Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Marshal00

Polska Liga Klanów WOWS

275 comments in this topic

Recommended Posts

[ZGZ]
[ZGZ]
Players
1,186 posts
13,595 battles

Polska Liga Klanów WoWs:

Przedstawiam informację na temat Ligi, post będzie edytowany na bieżąco i uzupełniany o nowe informacje, dokładny regulamin oraz terminy rozgrywek.

Organizatorzy:

[ZGZ] Marshal00
[TF16] B4rt3kl3w123
[BSW] Lenovo76
[HOB] Cristoffs

Format meczów ligowych:

Mecze będą rozgrywane w formacie 5 vs 5  bez udziału klasy CV (rozpatrujemy wariant 6 vs 6 podczas testowania map), każda drużyna składa się z pięciu (sześciu)  graczy należących do tego samego klanu. Z każdego tagu klanowego można wystawić jedną drużynę. Mecz będzie się składał z 2 bitew rozgrywanych na tej samej mapie ze zamianą stron. Czas rozgrywki 20 min. Do rozgrywki dopuszczeni będą wszyscy gracze posiadający aktywne konto w WoWs.

Dopuszczone okręty

Okręty drzewkowe Tieru 6, z wyłączeniem okrętów premium oraz okrętów niedostępnych dla wszystkich graczy. Każda drużyna może się składać maksymalnie z dwóch okrętów danej klasy (2 pancerników, 2 Krążowników, 2 Niszczycieli, ) a poszczególne okręty nie mogą się powtarzać w składzie meczowym. Wejście do bitwy z składem innym niż w/w skutkować będzie automatyczną przegraną.

Dopuszczone Mapy

Obecnie testujemy mapy do w/w formatu.

Dopuszczone Mody:

Gracze mogą stosować mody z następujących paczek:
Aslain
WG Modpack

Zapisy:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSefBniQ_2fR0v8mwY92-RdamH10FxqBLRmhIDCZh4Ys_4PCMg/viewform

Lista Uczestników:

TF16
ZGZ
BSW
BSW-E
BSW-S
TTTPL
TTTPL2
ARES

ARES2
HOB
WIR
K_T_S
HUSAR
SZMER

SOK

PMW

TYTAN

Spoiler

- 26.09.2018 - dodano ARES2

- 27.09.2018 - dodano PMW

- 28.09.2018 - dodano TYTAN, dodano formularz zgłoszeniowy

• Cool 7

[-FZO-]
Community Contributor
1,099 posts
11,084 battles

Pomysł dobry, już pare razy padała taka propozycja ale:

-tylko kilka klanów będzie chetnych

-większość nie będzie chciała grać o pietruszkę

-zebrać 14 osób na jedną godzine? Graniczy z cudem.

Fajnie by było ale PL społeczność jest w większości zbyt leniwa. Nie mam tu na myśli oczywiście ambitnych, aktywnych ekip. Ale takich jest mało.

EDIT 

Jeśli wypali to oczywiście mogę pomóc co nie co:)

[TF16]
[TF16]
Players
1,269 posts
15,811 battles

Już dawno o tym z Magetem rozmawiałem. My na pewno pogramy :cap_rambo:

dobry pomysł !! :cap_like:

wpadnij może do nas dziś wieczorem (ok 22) - może coś ustalimy 

• Cool 1

WG Staff
1,589 posts
3,211 battles

Zawsze chętnie wesprę taki pomysł.
Problem jest taki, że często umiera on w zarodku.
Takie turnieje cieszą się dużo większą popularnością po EN stronie.

Może warto by było rozważyć PL turniej ale z dopuszczeniem innych krajów? 

Players
80 posts
1,521 battles
1 godzinę temu, WG_Lumberjack napisał:

Zawsze chętnie wesprę taki pomysł.
Problem jest taki, że często umiera on w zarodku.
Takie turnieje cieszą się dużo większą popularnością po EN stronie.

Może warto by było rozważyć PL turniej ale z dopuszczeniem innych krajów? 

Chyba autor tego topicu powinien podać wstępne zasady tej ligi? :) tiery format itd itd

[ZGZ]
[ZGZ]
Players
1,186 posts
13,595 battles

Specjalnie używam słowa liga. Dla charakteru ciągłości. Myślałem nad formą - ustalony będzie harmonogram na wszystkie mecze rundy - klany między sobą ustawia datę i godzinę spotkania od poniedziałku do niedzieli w danym tygodniu meczowym. Z zastrzeżeniem, że w przypadku braku kontaktu z rywalem, lub brakiem pełnego składu przeciwników ustalamy zwycięstwo walkowerem. Taką granicą może być np. Godzina 20 w niedzielę wtedy robimy screena z pokoju treningowego że nasz pełny skład się zebrał na ostateczną godzinę a przeciwnika nadal nie ma. Mecze nie muszą się odbywać jednocześnie. Takie obostrzenie może być w ostatniej rundzie. Padło hasło, że mecze o pietruszkę. Nie zgodzę się. Super trening, okazja do poznania się no i w końcu powstał by ranking klanów;) o którym było tak dużo mowy w przypadku cw. Gdyby pomysł się przyjął myślę, ze znajdą się ekipy dla których wysokie pozycje w lidze nie były by bez znaczenia.

