Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Wolffnstein

Rework lodí - Názory a postřehy

58 comments in this topic

Recommended Posts

[IDDQD]
Korzár
1,595 posts
12,371 battles

Zdravím. Asi týden zpět sem psal do sekce Otázky pro WG dotaz, zda-li se plánují přepracovat některé prémiové lodě. WG na ně v některých případech nezapomíná (Prinz Eugen, Lo Yang), ale v některých ano a tak nám v přístavu reznou, protože prostě na svém tieru nejsou nic moc v konkurenci jiných lodí. Jsou tu ale stále i takové, co buff nepotřebují a byly balancovány bez flašky vodky (Alabama, Ansham, Atago, Roma, Mutsu, De Grasse, Yubari, Indianapolis, apod.) Sepíšu sem názory na některé lodě, které by si buff zasloužily. Předem říkám, je to pouze můj názor, můžete mít vlastní. No.. Můj seznam, co mě tak napadnul:

Hood - Nevlastním Hooda, ale hodně jsem se o něj zajímal, protože je to přecijen ikonická loď nejen pro Královské námořnictvo, ale i pro celý svět. Jedna z nejslavnějších lodí ať už detonací proti Bismarcku, nebo postavením největší lodi do příchodu (tuším) právě Bismarcku. Hood má výborný pancíř, HP a spotřební doplněk baráž. Takže na první pohled slušná loď. Jenomže je to bitevní křižník a od takové lodi se čeká, že rozdá i nějaký ten damage. No a děla, jak asi většina ví, stojí za ... . Takže slabší buff přesnosti děl asi na úroveň Bismarcku by nevadil. Další věc, nevidím jediný důvod, proč by měl ve své době již zastaralý BC mít baráž. Takže odstranit baráž. S dalšími parametry bych nehýbal. Po buffu by byl Hood více historicky přesný a neztratil by nic ze své síly. Slabina by byla letadlové lodě, silnou stránkou tankování. Byl by to takový Bismarck bez sekundárek na sedmém tieru.

Dunkerque - Vlastním, ze začátku mi nevadil, ale s postupem času a novými loděmi je velmi "zaostalý". Game paly postavit se na čumák je dobrý. Problém je, že děla jsou strašně náladová. No i tak je to kompenzováno slušnou šancí na zapálení a solidní ALFA damage na HE. Osobně bych lodí přidal speed boost. Tím by se dala použít i na flankování po křídlech a nemusel by s ní člověk jezdít pořád na čumák. Z Dunkerque by se stala taková Richelieu bez AAček na 6. tieru. Myslím, že by zůstala v mezích balancu ostatních lodí. 

Sims - Hodně stará loď. Pořídil jsme si ji teprve nedávno no a .. Jestli Lo Yang o tier výše dostal Hydro na 5,5 km a lepší torpéda, tak Sims by měl dostat tatéž buff. Já bych asi zvedl dostřel torpéd (možná bych použil torpéda z Farraguta? Ať to zas není moc silné) a snížil spot o .. dejme tomu 0,2 - 0,3 km. Sims by pak mohl lépe sloužit jako tzv. DD hunter. Stal by se z něj takový Monaghan, který může (leč na těsno) pouštět torpy z concealmentu. 

Aosta/Abruzzi - Za mě špatné lodě. Ano, primárně jsou určeny k lovění DDček a boji s lehkými křižníky. Ale balanc by měl být dle mého plošný a Aosta, potažmo Abruzzi mají více negativ, jak pozitiv a jedná se o naprosto průměrné lodě, s čímž bych problém neměl, protože nejsem zastánce fíčur jako reloader torpéd/děl, radarů a dalších věcí. Problém je, že na svojí ráži děl mají až příliš slabou alfa damage a to díky penetraci. I s IFHE to nedělá nic a mnohdy končím bitvu s 300 zásahy a damage 100 000, což je v poměru na zásahy a šanci na zapálení slabé. Takže slabší buff penetrace HE a asi i AP, případně zvýšit šanci na zapálení. Velmi těžké lodě na hraní a myslím si, že fandové italského námořnictva by si tyto lodě rádi zahráli i na randoomu a ne jenom v operacích. 

Asashio - Koupil jsme si ji spíše do sbírky. Pokud chytnete MM s desítkami a je tam spousta bitevních lodí, tak máte vyhráno a nasázíte si damage. Problém je, že to podobně jako radar ničí gameplay v oné bitvě. Nikdo kromě německých bitevních lodí Vám nepojede ke capu, aby dostal jedno z těch 16ti hlubiných torpéd, co Vám uberou pěknou dávku HPček. Za mě naprosto nesmyslná loď a upravil bych následovné. Buď 1. Snížit dostřel torpéd na 12 km a necht je se stejnými parametry a i reloader boostrem a nebo 2. Dát tam hlubiná torpéda z PA torpédoborců a snížit dostřel na 10 - 12 km ALE zrušit reload booster a dát jej do slotu se smokem. V momentálním stavu je Asashio až příliš závislé na MM a pokud ono MM co chce dostane, pak zůstávají bitevky až moc pasivní. Už tak je těžké je dostat ke capu..

No a pak debuffy: Lo Yang - Hydro na 4,5 .. bohatě stačí. Tirpitz - Sekundárky na max 8,5. Máme torpéda, trošku zbytečný luxus mít i sekundárky. Wooster - Nerf spotu. Blbost, aby se rožnul, pustil radar a DD nemělo šanci. JPN dělová DD - nerf torpéd. Dělama nastřílíte kotel. Není třeba tam mít ještě supersilná japonská torpéda. GER BB - odstranit hydro. Mají pancéř (leč tajně nerflej), sekundární zbraně.. nepotřebují mít ještě hydra.. PA DD - odstranit radar. Mají dobrý smoke, výborná torpéda a americká děla. K čemu proboha ještě radar?! Conqueror - Nerf šance na podpal. HE alfa je i tak dost silná. Nepotřebujeme loď pro blbce. Kronhstad a OPgrad - Pryč s radarem. Ve hře jich je víc jak dost a DDčak jsou přiškrcena až až.. Osobně, REWORK radaru očekávám hned po reworku letadlovek. Ale to je téma pro vlastní vlákno. Asi by se našlo více lodí na buff/nerf, no napadly mě zatím tyto. 

