Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
_Admiral_Nimitz_

HMS Icarus [VI]

17 comments in this topic

Recommended Posts

[IMPR0]
Players
117 posts
10,359 battles

Misja na HMS Icarus wypadła z jednego z zakupionych kontenerów premium...liczyłem na 7 lub 8, by zrobić dyrektywy na VII i VIII tier, no ale fortuna nie sprzyjała. 

Co dostajemy - trochę lepszego klona HMS Gallant no i historycznie jeden z najbardziej zasłużonych i odznaczonych w walce niszczycieli Royal Navy. 

W szczegółach wygląda to tak (po montażu dostępnych ulepszeń):

Żywotność 

HP 12100 (Gallant 12000); Z perkiem kapitańskim można osiągnąć 14200;

Pancerz: 6-16mm

Artyleria

4x120mm w czterech pojedynczych wieżach. Parametry niemal identyczne jak u Gallanta, nieco gorsza celność i nieco dłuższy zasięg (co jest zasadniczo bez znaczenia bo strzelenia z tych dział na dystans większy niż 6-7km nie ma moim zdaniem sensu); 

Czas przeładowania 5 sekund

Obrót wieży o 180 stopni - 18 sekund

Rozrzut: 102 metry (tu Gallant jest lepszy)

Maks uszkodzenia pociskami OB 1700/PP 2100 

Prawdopodobieństwo pożaru 8%

Prędkość wylotowa 808 m/s

Zasięg 11,6 km

Torpedy (tu istotnie różni się od Gallanta)

Dwa pięciorurowe (Gallant 4 rurowe) aparaty torpedowe z opcją pojedynczego zrzutu. Kąty zrzutu w porównaniu do V nieco lepsze, ale nadal ciężko coś rzucić w kierunku dziobu);

Czas przeładowania 120 sekund (Gallant 96 sekund, ale ma dwie torpedy mniej); 

Czas obrotu aparatu o 180 stopni: 7,2 sekundy. 

Maksymalne uszkodzenia 15733

Zasięg torped: 7km (jest progres w stosunku do V, można torpedować spoza wykrycia, ale Gallant ma 8km torpedy);

Prędkość torped 59 węzłów

Wykrywalność 1,2 km

Obrona przeciwlotnicza - symboliczna

2x1 20mm Oerlikony MkIV (zasięg 2km)

2x2 20mm Oerlikony MkV (zasięg 2km); 

Manewrowość

Prędkość maksymalna 35,5 węzła (acz trzeba przyznać, że zbiera się naprawdę żwawo)

Promień skrętu 540m 

Czas przestawiania steru z modułem 2,4 sekundy (niestety nie da się zamontować modułu do lepszego przyśpieszenia na IV slocie modułów); 

Kamuflaż

Zasięg wykrywalności 6,6km/6km z perkiem na kamuflaż

Zasięg wykrywalności z powietrza 3,3 km

Pewne wykrycie: 2km

Wykrywalność w dymie po wystrzale z głównych dział 2,4km

Sprzęt/ulepszenia

5/6 ładunków dymu (czas położenia zasłony dymnej 10 sekund, czas trwania zasłony 40 sekund), przeładowanie 70 sekund (w opcji premium); 

2/3 Sondy hydroakustyczne o zasięgu 3 km (okręty i torpedy), 180 sekund czas działania i 120 sekund przeładowanie (w opcji premium); 

Ulepszenia - 4 sloty (standardowe), z tym że nie ma opcji montażu na 4 slocie poprawienia przyśpieszania okrętu; Ja osobiście na 3 slocie zamiast modyfikacji przyrządów celowniczych montuje modyfikacji głównej baterii 2 by poprawić obrót wież (można zejść do 15,7 sekundy, z perkiem kapitańskim na obrót wież do 12,,4 sekundy, co już jest wartością przyzwoitą) 

Jak tym się gra? 