• Cool 1

[PLO]
Alpha Tester, In AlfaTesters
5,615 posts
21 minutes ago, FantasticUpdateWG said:

Chyba autor tego topicu podać wstępne zasady tej ligi? :) tiery format itd itd

Podaje wstępne zasady:

Gra składała by się z dwóch bitew (połów), wygrana 3 pkt, remis 1 pkt, porażka 0. Wyniki zostałyby zapisane w tabeli - lidze.

[ZGZ]
Players
4,187 posts
9,334 battles
35 minut temu, FantasticUpdateWG napisał:

Chyba autor tego topicu podać wstępne zasady tej ligi? :) tiery format itd itd

Tiery mogłyby być różne (np. co kolejkę inny tier, poczynając od 2 a skończywszy na 9, żeby odetchnąć od wszem i wobec promowanych 10) :)

[ZGZ]
Players
4,187 posts
9,334 battles
9 minut temu, Jan_Onufry_Zagloba napisał:

I w sumie nie musi być 7 na 7. Można by ustalić, że dopuszczalne są mecze 5 vs 5. A poziom można ustalać przed samym meczem, bo w sumie, co to za różnica?

Różnica taka, że nie zawsze klany muszą się dogadać. Można przyjąć zasadę, że tier standardowo jest jakiś (na stałe albo co kolejkę inny) z możliwością zmiany w przypadku zgody obu stron.

[ZGZ]
[ZGZ]
Players
1,186 posts
13,595 battles

Moim zdaniem na dany sezon powinien być jeden tier i mapy z góry ustalone na dana kolejkę. Jednakowe dla wszystkich. Np tier 7 bez premek 7v7 bez cv. 

Musi być jak w sporcie. Różne stadiony ale każda bramka takiej samej wielkości.

Players
688 posts
15,259 battles
8 minutes ago, MaciejoVietnam said:

Zrobić kopiuj/wklej zasad z LOTS i możecie próbować.

Dokładnie jest już od kilku sezonów LOTs , tylko że super PL klanom nawet tam nie chce się grac ( z małymi wyjątkami) liga bardzo przyjemna z nawet fajnymi nagrodami,miła i przyjemna.Tak jak mówi Maciejo -- kopiuj / wklej i masz gotowy format , jakieś lekkie zmiany  można zrobic, w LOTS jest kilka lig , jeżeli zajmiesz 1 miejsce w niższej z automatu na kolejny sezon awansujesz do wyższej.Bardzo fajnie jest to zorganizowane.

Players
80 posts
1,521 battles

Zasady to jedno a organizacja to drugie. Marshal chyba nie zdaje sobie sprawy ile to roboty i ile osób trzeba do tego zaangażować. Pomysł jak pomysł ważne są detale i albo weźmiecie coś sprawdzonego albo będziecie koło na nowo wymyślać.

[ZGZ]
[ZGZ]
Players
1,186 posts
13,595 battles
3 minutes ago, FantasticUpdateWG said:

Zasady to jedno a organizacja to drugie. Marshal chyba nie zdaje sobie sprawy ile to roboty i ile osób trzeba do tego zaangażować. Pomysł jak pomysł ważne są detale i albo weźmiecie coś sprawdzonego albo będziecie koło na nowo wymyślać.

Zdaję sobie sprawę, dlatego badam zainteresowanie ligą podwórkową. Wiadomo, że nikt nie poświęci całego swojego czasu na organizację. Dlatego ważne będzie zaangażowanie i uczciwość klanów, które by brały udział.

[ARES-]
[ARES-]
Players
108 posts
16,246 battles

Myślę że jak zgłosiło by się min 10 -16 klanów bylaby to super zabawa . Ares jest oczywiście chętny do udziału. 

[PLO]
Beta Tester
4,646 posts
12 minutes ago, Marshal00 said:

Wiadomo, że nikt nie poświęci całego swojego czasu na organizację

Wybacz, ale taka deklaracja zamyka sprawę przed jej rozpoczęciem. Bez człowieka (ew. 2-3 dobrze skomunikowanych człowieków ;) ) który weźmie organizację na klatę, można sobie odpuścić.

Pozdrawiam

• Cool 1

[ZGZ]
[ZGZ]
Players
1,186 posts
13,595 battles
3 minutes ago, Radeckij said:

Wybacz, ale taka deklaracja zamyka sprawę przed jej rozpoczęciem. Bez człowieka (ew. 2-3 dobrze skomunikowanych człowieków ;) ) który weźmie organizację na klatę, można sobie odpuścić.