No a to by bylo asi vše. Pokud máte jiný názor a nebo nápady pro jiné lodě, tak sem s tím. Takže @YabbaCoe , jestli si z toho něco vezmeš a pošleš to pak WG, aby nemuseli přemýšlet.. 

• Cool 7

[-VU-]
Players
156 posts
3,640 battles

Nebudem teraz za ripala ale mne tu pride ze toto je zoznam lodi nie za ktore hravas ale ktore su proti tebe a rad by si ich ,,pohorsil" aby si ti sam lepsie vynikol,   Hood mam ho ale nejdem snim z pristavu lebo hori ako fakla,  a baraz je asi jedina vyhoda ze ta nepride vytrolit CVcko, dela neviem teraz dlho som snim nebol sekali praveze celkom dobre.  Tirpitz, nema vobec AA. a to co ma je k smiechu, Preto ako kompenzaciu k strategii  bismo vz tirpo  maju trosku rozdielnu specifikaciu vlastnosti, napr tie torpeda alebo hydro,  K hydro je mi jasne ze tvoj primarny ciel je trotlit BB  a nemcuri ti to s hydro kazia, Tak rovno co vziat repair party britom,  potom frantikom  rychlost.  A co keby sme kazdemu narodu vzali jeho inakost, A bude to ako ked ta hra zacinala , USA vz IJN .  nik moc nevycnieval z radu.  K dalsim lodiam sa nevyjadrim lebo ich nemam,  Ale zamna osobne by som zlikvidoval smoke, nieje mozne ze nejaky ,, super " hrac sedi v smoku s mini lodkou a jedine co dokaze je ma ugriluje pokial neuteciem,  nebavim sa o 10 tieru kde ma skoro kazdy radar.  

Zhrnul by som to tak ze kazdy mame predstavuj ako by sme to balancovali podla seba , lebo kazdy mame nejaky svoj styl tejto hry. 

[IDDQD]
Weekend Tester
1,879 posts
5,116 battles

Se vším se dá v podstatě souhlasit. Ale jedno ti reknu rovnou. WG NIKDY nenerfne premiovou loď. Alespoň nikdy ne přímo.

[WG-EU]
[WG-EU]
WG Staff
2,004 posts
3,488 battles
Před 21 minutami Wolffnstein řekl/a:

Zdravím. Asi týden zpět sem psal do sekce Otázky pro WG dotaz, zda-li se plánují přepracovat některé prémiové lodě. WG na ně v některých případech nezapomíná (Prinz Eugen, Lo Yang), ale v některých ano a tak nám v přístavu reznou, protože prostě na svém tieru nejsou nic moc v konkurenci jiných lodí. Jsou tu ale stále i takové, co buff nepotřebují a byly balancovány bez flašky vodky (Alabama, Ansham, Atago, Roma, Mutsu, De Grasse, Yubari, Indianapolis, apod.) Sepíšu sem názory na některé lodě, které by si buff zasloužily. Předem říkám, je to pouze můj názor, můžete mít vlastní. No.. Můj seznam, co mě tak napadnul:

Hood - Nevlastním Hooda, ale hodně jsem se o něj zajímal, protože je to přecijen ikonická loď nejen pro Královské námořnictvo, ale i pro celý svět. Jedna z nejslavnějších lodí ať už detonací proti Bismarcku, nebo postavením největší lodi do příchodu (tuším) právě Bismarcku. Hood má výborný pancíř, HP a spotřební doplněk baráž. Takže na první pohled slušná loď. Jenomže je to bitevní křižník a od takové lodi se čeká, že rozdá i nějaký ten damage. No a děla, jak asi většina ví, stojí za ... . Takže slabší buff přesnosti děl asi na úroveň Bismarcku by nevadil. Další věc, nevidím jediný důvod, proč by měl ve své době již zastaralý BC mít baráž. Takže odstranit baráž. S dalšími parametry bych nehýbal. Po buffu by byl Hood více historicky přesný a neztratil by nic ze své síly. Slabina by byla letadlové lodě, silnou stránkou tankování. Byl by to takový Bismarck bez sekundárek na sedmém tieru.

Dunkerque - Vlastním, ze začátku mi nevadil, ale s postupem času a novými loděmi je velmi "zaostalý". Game paly postavit se na čumák je dobrý. Problém je, že děla jsou strašně náladová. No i tak je to kompenzováno slušnou šancí na zapálení a solidní ALFA damage na HE. Osobně bych lodí přidal speed boost. Tím by se dala použít i na flankování po křídlech a nemusel by s ní člověk jezdít pořád na čumák. Z Dunkerque by se stala taková Richelieu bez AAček na 6. tieru. Myslím, že by zůstala v mezích balancu ostatních lodí. 

Sims - Hodně stará loď. Pořídil jsme si ji teprve nedávno no a .. Jestli Lo Yang o tier výše dostal Hydro na 5,5 km a lepší torpéda, tak Sims by měl dostat tatéž buff. Já bych asi zvedl dostřel torpéd (možná bych použil torpéda z Farraguta? Ať to zas není moc silné) a snížil spot o .. dejme tomu 0,2 - 0,3 km. Sims by pak mohl lépe sloužit jako tzv. DD hunter. Stal by se z něj takový Monaghan, který může (leč na těsno) pouštět torpy z concealmentu. 

