Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Quosek

Propozycja dla WG - możliwość definiowania "schematu wyposażenia" okrętu

15 comments in this topic

Recommended Posts

[H-M-F]
Beta Tester, Players
171 posts
3,077 battles

Joł,

Zagrałem sobie w nową operację i zauważyłem, że jest problem - mój Mahan był wyposażony tak jak do bitew losowych - kadłub B, upgrady MAM1 - czyli standard

Do operacji natomiast przydałby się kadłub C, AAM1 i AAGM2.

Podmienić kadłub - to nie problem (w sumie za darmo można je przekładać w tą i w tamtą) - fakt - trzeba pamiętać by to zrobić (i by przez przypadek okrętem w AA buildzie nie wejść na randomka)

Z upgradami jest gorzej - każda zmiana to albo wydany gold, albo utrata części wartości modułu.

Dlatego proponuję (jest tutaj ktoś kto ma moc sprawczą by przekazać takie rzeczy do developerów ? Drwal ?) możliwość definiowania różnych schematów wyposażenia/buildów.

NP. móc zdefiniować Mahana w wersji randomowej (gun-boat) i Mahana jako AA (do operacji). Albo po prostu select który build chcemy użyć, albo osobne buildy dla każdego typu rozgrywki (random, operacja, rankedy, wyścig zbrojeń, etc). Oczywiście - wszystkie upgrady i tak trzeba kupić ale tylko raz. Potem po prostu się decyduje który "build" ma wyjść z portu.

Schemat by zawierał:

- moduły

- upgrady

- flagi (?)

- camo (?)

- kapitana (tak wiem, perków kapitana nie pozwolą zmieniać za darmo - to po prostu wybranie który kapitan będzie użyty)

• Cool 1

[ZGZ]
[ZGZ]
Players
1,045 posts
12,232 battles

Hmm. Propozycja przydatna sytuacyjnie. Nie mówię, że zła. Pamiętaj tylko, że zdejmowanie modułów bez sprzedaży łączy się z wydaniem dublonów. Co wtedy?

[H-M-F]
Beta Tester, Players
171 posts
3,077 battles
46 minutes ago, Marshal00 said:

Hmm. Propozycja przydatna sytuacyjnie. Nie mówię, że zła. Pamiętaj tylko, że zdejmowanie modułów bez sprzedaży łączy się z wydaniem dublonów. Co wtedy?

właśnie dlatego chcę te schematy.

Gdyby pozwolili zdefiniować 2 schematy "uzbrojenia dla mahana" - definiuje jeden gdzie kupuję moduły AA, drugi gdzie kupuję moduły używane jako gun-boat (wspólne moduły - kupuję jedną kopię tylko) i teraz mogę się przełączać między buildami i nie muszę wydawać golda/srebra by móc na zmianę pływać w operacjach i randomach

Players
312 posts
5,150 battles
Just now, Quosek said:

nie muszę wydawać golda/srebra by móc na zmianę pływać w operacjach i randomach

Tia, a WG to organizacja non-profit i z chęcią coś takiego zrobi...

• Cool 2

[MAX]
Players
898 posts
6,184 battles

Czyli chcesz żeby dodali sobie więcej roboty by mniej zarabiać na tym. Już widzę jak wysoki priorytet taki wniosek dostanie.

zrsncgn2xtky.gif

• Cool 6

[ZGZ]
[ZGZ]
Players
1,045 posts
12,232 battles

Też tak to widzę. Wnioskować można natomiast o wszystko. ;)

[H-M-F]
Beta Tester, Players
171 posts
3,077 battles

powiem tak - bez tego większość graczy nie ma okrętów poprawnie wyspecowanych na te misje ...

już widzę jak większość graczy przespecowuje swoje DDki by raz na parę tygodni pograć w operację wymagającą AA na niszczycielu ....

a jak się popatrzy na wyniki części graczy - to oni AA buildu na pewno nie mają (w ciągu całej gry zestrzelone 3-4 samoloty .... )

[MAX]
Players
898 posts
6,184 battles
14 minutes ago, Quosek said:

powiem tak - bez tego większość graczy nie ma okrętów poprawnie wyspecowanych na te misje ...

To ich problem.

14 minutes ago, Quosek said:

już widzę jak większość graczy przespecowuje swoje DDki by raz na parę tygodni pograć w operację wymagającą AA na niszczycielu ....

Jak raz na kilka miesięcy (a nie tygodni) nie stać go na wydanie 2x25 dublonów, albo około miliona srebra, żeby wyfarmić kupę ikspeków i więcej srebra, to lol.

17 minutes ago, Quosek said:

a jak się popatrzy na wyniki części graczy - to oni AA buildu na pewno nie mają (w ciągu całej gry zestrzelone 3-4 samoloty .... )

No i dobrze, więcej dla mnie.

3kbDUzw.jpg

[-DWS-]
Beta Tester
4,324 posts
11,491 battles
2 minutes ago, Quosek said:

Ale co tu przespecjalizowywać?

