Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
YabbaCoe

Icarus

10 comments in this topic

Recommended Posts

[FF-CZ]
Players
140 posts
5,277 battles

padl mi z kontiku,dal jsem snim par her a pocity jsou rozporuplne. Co tahle lod muze vlastne nabidnout aby to nebylo stejne jako jinde. Nekde sem zaznamenal ze by to mel by DD hunter. No dobra, k tomu dostal do vinku sonar,ktery trva snad 2.5min ale ma dosah pouze 3 km,tedy je doslova obranný.Perfektni zrychleni - z 0 na max jste snad za 6 vterin. Je velmi mrstny takze se da otocit na petniku a hlavne nevim jestli to bude vlastnost britských DD ale je to snad jedina lod ktera v zatacce zrychluje a naopak pokud jedete rovne tak ztrací na rychlosti :cap_wander: 

Smoke s intendantem a premium spotrebakem mate 7 kusu po 40s +10s dymí. Doba nacteni je u me 63s ale to bude kapitanem,mam tam 19b z belfasta. Okno mezi smouky je tedy 13s.

Torpeda 10 kusu,rychlost zalostna 59,dosah 7 km a reload 2min.

No a ted ty nevyhody. Mizerne dela,ktera funguji tak na 5-6km jak strilite dal, uz zacinaji obloucky a od 10km mate doslova padaky.

Rychlost 35.5,s vlajkou 37.5. Ale vlaky pouzivam na rusaky a mam jich malo,takze 35 ale realne ve hre to dela pri manevrovani atd tak 33. No a tady se mi stalo,ze si pro me normalne   dojelo CA,pravda francouzke ale vetsina CA pluje 32,5 s vlajkou 35 a ste v pasti,neujedete.

Shrnuti: + zrychleni

+ zataceni a zrychluje v zatackach

- dela

- rychlost ( nema spotrebak posileni motoru ale sonar)

- i ty torpeda,pokud by meli slouzit k torpeni DD co sedi ve smoku na capu asi ok ale v dobe radarove kolik takovych situaci nastane.

- smoke (sednete do smouku,vyberete si bitevku 9-10km od vas,prvni naboj k ni leti 12s nez si srovnate poradne zamireni tak uz vam smoke konci a je po                                  strelbe)

- sonar na 3 km,no vetsinou dog fight s DD u me probiha na spotovaci vzdalenost soupere takze 5,8km + takze je dobry jen pokud na vas souper posle                                                         torpeda. Pokud se zasmoukuje a vy si ho pojedete vysonarovat, po celou dobu diky predchozi strelbe svitite,vsichni po vas strili i ten                                                           frajer ve smoku na vas strili a na 3 km se ani nedostanete.

Snad vyssi tiery budou zajimavejsi ale 6 je lod co nenadchne.

• Cool 4

[IDDQD]
Korzár
1,774 posts
13,333 battles
12 minutes ago, Zdarsek said:

...

Pěkné shrnutí. Dostal jsme jej v kontíku, ale mám tam taky Jarvise, tak jsme skočil rovnou na něj. Myslím, že Jarvis je už lepší. Je to taková Haida, takže pokud vlastníš a baví tě, tak by tě Jarvis bavit mohl. Pořád se ale jedná spíše o průměrnou loď. V dobách OP lodí aka USS CL a IJN DD se spíše ztrácí. No, uvidíme. :)

• Cool 1

[T-N-T]
Players
3,058 posts
13,551 battles

Hmm, tak po první bitvě se slušným přetrénovaným kapitánem (z Cossacka) to není až taková hrůza, jak to vypadalo.

1km na stealth torpení je jakž takž dostačující vzhledem k relativní mrštnosti. A když už se torpí, tak těch 10 torpéd je znát. Bitevka se tomu velkému vějíři prostě neuhne.