Aosta/Abruzzi - Za mě špatné lodě. Ano, primárně jsou určeny k lovění DDček a boji s lehkými křižníky. Ale balanc by měl být dle mého plošný a Aosta, potažmo Abruzzi mají více negativ, jak pozitiv a jedná se o naprosto průměrné lodě, s čímž bych problém neměl, protože nejsem zastánce fíčur jako reloader torpéd/děl, radarů a dalších věcí. Problém je, že na svojí ráži děl mají až příliš slabou alfa damage a to díky penetraci. I s IFHE to nedělá nic a mnohdy končím bitvu s 300 zásahy a damage 100 000, což je v poměru na zásahy a šanci na zapálení slabé. Takže slabší buff penetrace HE a asi i AP, případně zvýšit šanci na zapálení. Velmi těžké lodě na hraní a myslím si, že fandové italského námořnictva by si tyto lodě rádi zahráli i na randoomu a ne jenom v operacích. 

Asashio - Koupil jsme si ji spíše do sbírky. Pokud chytnete MM s desítkami a je tam spousta bitevních lodí, tak máte vyhráno a nasázíte si damage. Problém je, že to podobně jako radar ničí gameplay v oné bitvě. Nikdo kromě německých bitevních lodí Vám nepojede ke capu, aby dostal jedno z těch 16ti hlubiných torpéd, co Vám uberou pěknou dávku HPček. Za mě naprosto nesmyslná loď a upravil bych následovné. Buď 1. Snížit dostřel torpéd na 12 km a necht je se stejnými parametry a i reloader boostrem a nebo 2. Dát tam hlubiná torpéda z PA torpédoborců a snížit dostřel na 10 - 12 km ALE zrušit reload booster a dát jej do slotu se smokem. V momentálním stavu je Asashio až příliš závislé na MM a pokud ono MM co chce dostane, pak zůstávají bitevky až moc pasivní. Už tak je těžké je dostat ke capu..

No a pak debuffy: Lo Yang - Hydro na 4,5 .. bohatě stačí. Tirpitz - Sekundárky na max 8,5. Máme torpéda, trošku zbytečný luxus mít i sekundárky. Wooster - Nerf spotu. Blbost, aby se rožnul, pustil radar a DD nemělo šanci. JPN dělová DD - nerf torpéd. Dělama nastřílíte kotel. Není třeba tam mít ještě supersilná japonská torpéda. GER BB - odstranit hydro. Mají pancéř (leč tajně nerflej), sekundární zbraně.. nepotřebují mít ještě hydra.. PA DD - odstranit radar. Mají dobrý smoke, výborná torpéda a americká děla. K čemu proboha ještě radar?! Conqueror - Nerf šance na podpal. HE alfa je i tak dost silná. Nepotřebujeme loď pro blbce. Kronhstad a OPgrad - Pryč s radarem. Ve hře jich je víc jak dost a DDčak jsou přiškrcena až až.. Osobně, REWORK radaru očekávám hned po reworku letadlovek. Ale to je téma pro vlastní vlákno. Asi by se našlo více lodí na buff/nerf, no napadly mě zatím tyto. 

No a to by bylo asi vše. Pokud máte jiný názor a nebo nápady pro jiné lodě, tak sem s tím. Takže @YabbaCoe , jestli si z toho něco vezmeš a pošleš to pak WG, aby nemuseli přemýšlet.. 

U starých lodí souhlasím, chtěly  by trochu poštelovat. Takže co předám dál:

Hood - Souhlas, chtělo by to trochu pozvednout, akorát co se týče přesnosti, pak bys to prakticky musel dotahovat na úroveň KGV či DoY, které však mají děla s menší řáží. Ale uvidíme. Baráž může zůstat - ona první věc, prémiové lodě se přímo nikdy nenerfují!

Dunkerque - tam by rozhodně chtěl ten speed boost, tím více by zapadl do řady k ostatním FR BB

Sims - tedy musím říct, že by torpéda stejného označení, v tomto případě M5 15 mod. 0 měly taky mít stejné parametry. Spot má lepší, jak Mahan a naprosto stejný, jak třeba Farragut, tam není potřeba to nějak měnit.

Italské křižníky - menší buff HE penetrace by tomu slušel, moc je v bitvách nepotkáváme

Asashio - Tam jsem si jist, že se nic měnit nebude. Je speciální a hodně závislá na MM, ale přesně takto byla představena, včetně jejích hodně hlubinných torpéd. A nevede si úplně špatně

Lo Yang - jak jsem zmínil výše, nerfovat se nebude

Tirpitz - Sekundáry se rozhodně měnit nebudou, přece jenom je to jedna z těch největších předností této lodě a celé větve německých BB. Má torpy, ale proč není statisticky lepší, než Bismarck? Ohledně hydra, v tom taky nevidím problém... Sebereš jim hodně podstatnou věc a prakticky je odsuneš z pozice agresivního brawlu, přece jenom proč by lezli někam dopředu, když si sami nespotnou torpéda. 

Worcester - je až příliš nový na to, aby se podstatně nerfoval. Zmíním přesně ten tvůj popis, ale upřímně neočekávám změnu.

Aki, Kita, Haru - přesně jak píšeš, mají japonská torpéda. Druhá větev torpédoboatů má dokonce jiné, lepší torpéda a především mají jích podstatně více :)

PA DD - Osobně nechápu, co u nich radar dělá a taky to zmíním, ale ani zde nečekám jakoukoliv změnu

Conqueror - jo o nerfu HEček se mluví už dlouho a bohužel se zatím nic nemění. Neuškodí to zmínit znovu.

