Jump to content
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
_Agenor_

Cossack VIII premium

65 comments in this topic

Recommended Posts

[-FZO-]
Community Contributor
1,059 posts
10,773 battles

Ciężki temat z tym...

Próbuje go pod ifhe. Spot ma bajeczny, 5,5km, działa strzelają dosyć szybko ale zasięg to niecałe 12km. Torpedy sytuacyjne ale zasięg 10km wiec można je od czasu do czasu puszczać. Okręt jest bardzo zwrotny więc to kolejny +.

Dymu mamy chyba w full opcji 7 ladunków. Co prawda jest krótki ale jest go dużo. Gdyby tak miał jeszcze z kilometr zasięgu.. można spróbować z AFT ale pociski latają dosyć długo. Wychodzi na to że będzie to łowca DDków. To oczywiście pierwsze wrażenia :)

• Cool 1

[BSW-W]
Players
918 posts
5,741 battles
1 godzinę temu, MageT91 napisał:

Ciężki temat z tym...

Próbuje go pod ifhe. Spot ma bajeczny, 5,5km, działa strzelają dosyć szybko ale zasięg to niecałe 12km. Torpedy sytuacyjne ale zasięg 8km wiec można je od czasu do czasu puszczać. Okręt jest bardzo zwrotny więc to kolejny +.

Dymu mamy chyba w full opcji 7 ladunków. Co prawda jest krótki ale jest go dużo. Gdyby tak miał jeszcze z kilometr zasięgu.. można spróbować z AFT ale pociski latają dosyć długo. Wychodzi na to że będzie to łowca DDków. To oczywiście pierwsze wrażenia :)

Widziałem kilka razy go w bitwie zawsze był na dole tabelki końcowej.....

[B-EYE]
[B-EYE]
Players
283 posts
10,733 battles

Z tego co widzę po specyfikacji kolejny okręcik z długiej już listy listy z zredukowana niemal do zera  aa, i to na T 8 gdzie gdzie lotniska spotyka się często. Zaczynam się zastanawiać do czego to ma być? Losowe? DD na T8 przy obecnej radarowej zupie to czysta frustracja i nawet zerowy spot mu nie pomoże. Do tego frustracja gdy stale nad głowa wisi jeden wrogi  myśliwiec pól wrogiego teamu ostrzeliwuje bezkarnie  i nawet porządnie ostrzelać tego myśliwca nie można. Z tą zerowa aa to scenariuszy typu dunkierka tez słabo się nadaje bo tam aa jest istotna i tutaj nasza Błyskawica pod każdym względem jest lepsza. Do kooperacyjnych?  Na tym tierze lepsze okręty i za free jak choćby Akizuki. Wygląda na kolejny okręt do niczego. W sumie przypomnienie czegoś w stylu kampania na Duke of York czyli premka którą możesz mieć za darmo ale nie będziesz miał dobrego okrętu. 

• Cool 1

[-DWS-]
Beta Tester
4,474 posts
12,081 battles
15 hours ago, _Agenor_ said:

Widziałem kilka razy go w bitwie zawsze był na dole tabelki końcowej.....

A to akurat nie dziwi, podobnie było z Aigle. Większość ogarniętych gracze tego nie kupuje, bo pozbierają gwinne i będą mieli za prawie darmo.

Aige też przez długi czas okupował doły tabeli, a potem dobrzy gracze go dostali za free i się zmieniło.

14 hours ago, Barwena said:

Z tego co widzę po specyfikacji kolejny okręcik z długiej już listy listy z zredukowana niemal do zera  aa, i to na T 8 gdzie gdzie lotniska spotyka się często.

Baz przesady, na T8 tu już lotnisk tak dużo nie ma. Problem to ma Gallant, bo na T6 to się trafia nawet po 2 lotniska na team. A tak poza tym, niszczyciel bez rozbicia i tak się przed lotnią nie obroni, nawet jak ma mocne AA.

