie: gdyby zakupione okręty były cały czas epickie, nikt nie kupowałby nowych. Kupujesz takiego Assashio, trzepiesz z palcem w... po 200k dmg a potem wychodzi patch i z trudem wbijasz 100k.

Kupujesz Misia na IX, zarabiasz krocie, potem przychodzi nerf i pupa.

Zarobki już nie takie. Więc kupujesz kolejną łajbę. I tak w kółko Macieju.

Wyjdzie nowa linia brytyjskich DD, które będą bardzo mocne, więc każdy będzie chciał je mieć. Po kilku miesiącach tak pokombinują, że stracą swój pazur. A że przy okazji wyjdzie kolejna linia OP... przypadek.

To może mieć sens, ale na dłuższą metę zniechęca do kolejnych zakupów. Ta niepewność "co będzie dalej?" raczej odbiera im klientów - wiem po sobie.

Co do zmian i ich niezauważania - trzeba te okręty oceniać w dłuższej perspektywie. Razjael ma rację - te okręty kiedyś były zupełnie inne. Choć formalnie niczego w nich nie zmieniono, to gra się znacznie gorzej. Przykład z Texasem  nie jest najlepszy - on strzela na 19,5 km (dalej, niż Roma), a jest celniejszy - po prostu jeszcze nikt w WG się do niego nie dobrał. Opinie Flamu i reszty słuszne, tylko trzeba znać również ich starsze wypowiedzi, w których przedstawiali te same okręty i pokazywali coś innego. Generalnie idzie o to kręcenie po cichu, mieszanie na boczku - takie typowo ruskie zagrania, kompletnie nie na miejscu w firmie, która skądinąd dobrze buduje swój prestiż. 

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
5,230 posts

Problemem jest, że strzelasz z pancerników w krążowniki. One podobno kiedyś schodziły na salwę, widać już nie schodzą. Strzelaj w niszczyciele, tylko z PP i tylko z kilkunastu km, one teraz ładnie schodzą na salwę. Tak mówią znawcy na forum.

A zmian żadnych w tych okrętach nie zauważyłem. Poza Romą, której nie mam, więc o niej się nie wypowiem.

• Funny 5
  • Bad 1

[BFS]
Beta Tester
712 posts
9,246 battles

@batonik26 Tez o zmiane mety. na przykad Scharn zawsze dobrze sobie radzil z CA i DD. Ale teraz meta jest oparta o 5 bbeków + RN CL wiec Scharn przestał sobie radzic. To sposob w jaki gra jest zmieniana definiuje przydatnosc okretów. Hood zawsze był słaby na ten przykład itd. 

Players
2,798 posts
15,381 battles

@batonik26 Roma w wersji testowej miała większą celność. Jak tylko ludzie dostali wersję finalną, to wszędzie pojawiły się płacz tematy: chcemy zwrotu kasy, bo to coś to rozrzutnik gnoju walący same overpeny co 30s. Przyznam, że ostatnio jak ją wziąłem, to byłem tym zdumiony i w pełni rozumiem ludzi.

https://forum.worldofwarships.com/topic/164513-i-want-a-refund-for-roma/

Jeżeli chodzi o Kutuzova, to sprawdziłem jego czasy lotu - dalej te same jak inne ruskie 152 mm, czyli praktycznie te same jak 203 mm innych nacji. Wizualnie też nie widzę żadnych zmian. Otwórz treningowy i sam zobacz.

[KAA]
Players
383 posts
7,796 battles

Odo - czas lotu pocisków na Kutuzowie w opisie jest ten sam, ale to prędkość wylotowa. Sporo grałem na nim i wiem, że kiedyś pociski nie leciały w kosmos jak obecnie. Zmiana miała miejsce gdzieś dwa pacze temu. 

Players
2,798 posts
15,381 battles
6 minutes ago, batonik26 said:

Odo - czas lotu pocisków na Kutuzowie w opisie jest ten sam, ale to prędkość wylotowa. Sporo grałem na nim i wiem, że kiedyś pociski nie leciały w kosmos jak obecnie. Zmiana miała miejsce gdzieś dwa pacze temu. 