Kronstadt a Stalingrad - Problém je v tom, že Moskva radar má, čili bohužel patří i na Stalingrad. Stalingrad celkově je kategorie sama pro sebe, jelikož takto se dala hodně silná zbraň do rukou nejlepších hráčů. Nicméně tak brzy po jejím vydání se pravděpodobně změna nechystá

• Cool 4

[OAP]
Players
10 posts
3,859 battles

Co tak upravit Arizonu.Otacanie hlavni je najpomalsie zo vsetkych US bitevnych lodi asi.A tiez sa nabijaju uzasne dlho. Sice ma dobre kormidlo,ak treba prudky obrat,ale vratit ho do neutralu je otras. Myslim ze ako premiova lod neponuka nic,ak ju porovnam s Warspite ktora ma jedinu nevyhodu v pocte hlavni,ale inak prevysuje vo vsetkych parametroch.

Planujem kupit Hood(a) a z roznych recenzii vidim/citam to iste.Ta lod fakt potrebuje navysit!Odkedy je na predaj,videl som ju iba jeden krat!

• Cool 1

[T-N-T]
Players
2,583 posts
11,836 battles

Jo, s většinou by se dalo souhlasit. Jenže kámenem úrazu (jak bylo zmíněno) je neochota nerfovat prémiové lodě. Vzhledem k přítomnosti prémiáků, o jejichž vybalancování ve hře by se dalo vážně pochybovat, tak v podstatě nezbývá než ostatní lodě buffnout na jejich úroveň. Jenomže to by vyžadovalo změnu většiny lodí ve hře, čili zřejmě nereálné. No, potom tedy zbývá buffnout třeba jen starší prémiáky. S tím bych často neměl problém, jenom hrozí, že se tak vyrovnají zvlášť prémiáky a běžné lodě pod nimi (Dunkerque bych viděl jako jednu z výjimek, tam by rozumný buff vážně neškodil).

Takže abych tak shrnul svůj názor, buffy s mírou, nebo skončíme s další hromadou Stalingradů. Obecně bych vážně rád pravidlo, že prémiáky se vždy vypustí slabší a teprve v případě potřeby se buffnou. Tak se jedině dá zamezit Belfastům a spol.

[IDDQD]
Korzár
1,613 posts
11,322 battles
Před 3 hodinami Toivia řekl/a:

Jo, s většinou by se dalo souhlasit. Jenže kámenem úrazu (jak bylo zmíněno) je neochota nerfovat prémiové lodě. Vzhledem k přítomnosti prémiáků, o jejichž vybalancování ve hře by se dalo vážně pochybovat, tak v podstatě nezbývá než ostatní lodě buffnout na jejich úroveň. Jenomže to by vyžadovalo změnu většiny lodí ve hře, čili zřejmě nereálné. No, potom tedy zbývá buffnout třeba jen starší prémiáky. S tím bych často neměl problém, jenom hrozí, že se tak vyrovnají zvlášť prémiáky a běžné lodě pod nimi (Dunkerque bych viděl jako jednu z výjimek, tam by rozumný buff vážně neškodil).

Takže abych tak shrnul svůj názor, buffy s mírou, nebo skončíme s další hromadou Stalingradů. Obecně bych vážně rád pravidlo, že prémiáky se vždy vypustí slabší a teprve v případě potřeby se buffnou. Tak se jedině dá zamezit Belfastům a spol.

Co se týče nerfu podle mě to ani nejde. Mám pocit že ze zákona nelze upravit a zhoršit něco co šlo koupit za peníze. Jestli se nepletu zákazník by se cítil poškozen a okraden a měl právo reklamace. Mám pocit že z toho důvodu byl stažen Kutuzov a Belfast. Příliš OP a nemožnost nerfu.

Popř mě opravte. 

WG je tímto zamantákované na bodu mrazu. Plodí lodě i premiové bez ohledu na ty stavajici. Teď řeší problém cyklonu, přehršle radarů a ty CV. No time for oldschool. 

[T-N-T]
Players
2,583 posts
11,836 battles

Jojo, Befast a spol. byly staženy kvůli přílišným schopnostem ve hře.

Co se týče nemožnosti nerfů lodí koupených za peníze, to je právně daleko složitější záležitost. Jako důvod se to rozhodně brát dá. Na druhou stranu si nejsem vědom, že by všechny hry automaticky ponechávaly všechno koupitelné za pravou měnu na původních statech. Pokud je obava, že by změny (nerfy) mohly vést k žalobám, znamenalo by to, že kupované lodě mají zejména význam ve schopnosti vyhrávat bitvy, nastřílet si DMG atd. To mne vede k nepříjemné myšlence, že prémiáky jsou do určité míry vnímány jako P2W. Nerf tuto schopnost zhoršuje, tudíž podstatně mění charakter zboží, tudíž závdavek ke stížnostem.

Naopak pokud by se prémiáky prezentovaly zejména jako unikátní způsob hraní, kdy máte speciální vyšperkovanou loď, na kterou nedosáhne každý free-to-play hráč - a taky způsob hraní, kdy získáváte kredity a XP navíc oproti běžným lodím - , tak by nějaké změny v individuálních vlastnostech lodi neměly zavdávat podněty ke stížnostem.

No, každopádně tohle je na posouzení dané společnosti a jejích právnících, výkladů by se bezpochyby našlo spousta.

Mezitím stažení OP lodí z přímého prodeje v podstatě znamená vyčkávání doby, kdy je powercreep obecně dožene a bude možné obnovit prodeje nebo se obecně promění nějaká mechanika hry a tak trochu potají a nepřímo to povede k nerfu oné lodi.

[O-S-W]
Players
215 posts
10,619 battles

Přidám se k tématu, mám cca 80 lodí v přístavu, z toho tak 20ks premiových lodí. Některé vytáhnu 3x ročně, jiné obden. Souhlasím s tím, že autoři hry by mohly občas projet statistiky lodí a ty co mají podprůměrné výsledky, by mohly pomoct a lehce jim upravit staty (BUFF). Z lodí co se tu objevilo:

HOOD - koupil jsem před pár měsíci a velké zklamání. Nejvíc mi vadí totálně nepřesné děla, někdy na 12km trefite 3 citadely a jindy ve stejné situaci máte jeden hit za 1800HP. Rozhodně by potřeboval BUFF děl (zvýšit přesnost, zmenšit rozptyl salvy).