[QTANG]
[QTANG]
Beta Tester
1,830 posts
8,271 battles

Gallantem akurat gra się spoko, co do CV trzeba było grać dywizjony z CV i się uczyć jak to badziewie omijać, żeby swoje ugrać, do tego akurat na niskich tierach CV albo w ogóle zlewa DD, albo nie potrafi go storpedować i marnuje swój potencjał

[TPB]
Players
288 posts
4,282 battles

Słuchajcie nie mogę nigdzie znaleźć informacji ogólnej. Ciężko będzie tego Cossacka zdobyć? Ile będzie trzeba nad tym siedzieć mając przeciętne umiejętności? Czy będzie to maraton w stylu WOT (nie śpię tylko gram aby zdążyć) czy może coś na kształt WOWP gdzie misja na premkę jest 24 godzinna?

[T-S-N]
Players
114 posts
10,428 battles

Te misję są w miarę łatwe kilka bitew i się kończy dyrektywę  . Do tego da się dokupić jednorazowo 10 gwinei za niecałe 4 zł co ułatwi uzbieranie na niego

[-DWS-]
Beta Tester
4,474 posts
12,081 battles
17 hours ago, baart33 said:

do tego akurat na niskich tierach CV albo w ogóle zlewa DD, albo nie potrafi go storpedować i marnuje swój potencjał

Akurat Gallanta jest dość ciężko storpedować, małe toto i zwrotne. Gorzej, jak przylepi nad nim myśliwce. Dziś miałem bitwę, gdzie wrogi team miał dywizjon Kaga + Belfast + Lyon. I jeszcze po mojej stronie były 4 deski przeciwnika. Bitwę skończyłem z jakimiś obrażeniami poniżej 10k, ale prawie 2 miliony potencjalnych. Lotnia torpiła mnie 2 razy, bez skutku. Potem już mnie nie torpił, tylko po prostu zaspotował na śmierć.

13 hours ago, Mikhail__ said:

Słuchajcie nie mogę nigdzie znaleźć informacji ogólnej. Ciężko będzie tego Cossacka zdobyć?

Zaliczając wszystkie dyrektywy (nie trzeba robić wszystkich misji) można uzbierać 48 gwinei. Cossack kosztuje 50, więc 2 trzeba dokupić. Warto kupić 10 gwinei za 3 złote z kawałkiem (jednorazowa oferta), bo wyjdzie taniej niż kupowanie 2 pojedynczo, no i Cossacka można mieć 2 tygodnie wcześniej. Same misje są z gatunki samograjów, grasz i się robią. Nożna je robić na coopach i niektóre można w ten sposób zaliczyć błyskawicznie. Oczywiście, misje typu "uzbieraj ileś XP-ków" lepiej robić na randomach. Ja na coopach zrobiłem jedną misję - zadaj 50k w jednej bitwie. Miałem parę bitew po 40-parę, to się wkurzyłem i pojechałem coopa. Oczywiście, chwilę potem na randomie zrobiłem te 50k z duuużym zapasem.

[B-EYE]
[B-EYE]
Players
283 posts
10,733 battles

Kupiłem bo mi się w dublonach i tak zwróci i stwierdzam ze okręcik jednak nie do końca taki zły jak dane wskazują. Do misji Dynamo nadaje się całkiem nieźle. Ale tak jak w przypadku Błyskawicy tutaj wiele zależy od reszty teamu a ściślej od amerykańskich niszczycieli. Gdy maja dobra aa i potrafią jej użyć to Cossack jest kosiarką na łódki torpedowe nawet lepsza niż Błyskawica. Gdy jednak wrogie myśliwce wytłuką wszystkie sojusznicze samoloty a wrogie bombowce latają bezkarnie to jest przerąbane gdyż ten okręt nawet przed atakiem 2 bombowców się nie obroni. Pelotka troszeczkę lepsza niż wynikało by z danych technicznych i czasami coś strąca. Trajektoria pocisków z dział trochę bardziej przyjemna niż US DD ale  szybkie przeładowanie + liczba luf robi swoje. Okręt zwrotny.

[DOREE]
[DOREE]
Players
9 posts
12,981 battles
On ‎9‎/‎23‎/‎2018 at 3:59 AM, rtfm_pl said:

Akurat Gallanta jest dość ciężko storpedować, małe toto i zwrotne. Gorzej, jak przylepi nad nim myśliwce. Dziś miałem bitwę, gdzie wrogi team miał dywizjon Kaga + Belfast + Lyon. I jeszcze po mojej stronie były 4 deski przeciwnika. Bitwę skończyłem z jakimiś obrażeniami poniżej 10k, ale prawie 2 miliony potencjalnych. Lotnia torpiła mnie 2 razy, bez skutku. Potem już mnie nie torpił, tylko po prostu zaspotował na śmierć.