Ja sprawdzam ile pokazuje w realności gra podczas strzału np. 16km - 10,5 s. Chyba specjalnie dla tego okrętu nie jest to zafałszowana wartość. Weź Szczorsa i Kutasofa - widzisz jakąś różnicę strzelając na tą samą odległość, bo ja nie.

[MS-B]
[MS-B]
Players
117 posts
14,310 battles

Rzekłbym że jednak coś z szarym się zmieniło. Mam go od kiedy wszedł do gry, nie skupiając się w walce tylko z krążkami ale również przeciw panckom. Spadła celność jego dział na dalszym zasięgu, jak również obrażenia jakie zadaje są baaardziej zależne od RNG. Dlatego nie opłaca się nim grać powyżej 13 km, za duża loteria. Czy ja płaczę? Nie, stwierdzam fakt i dalej wkurzam nim ludzi robiąc wysokie wyniki nawet na 9-kach, tylko zmniejszył mi się ciut procent przeżywalności za jeszcze bliższe wchodzenie w close combat :P.

• Cool 1

[KAA]
Players
383 posts
7,796 battles

Odo - racja - na 15 km jest tak samo. Ale to są różne okręty i nie porównywałbym ich. Po drugie zobacz takie coś: czas lotu pocisków K. pomiędzy 5-10 km to 2 sekundy, ale już pomiędzy 15-19 km (czyli krótszy dystans) to różnica pełnych pięciu sekund - to jest ten opór powietrza, którego wcześniej nie było.

Weekend Tester
504 posts
20 minut temu, Odo_Toothless napisał:

Bo weszły spamerskie krążki US z hydro i jest mniej pancerzy na stronę ? Przecież torpsy Asashio zostały te same ... Ostatnio dostałem nimi w moją Gascognię. Zero szans na ominięcie.

Jak jest ich multum to zazwyczaj w pierwszej salwie 4x4, tak na odwał w stronę horyzontu, wpada z 50K.

Sorry, ale to już całkowita teoria spiskowa.

Jaki to problem zmienić tak losowania, by liczba typów jednostek nadal się zgadzała ale zawartość i otoczenie niekoniecznie?

Swoją przygodę z WG zacząłem gdzieś w 2012 roku, więc coś na temat ingerencji w losowania wiem.

• Cool 1
  • Bad 1

[HEROS]
Players
38 posts
7,886 battles

100% racji w temacie ważne jest dla nich ze w sklepie premium na koncie sie wszystko zgadza .....:cap_like:

Players
2,798 posts
15,381 battles
35 minutes ago, batonik26 said:

Odo - racja - na 15 km jest tak samo. Ale to są różne okręty i nie porównywałbym ich. Po drugie zobacz takie coś: prędkość lotu pocisków K. pomiędzy 5-10 km to 2 sekundy, ale już pomiędzy 15-19 km (czyli krótszy dystans) to różnica pełnych pięciu sekund - to jest ten opór powietrza, którego wcześniej nie było.

Dokładną balistykę wszystkich okrętów jakie wtedy posiadałem zrobiłem dokładnie 2 lata temu. Nic się nie zmieniło, oprócz tego, że gra zaczęła pokazywać dokładniejsze czasy - bo kiedyś były zafałszowane w dól nawet do 15%.  Teraz nie sprawdzałem z sekundnikiem, czy się już zgadza. Kiedyś tak i te wartości były identyczne od Budionnego do Kutuzowa.

Szczors i Kutuzov

15 km - 9,5 s = stosunek czasu do odległości 0,633

18 km - 12,5s = stosunek czasu do odległości 0,694 (na Szczorsie użyłem samolotu)

Tak jak wcześniej powyżej 15 km pociski lecą wolniej aż do 10%. (0,694/0,633). Po co pisać, że coś na oko wygląda nie tak, jak można samemu posprawdzać co pokazuje i ile realnie jest na stoperze ?

[KAA]
Players
383 posts
7,796 battles
2 minuty temu, Odo_Toothless napisał:

Dokładną balistykę wszystkich okrętów jakie wtedy posiadałem zrobiłem dokładnie 2 lata temu. Nic się nie zmieniło, oprócz tego, że gra zaczęła pokazywać dokładne czasy - bo kiedyś były zafałszowane nawet do 15% w niektórych zakresach.