SIMS - nějak bych mu poštelovat torpéda, buď zvýšit dosah těch rychlích (třeba o 500m) nebo naopak zvýšit damage + lehce zrychlit ty pomalé. Navíc by ta loď potřebovala  upravit vizuelně (hodně starý model lodi, bez vizuálních detailů). Děla i viditelnost za mě OK:D

ARIZONA - zrychlit otáčení dělových věží, otáčí je snad nejpomaleji ve hře

ATAGO - buď buffnout dostřel třeba o 1-2km, snížit dobu nabíjení, nebo upravit MM, aby nebyla ta loď pořád v desítkách. Když po někom střílíte na 14-15km v 10. bitvě, zaměří se na vás děla Yamata/Montany a 50% vašich HP je pryč na jednu salvu. Nebo dnes potkáte Harugumo a to vás naprosto v pohodě ustřílí...  Kdysi ta loď byla dobrá, ale dnes skoro ve hře není vidět (proč asi?)

LO YANG  - za mě ok, loď prošla jak zhoršením schopností, tak i nedávným buffem a za mě je ok.

DUNKERQUE - tam by rozhodně chtěl ten speed boost, je to i logické vzhledem k ostatním BB francouzské linie

LENINGRAD - kdysi dobré DD, dnes slabý průměr. Zatímco všechna ruská DD ve hře dostala BUFF na otáčení dělových věží, na tuhle jste nějak zapomněli. Určitě bych zrychlil otáčení dělových věží, jinak celkem OK

HARUGUMO - jsem si jistý, že ta loď potřebuje NERF děl/torpéd (stačí kouknout na videa na YouTube, kde s ní maníci rozdávají celkem běžně 250k damage....), ale protože je "moc nová", bude to ještě 2-3 patche trvat (do tý doby jí taky rychle pořídím, abych si užil trochu legrace)

[IDDQD]
Korzár
1,595 posts
12,371 battles
8 hours ago, Toivia said:

Právěže si myslím, že z toho co jsme napsal nebylo nic přehnané. Já bych radši ty debuffy no a fakt se zaměřil jen na starší lodě. Samozřejmě chápu, co psal Bergham a Žabák, prémiáky se nenerfují. Ale pak je tedy potřeba se více zamyslet nad loděmi, co vydávají. Už delší dobu pociťuji, že hra končí stále dřív a dřív. A proč tomu tak je? protože ve hře je stále více blbuvzdorných lodí. 

Když to shrnu. Dřív byla USA a JPN lajna. Nic nebylo OP až na Shimu. Ta dostala nerf, jako celá lajna JPN DDček. A právem. Jenže.. Pak dá WG do hry PA torpédoborce a dá jim hlubiná torpéda, která bez hydra a patřičného štěstí na změnu kurzu nejdou .. jak to napsat, no člověk jim neuhne. V době spotu už tě trefí. Tak proč se sakra nerfovala japonská torpéda? 

Další příklad, DM má spot větší jak radar. To dá rozum, D má mít šanci na to utéci z jeho dosahu. No a teď se přidá Wooster, kterej když blikne si pustí radar. A není to ničím kompenzováno prosím pěkně (jako u Minotaura, že ztratí smoke).

A další, Britské bitevní lodě. Chápu, že WG nic neudělá s trubkama, co s bitevkama  střílejí HE: Ale proč je v tom sakra podporují? Však britské bitevky mají skvělý spot, tak proč jim nenechali JENOM AP náboje. Však při dobrém zahrání dokáží nasolit neskutečnou čočku čemukoli. I s AP Conquerorem člověk nastřílí fůru damage. 

Další příklad je Khabar. Donerfoval se jak to jen šlo. Snížený dostřel, dosah torpéd, kormidlo jak bitevní loď. A následně přidají japonské Harugumo, co má torpy na 12 km s mnohem vyšším damagem a ještě mu dají torpédo reloader. 

Jako vždyť to absolutně postrádá smysl. Staré lodě se nerfovaly a nové mají to, co se jim sebralo. WTF? Nehledě na to, že každá loď má pomalu hydro a radar. DDčka a letadlové lodě prostě doznaly takového nerfu v posledním roce, dvou, že zahrát s nimi není ani zdaleka lehké. A ve finále to bylo k čemu? Nové a hodně hrané lodě mají takové DPM? že bitvy končí po 10 minutách. Však Wooster si během chvilky sestřílí celou bitevku zpoza ostrova a ani není spotlý. Harugumo si smlsne na křižníku. Conqueror zase upálí během 5 minut celou bitevku. A tohle že je cesta, kterou se WOWS ubírá? Za chvíli budou bitvy trvat jak v tankách.. Chápu že žabák s tím nic neudělá, ale pak se divte/me, že někteří z nás tu nadávají na rajčata. Však díky nim se tato hra tímto směrem ubírá. Jsou neschopní se naučit základy hry a WG jim pak hází OP shity, aby si užily hru a sypali peníze.. Sorry jako. 

• Cool 5

Community Contributor
110 posts
3,880 battles

Nemůžu jinak než jen souhlasit, bitvy jsou čím dál rychlejší a každý den si všímam věci, že lodě co se spotnou se otočí a odjíždějí třeba přes celou mapu někam do rohu, proč? Takže 80% her končí stylem, že jedna strana má všechny capy, druhé dojdou body.. skóre cca 30-50k dmg pri dobrém štěstí i 1kill z celkových 4 killu celého týmu... Možná by se mělo zastavit vydávání nesmyslných lodí, jako worcester není o čem, ta loď neměla vůbec vyjít, Stalingrad je OP, ale taky ho nemůže mít každý a je to loď za zásluhy, to bych ještě chápal, každopádně po nerfu Jean Barta mi přijde, že jediné co WG buffuje/nerfuje je sigma, i kdyz to nedává smysl.. 