Zaliczając wszystkie dyrektywy (nie trzeba robić wszystkich misji) można uzbierać 48 gwinei. Cossack kosztuje 50, więc 2 trzeba dokupić. Warto kupić 10 gwinei za 3 złote z kawałkiem (jednorazowa oferta), bo wyjdzie taniej niż kupowanie 2 pojedynczo, no i Cossacka można mieć 2 tygodnie wcześniej. Same misje są z gatunki samograjów, grasz i się robią. Nożna je robić na coopach i niektóre można w ten sposób zaliczyć błyskawicznie. Oczywiście, misje typu "uzbieraj ileś XP-ków" lepiej robić na randomach. Ja na coopach zrobiłem jedną misję - zadaj 50k w jednej bitwie. Miałem parę bitew po 40-parę, to się wkurzyłem i pojechałem coopa. Oczywiście, chwilę potem na randomie zrobiłem te 50k z duuużym zapasem.

Jakim cudem można kupić 10 gwinei za 3 złote ??

[-DWS-]
Beta Tester
4,474 posts
12,081 battles
6 hours ago, TuszU said:

Jakim cudem można kupić 10 gwinei za 3 złote ??

Nie wiem czy nadal można, bo to była oferta jednorazowa. Ale można było normalnie w sklepie.

Pro tip, musisz być zalogowany, bo tak to oferty nie widać.

[DOREE]
[DOREE]
Players
9 posts
12,981 battles
9 hours ago, rtfm_pl said:

Nie wiem czy nadal można, bo to była oferta jednorazowa. Ale można było normalnie w sklepie.

Pro tip, musisz być zalogowany, bo tak to oferty nie widać.

rzeczywiście - jest, jak mówisz   DZIĘKI !

[ARES-]
Beta Tester
1,704 posts
19,280 battles

Moje pierwsze wrażenia z grania Kozakiem:

- jeśli okręt trafia na tier 7-8, jest niewiarygodny wymiatacz.. żadna ale to żadna deska T7 ani nawet żadna T8 (poza może Kiddem) nie ma szans z tym okrętem. Nawet deski o teoretycznie dużej sile ognia, które teoretycznie mogłoby wygrać, nie są w stanie "zmatchować" niesamowitej zwrotności Kozaka połączonej z bardzo dużym DPM. 

Artyleria Kozaka jest mocniejsza niż Lighting: ma 4 wieże po 2 lufy, strzelające bazowo co 5 s -  163 200 DPM, przy doskonałej zwrotności i niewiarygodnie żwawym starcie (Kozak czy płynie szybko czy wolno - wymija wszystkie torpedy z palcem w nosie)

dla porównania Akizuki ma bazowo 192 000 DPM, ale przy zwrotności i starcie koparki w głębokim błocie. 

niestety to jest okręt T8.. losowania na T10, więc jak trafi się nam team pełen Des Moinesów, Worcesterów, rosyjskich radarowych krążowników, Yuyangów z radarami, Daringów, Harugumo.... no cóż... trochę ale tylko trochę ratuje nas super zwrotność ale z kolei tylko jedna wyrzutnia torpedowa (choć na szczęście na 10 km a nie na 8 jak Lighting, i też z opcją strzelania "po torpedzie") i za mała pula HP na przeżycie focus fire po radarze na capie.... 

więc, podsumowując

- jak trafiamy w losowaniu na T8/T7 ten okręt to dosłownie potwór, świetna zabawa, świetna efektywność

- jak trafiamy na losowaniu T9/T10... robimy za delikatnego gunboat-a, raczej czekające na okazje a nie walczącego o capy czy polującego na deski (choć oczywiście z Shimakaze wygra pojedynek artyleryjski) - frajda jest dużo mniejsza

generalnie okręt ciekawy, na pewno nie żaden crap, na pewno wart albo grindowania albo nawet zakupu. Szkoda tylko że te losowania T8 tak ciągną mocno w górę 

• Cool 8

[MS-B]
[MS-B]
Players
641 posts
8,304 battles

Przed buffami uważałem go za okręt przyzwoity, po buffach zmiata konkurencję z palcem w nosie. Ma świetnie armaty z bardzo dobrym rąbnięciem i podpałką. Torpedy, choć tylko 4, szybko się przeładowują i mają dobre parametry(te same rybki ma Minotaur). Bajeczna zwrotność i manewrowość, jak na tak duży okręt.