Podobnie jak Gallantem. Bardzo przyzwoity jak na VI tier kamuflaż, Możliwość torpedowania spoza zasięgu wykrywalności to na pewno plus w stosunku do V. Torpedy są główną bronią, mamy ich aż 10 i dzięki możliwości pojedynczego zrzutu możemy sporo nimi na mieszać. Działa, podobnie jak na Gallancie - do użycia raczej w ostateczności i walce na raczej średnim/krótkim dystansie. Niestety, słaby obrót wież w połączeniu z dużą manewrowością na krótkich dystansach może doprowadzić do tego, że działa nie będą nadążać (chyba że mamy ulepszenie na obrót wież + kapitańskiego perka na obrót wież); Sonar w połączeniu z dużą manewrowością i zwrotnością pomaga spokojnie wymanewrować wszelkie wrogie torpedy; 

• Cool 5

[CSMW]
Beta Tester
1,405 posts
10,331 battles
34 minutes ago, Eric_Wolf said:

Prędkość maksymalna 35,5 węzła (acz trzeba przyznać, że zbiera się naprawdę żwawo)

i tylko nieznacznie wytraca przy skręcie, można cały czas kręcić bączki przy 34-35w. Paradoksalnie najwięcej "zamula" przy wychodzeniu na prostą, spada do 33w

Players
651 posts
7,461 battles

DDki to jedna z klas, którą ogarniam słabo. Tym niemniej Icarus mnie nie zachwycił. Wg mnie za bardzo musi polegać na perku CE (którego mój kapitan jeszcze nie ma). Bez niego gra się zauważalnie trudniej, bo działa szału nie robią i trudniej o torpedowanie z niewidki przy zaledwie 400 m różnicy między wartością kamuflażu a zasięgiem torped. A i sam czas przeładowania torped jest znaczny.

Gdy wziąć pod uwagę granie bez perka CE, to Gaede jest lepszy, nawet biorąc pod uwagę, że ma gorszą wartość kamuflażu, to jednak działa są skuteczniejsze i zapas dystansu do torpedowania z niewidki jest większy.

Koniec końców, względem innych niszczycieli Icarus, by być skutecznym, bardziej zależy od perków. Bez nich jest mocno sytuacyjny.

[PLO]
Beta Tester
4,452 posts
14 hours ago, Eric_Wolf said:

Jak tym się gra? 

Podobnie jak Gallantem. Bardzo przyzwoity jak na VI tier kamuflaż, Możliwość torpedowania spoza zasięgu wykrywalności to na pewno plus w stosunku do V. Torpedy są główną bronią, mamy ich aż 10 i dzięki możliwości pojedynczego zrzutu możemy sporo nimi na mieszać. Działa, podobnie jak na Gallancie - do użycia raczej w ostateczności i walce na raczej średnim/krótkim dystansie. Niestety, słaby obrót wież w połączeniu z dużą manewrowością na krótkich dystansach może doprowadzić do tego, że działa nie będą nadążać (chyba że mamy ulepszenie na obrót wież + kapitańskiego perka na obrót wież); Sonar w połączeniu z dużą manewrowością i zwrotnością pomaga spokojnie wymanewrować wszelkie wrogie torpedy; 

Polemizowałbym - Icarus wymaga jednak nieco ogarnięcia gry na "krótkich dymkach", Gallantem można grać standardowo, jak zwykłą dechą. Icarus nie ma też dopalacza, a przydałby się, bo prędkość nie jest imponująca. Za to sonar przeciwtorpedowy to duży plus. IMO dobre granie Icarusem wymaga pewnej zmiany nawyków.

Pozdrawiam

• Cool 1

[LOBUZ]
[LOBUZ]
Alpha Tester
598 posts
10,043 battles

Generalnie nie gralem gorsza deska, wolne torpedy, dziala takie sobie, niesamowicie wolny.

[H-M-F]
Beta Tester, Players
188 posts
3,660 battles

a mimo to 2 razy udalo mi się uzyskać odznaczenie "double strike"

w sumie nie jest najgorszy, patrząc na linię to pierwszy okręt którym da się grać....

[PLO]
Players
646 posts
7,732 battles

Racja.

Mały margines niewidzialności, ale już można grać torpedami. W tych angielskich torpedach fajne jest to strzelanie pojedynczo: można je wciskać pomiędzy wąskie przesmyki jedna po drugiej, gdzie w standardowym wąskim strzale weszłaby 1-2 bo inne zakończyłyby żywot na skałach. W ten sposób można precyzyjnie przymierzyć i trafić jegomościa który myślał że jest bezpieczny. W ten sposób wykończyłem już kilka okrętów, w tym Colorado. Biedak myślał, że jak zacznie skręcać w przesmyku to się wybroni. Może trochę mu pomogło, z 7 wystrzelonych dostał 4. Z normalnej wąskiej salwy weszłaby pewnie 1-2.