• Cool 3

[POFF]
[POFF]
Players
403 posts
9,059 battles

To je přesně ten celý kolotoč WG. Oni chrlí jednu loď za druhou bez ohledu na to, jak zapadne mezi již vydané. Místo, aby se zaměřili na rebalanc, tak se to cel k*rví dál a dál.

Nebudu se vyjadřovat k totálním úletům jako je IJN DD T10 z nové řady. 

Rád bych byl, kdyby prostě každý národ měl zachovanou určitou signifikantnost - prostě vidíš německou bitevku, tak víš, že má takové a takové přednosti a takové a takové slabiny.

Já třeba když vidím určitou loď, tak bych předpokládal následující:

U FRA BB a CA => boost rychlosti a velký dostřel. 

U IJN BB => velký dostřel, velká alfa, slabší kormidlo; IJN CA => nebezpečná torpéda, nízký spot, slabý pancíř; IJN DD => vysoký počet velmi účinných torpéd, nízký spot, slabší děla (toto je zcela vyvráceno novou řadou IJN DD)

U GER BB => daleký dosah sekundárek, hodně HP, účinný pancíř, typicky brawler; GER CA => torpéda 6km, velký dostřel a dobrý soustřel děl, vyšší spot; GER DD => hydro, rychlý reload torpéd, hodně slušná děla, vyšší spot.

U RU CA  => velký dostřel, plochá dráha letu s velkou šancí penetrace, slušný pancíř, radar, vysoký spot.

PA DD => hlubinná torpéda, slušná děla, občas radar/hydro.

US BB => slušný soustřel, dobré kormidlo, dobré AA; US CA => radar, vysoká kadence, nadprůměrné AA, žádný pancíř; US DD => nadprůměrná děla, dálková torpéda, vyšší spot.

RN BB => superheal, vysoká účinnost HE nábojů, velký dostřel, nízký spot, nemožnost hydra; RN CA => variabilita smoke/radar, vynikající AA, skvělé camo, schopnost pouštět torpéda i po jednom, žádný pancíř.

Je to takový jen nástřel, ale myslím, že takto by se rámcově mělo sedět a hlavně by to tak mělo zůstat zachováno.

Teď budu konkrétní ke dvěma prémiovým lodím, které mám v přístavu, ale už je téměř nehraji.

ATAGO

Kdysi skvěle hratelná loď s nadprůměrnými vlastnostmi. Nyní bohužel marnost nad marnost. 

Kdysi měla rld 16 sekund s tím, že HE velmi slušně zapalovaly, měla možnost dostat camo pod 10 km (mám pocit, že to bylo cca 9,2 km), takže mohla torpit nepozorovaná), nebyly téměř radary a hlavně nemělo každé vemeno T10 loď, takže bývala často mezi osmičkama, max devítkama a tam prostě obstála.

Současnost je taková, že rld 16 sekundy (třeba Kutuzov má 8 sekund) ji v dnešní době naprosto limituje k jakémukoliv souboji, její 203mm náboje jsou často úplně neúčinné (odrážejí se bez poškození i HE náboje) a navíc dostřel trapných 15,8 km  (Kutuzov ze svých 152mm dokáže dostat přes 18 km) bývá občas nižší, než mají DDčka, spot už není pod 10 km, takže když jdeš na torpéda, tak jedině ze smradu, z poza ostrova nebo prostě jít jako buldozer. Pancíř mizerný a neustále je házená do T10 bitev i často jako jediná T8 loď. Na děla si ji v dnešní době díky rld podá v podstatě každé T10 DD, což je samozřejmě špatně. DD má útočit torpédy a jejich palubní výbroj má být oproti křižníkům marginální (tak na úrovní max 1/3 dpm CA).  

Dle mého by ji prospělo zvýšit camo zpět pod 10 km, snížit rld aspoň na 13 sekund a omezit MM na T7-9 (+/- 1 tier).

Tirpitz

Kdysi jedinečný brawler, který dokázal v rukách dobrého hráče rozhodovat bitvy. Velmi dobře ovladatelný s účinným pancířem a průměrnými sekundárkami (v té době max 8,2 km) a podpořené přesnými děly vyloženě vybízel k tomu jet do první linie a prorážet formace soupeře a ještě zasazovat tvrdé rány svými 6kilometrovými torpédy.

Dnes je to loď obrovsky trpící na AP bomby (jeden slušný nálet AP bombardéry a ještě RNG k tomu = končíš). Manévrovatelnost zůstala nadrpůměrná, dostala buf sekundárek na 11km, ale dostala nerf pancíře (už neustojí co dříve), nerf děl (ten rozptyl je šílený a musíš jet jako sopel, abys mohl trefovat na 15+ km). A díky tomu, že je neustále mezi T10 loďmi, tak už neplní vůbec funkci brawlera, protože na to tam pak je mistr Kurfürst, který to zvládá mnohem lépe a účiněji.

Jaká je tedy nyní funkce této lodě? Krom zvýšeného příjmu stříbrňáků v podstatě žádná. V T10 bitvách je k ničemu, protože neustojí salvy děl BB a ani DD. Nemá možnost se přiblížit k nepříteli, aby uplatnila asi největší přednost - torpéda. 

Řešením by bylo zlepšit přesnost hlavních děl a hlavně omezení MM na T7-9 (+/- 1 tier). V devítkách se s ní zahrát dá, na desítky je už příliš slabá.