Problémy jsou potom zásadní dva:

- jednak děla vám dostačují tak sotva na vlastní obranu proti T6 a nižším DD;

- druhak už potkáváte radary, no a ty mají podstatně větší dosah než vaše torpéda, no a v podstatě i než si zachovávají funkčnost děla.

Sečteno podtrženo je Icarus fajn na rychlé výpady proti enemákům. Poslat torpéda a zmizet, klidně v případě nutnosti zahodit smoke k pokrytí ústupu. S hydrem tak můžete napadat i leckterá DDčka na capech i na děla.

Pokud jste ovšem proti radarům a DDčkám z vyšších tierů (nebo i proti CVčkám), tak jste dost v loji. Dost možná ještě víc v háji než ostatní T6 DDčka. Nezbývá než se pokusit přesunout na část mapy bez těchto hrozeb... pokud taková část je k dispozici.

• Cool 2

[IDDQD]
Players
401 posts
4,119 battles

Hrál jsem to teď v tom ranked sprintu a nemůžu si ho vynachválit. Rank 1 za 19 her bez jakýchkoliv problémů. Něco jiného bude asi random, ale tam ho tahat nehodlám. Používal jsem 10b kapitána bez IFHE.

Je to asi o gameplay a možná by se mi podobně dobře hrálo třeba s Gaedem, ale pro mě má Icarus velkou utilitu, která mi svědčí. Málokterá loď jej dokáže přehrát v capech kolem ostrovů. Není to na hrubou sílu, ale spíš pro hráče, co znají herní mechaniky a umí jich využít. Hrálo se mi s ním vážně dobře. Osobně mi vyhovuje i britský kouř, který vás zakryje jen na 40s, ale můžete ho skoro hned znovu použít. Je to fantastický nástroj pro únik a velice dobře funguje proti jiným DD v kombinaci s hydrem. 

+ spot 6 km je fajn

+ poškození z HE je velice slušné, ale chce to IFHE

+ torpéda nejsou špatná + možnost je odpalovat po jednom

+ dobrá obratnost

+ hydro (3/3km s modulem skoro na 3 minuty)

+/- smoke

- špatná AAA

- dlouhý reload torpéd
- neschopnost dávat poškození HE čemukoliv kromě DD (bez IFHE)

• Cool 1

[T-N-T]
Players
3,058 posts
13,551 battles

Hmm, já ho do Sprintu zkusil a poznatky mám zcela opačné. Proti bitevkám je fajn, víceméně si může dovolit i na křižníky, ale všechno se rozpadá, jakmile vám do cesty vletí jiné DD (neřkuli letadla...).

Po těch buffech HE japonských DD vás už rozstřílí i pitomé Fubuki. Spot nemáte nejlepší a ještě k tomu jste pomalí. Na hydro už dneska nikoho nenachytáte.

Jednou jsem ještě omylem skončil v Randomu, samozřejmě T8 a letadlovka k tomu. No ale co mne dostalo nakonec nebyl vyšší tier nebo letadla. Kdepak, rozstřílel mne enemy Fubuki...

Icarus byl schopné DD dokud přestřílel jiná DD. To už dávno neplatí. Hodně štěstí s přestřílením nebo úprkem od Guéparda. :Smile_sceptic:

[IDDQD]
Players
401 posts
4,119 battles
19 hours ago, Toivia said:

Hmm, já ho do Sprintu zkusil a poznatky mám zcela opačné. Proti bitevkám je fajn, víceméně si může dovolit i na křižníky, ale všechno se rozpadá, jakmile vám do cesty vletí jiné DD (neřkuli letadla...).

Po těch buffech HE japonských DD vás už rozstřílí i pitomé Fubuki. Spot nemáte nejlepší a ještě k tomu jste pomalí. Na hydro už dneska nikoho nenachytáte.

Jednou jsem ještě omylem skončil v Randomu, samozřejmě T8 a letadlovka k tomu. No ale co mne dostalo nakonec nebyl vyšší tier nebo letadla. Kdepak, rozstřílel mne enemy Fubuki...