Drugi plus, te niszczarki (mam tylko do VI) są zwrotne i ładnie się rozpędzają i wytracają szybkość. Potrafi to zmylić. Do tego puszczony bączek i można szybko zniknąć.

Z wad wymieniłbym trajektorię lotu pocisków. Na dalszy zasięg ciężko coś trafić.  

Szansa na podpalenie dla HE to jakiś żart. Założone dwie flagi, ponad 250 trafień i w 3 bitwach jedno podpalenie.

[H-M-F]
Beta Tester, Players
188 posts
3,660 battles
6 hours ago, genek012 said:

Racja.

Mały margines niewidzialności, ale już można grać torpedami. W tych angielskich torpedach fajne jest to strzelanie pojedynczo: można je wciskać pomiędzy wąskie przesmyki jedna po drugiej, gdzie w standardowym wąskim strzale weszłaby 1-2 bo inne zakończyłyby żywot na skałach. W ten sposób można precyzyjnie przymierzyć i trafić jegomościa który myślał że jest bezpieczny. W ten sposób wykończyłem już kilka okrętów, w tym Colorado. Biedak myślał, że jak zacznie skręcać w przesmyku to się wybroni. Może trochę mu pomogło, z 7 wystrzelonych dostał 4. Z normalnej wąskiej salwy weszłaby pewnie 1-2.

Drugi plus, te niszczarki (mam tylko do VI) są zwrotne i ładnie się rozpędzają i wytracają szybkość. Potrafi to zmylić. Do tego puszczony bączek i można szybko zniknąć.

Z wad wymieniłbym trajektorię lotu pocisków. Na dalszy zasięg ciężko coś trafić.  

Szansa na podpalenie dla HE to jakiś żart. Założone dwie flagi, ponad 250 trafień i w 3 bitwach jedno podpalenie.

faktycznie - z podpaleniami bylo sredni

ale tier VII juz troche podpala (chociaz to zalezy od RNG - w jednej bitwie 4 padpalki, w nastepnych 3-ch zadnej ... )

[-DWS-]
Beta Tester
4,475 posts
12,081 battles
On 8.10.2018 at 9:03 AM, genek012 said:

Założone dwie flagi, ponad 250 trafień i w 3 bitwach jedno podpalenie.

Pecha miałeś, albo waliłeś do gości którzy już się dobrze jarali.

Przegubowcem praktycznie nie grałem, ale Gallantem już tak, a działa takie same. No i Gallant podpala bardzo ładnie, choć czasem faktycznie walisz i walisz i nic.

On 8.10.2018 at 3:51 PM, Quosek said:

ale tier VII juz troche podpala (chociaz to zalezy od RNG - w jednej bitwie 4 padpalki, w nastepnych 3-ch zadnej ... )

Jervis to jest firestarter pierwsza klasa. 10 pożarów nie jest na nim niczym szczególnym, choć faktycznie, czasem wejdzie 1-2 albo i nic.

[BUSHI]
Players
3,040 posts
16,292 battles
On 23.09.2018 at 9:09 PM, Eric_Wolf said:

Misja na HMS Icarus wypadła z jednego z zakupionych kontenerów premium...liczyłem na 7 lub 8, by zrobić dyrektywy na VII i VIII tier, no ale fortuna nie sprzyjała. 

Co dostajemy - trochę lepszego klona HMS Gallant no i historycznie jeden z najbardziej zasłużonych i odznaczonych w walce niszczycieli Royal Navy. 

W szczegółach wygląda to tak (po montażu dostępnych ulepszeń):(...)

Świetne opisy okrętów robisz ! Naprawdę fajnie się to czyta i nawet bez grania, już wiemy co to za okręt.

[ARES-]
Players
126 posts
8,652 battles

Niezły okręcik. Pojedyńcze zrzucanie torped to niezły bajer. Najbardziej lubię rzucić z 2 "rybki" w pancernik a pozostałe za chwilę w to miejsce w które spodziewam się że skręci, aby uniknąć dwie pierwsze torpedy - w 90% przypadkach to mi wychodzi i pancernik zalicza wszystkie pozostałe torpedy - miodzio :). Ponadto daje radę w walce na działka z innymi niszczycielami na swoim tierze (byleby nie na duże odległości).