A to mluvím jen o dvou lodích, které jsou za reálné peníze. Neříkejte mi, že tu neděláte nerfy těchto lodí. Možná ne přímý. Ale pokud ostatní lodě buffujete tak, že najednou jsou lepší než tyto prémiové, tak to sice není přímý nerf prémiáků, ale nerf to prostě je). A to je to, co si možná neuvědomujete. Když jedna loď moc vyčnívá, ostatní tím pádem ztrácejí - včetně prémiových.

EDIT: Škrtl jsem to, co bylo vyvráceno. Nevšiml jsem si, že na Atagu mi smrděl kapitán úplně vyresetovaný, takže neměl maskovací skill.

[IDDQD]
Korzár
1,595 posts
12,371 battles

Počkej počkej Jurgene.. Atago už nemá spot 9,1? Já mám pocit že má. Nemáš tam špatně modul? Nebo kapitána?

[IDDQD]
Players
370 posts
11,596 battles

Problém je, že zde mluvíme o WG, a že nemusíme odhadovat, jak to WG "pořeší", protože tu už mnohé roky máme jejich WoT, kde byl/je vývoj podobný a není důvod si myslet, že lodě budou mít vývoj odlišný. Čtu poctivě všechny posty zde a musím s nimi souhlasit, sám mám spoustu "starých skvělých" lodí a mám s nimi naježděno, abych poznal, že dneska už většinou nestačí ani běžným lodím ze stromu. Přitom nikdo nevolá po nějakém mega OP buffu, ale jen po drobných úpravách, aby byly stále srovnatelné s novými loděmi, zapadaly do národnostních linií (Dunq speed boost a podobně), prostě aby "držely krok" s dobou. Jenže WG ... Buď se tiše smíříme a max pokecáme na foru (což je taky důležité, o tom žádná, ale nedělám si iluze i přes Žabovu snahu o nějakém vlivu CZ postů na vedení WG), nebo musíme doufat v ruské hráče, že na tohle téma zaspamují ruské servery, protože to je jediné, na co WG slyší a reaguje, bohužel ...

[T-N-T]
Players
892 posts
4,092 battles

Jak to tak ctu, dela se mi v hlave obrazek. Zacnu tim, co je zjevne: pritomnosti. WG si na sebe upletlo bic, kdyz zacalo vydavat premiaky, ktery byly minimalne stejne dobry, ne-li lepsi nez jejich 'stribrne' protejsky. Jeste v tancich WG dlouho razilo teorii, ze premiak je lepsi nez stock, ale horsi nez top, a jeho marketingovy artkl byl v tom, ze vydelaval stribrny. V lodich tohle neplati (a uz dlouho to neplati v tancich). Takze si hraci zvykli na to, ze premiak musi byt lepsi nez stribrna lod. Jinak to nebudou kupovat. Nedavno tu nekde u Jean Barta plakal, ze proc by si ho kupoval, kdyz nic nenabizi. Populace hracu v lodich neklesa, ale dlouhodobe stagnuje. Trochu mi prijde, ze kdyby nevydavali premiaky jak na bezicim pasu, ze si moc vodky neuzijou. Takze pro wg je premiak zasadni zdroj obzivy, kterej musej prodat co nejsirsimu publiku. A powercreep je na svete. Bohuzel, stary premiaky se neprodavaj tak dobre jako novy a tak neni moc velka snaha je revidovat a radeji se prostredky cpou do vyvoje novych.

To je bohuzel smutny fakt, ale pro spoustu hracu, vcetne me, plati, ze nebudu utracet penize za neco, co mi bude hnit v pristavu. Ono, ruku na srdce, kolik z vas, co preexpi lod, ktera ho nebavi, si ji necha v pristavu a hraje s ni dal? Pochybuju, ze nekdo dobrovolne mrha se svym casem na lode, ktery ho nebavej, vic nez je nutne. 

No a k minulosti, wg uz kdyz oznamovalo hru, tak to chteli mit v klasickem strihu kamen-nuzky-papir. To se jim ted trochu rozbilo (vic Harugumo) a chtej to zas hned do tohohle extremu. 

• Cool 1

[POFF]
[POFF]
Players
403 posts
9,059 battles
Před 9 minutami Wolffnstein řekl/a:

Počkej počkej Jurgene.. Atago už nemá spot 9,1? Já mám pocit že má. Nemáš tam špatně modul? Nebo kapitána?

Beru zpět - mám tam vyresetovaného kapitána... Nahodil jsem camo a je to fakt 9,1km. Takže za tuto nesrovnalost se omlouvám.

[ATOM]
Players
231 posts
8,744 battles

myslím, přesně tohle téma je důvod proč WG moc nenaslouchá hráčům ...plno neobjektivní kritiky na prémiáky které mají defakto vždy o něco lepší staty jak basic lodě...takhle akorát docílíte ještě většího bordelu kdy basic lodě nebudou hratelné protože buď bude utpier nebo bude stát proti vašim "špatným prem. lodím" 

[POFF]
[POFF]
Players
403 posts
9,059 battles

Možná jsi nepochopil smysl tématu. Nejde o to, aby prémiák byl nějak extra lepší než klasické lodě, ale aby nebyl horší a horší z důvodu vlivu času (tzn. ostatní lodě se dělají stále lepšími, ale na staré prémiáky nikdo nesáhl).

• Cool 2

[T-N-T]
Players
892 posts
4,092 battles
14 minutes ago, jurgenb said:

Možná jsi nepochopil smysl tématu. Nejde o to, aby prémiák byl nějak extra lepší než klasické lodě, ale aby nebyl horší a horší z důvodu vlivu času (tzn. ostatní lodě se dělají stále lepšími, ale na staré prémiáky nikdo nesáhl).

No, muj nazor je, ze stary premiaky se tolik nekupujou, jako novy a tak nejaka snaha o rebalanc tam je mensi, nez treba u Cossacku. 