Szczors i Kutuzov

15 km - 9,5 s = stosunek czasu do odległości 0,633

18 km - 12,5s = stosunek czasu do odległości 0,694 (na Szczorsie użyłem samolotu)

Tak jak wcześniej powyżej 15 km pociski lecą wolniej aż do 10%. Po co pisać, że coś na oko wygląda nie tak, jak można samemu posprawdzać ?

Generalnie na duże odległości leciało toto i leci jak pociski Desa.

Podaję Ci dane oficjalne - posprawdzanie ręczne daje takie wyniki, jak u Ciebie: 9,5 s, choć powinno być pełne 10 s; na 18 km wychodzi Ci 12,5 s., choć oficjalne dane mówią, że na 19,1 to jest 15,01 s. Bez urazy, ale to właśnie Ty robisz to "na oko".

A jeszcze inny przykład - Czapajew pomiędzy 15-17,3 km ma czas lotu 2,7 sekundy - to też pokazuje różnicę w stosunku do Kutuzowa. Poza tym z jakimi działami 203 mm porównałeś Kutuzowa? Te na Zao mają czas lotu na 18,8 wynoszący 11,6 s., a te na Hindzie na dystans powyżej 20 km lecą 14,3 s. - gdzie jest to "praktycznie to samo jak 203 mm"? Psujesz sobie opinię takim wymyślaniem. 

Players
2,798 posts
15,381 battles
25 minutes ago, batonik26 said:

Podaję Ci dane oficjalne - posprawdzanie ręczne daje takie wyniki, jak u Ciebie: 9,5 s, choć powinno być pełne 10 s; na 18 km wychodzi Ci 12,5 s., choć oficjalne dane mówią, że na 19,1 to jest 15,01 s. Bez urazy, ale to właśnie Ty robisz to "na oko".

A jeszcze inny przykład - Czapajew pomiędzy 15-17,3 km ma czas lotu 2,7 sekundy - to też pokazuje różnicę w stosunku do Kutuzowa. Poza tym z jakimi działami 203 mm porównałeś Kutuzowa? Te na Zao mają czas lotu na 18,8 wynoszący 11,6 s., a te na Hindzie na dystans powyżej 20 km lecą 14,3 s. - gdzie jest to "praktycznie to samo jak 203 mm"? Psujesz sobie opinię takim wymyślaniem. 

Po pierwsze nie interesują mnie dane oficjalne, bo wielokrotnie odbiegały one od tego co było w realności. Pytanie pierwsze - czy masz tabelę pomiarów zrobioną z sekundnikiem ? Cokolwiek mierzyłeś ? (przyznaj, że nie), a wtedy dyskusja jest bezcelowa i jest to tylko przepychanka słowna.

Pisałem generalnie 203 mm bez wdawania się w szczegóły, bo nie chciało mi się pisać następnej litanii. Zao i linia niemieckich CA (w tym i Hindenburg) mają szybsze czasy lotu niż standardowe 203 mm US (Pensa, NO)/JAP (Furu-Ibuki) i CA Francji . Te poniższe zaś są praktycznie kopią ruskich 152 mm.

Nigdy nie wymyślałem, bo mam dziesiątki pomiarów, które robiłem sam z sekundnikiem przez wiele godzin i gdzie nie spojrzę, to te czasy realne lotu różnią się w zależności od źródła, ale to bez znaczenia, bo jeśli róznią się to identycznie na wszystkich okrętach.