Warto go kupić, zwłaszcza że teraz kosztuje śmieszną cenę.

• Cool 3

[MS-B]
Beta Tester, Players
986 posts
6,819 battles

Polecam, a wiem co mówię, bo przecież nie nam się na niszczarkach :cap_like:.

• Cool 1

[PSS]
Players
222 posts
3,543 battles
On 10/22/2018 at 10:43 AM, _Scarrry_ said:

- jak trafiamy w losowaniu na T8/T7 ten okręt to dosłownie potwór, świetna zabawa, świetna efektywność 

- jak trafiamy na losowaniu T9/T10... robimy za delikatnego gunboat-a, raczej czekające na okazje a nie walczącego o capy czy polującego na deski (choć oczywiście z Shimakaze wygra pojedynek artyleryjski) - frajda jest dużo mniejsza

Dziś nabyłem i mogę się podpisać obiema ręcami pod Twoją oceną.

Dodam tylko, że jeśli chodzi o losowania na 9/10 to I TAK JEST LEPIEJ NIŻ LIGHTINGIEM.

- dłuższe i mocniejsze torpedy (nie trzeba wchodzić w zasięg radarów)

- niby jest ich mniej ale b.szybko się przeładowują (jak w niemieckich deskach)

- jak Cie dopadnie t9/10 deska to oddasz mu z dział mocniej niż lightingiem

- speed, speed i jeszcze raz speed. Bez flagi 36, z dopalaczem prawie 39. Można się poczuć jak w normalnym DD a nie brytolu.

Jak dla mnie WG może sobie wsadzić w dupę to premium camo do Lightinga, które dają za cała kolekcję RN ^^

Na Kozaka wydałem ok 53 pln (10 gwinei za 3pln i 20 za 50pln z kuponem zniżkowym od WG) i jest to chyba najlepszy stosunek cena/jakość w dostępnych premkach :)

P.S. Filmik z rozdziewiczania Kozaka poniżej. Od początku w tej grze dostawaliśmy w dupę a w pewnym momencie było nawet 4 Vs 8.

I mimo wszystko zaoraliśmy :)

[BANDA]
Players
207 posts

Czy jeszcze jest opcja zbierania gwinei?:)

Bo nie widzę zakładki Royal Navy..., cos przeoczyłem?:)

Już mi tylko 11 gwinciorów zostało do Kozaka, a warto ten okręt mieć.

Czy juz tylko pozostaje wykupić gwinee i Kozaka?

Beta Tester
318 posts
14,375 battles
17 minut temu, Porchack napisał:

Czy jeszcze jest opcja zbierania gwinei?:)

Bo nie widzę zakładki Royal Navy..., cos przeoczyłem?:)

Już mi tylko 11 gwinciorów zostało do Kozaka, a warto ten okręt mieć.

Czy juz tylko pozostaje wykupić gwinee i Kozaka?

1. Nie.

2. Skończyła się.

3. Mogę Ci przelać,mam 12 zbędnych.

4. Tak.

[BANDA]
Players
207 posts
1 minute ago, komturkonrad said:

1. Nie.

2. Skończyła się.

3. Mogę Ci przelać,mam 12 zbędnych.

4. Tak.

A jak Ci się odwdzięczę?:) Bo mi 11 brakuje

Beta Tester
318 posts
14,375 battles
2 minuty temu, Porchack napisał:

A jak Ci się odwdzięczę?:) Bo mi 11 brakuje

Wpierw wynajdz sposób na to,bo to zbędny balast dla mnie jest.:Smile_veryhappy:

[BANDA]
Players
207 posts
18 minutes ago, komturkonrad said:

Wpierw wynajdz sposób na to,bo to zbędny balast dla mnie jest.:Smile_veryhappy:

Hahahaha:)

Myślałem, ze masz obcykany szlak przerzutowy:)

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.