Ja na trzecim slocie mam moduł na pelotkę, bo co innego tam włożyć na niszczarce? Całe przespecjalizowanie to zmiana kadłuba (nie zawsze) i wymiana boosta a wzmocnienie AA. Jasne, kapitan z AFT też by się przydał, ale nawet bez AFT spokojnie daje się samoloty ściągać.

Dunkierkę pływam Sims-em z różnymi kapitanami. Kapitan bez AFT zestrzeliwuje jakieś 30 samolotów, ten z AFT 40. Jest różnica, ale bez przesady, 30 to też zacna ilość.

38 minutes ago, Goomich said:

Jak raz na kilka miesięcy (a nie tygodni) nie stać go na wydanie 2x25 dublonów, albo około miliona srebra, żeby wyfarmić kupę ikspeków i więcej srebra, to lol.

Ale ja nadal nie rozumiem po co wydawać dublony. Co takiego zarąbistego ludzi wożą na trzecim slocie,  że koniecznie trzeba to wymieniać?

[H-M-F]
Beta Tester, Players
171 posts
3,077 battles
1 hour ago, rtfm_pl said:

Ale co tu przespecjalizowywać?

Ja na trzecim slocie mam moduł na pelotkę, bo co innego tam włożyć na niszczarce? Całe przespecjalizowanie to zmiana kadłuba (nie zawsze) i wymiana boosta a wzmocnienie AA. Jasne, kapitan z AFT też by się przydał, ale nawet bez AFT spokojnie daje się samoloty ściągać.

Dunkierkę pływam Sims-em z różnymi kapitanami. Kapitan bez AFT zestrzeliwuje jakieś 30 samolotów, ten z AFT 40. Jest różnica, ale bez przesady, 30 to też zacna ilość.

Ale ja nadal nie rozumiem po co wydawać dublony. Co takiego zarąbistego ludzi wożą na trzecim slocie,  że koniecznie trzeba to wymieniać?

Aiming Systems Modification 1 ?

[-DWS-]
Beta Tester
4,324 posts
11,491 battles
2 hours ago, Quosek said:

Aiming Systems Modification 1 ?

Na amerykańskiej niszczarce nie ma sensu, na brytyjskiej też niespecjalnie. Na Błyskawicy nie zauważyłem takiej potrzeby, nie wiem jak na sowietach, ale ja je przechodziłem bez tego modułu.

Weekend Tester
6,148 posts
3,963 battles
6 hours ago, rtfm_pl said:

Kapitan bez AFT zestrzeliwuje jakieś 30 samolotów, ten z AFT 40.

U mnie kapitan bez specjalizacji pod plot (samo AFT bez BFT nawet) strącał jakieś max. 50 samolotów. Z zaznaczaniem, BFT i AFT przeciętna ilość to 70, mój rekord to chyba 85. Ale musiałem znaleźć kapitana z odpowiednią ilością punktów i go zresetować + nadaje się tylko do tej operacji. 

[-DWS-]
Beta Tester
4,324 posts
11,491 battles
2 hours ago, _Admiral_Nimitz_ said:

U mnie kapitan bez specjalizacji pod plot (samo AFT bez BFT nawet) strącał jakieś max. 50 samolotów. Z zaznaczaniem, BFT i AFT przeciętna ilość to 70, mój rekord to chyba 85.

To mocno zależy od "konkurencji". Jak masz 4 Sims-y i do tego jakieś Farraguty czy Mahany, to automatycznie zestrzelenia się rozłożą. A jak masz w teamie ze 2 Gallanty to od razu jest inaczej.

W każdym razie, taki "zwykły" kapitan na Simsie spokojnie koło 30 samolotów spuści. Na Farragucie pewnie mniej, ale też powinno tego trochę się uzbierać.

Natomiast sam pomysł "schematów wyposażenia" przydał by się na dychy z legendarnym modułem. Ewentualnie (wersja w której WG nie traci) dali by możliwość posiadania duplikatu danego okrętu. Legendarne moduły mają niby zmieniać gameplay okrętu, więc posiadanie klona ma sens.

• Cool 1

Players
2,804 posts
15,421 battles

Pomysł możliwości posiadania 2 wersji tego samego okrętu nie jest zły, szczególnie przy okazji X i ich "legendarnych modułów", które trzeba zdejmować za dublony. U innych okrętów pomysł zaoszczędził by po prostu czas.

Zawsze 2 wersja mogłaby być odblokowana za zapłacenie kredytami za dodatkowy okręt, lub część tej kwoty.

[-DWS-]
Beta Tester
4,324 posts
11,491 battles
2 minutes ago, Odo_Toothless said:

Zawsze 2 wersja mogłaby być odblokowana za zapłacenie kredytami za dodatkowy okręt.

No i dlatego takie coś być może WG wprowadzi. Bo po pierwsze, nic nie muszą robić oprócz wyklonowania okrętu (mają opanowane przy klanówkach). No i nic nie tracą a nawet mają okazję na wyciągnięcie dodatkowej kasy.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.