Najważniejsze, że wykres wygląda np. tak.

image.thumb.png.93e819ab14d20ce893223a545bcb5f5a.png

[KAA]
Players
383 posts
7,796 battles

Przecież wyraźnie napisałem, że podaję dane oficjalne, a nie pomierzone. Sam powiedziałeś, że te pomierzone "na oko" miały błędy nawet do 15%, więc taka ich wartość.  Niczego nie mierzyłem - to grzech? Tym bardziej, że Twoje pomiary mogą być inne od moich: bo ręka mi zadrży, bo o sekundę później włączę stoper, bo mam inny czasomierz - ot sens mierzenia "na oko". Na dodatek te zestawienia: najpierw ze Szczorsem, później z działami 203 mm, a teraz z Martelem i na dodatek tabelka pokazująca jakieś niezrozumiałe czasy - co to za komedia? Żaden z nich nie strzela tak, jak Kutuzow, który na dodatek był specjalnie traktowany przez WG (stąd wycofanie). To już lepiej od razu porównaj Kutuzowa z Orłanem i wyciągnij wnioski, jakie Ci pasują... "Na oko" to mam silne odczucie, oparte na licznych grach Kutuzowem, że czas dolotu jest inny, niż był kiedyś.

Players
2,798 posts
15,381 battles

Ok - sprawdziłem z sekundnikiem Szczorsa i Kutasofa. Wygląda na to, że te oficjalne 15s na max dystansie jest prawidłowe.

16 km - czas pokazywany przez grę: 10.44s - czas realny: 10.75-11s (różnica między upadkiem 1 i ostatniego pocisku wynikająca z rozrzutu)

19 km - czas pokazywany przez grę: 13,75s - czas realny: 14-14,50s

Kiedyś jak mierzyłem to na 16 km sekundnik pokazywał mi  też około 11 s, ale gra na interfejsie już tylko 10s. Obecnie jak widać różnica jest nieznaczna.

16 hours ago, batonik26 said:

Przecież wyraźnie napisałem, że podaję dane oficjalne, a nie pomierzone. Sam powiedziałeś, że te pomierzone "na oko" miały błędy nawet do 15%, więc taka ich wartość.  Niczego nie mierzyłem - to grzech? Tym bardziej, że Twoje pomiary mogą być inne od moich: bo ręka mi zadrży, bo o sekundę później włączę stoper, bo mam inny czasomierz - ot sens mierzenia "na oko". Na dodatek te zestawienia: najpierw ze Szczorsem, później z działami 203 mm, a teraz z Martelem i na dodatek tabelka pokazująca jakieś niezrozumiałe czasy - co to za komedia? Żaden z nich nie strzela tak, jak Kutuzow, który na dodatek był specjalnie traktowany przez WG (stąd wycofanie). To już lepiej od razu porównaj Kutuzowa z Orłanem i wyciągnij wnioski, jakie Ci pasują... "Na oko" to mam silne odczucie, oparte na licznych grach Kutuzowem, że czas dolotu jest inny, niż był kiedyś.

Napisałem, że 15% to był błąd między pomiarem na sekundniku, a tym co pokazywała gra ... Później to poprawili. Tak za każdym razem jest inny pomiar, bo 1 pocisk spada szybciej, a ostatni dalszy - dłużej (rozrzut pionowy). Na max dystansie 19 km jest to nawet 50s jak pokazują pomiary.

Ruskie 152 mm zawsze strzelały tak jak standardowe  203 mm np. Pensa. Były na krótszych zakresach tylko minimalnie szybsze i wizualnie leciały inaczej. Sekundnik pokazywał tylko od 1,5% do max 6% różnicy w zależności od odległości.

Widzisz jak jest różnica między nami ? Ja zrobiłem i robię pomiary. Mam tabelki swoje i patrzę na inne, a ty nawet nie czytasz dokładnie tego co napisałem. Wykres jaki załączyłem opatrzyłem komentarzem, że różne źródła podają różne czasy, ale balistyka jest taka sama. Akurat w tamtym jest napisane, że sekundy tam podane trzeba podzielić na 2.6, żeby mieć czasy realne. Nie chce mi się tego wszystkiego pisać, bo dociekliwy sam by najpierw dokładnie posprawdzał, a później krytykował.

Na 100% zaręczam, że balistyka Kutasofa jest identyczna jak 2 lata temu i dalej jest identyczna jak inne ruskie 152mm (Bud-Czapa)

• Cool 1

[ZGZ]
Players
3,921 posts
8,287 battles
16 hours ago, MK1D said:

*edytowano*

Prawda. Człowiek się cieszył jak Marbleheada dorwał albo ZA DARMO wygrał Smitha czy Katori w evencie, który wymuszał zrobienie 500 gier w miesiącu. A teraz dają 6-7-8T za symboliczną grę a i tak niektórym źle. Nerfów premek z kolei nie odczuwam - może za mało nimi gram. Te które najczęściej biorę - Belfasta czy Loyanga - nie wydają mi się gorsze niż kiedyś.

