Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
_Admiral_Nimitz_

HMS Jervis [VII]

36 comments in this topic

Recommended Posts

[ALONE]
Players
180 posts
4,563 battles

Kraken w pierwszej bitwie. Przeczuwam nadchodzące pasmo porażek :)

Co do samego okrętu, to przesiadka z Icarusa jest jak skok o 2 tiery wyżej. Icek zły nie był, nawet lubiłem ten okręt, ale tutaj wszystko jest po prostu lepsze i można się w tym okręcie czuć dużo pewniej. 

[PSS]
Players
304 posts
4,368 battles
On 12/11/2018 at 3:59 PM, PaBre9 said:

Myślę, że trzeba nim grać póki jest jaki jest, bo nerf wydaje się prawdopodobny.

Bez przesady. Okręt jest przyzwoity na swoim tierze.

Ale czy wyraźnie lepszy od Leningrada, Gajdyu czy Z-39 to bym polemizował.

On 12/11/2018 at 3:59 PM, PaBre9 said:

Torpedy też mają potencjał, ale akurat ja jakoś nimi za dużo ugrać nie potrafiłem. W sumie nie wiem dlaczego.

Bo są ujowe :)

Porównaj ich 7km zasięgu i 59 węzłów szybkości do 8.5/65 niemiaszków albo 8/61 Gajdy i już wiesz dlaczego :)

A już najwiekszym czynnikiem balansującym tego DD jest pula HP - najniższa na tierze. I to tak drastycznie niższa - o 20-30%.

Ja go wspominam jako przyjemny do grania (szczególnie w max tier 8 grach, bo na tier8+ są już maszyny które go po prostu odparowują) ale nie bardziej niż niemieckie DD czy azja DD.

[-PGS-]
Players
241 posts
7,482 battles

Solidne rozwinięcie Icarusa. Dalej czuć moc. Tu może nawet bardziej niż na szóstce. Bardzo zwrotny i startuje z kopyta. Jeszcze go ogrywam ale na moje oko jeden z mocniejszych na swoim tierze. Torpedom by sie przydał dodatkowy kilometr zasięgu i/lub ciut buffnięcie prędkości.

• Cool 1

[PLO]
Players
300 posts
5,924 battles

Bardzo dobry okręt. 

Zwinność, przyspieszenie, 3 wieża chodząca 360 stopni, 5 sek. reload, krótkie dymy i hydro.

Jedyne czego mu brakuje do pełni szczęścia do 8 kilometrowe torpedy, choć wtedy byłby chyba OP :P

Zostaje w porcie, czas na Lightninga. 

Jervis   Jervis 7 Zjedn. Królestwo   18   61.11%   2 530   62 612   1

• Cool 1

[IMPR0]
Players
143 posts
13,011 battles

nawet na niego nie spojrzysz po przesiadce na Lightinga. Na Lightinga nie spojrzysz po przesiadce na Jutlanda. 

[PLO]
Players
300 posts
5,924 battles
5 hours ago, Eric_Wolf said:

nawet na niego nie spojrzysz po przesiadce na Lightinga. Na Lightinga nie spojrzysz po przesiadce na Jutlanda. 

Nie wydaje mi się.

Jervis to taki radosny spamer, tu postrzelam, tam sobie przydymię i postrzelam, za 20sek znowu coś popalę itd. 

Lightning jest równie mocny,  natomiast losowania ma gorsze przez co takiej radochy w grze nie daje. 

A Jutland? Dwupasmówka do Daringa i tyle. Gameplay będzie taki sam, a okręt słabszy. 

[ARES-]
Players
188 posts
11,941 battles

Podziwiam Was. Ja i Jervis się zdecydowanie nie lubimy - co gorsza, to prawdopodobnie nie lubię się ze wszystkimi DDkami brytyjskimi :(. Niestety najprawdopodobniej nie umiem nim grać (albo mam pecha na nim grając). Jakoś nie mam zbyt wielu okazji do postrzelania (krótko trwający dymek w tym nie pomaga - choć ma ten plus, że nikt nas w nim nie storpeduje, bo i tak chwilę po jego zarzuceniu - musimy płynąc dalej bo się szybko rozwiewa), a jak już to w nic nie trafiam (nawet w pancerniki) a gdy już trafię to pociski się nie wiele robią przeciwnikowi - no chyba, że to wrogi DD złapany na niewielkiej odległości - wtedy to już całkiem inna sprawa. Co do torped. Są wolne, mają zbyt krótki zasięg, zbyt długi czas ładowania - a super cecha, że można je puszczać pojedynczo - bardzo rzadko mi się przydaje (wrogowie, na ogół spierniczają, więc okazji do torpedowania nie mam zbyt wiele w grze).

Oczywiście Jervis nie jest słabym okrętem. Teraz wykonując zadania na Exetera pograłem nim na kooperacyjnym trybie i robiłem nim totalną rzeź. Niszczenie innych DDków to była pestka, później ostrzał lub torpedowanie krążków i na koniec deser w postaci linii torped wypuszczonych w kierunku "grubasków". No - ale to boty. Co prawda pływają lepiej niż niektórzy gracze, ale są zbyt odważne, dzięki czemu można wykorzystać te nieszczęsne torpedy Jervisa.

Players
1,693 posts
7,993 battles
13 minutes ago, Azgheros said:

Co prawda pływają lepiej niż niektórzy gracze, ale są zbyt odważne, dzięki czemu można wykorzystać te nieszczęsne torpedy Jervisa.

W 8.2 zmieniają AI botów...

Players
1,494 posts
14,215 battles
26.03.2019 o 14:37, Goomich napisał:

W 8.2 zmieniają AI botów...

Można zapytać, co nowego im zaimplementują? Bo dar jasnowidzenia AI boty już posiadają - "widzenie" torped spoza granicy spota (nawet kilka kilometrów ponad), "widzenie" vis-a-vis okrętu (można popłynąć np. deską czy małym krążkiem gdzieś w bok, bot i tak cię odnajdzie - sprawdzałem eksperymentalnie :-)))  Rozumiem ustawianie się dziobem, manewry... ale jeśli będą miały kolejne cudowne właściwości, to z chęcią do-informuję się, jakie... :-)))

[CSMW]
Beta Tester
1,561 posts
11,283 battles
35 minutes ago, umbra_arboris said:

Można zapytać, co nowego im zaimplementują? Bo dar jasnowidzenia AI boty już posiadają - "widzenie" torped spoza granicy spota (nawet kilka kilometrów ponad), "widzenie" vis-a-vis okrętu (można popłynąć np. deską czy małym krążkiem gdzieś w bok, bot i tak cię odnajdzie - sprawdzałem eksperymentalnie :-)))  Rozumiem ustawianie się dziobem, manewry... ale jeśli będą miały kolejne cudowne właściwości, to z chęcią do-informuję się, jakie... :-)))

Wynika z tego, że na dzień dzisiejszy po prostu wiedzą, co sie dzieje na mapie. Kiedy odpaliłeś torpedy i który bot był wtedy na celowniku, itp. I jak tu grać, gdzie tu sprawiedliwość. Właśnie dla tego męcze randomy, łatwiej jakoś, boty są zbyt OP w porównaniu do brajanka, co niewie, gdzie ma WSAD, a gdzie WSADzić sobie myszkę.

• Funny 1

Players
1,693 posts
7,993 battles
2 hours ago, umbra_arboris said:

ale jeśli będą miały kolejne cudowne właściwości, to z chęcią do-informuję się, jakie... :-)))

Skubańce wieją, jak się je wykryje.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.