[CSMW1]
Players
80 posts
6,225 battles

Od paru dni jestem zachwycony Icarusem. Początki były kiepskie. Jedyny niszczyciel który wypadł mi w misjach. Na dodatek 2 dni przed wejściem nowego pacza. Tego ze sprintem rankingowym więc zagrałem nim jedną czy dwie bitwy no i nie spodobał mi sie wtedy. Teraz go odkurzyłem i tadam .... fantastyczna zabaweczka. Mam dużo frajdy w kombinowaniu i taktycznym podchodzeniu pod przeciwnika, zabawy tymi krótkimi dymkami i sonarem. Zasadzkami na Niszczyciele i ciuciubabką z pancernikami. Jestem oczarowany. Gram nim dużo aż gra mi powie że już ma dosyć. MM w formie i końcowe gry są zawsze na ósemki a trzy i dwa dni temu ostatnie gry to były detonacje. Nie zakładam flagi bo Icarus normalnie nie detonuje. Wczoraj przedostatnia gra była na 2 wrogie lotnie a ostatnia na dywizjon 2 Flinty i Atlante z radarem. 

Tu są moje wyniki z ostatnich 3 dni. Może statystyka nie powala ale frajda jest jak za dawnych czasów z gry Bensonikiem

Tak wiem że Farragut lepszy. Powinien wygrać 90% pojedynków. Fushun/Anshan wygra 70% bo ucieknie a jest o niebo lepszy na odejściu. Gaede powinien zebrać baty. Podobnie T-61. Gniewny, jeśli zagra na swoich warunkach to wciągnie nas nosem a jeśli my wykorzystamy nasze kamo i zaczniemy ostrzał 2-3 salwy przed nim to zanim zacznie sie odgryzać już go w połowie nie będzie. Japońszczyzna nie ma do niego po co startować. Nie storpeduje bo zwinny a działami nie postraszą.

I nie, nie zgodze się że działa Icarusa są niecelne. Z 4 km wszystkie pestki idą w punkt :)icarus-1.thumb.jpg.53708df5ea896feebdb333516ab60902.jpgicarus-2.jpg.92f8b69b674cf3f16eac459f42b05494.jpg

icarus-3.jpg.3eb859a15979a761c38ae0050943d609.jpg

[MIRKO]
Beta Tester
452 posts
1,564 battles

Też myślę że okręt całkiem przyjemny ale brakuje mu trochę "mocy". Na Farragoucie czułem że mogę wszystko, tu trzeba uważać ;)

[CSMW1]
Players
80 posts
6,225 battles
On 12/14/2018 at 5:50 PM, Donczur said:

Też myślę że okręt całkiem przyjemny ale brakuje mu trochę "mocy". Na Farragoucie czułem że mogę wszystko, tu trzeba uważać ;)

Też myślałem że przyszły sprint rankedowy polecę na Farragucie ale zaczynam sie wahać. Icarus ma przewage spota 600 m i jeszcze sonar 3km. W momencie kiedy zaczyna sie strzelać z Farragutem na jego zasadach to przegra ale mając te 600 m zapasu jesteśmy w stanie wyświecić amerykanina na śmierć. Nawet bez strzału z twojej strony zajadą go twoje krążowniki i pancerniki.

[CSMW1]
Players
80 posts
6,225 battles

No i przetestowane. Poszło gładko. Dwa dni było potrzeba. Akurat tyle ile mogłem wyskrobać w te święta. Swoją drogą to antychrysty białoruskie sprytnie mnie wyrwały od rodzinnego stołu :-). Gra solo. Z poważniejszych problemów to strzelanie z Gilem i Farragutem. Tego ostatniego pływało bardzo mało. Przynajmniej mi sie nie trafił za często. Pierwszy dzień zaraz na początku. dobrzy gracze przemieszani ze słabymi i  MM cisnął ostro w dół ale doleciałem do 4. Drugi run to czysta przyjemność. Lepsi chyba pokończyli więc mój Icarus rządził i dzielił. 

Tu w pierwszy piątek przed świętami

icarus-rank-1.jpg

Tu w czwartek po świętach

icarus-rank-2.jpg.5e688b64cb9b01b27a772bf2bd1fc302.jpg

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.