Icarus byl schopné DD dokud přestřílel jiná DD. To už dávno neplatí. Hodně štěstí s přestřílením nebo úprkem od Guéparda. :Smile_sceptic:

No tak zas tak špatně na tom není. Přestřílí každého Japonce. Proti Němcům mi to přišlo vyrovnané a s Farragutem jsem asi ani gunfight neměl. Problém byli akorát frantíci a Gnevny. Naštěstí díky britskému smoku si můžeš ale diktovat, kdy to DD fightit chceš. Stačí z nepřátelského DD ten smoke vybaitit a ty pak máš za dalších 40s možnost se znovu schovat a on ji 2 minuty nemá. Navíc máš super spot. Stačí si počkat a být trpělivý. 

Samozřejmě to není DD, který na sílu přetlačí všechno jen proto, že prostě vybočuje z normálu a je OP. Pokud se s ním hraje chytře a trpělivě, tak odvede super práci. Musí se hodně využívat tým. Třeba pustíš hydro a najedeš na borce ve smoku. Máš tam 1km mezeru mezi tím než se spotneš na proxi. Střílet nemusíš. Tým mu naloží a ty ho doklepneš během 30s. Pak si pufneš smoke a jedeš dál.  

Pro mě to byla po dlouhé době velká zábava. 

• Cool 1

[T-N-T]
Players
3,058 posts
13,551 battles

No nevím, já bojoval jenom proti T-61, Shinonome, Fubuki a Guépardovi a hydro mi bylo k ničemu. Buď zdrhali nebo mně yolovali. Navíc mají všichni snad poloviční reload torpéd, takže když jsem je poslal to smoku (a samozřejmě nic netrefil, ve Sprintu nikdo ve smoku nezůstává), tak jsem pak byl 2 minuty k ničemu a oni zatím radostně torpili můj tým.

A to nemluvím o HP, který mají snad všechny DD taky podstatně vyšší (pamatuji, že Farragut je má mizivé, ale ten má setsakra dobré DPM). Prostě s Icarusem jsem nedokázal v ranked absolutně nic s výjimkou jedné bitvy, kdy tým potopil DDčka a já pak jen farmil bitevky. Ale i to jsem prohrál kvůli pomalosti (lodi a reloadu torpéd), 3. a poslední bitevku už jsem prostě nestačil vytorpit a snaha využít zkratku mezi ostrovy se mi stala osudná.

[IDDQD]
Players
401 posts
4,119 battles
10 minutes ago, Toivia said:

No nevím, já bojoval jenom proti T-61, Shinonome, Fubuki a Guépardovi a hydro mi bylo k ničemu. Buď zdrhali nebo mně yolovali. Navíc mají všichni snad poloviční reload torpéd, takže když jsem je poslal to smoku (a samozřejmě nic netrefil, ve Sprintu nikdo ve smoku nezůstává), tak jsem pak byl 2 minuty k ničemu a oni zatím radostně torpili můj tým.

A to nemluvím o HP, který mají snad všechny DD taky podstatně vyšší (pamatuji, že Farragut je má mizivé, ale ten má setsakra dobré DPM). Prostě s Icarusem jsem nedokázal v ranked absolutně nic s výjimkou jedné bitvy, kdy tým potopil DDčka a já pak jen farmil bitevky. Ale i to jsem prohrál kvůli pomalosti (lodi a reloadu torpéd), 3. a poslední bitevku už jsem prostě nestačil vytorpit a snaha využít zkratku mezi ostrovy se mi stala osudná.

Možná jsi to grindil hned ze začátku, kdy bylo moc tryhardů. Já to hrál až tuto neděli. Ani nevím, jak dlouho to jede. 

[T-N-T]
Players
3,058 posts
13,551 battles

To jo, já hrál Icarus ve čtvrtek a pátek. V sobotu už jsem ho myslím nechal být.

Taky jsem byl skoro kažou bitvu permaspotnut letadly...

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.