Edited by akataMM
Ten post był edytowany z powodu: nieodpowiednie treści.

[KAA]
Players
383 posts
7,796 battles
1 minutę temu, Odo_Toothless napisał:

Widzisz jak jest różnica między nami ? Ja zrobiłem i robię pomiary. Mam tabelki swoje i patrzę na inne, a ty nawet nie czytasz dokładnie tego co napisałem. Wykres jaki załączyłem opatrzyłem komentarzem, że różne źródła podają różne czasy, ale balistyka jest taka sama. Akurat w tamtym jest napisane, że sekundy tam podane trzeba podzielić na 2.6, żeby mieć czasy realne. Nie chce mi się tego wszystkiego pisać, bo dociekliwy sam by najpierw dokładnie posprawdzał, a później krytykował.

Gdzie ten komentarz, że coś trzeba podzielić na 2,6? A dlaczego nie na 3? Gdzie mam przeczytać coś, co tylko pomyślałeś? Dalej uprawiasz tę komedię - od Kutuzowa przeszło Ci na wszystkie ruskie 152 mm, a nawet na Pensacolę. Raz piszesz takie czasy, a drugi raz inne - bo Ci pewnie inaczej pomierzyło... Serio - dodaj tu jeszcze Orłana - będzie komplet...

• Boring 1
  • Bad 1

Players
2,798 posts
15,381 battles
28 minutes ago, batonik26 said:

Gdzie ten komentarz, że coś trzeba podzielić na 2,6? A dlaczego nie na 3? Gdzie mam przeczytać coś, co tylko pomyślałeś? Dalej uprawiasz tę komedię - od Kutuzowa przeszło Ci na wszystkie ruskie 152 mm, a nawet na Pensacolę. Raz piszesz takie czasy, a drugi raz inne - bo Ci pewnie inaczej pomierzyło... Serio - dodaj tu jeszcze Orłana - będzie komplet...

To jest napisane w żródle - czyli http://proships.ru/stat/ru/ships/3725,3295/

po najechaniu na niebieskie "I". Zródło jest znane i wielokrotnie przez mnie podawane. Nie raz tez pisałem o tym jak i co przeliczać. Nie chce mi się tego za każdym razem, bo można wszystko sobie sprawdzić samemu. Język sowiecki można sobie w przeglądarce przetłumaczyć, a przepisać wyrazy na klawiaturze wirtualnej jakby co. Mogę dać linka.

image.thumb.png.32ab892b3e463b4648e4b7995070cf61.png

O jakie komedii piszesz ? Wykresy i pomiary dokładnie pokazują zbieżność ruskiej balistyki 152 mm i 203 mm innych nacji (4% róznicy w czasie lotu między Kutasofem a np. Atago/NO/Pensa itd. jest prawie bez znaczenia, jeżeli chodzi o celownik np. Kutasof 10s- Atago - 10,4s na tej samej odległości. To raptem kilka pikseli na ekranie).

proszę - całe 4% różnicy na 15 km, powyżej pewnie się niweluje do 0, jak na wykresie Martela, bo lżejsze 152 mm szybciej wytracają prędkość.

image.thumb.png.8cbf5fdf431cb820c97f792e7c8a85f7.png

image.thumb.png.6c95f0b5b5ad8316496ee05c8beb1048.png

image.thumb.png.3e9ce38633a01d6ade88173eaf5a4a76.png

Kutasof niczym nie różnił i nie różni się w tym zakresie. Mam dane sprzed 2 lat i nawet są o tym moje posty. Nie wierzysz, to to je znajdź i się przekonaj.

Serio ale już nie wiem o czym piszesz, skoro ani pomiary, ani wykresy nic nie pomagają. Poddaję się Twojej teorii spiskowej.

• Cool 1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.