Pozdrawiam

Napisałem całego swojego czasu.

[PLO]
Beta Tester
4,646 posts
1 minute ago, Marshal00 said:

Napisałem całego swojego czasu.

W tym sęk, że nie wiesz ile czasu pochłonie taka zabawa. Ja zresztą też nie. Więc teoretycznie musisz być przygotowany na to, że liga zajmie Tobie... no właśnie cały dostępny czas.

• Cool 1

[TF16]
Players
2,397 posts
20,270 battles
On 9/17/2018 at 1:50 PM, Radeckij said:

W tym sęk, że nie wiesz ile czasu pochłonie taka zabawa. Ja zresztą też nie. Więc teoretycznie musisz być przygotowany na to, że liga zajmie Tobie... no właśnie cały dostępny czas.

On 9/17/2018 at 1:42 PM, Radeckij said:

Pozdrawiam

Mogłeś sobie odpuścić te komentarze. Dla Ciebie może i zamyka sprawę, dla innych nie. 

A tak po Twojemu - nie masz pojęcia ile ma wolnego czasu i czy będzie musiał poświęcić cały, czy może siedzi na MOPSie 500+ rencie i może spokojnie te 3 godzinki dziennie po chlaniu w krzakach poświęcić.

Może weźmie kolegów z parku i będą mieli 60h dziennie na walenie jabola sumarycznie i 40h na organizację.

*edited*

Sorry, ale nie lubię pozycji typu : NIE DA SIĘ BO NIE. [edited], daj chłopakom szansę.

Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: naruszenie 1 punktu regulaminu (wulgaryzmy).

• Cool 2

Players
1,997 posts
9,875 battles
On 9/18/2018 at 7:00 PM, baxowaty said:

Mogłeś sobie odpuścić te komentarze. Dla Ciebie może i zamyka sprawę, dla innych nie. 

A tak po Twojemu - nie masz pojęcia ile ma wolnego czasu i czy będzie musiał poświęcić cały, czy może siedzi na MOPSie 500+ rencie i może spokojnie te 3 godzinki dziennie po chlaniu w krzakach poświęcić.

Może weźmie kolegów z parku i będą mieli 60h dziennie na walenie jabola sumarycznie i 40h na organizację.

*edited*

Sorry, ale nie lubię pozycji typu : NIE DA SIĘ BO NIE. [edited], daj chłopakom szansę.

mam dziwne wrazenie ze bax poznal te doświadczenia organoleptycznie

Edited by TariboW
edited quote

[TF16]
Players
2,397 posts
20,270 battles
39 minutes ago, zdzislawdyrma said:

mam dziwne wrazenie ze bax poznal te doświadczenia organoleptycznie

Etanoleptycznie i tak, organizałem conieco :P Walki w kisielu na trawie, w krzakach, w górach itd. Dalej wiem, że pozostaje czas na robotę (l4).

Wolę sytuację, że wezmą się za robotę i spierdolą (w 100% się nie da tego zjebać, po prostu będzie niższy poziom). Niz żeby nie robili, bo ktoś im napisał że nie mają czasu, a okazałoby się że jednak daliby radę. Szczególnie, że zasady i doświadczenia są łatwe do zerżnięcia z LOTS i nie trzeba kombinować.

Jakby wszystko miało być tiptop dopracowane itd, to niech WG rzyga hajsem.

Co do aktywności klanów, wystarczy zrobić np. 7vs7 bez CV zamiast 9vs9 z CV. Różnica kolosalna i łatwo zebrać ekipę. Zaaplikować do tego zasady lotsu (ze zmianą lineupu) i jest funliga jak np. kiedyś MDIV organizowało.

[PLO]
Beta Tester
4,646 posts
31 minutes ago, baxowaty said:

NIE MOGŁEM. Wyjaśnienie poniżej.

31 minutes ago, baxowaty said:

Jeżeli @Marshal00 chce się brać za organizowanie ligi, to lepiej niech będzie przygotowany na to co napisałem. Bo chyba najgorsze możliwe wyjście to takie, gdy w połowie roboty zorientuje się że wziął za dużo na głowę i rzuci wszystko w kąt, marnując entuzjazm i zapał zarówno swój, jak i chętnych na grę w lidze.

Ja rozumiem, że mamy we krwi "szlachta na koń siędzie, ja za synowcem na czele, i jakoś to będzie", ale to jest naprawdę ciężka robota, za którą nikt nie zapłaci. A w takich sytuacjach entuzjazm szybko się wypala. Ot, dla przykładu: napisanie dokładnego regulaminu i ramowego harmonogramu ligi. Co za problem to napisać i pokazać "do konsultacji"? Hmm, no niby żaden, ale póki co nie ma nawet szkicu regulaminu i harmonogramu.

Pozdrawiam

• Cool 1

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.