"Extra lepsi" = "aby nebyl horsi". Tedy, si pritirecis. Asi chces rict, aby nebyl vylozene OP, ale to se nedeje. Posledni dobou se wg hodne snazi, aby vydany lode nebyly az zas tolik lepsi (viz Jean Bart). Nebo treba Haida. Famozni lodka, ale kdyz zalamis, jdes ke dnu driv nez sekyrka.

Takze nelze delat premiak, ktery neni lepsi nez basic lode, jinak se nebude prodavat.

[IDDQD]
Weekend Tester
1,879 posts
5,116 battles

Já myslím, že už teď je jisté, že Worcestera nerfnou. Tak jako to bylo jisté u Alsacky. Jen to bude chtít ještě pár měsíců. Tak doufám, že pak ten brekot nebude velký.

No a co se tyče těch nových větví, které dostanou přesně to, co dříve jiným větvím bylo vzato (ala Khabar -> Harugumo), to by se opravdu stávat nemělo. Ale dle mého to spíš svědčí o vyčerpání vývojářů, kdy ve snaze odlišit nové větve chodí v kruzích.

• Cool 1

[ATOM]
Players
231 posts
8,744 battles
25 minutes ago, jurgenb said:

zřejmě jsi nepochopil smysl mého příspěvku 

píše se rework starších lodí..ale oháníte se JEN prem. loděma a argumentujete převážně jen novejma T9/10...nebo další prem. lodí..

takže chyba mě přijde spíš tam...

jinak k Harugumo....v rankedech se moc nechytá, alespoń jsem zatím nezaznamenal nějakého opravdu dobrého hráče co by tu hru doslova vyhrál a v tom ostatním mě přijde: prostě nová loď která má svůj speciální styl hraní jako kdysi každá a lidi ještě nechápu jak s tím naložit, jako to bylo dřív s Moskvou, Belfastem, Kutu,, Conqueror...radar mechanikou,..je to prostě něco nové co jim brání dělat to co dřív procházelo...v 90% se nikdy u předchozích mechanik/lodí žádná změna nedělala, tak si nejsem jistej jestli to není jen další vlna nevole která skončí smetená ze stolu, i když třeba ten dopad na hru v randomu je v globále takovej že hra je nudnější, BBS/ddčka budou držet větší range...

[IDDQD]
Korzár
1,595 posts
12,371 battles
5 minutes ago, Welwetik said:

zřejmě jsi nepochopil smysl mého příspěvku 

píše se rework starších lodí..ale oháníte se JEN prem. loděma a argumentujete převážně jen novejma T9/10...nebo další prem. lodí..

takže chyba mě přijde spíš tam...

No dobře, nadpis je trošku zavádějící ale.. nebudeme přece řiťopichové ne? Pokud ti jde o sepsání neprémiových lodí, až si najdu chvilku, tak udělám seznam i těch lodí. 

Ono, rejpat umí každý, ale aby si místo toho napsal názor na nějakou loď, co by potřebovala nerf nebo buff, to ne co? :Smile_sceptic:

[ATOM]
Players
231 posts
8,744 battles
Just now, Wolffnstein said:

No dobře, nadpis je trošku zavádějící ale.. nebudeme přece řiťopichové ne? Pokud ti jde o sepsání neprémiových lodí, až si najdu chvilku, tak udělám seznam i těch lodí. 

Ono, rejpat umí každý, ale aby si místo toho napsal názor na nějakou loď, co by potřebovala nerf nebo buff, to ne co? :Smile_sceptic:

mám ti sem vypsat každej topic kde komunita poslala do háje člověka co nadával na prémiák/ funkci? je toho prostě mraky, nebudu to dělat :cap_haloween:

ale došlo se k tomu co je podstatné ? došlo ...kdybych začal hned argumentovat proti té většině co souhlasí, tak se v tom utopím :fish_happy:

[IDDQD]
Korzár
1,595 posts
12,371 battles
1 minute ago, Welwetik said:

mám ti sem vypsat každej topic kde komunita poslala do háje člověka co nadával na prémiák/ funkci? je toho prostě mraky, nebudu to dělat :cap_haloween:

ale došlo se k tomu co je podstatné ? došlo ...kdybych začal hned argumentovat proti té většině co souhlasí, tak se v tom utopím :fish_happy:

Asi si to tu nečetl.. No jde tu o to, že to souvisí se zpětnou vazbou pro WG. Nápady, jak zlepšit lodě, které jsou "zastaralé" a mohli by dostat menší buff, aby byly konkurence schopné nově příchozím protějškům. Proto jsem taky označil žabáka, který sám psal, že zkusí tyto nápady předat. Vypisovat topicy mi nemusíš, ale kritzovat bez vlastní snahy taky ne. To jest celé. :Smile_honoring:

[O-S-W]
Players
201 posts
9,078 battles

Buff Ataga beru všema deseti :-D,  ten reload by byl fajn, ale  upřímně za jeho aktivního uživatele /s fialovo modrejma statama na něm/ nemám subjektivní dojem, že je ta lod k ničemu. Beru, globálně na něm staty jsou dost mizerné, mě ale ta lod sedí perfektně i v současné podobě.  V desítkách se musí hrát hodně opatrně, chytře, chyba znamená velkej problém, ale furt se neztratí i kvůli parádnímu healu..tahám ho dost často a rozhodně to není pain a rvaní si vlasů jako například Cleveland. 

Jinak ad nerfy premiovek..jakže se ten OP tank jmenoval? Všichni ho chtěli, měl ho jen někdo a nerfnutej byl x krát..sice ho frut všichni chtěli, ale vlastníci plakali, jak se nedá naprosto hrát? T59? Už si nepamatuju.

JInak naprostý souhlas s Jurgenb: " o je přesně ten celý kolotoč WG. Oni chrlí jednu loď za druhou bez ohledu na to, jak zapadne mezi již vydané. Místo, aby se zaměřili na rebalanc, tak se to cel k*rví dál a dál.".  Tesat do kamene...

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.